Te veel braderlebier bedreigt goede zeden Exploitatie Passage Theater in handen van SG? A lOO nteu** HONDA'S TEGEN OUDE PRIJZEN^ EEN ECHTE MIKX JEANS KOST MAAR 50 GULDEN Winkeliers mogen maar één keer per jaar tappen Stadsblad freetimc /hop Drugvondst in Schiedam, Vlaardingen en in Maassluis C.Nesse (ONS) viert 25-jarig jubileum 6wtó 1896 SCHIEDAM De Schie- damse middenstand mag slechts met mate schenken en drinken. Bij evenmenten in de openlucht houdt het ge meentebestuur van 's werelds meest befaamde drankstad een controlerend oogje op de bierkraan. Goede zeden Slecht weer MKX Schiedam/Vlaardingen/Maas- sluis In samenwerking met de politiekorpsen van Schiedam en Maassluis heeft de Vlaardingse politie deze week in een tweetal panden in Schiedam en Maassluis een inval gedaan. In Vlaardingen zijn vier personen aangehou den. In de twee andere gemeenten nog eens ieder twee. Het acht tal kreeg een proces verbaal wegens overtreding van de opiumwet. GEBIT STUK? J. VERINGMEIER Een fijne vaderdag verrassing Kom kijken bij: Broersvest 87 - 93 —u.u.i ,»,y; HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 3 VRIJDAG 19 JUNI 1981 Dat moesten, tot hun grote ver driet, vorige week de winkeliers rond de Dam weer eens vaststellen. Op hun zaterdag gehouden brade rie wilden zij enkele terrasjes in richten en daar bier tappen. Altijd leuk voor wat extra aanloop, zo'n gezellig zitje. Maar de gemeente weigerde de vereiste ontheffing op een bepa ling in de drank en horecawet. Zij wees op een beleidslijn uit 1977, vastgesteld door de toenma lige burgemeester: dat iedere winkelstraat slechts éénmaal per jaar voor zo'n ontheffing in aanmerking komt, vooropge steld dat de aanvraag wordt in gediend door iemand uit het ho- recawezen. En de winkeliers hadden hun kre diet van dit jaar al opgebruikt, tij dens de braderie begin mei. De ter rasjes, die toen wel mochten, trok ken echter vrijwel geen bezoekers. De hele braderie ging trouwens min of meer de mist in, omdat een aantal organisaties die zouden mee werken, het op 't laatste ogenblik lieten afweten. H.van Stralen, bestuurslid van win keliersvereniging rond de Dam: ,,Dus gingen wij zaterdag op herha ling, maar de aanvraag om zwak- alcoholische dranken te schenken zoals dat officieel heet, werd afge wezen. Een beetje belachelijk is dat wel, omdat men zich beroept op een bepaling aangaande de openbare orde, de goede zeden en de volksge zondheid. Je kunt je dan afvragen of een biertje en een frisdrankje zo hard indruisen tegen die goede zeden en de volksgezondheid." Op het stadskantoor zegt een zeer ambtelijk formulerende J.H. van der Hof van de afdeling Algemene Zaken, die onder andere belast is met het toezicht op het alcoholge bruik tijdens bijzondere festivitei ten: Met Nieuwe ALGEMENE VOORWAARDEN gedeponeerd ter griffie van de arrondissementsrechtbank te 's -Gravenhage d.d. 30 juli '79 onder nr. 78/1979. KANTOOR Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 VERTEGENWOORDIGERS: P. K. Verheugd Telefoon 010-732877 Privé 010-702986 R. de Kiewit Telefoon 010-732877 Privé 01899-17848 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 17 uur op het kantoor HOOFD VERTEGENWOORDIGER: J. Groeneveld Telefoon 010-732877 Privé 010-261270 INZENDTERMIJN REDAKTIEKOPY: Tot maandag en woensdagavond op het kantoor REDAKTIE: Adri Boer Peter de Lange Eindredaktie Ruud van Houwelingen Telefoon 010-344281 Privé 010-265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: P. J. Hovingh Privé 01807-18513 „Op grond van artikel 38 van de Drank en Horecawet is een onthef fing nodig om aan de openbare weg zwak-alcoholische dranken te schenken. Die mogelijkheid bestaat, en is in het leven geroepen speciaal voor onschuldige plaatselijke ge bruiken. Aanvankelijk is er zeer soepel met die mogelijkheid om gesprongen, maar dat is diverse malen uit de hand gelopen, want iedereen begon ontheffingen aan te vragen, zelfs Mavo-leerlingen voor een schoolavondje. Dat leidde tot verstoringen van de openbare orde, en vandaar dat in 1977 een nieuwe beleidslijn werd opgesteld. Die bepaalt dat iedere winkelstraat niet meer dan één keer per jaar vergunning voor schenken in de openlucht mag aan vragen. Wij als gemeente willen de zaak nu goed in de hand houden. Het ge beurt maar zelden dat anderen dan winkeliers inderdaad een onthef fing krijgen." Maar als een braderie nu eens mislukt, zoals die op de Dam in mei, door slecht weer, of door onverwachte tegenvallers zoals Bierpret mag, maar wel met mate, zegt de gemeente. medewerkers die niet komen op dagen? „Inderdaad," zegt Van der Hof, „een enkele keer leidt dat wel tot boze opmerkingen. Maar moet de gemeente dan opdraaien voor slecht weer, of voor fouten in de or ganisatie?" De Damwinkeliers, bij monde van Van Stralen, hebben al aangekon digd het hier niet bij te laten zitten. „In september willen we weer iets organiseren. We zullen tijdig ver gunning aanvragen, overigens met de zekerheid dat we die niet krij gen. Wordt die inderdaad afgewezen dan zullen we een beroep doen op b en w, en als dat niet helpt, kijken in hoeverre het mogelijk is, bezwaar te maken via de AROB-procedure Haalt dat allemaal niets uit, dan proberen we via één of meerdere fractievoorzitters in de gemeente raad te bereiken dat die bepaling wordt veranderd. Het is toch leuk bij mooi weer wat te kunnen schenken? Dat heeft een bepaald sfeertje en je zorgt voor wat gezelligheid op straat. Minder leuk is het als de gemeente dan zegt dat dat niet mag." Rotterdam Groene Hilledijk 182 Meent 54 Vierambachtstraat 131 Westewagenstraat 80 Westkruiskade 57 Zwart Jansstraat 133 Hoogvliet Winkelcentrum Schiedam Hoogstraat 33-35 Capelle a.d. IJssel Koperwiek 71 73 Vlaardingen Hoogstraat 210-212 Delft Choorstraat 36 Leidschendam Liguster 18 Leidsenhage Maassluis Noordvliet 31 De invallen gebeurden in de drie plaatsen op nagenoeg hetzelfde tijdstip, in de avonduren. Door de Vlaardingse politie werden aangehouden en ingesloten": de 26- jarige C.K., de 27-jarige vrouw A.G., de 32-jarige M.N. en de 31-ja- rige J.B.O., allen Vlaardingers. In de woning van O. werden, naast drugs, ook een gaspistool en een re volver in beslag genomen, de totale administratie van een illegale lote rij en een bedrag van ca. 5.000. Drie personenauto's werden even eens naar het politiebureau overge bracht. In één van de wagens werd een hoeveelheid amfetaminetablet ten aangetroffen. De eigenaar deed overigens afstand van de in slechte staat verkerende auto. Alle verdachten bekenden volledig. Te Schiedam werd in een woning een gedeelte van een boekhouding inbeslaggenomen. De actie had een vlot verloop; in Vlaardingen namen totaal 20 perso neelsleden deel. Behalve de drug handelaren werd in de nabije om geving van één van de woningen een Vlaardinger aangehouden die kort daarvoor drugs had gekocht. Ook hij kreeg een proces-verbaal. De politie Maassluis maakte twee arrestanten; ook hier werden drugs en een geldbedrag van 2.100.in beslaggenomen. Het onderzoek is nog niet afgeslo ten. SCHIEDAM Tussen de Schie- damse Gemeenschap en de Stich ting Passage Theater is de afgelo pen maand druk overleg gevoerd over de toekomst van het theater. Volgens zowel de SG als de Stichting is het dringend noodzakelijk, een ei gen beleid voor het theater uit te stippelen. De Stichting, die bestaat sinds twee jaar geleden de vorige ex ploitant er de brui aan gaf, vindt dat er nu eindelijk eens duidelijkheid moet komen over de toekomst en het beleid van het Passage Theater. Bij het opstellen van een beleid moet de samenhang in het oog worden ge houden met de programma's van zoldertheater De Teerstoof en de toekomstige programma's in het wijkcentrum in Schiedam-Noord. De meest gewenste oplossing is vol gens SG en de Stichting dat de ex ploitatie van het Passage Theater in handen wordt gegeven van de Schiedamse gemeenschap. Alleen het beheer van de bioscoop vergunningen is daarbij niet inbe grepen. Wel zou de SG ook de film programmering voor haar rekening kunnen nemen. Volgens de huidige plannen zou het personeelsbestand van de SG hier voor moeten worden uitgebreid met één man, namelijk een adjunct-di recteur Deze nieuwe man zal vooral worden belast met de uitvoerende kant van de dagelijkse theaterleiding. In het verleden is gebleken dat deze taak niet alleen op basis van waarneming kon worden verricht. Tot voor enke le maanden was Ruud Pillard met deze taak belast. Pillard, die direc teur is van de SG, legde onlangs zijn functie aan het theater neer. De SG vergadert vanavond over deze voorstellen, die overigens niet nieuw zijn, maar al uit 1980 dateren. Daarna moeten B. en W. en de gemeenteraad bekijken in hoeverre deze plannen een haalba re zaak zijn. van voor 1 juni 1980 Schuttevaerweg 116, Spaansepolder - Rotterdam. Tel.: 010-62 00 88. van Dijk Adm. de Ruyterweg, Rotterdam - centrum. Tel.: 010-1410 04 Veerplein 8, Vlaardingen. Tel.: 010-35 98 88. 's Gravelandseweg 373, Schiedam. A Tel.: 010-62 00 55. SCHIEDAM Op woensdag 24 juni wordt in het bedrijfsrestau rant van de Openbare Nutsbe drijven aan de Van Heekstraat de heer C. Nesse gehuldigd. De aanleiding hiervan is zijn 25-ja- rig dienstverband bij de Over heid. Op 20 juni 1981 is het precies 25 aar geleden dat betrokkene bij de Overheid zijn loopbaan begon. C. Nesse, 25 jaar in dienst bij de overheid De heer en mevrouw Nesse en naaste familieleden worden op 24 juni a.s. om 15 uur door de directie, de jubileumcommissie en naaste medewerkers ontvangen. Vanaf 15.45 uur worden de collega's in de gelegenheid gesteld de jubilaris met deze mijlpaal geluk te wensen. De heer Nesse is geboren en geto gen in Schiedam. Van 20 juni /m 17 maart 1958 is hij voor de /tle oe fening in militaire dienst geweest bij de Koninklijke Marine te Hil versum. De laatste 16 maanden op het vliegkampschip „Karei Door man", welke in Schiedam gelegen was. Op 18 maart 1958 trad hij in dienst bij de P.T.T. district Schiedam, als postbesteller. Op 17 maart 1961 vervolgde hij zijn loopbaan bij de v.m. Technische Bedrijven aan de Dwarsstraat. Va naf die dag ging hij dagelijks op pad om de standen van de elektriciteit bij de verbruikers op te nemen. Ook werd door hem periodiek een niet onaanzienlijk bedrag aan ener gie- en watergelden geïncasseerd. In 1968 werd zijn werkterrein van de buiten- naar de binnendienst verlegd. Zijn werkzaamheden bleven direct verband houden met het incasseren van energie- en watergelden. Op 1 januari 1978 werd de heer Nesse aangesteld als Kassier bij de afde ling Incasso van de hoofdafdeling Administratie. Sinds die tijd houdt hij zich hoofdzakelijk bezig met het in casseren en registreren van ener gie-, water- en marktgelden. De heer Nesse kijkt terug op 25 ple zierige jaren. Hij hoopt nog vele jaren hieraan toe te kunnen voe gen. Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 9-17 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131 Telefoon 010-261417 Zwaar verzilverde brede colliers vanaf lU." Bijpassende armband vanaf Ol." Zwaar zilveren -ioq>7c brede colliers v a loa. i5 Bijpassende zilveren armband -, qq vanaf XoO>~ VMIUMi* i «'i IimimIiMii I p t

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 3