Besluiten van de gemeenteraad openbare Voorzichtig zijn met gas Verkeerslichten knipperen commissie vergaderingen Protest tegen bezuinigingsplan naar de Kamer Aanvragen bouwvergunning Vraag tijdig voor een nieuw rijbewijs de geneeskundige verklaring aan Klachtendienst gemeentewerken StadskantoorEmmastraaf 1 Vi i. Bureau Voorlichting 010 26 05 00 Polderweg HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 23 WOENSDAG 24 JUNI 1981 i De gemeenteraad van Schiedam heeft in de vergadering van 15 juni j.l. er mee in gestemd om een brief van „De Trechter", waarin een protest tegen de bezuini gingsplannen van de regering door welk in het bijzonder de sociaal zwakkere groepen in onze samenleving getroffen zullen worden, door te sturen aan de Tweede Kamer der Staten Generaal. De brief ging vergezeld van adhesie-betui- gingen van zes Schiedamse instellingen alsmede van lijsten met in totaal 712 handtekeningen van inwoners van Schiedam. B en W tekenen erbij aan van oordeel te zijn dat, zeker gezien het feit dat de gevol gen van de regeringsplannen op dit punt van invloed zijn voor de totale nederlandse samenleving en niet alleen voor bepaalde groepen van de Schiedamse bevolking, al leen de Tweede Kamer zal kunnen oorde len over deze materie met de zo ingewik kelde verhoudingen tussen het beleid van de verschillende departementen. Het ver trouwen wordt tevens uitgesproken dat de Kamer bij het overwegen van de regerings plannen en de daaruit voortvloeiende maatregelen, goede nota zal nemen van deze gevoelens bij de schiedamse samenle ving. Voor de 140 woningen „Oud-Mathenesse", een complex na-oorlogse gemeentewonin gen in Oost, is in overleg met de bewoners en de bewonersvereniging Schiedam-Oost een verbeterplan ontwikkeld. De totale kosten van de renovatie worden geraamd op 6.160.000.- wat neerkomt op gemiddeld ƒ44.000.- per woning. De gemiddelde huur van de woningen bedraagt momenteel 190.90 per maand en zal na de renovatie gemiddeld 282.60 zijn, een verhoging met ƒ91.70 per maand per woning gemiddeld (of 2,5% van het te investeren bedrag). Met de renovatie en de huurverhoging hebben 117 van de 126 bezochte bewoners zich ak koord verklaard. Ook het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening heeft zich er in principe mee kunnen verenigen. Uit 's-rijks kas mag een steun tot 50% van het onstane exploitatie-tekort worden verwacht, de an- dere helft komt ten laste van de algemene bedrijfsreserve. De bedoeling is om nog dit jaar te beginnen met de renovatie, die vol gens verwachting een jaar zal duren. De Plantsoenendienst van Gemeentewer ken ijvert niet alleen voor het instand hou den van de groenvoorzieningen in de stad, maar ook naar een uitbreiding ervan. Zo is een plan ontworpen voor de aankleding van de Polderweg, met het doel een ge leidelijke overgang te scheppen tussen het landelijke en het stedelijk-bebouwde ge bied. Het plan omvat: een boombeplanting langs de Polderweg, het verbeteren en her stellen van de bermen en het aanbrengen van beplanting langs de Polderwetering, het aanbrengen van houtwallen langs de dijkjes aan de oostzijde van de Polderweg en de verzorging van bomen op particuliere erven. De raad heeft een krediet van ƒ50.000.- verleend voor de uitvoering van dit plan. De raad heeft besloten de Stichting Maat schappelijk Werk Schiedam een subside te verlenen van 50% in de door het Rijk als subsidiabel aanvaarde kosten voor een lei dinggevend maatschappelijk werker (met ingang van 1 oktober 1980) en een maat schappelijk werker voor culturele minder heden, met name voor buitenlandse werk nemers. Een aantal kredieten is door de raad ver leend. Zo is 4 miljoen bestemd voor de realisatie van het isotopenlaboratorium van de Schiedamse ziekenhuizen in het te ver bouwen voormalige kinderpaviljoen van het Gemeente-ziekenhuis. Van het bedrag is 2 miljoen bestemd voor de bouwkosten, 1 miljoen voor de inventarisatie en 1 miljoen voor diversen. Een krediet van totaal 1.625.760 is ver leend om de in Woudhoek deelplan 2A te bouwen woningen, enz. aan te sluiten op gas, licht, water en CAI: 12.000.- dient voor vervanging van een pomp in het ge maal gelegen aan de 's-Gravelandseweg hoek Ringgersstraat. Aanvullende kredie ten van resp. 483.000 en 77.000.- zijn ver leend voor het op peil brengen van het Bachplein en voor de verbetering van de woonomgeving (totale kosten 2.731.000). Verder is ƒ25.000 bestemd voor o.a. het in winnen van adviezen over de haalbaarheid van nieuwe warmteleveringsprojecten van het gasbedrijf en 485.000 voor uitbreiding van bestaande computer-apparatuur bij de Openbare Nutsbedrijven. Voor diverse voorzieningen bij de politie is een bedrag van 77.500 nodig en voor de Bedrijfsge- meenschap Schiemond is 205.000 bestemd voor apparatuur op de drukkerij van de Administratieve Objecten, een schuurma- chine voor de houtafdeling van de Indus triële Objecten en een vorkheftruck voor de magazijnen. Met gas kan men niet voorzichtig genoeg omspringen. Hoe dikwijls lezen we niet dat er door nalatigheid van de bewoners een gasontploffing heeft plaats gehad in een woning of bedrijf. De gevolgen zijn niet mis. Een ongeluk zit vaak in een klein hoekje, maar hoe kunnen we nu zelf ont dekken dat er iets mis is met onze gasappa- raten? In een handige folder van de Open bare Nutsbedrijven Schiedam staan ze, die paar tips waarmee ongemakken (lees ont ploffingen) kunnen worden voorkomen. Dit zijn ze: Het ruikt naar gas: een gas lek? Meteen ramen en deuren open zetten. Draai de hoofdkraan dicht. Sigaretten uit. Geen lichtschakelaars meer aanraken. Bel uw gasbedrijf of een erkende gasvakman. Meteen! De ramen beslaan. Misschien komt er te weinig frisse lucht bij uw gasapparaten of de schoorsteen zit verstopt. Ventileer vol doende en laat één keer per jaar de schoor steen kontroleren. Voor de gasapparaten zelf is een onderhoudskontrakt een veilige investering. Informatie kunt u krijgen bij de ONS, van Heekstraat 15, telefoon 622222. De gasvlam is geel. Gasvlammetjes beho ren mooi blauw te branden. Geel betekent dat het misschien mis is. Waarschijnlijk zijn waakvlam en branders vuil geworden. Dat kan de erkende gasvakman gemakkelijk verhelpen. Direkt even bellen! De geiser stinkt. Als u de geiser kunt rui ken, is er tien tegen één iets mis met de ventilatie of met de afvoer. Ventileer goed en bel meteen de erkende installateur of de ONS. Een bonkend geluid in uw warmwatertoe stel duidt op ketelsteen. Ketelsteen is een Met het oog op de energiebesparing en het voorkomen van onnodige wachttij den en stops voor het verkeer, zijn in de afgelopen weken de geelknipperperio- den van de verkeerslichten in Schiedam aangepast. De dagbladen hebben al uit voerig aandacht besteed aan deze mate rie. Nu de hele zaak is afgerond plaatsen we ook op deze pagina het schema van de geelknipperperioden. Voor het Nieuwlandplein en Plein '40-'45 is de geelknipperperiode opgeheven, ge let op de uitgestrektheid van deze krui singen. Op de belangrijkste invalswegen is het uit veiligheidsoverwegingen ge wenst de installaties 's-avonds gewoon te laten werken, mede met het oog op het beperken van de snelheid van het auto verkeer. Dit betekent voor de installa ties Burg. van Haarenlaan/Vlaardinger- dijk (inklusief de voetgangers-over steek) en Nieuwe Damlaan/Schiedamse- weg een verkorting van de geelknipper- lichtperiode. De overige installaties staan in woongebie den waar 's-avonds de noodzaak tot regelen niet aanwezig is. Deze installaties kunnen daarom de gehele avond knipperen. Voor een aantal installaties betekent dit een ver lenging van de geelknipperperiode. In verband met de aanwezigheid van re- kreatief verkeer (Beatrixpark, vijvers Nieuwland) zullen de installaties langs de Burg. van Haarenlaan in de zomerperiode langer blijven funktioneren. Op donder dagavond kan de geleknipperperiode met een half uur worden verlengd, omdat de koopavond in Schiedam (donderdag) niet meer samenvalt met die in Vlaardingen en Rotterdam (vrijdag). Het schema ziet er als volgt uit: Van 19.00-7.00 uur knipperen: V.O.P. (dat is: Voetgangers Oversteek Plaats) Mozartlaan nabij Borodinlaan Anrooylaan Laan van Bol'Es/Eduard van Beinumlaan Nieuwe Damlaan/Burg. Honnerlage Grete- laan Gerrit Verboonstraat/Lange Nieuwstraat Mozartlaan V i valdilaan Churchillweg/ Mozartlaan Broersvest/Lange Kerkstraat Voor de volgende installaties geldt gedu rende de zomertijd (begin april-eind sep tember) een geelknipperperiode van 21.00- 7.00 uur (maandag tot en met vrijdag) of van 21.00-8.00 uur (zaterdag en zondag). Burg. van Haarenlaan/P.J. Troelstralaan V.O.P. Burg. van Haarenlaan nabij Ruys de Beerenbroucklaan Burg. van Haarenlaan /Piersonstraat Burg. van Haarenlaan/Parkweg V.O.P. Burg. van Haarenlaan nabij de Ch.Th. Storkstraat Al deze installaties gaan op donderdag avond om 21.30 uur knipperen en blijven op zaterdag en zondag knipperen tot 8.00 uur. Van 23.00-7.00 uur knipperen: Burg. Knappertlaan Vlaardingerdijk V.O.P. Burg. van Haarenlaan nabij de be graafplaats Churchillweg/Laan van Bol'Es Rotterdamsedijk Nw. Mathenesserstraat Churchillweg/op- en afrit rijksweg 20 Nieuwe Damlaan/Schiedamseweg Stationsplein/Horvathweg (23.00-6.00 uur). Deze installaties blijven op zaterdag en zon dag knipperen tot 8.00 uur. Geen knipperperioden: Nieuwlandplein Plein .'40-'.45_ kalkafzetting aan de binnenkant van bij voorbeeld een boiler als gevolg van de hardheid van het water. Ketelsteen in gas- boilers kan grotendeels voorkomen worden door de temperatuur niet te hoog te stellen, 55 a 60 graden Celsius. Hierdoor wordt te vens de levensduur van het toestel ver lengd. Heeft u vragen, schroom dan niet de Openbare Nutsbedrijven afdeling Gas te bellen 622222. Voorkomen is beter dan- ...plof. Bij de Dienst Gemeentewerken zijn de on derstaande aanvragen voor een bouwver gunning binnengekomen. Belanghebben den kunnen nadere informatie krijgen bij het Bouw- en Woningtoezicht in het Stads kantoor, elke morgen van 8.30 tot 10.00 uur bij de heer M. van der Loo, telefoon 260500, toestel 188. - G. v.d. Vlies voor Nassaulaan 26a en b: twee voordeuren vervangen door één deur; - Kruisvereniging Schiedam voor Van Swindensingel: oprichten van kruisge- bouw; - A. Verver voor Marconistraat 97a: zijge vel en gedeelte van achtergevel van het pand isoleren met glasvezelplaat en aluminium profiel; - Directeur Gemeentewerken voor Bin nenstad le fase, omgeving Baanstraat: het oprichten van 100 woningwetwonin gen plus parkeergarage. Het Centraal Bureau Rijvaardigheids bewijzen te Rijswijk meldt dat het C.B.R. momenteel overstelpt wordt met een aanzienlijk groter aantal aanvragen voor een geneeskundige verklaring, die nader beoordeeld moeten worden door de geneeskundige van het C.B.R. Die verklaring is in bepaalde gevallen nodig voor het vernieuwen of verkrijgen van het rijbewijs. De behandeling van de aanvragen neemt veel extra tijd in be slag en heeft al geleid tot een achter stand bij de verwerking. Verwacht wordt dat deze achterstand niet op korte termijn zal zijn ingelopen. Het C.B.R. adviseert nu reeds, wanneer men het rijbewijs moet vernieuwen en een geneeskundige verklaring nodig heeft, in een vroeg stadium de geneeskundige ver klaring aan te vragen. In de praktijk houdt men zich echter niet aan het advies en men vraagt de verklaring pas aan enkele weken voor de geldigheidsduur van het rijbewijs is verstreken. Op die manier komt men te laat in het bezit van de geneeskundige ver klaring en zo ook van het rijbewijs. Dit klemt vooral voor de aanvragers van een geneeskundige verklaring, die zich tot een arts hebben moeten wenden voor het invullen van de z.g. „eigen ver klaring". Dit kunnen dus zijn personen van 60 jaar en ouder of personen met enige ziekte of lichaamsgebrek. Hen wordt aangeraden- om minstens -drie In de komende week zullen de onderver- melde commissies in het openbaar ver gaderen. De agenda's met de bijbeho rende stukken liggen ter inzage bij het bureau Voorlichting in het Stadskan toor. Vijf dagen voor de vergadering kunnen daar ook telefonisch, op num mer 260500 toestel 250, inlichtingen wor den gevraagd over het doorgaan van de vergaderingen en over de te behandelen punten. De Schoolraad komt in het openbaar bijeen op woensdag 24 juni, aanvang 19.30 uur, in het Stadhuis aan de Grote Markt. Op de agenda staan o.m. de behandeling van vra gen over de Kindercentra en de voorberei ding voor de vergadering van de Raads commissie voor Onderwijszaken op 4 au gustus, waar het beleidsplan openbaar on derwijs aan de orde zal komen. De Commissie voor Cultuur, Sport en jeugdzaken vergadert op donderdag 25 juni, aanvang 20.00 uur, in het Stadhuis aan de Grote Markt. Behandeld zullen worden de rapporten aangaande het sociaal-cultureel plan. De Welstandscommissie komt bijeen op vrijdagmiddag 26 juni in de rechter nis van de recreatiezaal van het Stadskantoor, waarvan het openbare gedeelte zal begin nen omstreeks 15.30 uur. De Adviescommissie voor de Volkstuinen vergadert in het openbaar op woensdag 1 juli, aanvang 20.00 uur, in het clubgebouw van het volkstuinencomplex Thurlede. De aangekondigde vergadering van de Commissie voor het Stedelijk Museum zal geen voortgang vinden. In de maand juli zullen verder de raads commissies niet vergaderen. Bij de dienst Gemeentewerken Schie dam komen jaarlijks honderden klach ten binnen, zowel schriftelijk als telefo nisch. Daarom heeft de directie van Ge meentewerken de volgende regeling voor de behandeling van klachten inge steld. Het indienen van klachten kan op twee manieren gebeuren: Per brief aan het adres: dienst Gemeente werken, Emmastraat 1 3111 GA of Postbus 61 3100 AM Schiedam. In het algemeen worden schriftelijke klachten ook schrifte lijk afgedaan, in sommige gevallen monde ling. Per telefoon en wel op de volgende num mers - Afdeling Riolering en bestrating op nummer 377300 of 260500 toestel 231. Al leen voor spoedeisende gevallen na werktijd is het nummer 268578. - Hoofdafdeling Plantsoenen c.a. voor be plantingen op de nummers 154605 of 260500 toestel 235 en wel van 12.30 tot 13.00 uur. Voor spoedgevallen na werk tijd is het nummer 733375. - Algemene begraafplaats heeft het num mer 711222, gedurende de gehele dag van 8.00 tot 17.00 uur. - Afdeling Technische werkplaats num mer 260500 toestel 279 of 268280. Alleen voor spoedeisende zaken na werktijd is het nummer 268578. - Afdeling Onderhoud gebouwen nummer 260884 of 260500 toestel 279 of 223. Al leen voor spoedeisende gevallen na werktijd (alleen openbare gebouwen) nummer 268578. - Hoofdafdeling Bouw- en Woningtoe zicht, van 8.30 tot 10.00 uur. Bouwtoe zicht nummer 260500 toestellen 388 of 391. Woningtoezicht nummer 260500 toestellen 299 of 399. Alleen voor spoed eisende gevallen na werktijd is het num mer 260128 (brandweer). maanden voor het verstrijken van de geldigheidsduur van het rijbewijs, de aanvraag aan het C.B.R. te zenden. De geneeskundige verklaring heeft een geldigheidsduur van 6 maanden; ver vroegde inzending heeft dus geen nadelige gevolgen voor de aanvraagprocedure van het nieuwe rijbewijs. Verder wordt er op gewezen, dat er géén achterstand bestaat bij de verwerking van aanvragen rijbewijs waaraangeen.medisch aspekt is verbonden.

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 23