Opsporing verzocht! Theater De Teerstoof gaat succesvol seizoen tegemoet hSand W Van ganser harte burgerlijke iill>>4 - SCHIEDAM Het thea terseizoen 1980/1981 is voor het intieme theater De Teerstoof aan de Nieuwstraat bijzonder succesvol verlopen. Niet alleen werd het op één na hoogste bezoe kersgemiddelde per voorstelling bereikt sinds de oprichting van het theater in 1973, maar bovendien besloot de Schiedamse gemeente raad op voorstel van B. en W. De Teerstoof te subsidiëren om het ex ploitatietekort te dek ken. Veel cabaret Abonnement „Zingend leven" eert dirigent H. Bronneman HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 38 VRIJDAG 19 JUNI 1981 - Tamelijk ongebruikelijk, enigszins vaag maar daarom nog niet minder interessant is het verzoek waarmee me vrouw A. G. M. van Deven- ter-Van Geene, Jac. Urlus- plein 71, telefoon 709293,-zich tot de redaktie van „Opspo ring verzocht" heeft gewend. Haar probleem heeft betrek king op een foto in een afle vering van het personeels blad van de bakkerij Van der Meer en Schoep („Mede leven en Samenwerking" ge heten), uit september 1954. In dit blaadje, waarin tussen haakjes ook een foto staat van de toenmalige burge meester Peek, die de 6e M. S. winkel in Schiedam, name lijk die op het Dr. Wibaut- plein, feestelijk kwam ope nen, is een redaktioneel arti kel opgenomen over de we derwaardigheden van een werkstudent. Deze jongeman, een zekere F. J. C. Visser, bezorgde in de Grote vakantie brood voor Van der Meer Schoep. Bij het verhaal waarin hij zijn ervaringen vertelt staat een foto afge drukt. De jongeman, misschien twintig jaar oud, en student in de medicijnen, duwt daar op goedgemutst een bakkers kar voort. Om niet geheel duidelijk ge worden redenen wil me vrouw Van Deventer graag weten wie deze jongen stu dent/broodbezorger nu pre cies was, opdat zij hem, 27 jaar na dato, alsnog het blaadje met daarin zijn bak- kersavonturen, kan toezen den. Mevrouw Van Deventer on derhoudt zekere banden met Van der Meer en Schoep om dat haar vader (die ook op een foto in het zelfde krantje voorkomt) bij dit bedrijf werkzaam was. Het blad wordt door haar als een kostbaar kleinood gekoester- d.Al in verschillende steden heeft zij vruchteloos geïnfor meerd naar de thans onge twijfeld tot arts gepromo veerde student Visser. Via Rotterdamse inlichtingen be landde zij in Hilversum en Hellevoetsluis, maar de ge zochte persoon bleek niet te achterhalen. Vandaar dat zij zich tot „Op sporing" wendde. Mevrouw Van Deventer is er overigens niet zeker van dat de bewus te foto in Schiedam is ge maakt. Mogelijk werkte de student elders in Nederland voor Van der Meer Schoep. In elk geval vindt zij een po ging om via „Opsporing" zijn identiteit te achterhalen, de moeite waard.Als laatste bijzonderheid kunnen wij nog aan het „signalement" van de student toevoegen, dat zijn vader predikant was voor de Nederlandse Her vormde Kerk. Wie nadere gegevens kan verstrekken wordt vriende lijk verzocht zich met de in zendster in verbinding te stellen. BOVEN 'T HOOFD Eén van de succesrijkste af leveringen van „Opsporing Verzocht" was die van begin mei dit jaar, met als onder werp „een wonder van wel eer": de voedselverstrekking door het echtpaar Van Oud- heusden aan hongerende kin deren in het laatste oorlogs jaar. De reakties daarop waren zo talrijk dat bij de inzendster, mevrouw Hermans, de docn- ter uit dit goedgeefse Schie- damse gezin, de telefoon we kenlang roodgloeiend ston- d.Ook nu nog, ruim een maand na publikatie, wordt mevrouw Hermans over stroomd met brieven, kaar ten en telefonische reakties uit binnen- en buitenland. „Het is me kompleet boven het hoofd gegroeid", zegt zij. Omdat het tewoord staan van al die oude bekenden bijzonder veel tijd ging ver gen, heeft mevrouw Her mans de originele foto's nu op een plakbord aan haar snackbar aan het Rubens plein gehangen. Personen die nog willen rea geren kunnen op dit adres te recht. Uiteraard is mevrouw Hermans van harte bereid de foto's van mondeling com mentaar te voorzien. INZENDINGEN Inzendingen voor de rubriek „Opsporing verzocht" blij ven welkom bij de redaktie van deze krant. Inzenders worden vriendelijk verzocht hun foto's van een kort kom- mentaar te voorzien, zoals datum van opname en plaats van handeling. Inzendinen svp richten aan Het Nieuwe Stadsblad, Broersvest 125, Schiedam. Na publikatie worden de fo to,s geretourneerd. c Het jarenlang ijveren van net tnea- terbestuur heeft daarmee eindelijk weerklank gevonden bij het Schie damse stadsbestuur. Hiermee zijn de financiële zorgen bijtijds opgelost en lijkt de toekomst van De Teerstoof verzekerd. In de afgelopen maanden hebben de programmamakers zich ingespannen om ook voor het komend seizoen een aantrekkelijke keuze samen te stel len. Neemt men de kwaliteit van het ge- bodene in ogenschouw, en zet de trend van een toenemend aantal be zoekers door, dan kan het seizoen 1981/82 één van de aantrekkelijkste worden uit de Teerstoofgeschiedenis. Hoewel meer uitgebreide program ma-informatie pas rond augustus ge publiceerd zal worden, in samenwer king met het Passagetheater om zo doende een gekoppelde abonne mentsverkoop mogelijk te maken, volgt hier alvast een blik op wat men vanaf september in Schiedams veelgeroemde zoldertheater kan ver wachten. Zoals gewoonlijk staan ook dit jaar de cabaretvoorstellingen weer op de eerste plaats. Oude en nieuwe caba retiers verenigen zich in het volgen de rijtje: Don Quishocking, Vangrail, Dolf de Vries, Nar, Guus Vleugel, He§sel van der Wal, Van Santen, Sieto en Marij ke Hoving en Herman Finckers. In de toneelsector verschijnt het be kende profiel van Henk van Ulsen naast dat van Theater Hollands Diep (Cor Witschge, Diana Dobbelman) Theatergroep Nijinski en Theatrac- tion La Madragore. Ook brengt De Teerstoof weer meni ge muziek- en zangavond. Medewer kenden zijn onder andere Ramses Shaffy, Liselore Gerritsen, Jasperina de Jong, Ben van der Linden, Marjol Flore, Miel Cools en Frits Lam- bregts. Andere programma's, die zich niei in één der voorgaande categorieën laten vastleggen, zijn het revueachti ge spektakel van Funhouse, de one manshow van Peter Faber en de Franse mimeclowns Azimuth en Trémouilleé. In totaal heeft De Teerstoof tot nu toe 26 verschillende programma's over ongeveer 50 voorstellingen op de lijst staan. Wie interesse heeft in dit gehele pro gramma, of in onderdelen daarvan, kan gebruik maken van het zoge naamde „vrije keuze abonnement" waarover de Teerstoof binnenkort nadere mededelingen hoopt te doen. In ieder geval kan men met een dergelijk abonnement tegen gere duceerde prijzen plaatsen reserve ren in zowel het Passagetheater als De Teerstoof. Geboren: Jean-Paul z.v. Taheij Alblas Inge d.v. Lussenburg Poldervaart Zeynep d.v. Kondu Kondu Yvonne M. A. d.v. Petit van Vliet Vasco z.v. Clarijs van Heest Eva M. J. d.v. Gundlach Over de Vest Sharisma N. d.v. Doekhie Balgo- bind Emil z.v. van Deventer Eiken broek Tatiana P. M. d.v. Kerp Ebus Michelle H. D. d.v. Nijman Gielen Danny z.v. Bosman Feijen Hasibe d.v. Bozkurt Eginci Mark G. z.v. Scheper van Straten Lourens F. z.v. Jongepier Geerdes Johanna M. E. d.v. Stok Rietveld Serkan z.v. Can Savumlu Hendriena S. d.v. Jaspers Voogdt Joyce d.v. Koevermans de Niet Nathalie F. H. d.v. de Regt Boomsma André J. M. z.v. Schram Vogels Judith d.v. van Leeuwen Matt- hijssen Sascha A. d.v. Haak de Reuver Matthijs E. z.v. van der Lugt van Zwieten Peter R. z.v. van der Lugt van Zwieten Anna M. d.v. Rebers Mulder Paulus M z.v. Rebers Mulder Ondertrouwd: S. J. van Kampen 24 en H. M. Jagt 22 E. J. A. Kinnegin 21 en J. van den Berge 20 J. Klein 26 en M. H. Mendes Furtado 24 M. van der Lubben 19 en N. D. de Man 19 E. M. Pak 23 en R. J. van Dijk 22 D. Schaper 25 en J. G. Pinas 19 C. A. Schroot 22 en E. H. Quartel 19 H. Wiering 22 en M. van der Windt 21 Getrouwd: C. A. Silva 28 en M. da Luz Almeida 23 A. S. J. van Pappelendam 24 en M. A. L. van Geene 27 M. T. Collignon 23 en J. Jung 19 P. C. van Bodegraven 24 en J. E. Klaris 21 J. A. van Loenen 22 en F. C. M. Bar- voets 21 L. J. van Deventer 24 en S. W. Ge- veke 22 H. M. A. Gudde 26 en P. M. van der Velden 23 H. Klaversma 23 en C. Kruijskamp 21 G. A. Meijer 26 en P. S. van Es 26 A. F. Schaaphok 23 en M. M. Noor- dijk 25 L. T. M. Keijzer 26 en M. Paulussen 22 F. Lowes 22 en S. Gelens 18 F. B. Berger 23 en M. E. Troos 20 Overleden: J. W. C. Holleman man 69 J. de Jager man 34 P. J. Hendriks man 59 J. Holster vrouw, gehuwd geweest met C. Schippers 86 W. van Santen man 76 H. J. Borsboom man 62 W. M. Habraken vrouw, gehuwd ge weest met J. J. A. Korzilius 63 A. J. Zondag vrouw geuwd met A. Boks 70 W. van der Tak man 81 C. Jansen man 64 D. Feenstra vrouw, gehuwd geweest met A. van der Lende 90 J. Slavenburg vrouw, gehuwd ge weest met P. A. Addeson 86 M. C. Verschuren vrouw, gehuwd met L. van Persie 54 A. Lodder vrouw, gehuwd met M. Stok 75 C. Fons man 60 Zondag met vaderdag, strijken we allemaal de hand over ons hart. Vader, die altijd zo moet ploeteren, hoeft dan eens één dag helemaal niks te doen. Behalve cadeau's in ontvangst nemen. De hartjes van kinderen, en niet te vergeten moeder die hartedief, die haar Dag al weer achter de rug heeft, hebben, als 'tgoed is, een origineel geschenk verzonnen. Zoals deze onbekende Nathalie, die heel haar hart legde in dit zoete ca deau, dat pappa ongetwijfeld recht uit het hart is gegrepen. Moeder, in de wetenschap dat de liefde van vader ook wel eens door de maag gaat, creeërde een andere hartewens, met de korte maar welspre kende opdracht Voor Vader". Vader moet bij al dat lekkers natuurlijk wel een beetje aan de buik den ken, als hij er zijn tanden in zet. Maar voor dat ene dagje zal moeder wel grootmoedig een oogje dichtknijpen. Want ze weet: Lekker duurt niet lang. Maandag is 't weer gewoon maan dag... SCHIEDAM De bejaarden zangvereniging Zingend leven" heeft woensdagmiddag haar diri gent volop in het zonnetje gezet. Middelpunt der belangstelling was Henk Bronneman, die op vrijdag 19 juni zijn tachtigste verjaardag viert. Bronneman is al 8 jaar dirigent bij „Zingend Leven", een naam die ook op zijn eigen bestaan zeker van toepassing is, want ondanks zijn hoge leeftijd blijft hij muzikaal ak- tief. Naast leider van „Zingend Leven" is Henk Bronneman vaste organist in Huize Frankeland. Verder han teert hij de dirigeerstok voor di verse koren met grote verve, en staat hij altijd klaar voor een onverwacht optreden op verzoek. De leden van „Zingend Leven" hebben hun dirigent woensdag meerdere geschenken aangeboden. In de bejaardensociëteit in het Blauwhuis aan de Lange Niéuw- straat kreeg de muzikale veteraan een flinke voorraad sigaren en en kele flessen vaderlands „huppelwa ter" cadeau.

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 38