Sombere toekomstgeluiden Werkloosheid Waterweg noord is verdubbeld! DRIES ZAKEN- VIZIER ZAKEN- VIZIER Slijterij Mieloo Petite Fleur ORANJE f Druk weekend voor dieven Onze krant mikt vandaag op: PARTY SERVICE K< Opgemaakte schalen met borre/gamituren, salades op bestelling en gratis thuisbezorgd Documentatie op aanvraag Onze cafetaria is elke dag geopend van 12.00-24.00 uur 's Maandags gesloten Onze krant mikt vandaag op: GRATIS SPINLES SLIJTERIJ WIJNHANDEL BELT, WIJ BEZORGEN SCHIEDAM-VLAARDIN- GEN-MAASSLUIS De to tale werkloosheid binnen het rayon van het Geweste lijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord, waartoe b.v. gemeenten als Schie dam, Vlaardingen, Maas sluis en Maasland behoren, is in de maand mei 1981 ge stegen vaan 3779 naar 4037. Bouwnijverheid (mannen) Metaalpersoneel (mannen) Handolspersoneel (mannen en vrouwen) Kantoorpersoneel (mannen en vrouwen) SPAANSEPQLDER HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 15 WOENSDAG 24 JUNI 1981 SCHIEDAM Steevast blijkt het weekeinde de ideale werktijd te zijn van het inbrekersgilde. Ook in het achterliggende week einde hebben dieven weer op di verse plaatsen hun slag weten te slaan. Zaterdag in alle vroegte probeer den onbekenden een Toyota te ste len uit de showroom van automo bielbedrijf Ertan aan de Bettoweg. Nadat zij met een hard voorwerp een glazen toegangsdeur hadden ingeslagen, trachtte men vergeefs een uitgestalde auto te starten. Toen dat niet lukte verdween men ijlings van het toneel. Vanuit een kelder aan de Noord- vestsingel werden in de nacht van donderdag op vrijdag een dames- en herenfiets gestolen. Uit dezelfde kelder verdwenen ook zes flesjes bier. Uit kelders van woningen aan Over de Vesten probeerde men een nacht later goederen te stelen, maar van de vijf gekraakte boxen le verde slechts één een redelijke buit op: een zaag- en schuurmachine ter waarde van 400 gulden. Twee fietsen werden zaterdagmid dag gestolen uit een kelder aan de Van Heuven-Goedhartstraat. Waarde der rijwielen: 900 en 250 gulden. Ook toeristen vormen in Schiedam een aardige prooi voor vinger vlugge lieden. Dat moest een 20-ja- rige Zwitser ervaren na veelvuldig cafébezoek op zaterdagavond. In diverse cafés legde deze jonge man zijn portefeuille open en bloot op tafel, met het gevolg dat hij zijn eigendom plotseling miste. Vier honderd Zwitserse Franken en een bundeltje persoonlijke bescheiden verdwenen in de zakken van een onbekende. Bij een inbraak in de kantine van voetbalvereniging DHS is zaterdag nacht een geldkist met 300 gulden gestolen. De daders kwamen bin nen via het dak. Zij boorden een gat in de bedekking van golfplaten. Aan de Mgr. Nolenslaan werd zon dagnacht een kruidenierswinkel gekraakt. De 28-jarige eigenaar uit Pijnacker mist 100 gulden klein geld en gevulde koeken ter waarde van een tientje. Uit een koffiehuis aan de West- frankelandsestraat worden een vi deorecorder (waarde 3400 gulden) en een bedrag in contanten van 250 gulden vermist. Het geld verdween uit een jackpot en uit de kassa. Uw feest gestaagd met Lange Singelstraal 109 chiedam, telefoon 269865 De reeds jaren bestaande distil leerderij Mieloo BV aan de Bo- terstraat 68 heeft nog niet zo lang geleden een eigen slijterij aan de vestiging toegevoegd. Behalve alle bestaande merken in alcoholische dranken, heeft Mieloo BV als extra de produk- ten uit eigen fabriek op de plank staan. Alles wat er bestaat op het ge bied van binnenlands gedisti- leerd, wordt bij Mieloo BV naar eigen recept gebrouwen. Deze recepten zijn volgens de tegenwoordige eigenaar, de heer J.J.Mieloo, overgedragen van va der op zoon, en zijn al eeuwen in de familie. Zelf zit de heer van Mieloo ruim 10 jaar in het vak, en hij leerde het van zijn vader die meer dan 50 jaar de distilleerderij be heerde. De slijterij is gesloten op maan dagmorgen, en gedurende de pauze van 12.30 tot 1.30 uur, tot en met donderdags. Vrijdag en zaterdag is de winkel zonder on derbreking geopend. Bij aankoop spinnewiel Tevens alle materialen als spinwol, haspels, kaarden, kaardmolens en plantaardig verven Hoogstraat 85, Vlaardingen telefoon 010-355865 Oranjestraat 8-10-12-14, Telefoon 265997-264140. Dat schrijft de directeur van het Ge westelijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord, de heer J. A. van Lent in zijn maand (mei) overzicht. In èèn jaar is de werkloosheid bijna verdubbeld tot ruim 4000. In nage noeg alle beroepsgroepen overtreft aan het aanbod van personeel in rui me tot zeer ruime mate de vraag naar personeel. Rekening houdend met de aanleiding van vele school verlaters en de teruglopende vraag naar personeel zal de situatie op de arbeidsmarkt de komende periode niet of nauwelijks kunnen verbete ren. De werkloosheid onder jeugdigen tot 23 jaar is gestegen van 1341 naar 1368. Het aantal werkloze schoolver laters wordt al groter. Ongeveer 90% van de thans geregistreerde school verlaters betreft de jaren 1979 en 1980. De vraag naar jeugdig personeel tot 19 jaar bedraagt 120 (was 107). De sa menstelling van deze vraag naar personeel is als volgt. Bouwpersoneel: 6; metaalpersoneel: 73; handelspersoneel: 7; kantoorper soneel: 7; soc. geneesk. personeel: 7; ongeschoold personeel: 7; overig per soneel: 13. Het aantal werklozen is ten opzichte van eind april 1981 gestegen met 40 nl. een stijging bij de mannen 19 en een stijging bij de vrouwen met 21. Het werkloosheidspercentage be draagt bij de mannen 4,6% (was 4,6%). Bij de vrouwen is het wer kloosheidspercentage 10,4% (was 10,2%). In mei 1980 bedroeg het wer kloosheidspercentage bij de mannen 2,7%. De vraag naar personeel daalde van 822 naar 719 (-103). In mei 1980 bedroeg de vraag naar personeel 1296. Het aanbod van personeel in de bouwnijverheid steeg van 285 naar 303 (+18). In mei 1980 bedroeg het aanbod van personeel 102. De vraag naar personeel steeg van 29 naar 46 (+17). Er is sprake van een geringe opleving van de vraag naar met name timmerlieden, metselaars, be- tonijzervlèchters en huisschilders. In de komende periode zullen voor de bouwvakvakantie een aantal bouwwerken worden beëindigd, waardoor de arbeidsmarktsituatie in de bouw ongunstig zal worden beïn vloed. Het aanbod van personeel in de me taal daalde van 497 naar 492 (-5). Het aantal metaal-vakatures daalde van 520 naar 439 (-81). Evenals de ove rige arbeidsdeelmarkten is thans de metaal ook een „ruime" arbeidsdeel- markt, d.w.z. het aanbod van perso neel overtreft de vraag naar perso neel. arbeidsbemiddeling is echter veelal pas mogelijkl na her-, om- of bijscho ling. Het aanbod van handelspersoneel steeg van 496 naar 510 14). De vraag naar personeel steeg van 11 naar 21. De vraag betreft voorname lijk winkelbedienden. Het aanbod van kantoorpersoneel steeg van 510 naar 527 17). De vraag naar personeel daalde van 84 naar 52 (-32). Uitsluitend gekwalifi ceerd personeel heeft redelijke in- passinsmogelijkheden. Van de Dieselstraat is verhuisd naar de Lorentzlaan, bloemiste rij Petite Fleur. „Deze verplaatsing naar Lorentz laan 30 is een grote verbetering", aldus de eigenaresse van Petite Fleur. „We zitten nu op een heel mooi punt, met een gezellige winkel. In deze ruimte was vroeger een stomerij gevestigd". De nieuwe eigenaars hebben de winkel geschikt gemaakt voor de tentoonstelling en verkoop van bloemen en planten. Daarbij legt men zich vooral toe op, in dit seizoen bloeiende plan ten die niet zo algemeen bekend zijn, zoals allemanda, ixora, bou- gainvillea en abutilon. Naar deze laatste ouderwetse ka merplant, blijkt tegenwoordig weer veel vraag te zijn. Wat de snijbloemen betreft, legt Petite Fleur zich toe op het vervaardi gen van ton-sur-ton boeketten, dat wil zeggen, een schikking van bloemen in een tint of een combinatie van kleuren die dicht bij elkaar liggen. Voorts worden prachtige zomer boeketten samengesteld, daarin is momenteel te kust en te keur. Als enige in Schiedam is Petite Fleur aangesloten bij een nieuwe organisatie voor het „op afs tand" bezorgen van een boeket of bloemstuk. Deze nieuw opgerichte organisa tie heet Teleflora; als grotere ze kerheid dat de bestelde bloemen kwalitatief naar wens zijn, werkt Teleflora met een garan tiebewijs met naam en adres van de leverancier. Met de oprichting van Teleflora is een zeker monopolie doorbro ken, vindt men bij Petite Fleur, en men is daar zeer gelukkig mee. rnnkt 7 ntr rifkHjii Bokelweg 100, 3125 AD Schiedam Tel. (010)-154540 Belettering en illustraties.Alles in de juiste kleuren, perfect tot in de fijnste nuances! Vraag offerte!

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 15