Nieuwe GTV's voor Alfa Ford Transit ook completer Mitsubishi Lancer 2000 Turbo niet goedkoop Wij reden de Honda Quintet Randstad-Edities 33 huis-aan-huis bladen met een totaal oplage van 980.000 ex. Honda heeft aan zijn model- lenreeks van Civic, Accord en Prelude een nieuwe versie toegevoegd de Quintet. Dat Quintet kan in feite overal op slaan, quintet betekent vijftal en meest waarschijnlijk zou er mee bedoeld kunnen wor den de vijf deuren waarmee de wagen is uitgerust. Rlj-lmpressle Prestaties en verbruik Wegllgging Comfort Nog voor alle problemen bij Ford Amsterdam kregen wij de informatie dat ook de Ford Transit, dat is de bestel wagen van Ford, completer wordt uitgevoerd. Kortom men wil die Transit dus dui delijk een opleving geven, zeer in tegenstelling staat daarbij dus de voorgenomen sluiting van de Ford-fabriek Amsterdam, waar nu o.a. juist die Transit wordt gemaakt. A De Quintet heeft namelijk ster ke gelijkenis met de reeds be staande Honda-modellen en nog het meest aardt hij naar de Ac cord. Bedoeld wordt dan de Ac cord Hatchback en die is alléén in 3 deuren verkrijgbaar. De naam Quintet kan dan mooi duiden op een nieuw model naast de Accord, eveneens een Hatchback maar dan met 5 deu ren. De Quintet is mede door die 5 deu ren toch wel een andere wagen dan de Accord. Ook is hij uiterlijk wat strakker, maar direct opval lend is hij niet te noemen. Moto risch verschilt hij niet van de Ac cord, in de Quintet huist dezelfde 1060 cc motor als in de Accord en de Prelude, alle specificaties zijn ook gelijk. Met uitzondering van de overbrengingsverhoudingen en de eindreductie, de Quintet heeft namelijk standaard en vijfbak. Te vens is de wielbasis anders dan de Accord en Prelude, namelijk 2 cm korter dan de Accord, 4 cm langer dan de Prelude. Hetzelfde geldt voor de spoorbreedte, terwijl de uitwendige maten weer nagenoeg gelijk zijn aan de Accord Hatch back. In het totaal kan men dus stellen dat de Quintet een duide lijk nieuwe wagen is, maar ver schillen met de bestaande versies niet erg radicaal zijn. Uiteindelijk zou dan de prijsstel ling nog doorslaggevend kunnen zijn, aan de prijs immers zou men kunnen zien of Honda zelf de Quintet beter of minder acht dan de Accord. De Accord 3-deurs kost echter 18.495,-, de Quintet 5- deurs 18,995,-, een verschil van 500,- dus, die in feite normaal is voor en 3-deursmodellen. De keu ze is dus kennelijk zo, wie een in de Accord-Quintet-Prelude klasse een 3 deurs wenst krijgt een Ac cord Hatchback, wie een 4 deurs wil (conventioneel met koffer) krijgt de Accord Sedan, wie een 5- deurs prefereert krijgt de Quintet en wie de sportieve 2-deurs versie kiest, valt in de Prelude. De totale rij-eigenschappen ver schillen niet veel van de Accord, het stuurkarakter is door de modi ficaties wat beter geworden, de al gehele indruk is zoals bij de ove rige Honda's goed. Zoals gezegd heeft de Quintet exact dezelfde motor als de Ac cord, dus 1602 cc, 80 PK, koppel 127 Nm bij 3500 toeren. De tops- wat zwaar. De koersvastheid op de rechte weg is goed, wegoneffenhe- den noch zijwind hebben vat op de koers. In bochten gedraagt de Honda Quintet zich perfect, uit breken is er normaliter niet bij. Het comfort staat bij Honda altijd nelheid bedraagt 155 km/u., de ac celeratie van 0-100 km/u verloopt in 13 sec., versnellen van 100 naar 120 km/u kost 12 sec. Geen gekke cijfers en miniem verschillend van de Accord, maar wie had anders verwacht. De verbruikscijfers zijn gunstig. De ECE metingen geven bij 90 km/u 1:16,9, bij 120 km/u 1:12,2 en in stadsverkeer 1:10,8. Deze ECE gegevens zijn goed ver gelijkbaar met ECE gegevens van andere merken, zoals bekend ech ter zijn de metingen verricht in de meest gunstige omstandigheden (geldt dus voor elk merk). Metin gen op de weg komen iets ongun stiger uit (ook weer voor elk merk tov. de ECE). Bij 100 km/u con stant verbruikt de Quintet 1:14 en bij 120 km/u 1:11, gemiddeld is 1:11 dus zeker haalbaar, wie netjes rijdt komt makkelijk aan 1:13, mooie cijfers. De besturing van de Quintet is zeer direct en erg nauwkeurig, een onderstuurkarakter is waarneem baar, echter minder als bij de an dere Hondamodellen. Ook het sterke zelfcentrerende effekt wat bij Honda algemeen is, is bij de Quintet aanzienlijk minder, de be sturing is daardoor wat rustiger, wat beter. De Quintet heeft voor wielaandrijving die niet in de be sturing wordt gevoeld, wel gaat bij parkeermanoeuvres de besturing op een hoog peil. Vooral de uitvoe ring/uitrusting dragen door het complete karakter daartoe bij. Maar ook de wegligging, rustige besturing, veringen het geluidsni veau dragen bij tot een goed alge heel comfort. De vering is wel wat kort, maar toch nog voldoende comfortabel, de schokdemperwer king is goed. De stoelen en achter bank zitten goed, zijn voldoende geprofileerd en geven goede steun. De stoelen zijn in voldoende en vele maten verstelbaar, hoofdsteu nen zijn standaard. Aan veiligheid is goed gedacht middels de goede rij-eigenschappen, besturing en goede remmen in gescheiden cir cuits. Er is een korte gedeelde stuurkolom, een gelaagde voorruit, 3 punts aut. veiligheidsgordels vóór alsmede gordels achter, hoofdsteunen, achterruitverwar ming, achteruitrijlampen, mistach- terlichten, halogeen koplampen, knipperlichtinstallatie, kinderslo- ten op de achterportieren. De uit rusting is verder Japans eigen zeer compleet met vele controlelampjes, schakelaars, meters en handeltjes. Het geluidsniveau in de wagen valt alles mee. Bij 100 km/u komt de decibelmeter slechts op 71 decB en bij 140 geeft hij nog maar 77 decB aan, pas bij topsnelheid wil hij even 80 aangeven. Een tamelijk stille wagen dus in het meest 'ge bruikte snelheidsbereikt. Aan de top van het sportieve modellengamma van Alfa Ro meo is een nieuwe leider ver schenen. De GTV 6 2.5 met 67 ci lindermotor en elektronische in- jektie. En, daaronder, de nieuwe versie van de GTV 2.0 met car burateurs. Uitgebracht om zich in een mark tsituatie te voegen welke reële mo gelijkheden biedt op Europees ni veau, heeft de nieuwe Alfa Romeo GTV 6 2.5 ook nog een naam waar te maken. Het is de motor die al reeds een jaar in de „grote" Alfa 6 wordt gemonteerd, ongewijzigd in bouw, als bewijs van het feit dat bij Alfa Romeo ook motoren uit de berlina-serie een sterk sportieve inslag hebben. Het nieuws bestaat uit een elektro nische injektie, die veel voordelen biedt. De voornaamste zijn: het zuinige verbruik, het verminderde onderhoud, het aanpassen van het elektronische systeem aan de ver schillen in volumetrisch rende ment van de motor in zijn ver schillende gebruiksstadia. Het ver mogen, dat men beperkt heeft tot 160 pk i.p.v. de 200 die gemakke lijk bereikbaar zijn, en de waarde van het maximum koppel (21.7 kgm bij 4000 t/min) tonen de pres taties van de auto. Van de GTV 2.0, waarvan de motor onveran derd is gebleven, zijn de gegevens bekend. Vermogen 130 pk maxi mum koppel 18,3 kgm bij 4000 t/min. Al heeft de motor een an dere cilinderinhoud en opbouw, het mechanische gedeelte is funda menteel hetzelfde. Beide auto's be zitten de bekende technische Alfa Romeo vondsten. De goede ge wichtsverdeling, de Dion-as, 4 schrijfremmen etc. Het ligt voor de hand dat voor de GTV 6 2.5 enkele delen van de groepen aangepast zijn aan het grotere vermogen, koppel en prestaties. Dit is het ge val, bijvoorbeeld bij de ophanging, de remmen, de friktie en de aan drijfassen. Van Alfa Romeo's ver wacht men veel, en ook deze twee nieuwe auto's verloochenen zich niet. Max. snelheid is 205 km/h (2500) en meer dan 190 km/h (2000): Eén kilometer met staande start in 29"5 sec. (2500) en 30"3 sec. (2000). Vanaf 40 km/h in de vierde versnelling: 3 sec. (2500) en 31"8 sec. (2000). De in februari van dit jaar door Hart Nibbrig Greeve op de personenauto RAI geïntrodu ceerde Lancer Turbo van Mutsu- bishi is vanaf mei leverbaar. Deze van de Lancer Rally afge leide wagen kan gezien worden als een snelle, sportieve auto met de mogelijkheden van een royale 4- tot 5-persoons sedan. Maar het is ook een auto waar mee lage verbruikscijfers kun nen worden gerealiseerd (voor lopige metingen wijzen een ver bruik bij 90 km/u contant van 6,7 1 en bij 120 km/u van 9,1 1. uit, resp. 1:14,9 en 1: 11,0 De 2 liter motor is de nieuwe lich te en compacte krachtbron met ba lansassen, zoals deze vorig najaar voor de Galant- en Sapporomodel- len werd geïntroduceerd, maar nu voorzien van turbo-oplading en een nieuwe elektronisch geregelde inspuiting, op basis van Bosch pa tenten. Maximum vermogen 125 DIN Kw/170 DIN pk bij 5.500 om- w/min. De topsnelheid van deze zeer sportieve Lancer voor dage lijks gebruik, ligt op 200 km per uur. Een snelheid die met name op Duitse autowegen gereden mag worden. 14 I M Voor veilig en vlot rijden is accele ratievermogen minstens zo belang rijk als remvermogen. En deze Lancer Turbo levert in beide op zichten topprestaties. Zowel vóór als achter zijn geventileerde schij fremmen gemonteerd en in het verkeer accelereert de Lancer als dat nodig mocht zijn uitzonderlijk snel, b.v. in 7 seconden van 60 naar 120 km/u (0100 in 7,7 sec.). Wat de uitvoering van onderbouw en wielophanging betreft is de Lancer Turbo volledig aangepast aan de grotere krachten die bij snel accelereren en rijden met ho gere snelheid kunnen optreden. Uiterlijk is de wagen direct her kenbaar aan de geprononceerde spoiler aan de voorzijde en een spoiler op de kofferdeksel. Het de gelijk en fraai afgewerkte inte rieur biedt alle comfort van de moderne gezinswagen. De prijs van de Lancer 2000 Turbo ECI is vastgesteld op 37.345.- incl. BTW af Sassenheim. til t HlfM t-y'r Men is voorlopig weer even op die sluiting in september terug gekomen, laten we hopen dat het in het geheel niet door zal gaan, daarom hier dan toch een pushing van die Transit, de be stelwagen van Ford die zich in de rij schaart van de diverse busjes van VW, Fiat, Renault, Mercedes, Toyota, Datsun, Mit subishi, Mazda enz. Tot het completer (en luxer) ma ken van de Transit behoren nu een 14-tal functionele extra's tot de standaarduitrusting: Vierkante halogeen koplampen voor een betere lichtopbrengst, mistachterlicht, achteruitrijlam pen, voorruit van gelaagd glas, een 68 liter brandstoftank, geluidsiso latiepakket dat resonnanties tot een minimum beperkt, automati sche motorstop op de diesel-uitvoe ringen, trekoog voor/achter, arm- steunen, kaartenopbergvak, bekle ding op de zijlaaddeur, bekleding op de achterklep of achterdeuren, bekleding op de zijkant van de laadruimte, beschermkap over de scharnieren van de achterklep. Deze produktverbeteringen, die voordien uitsluitend tegen meer prijs werden geleverd, vertegen woordigen voor de klant een ge middelde waarde van maar liefst f 1.125.- excl. BTW. AUTO-

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 54