Ruime zege Gert Timmerman in schaakkampioenschap p Ultrac Recreatie BV Vakantieplannen? Neem 'n vouwwagen of 'n caravan DOE HET NU GEBIT STUK? J. VERINGMEIER Marmeren en Travertin tegels Prijzen vanaf 45,- per m2 Postduiven Cricket De Watervrienden De Schie. Honkbal Schiedam Avondzwemmen (2) Grootste afvaardiging Redelijk spelpeil Avondzwemmen Sehiedamse Notitie HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 37 WOENSDAG 24 JUNI 1981 vV, vt, a-flV (M -il, 'UI Mario van Kleef (links) overhandigt de kampioensbeker aan Gert Nog enige modellen tegen speciale prijs Wij verzorgen gaarne de FINANCIERING van uw vakantieplezier Jan van Riebeeckweg 2, Schiedam, telefoon 152066 Wacht niet langer Donderdagavond koopavond Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 9-17 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131 Telefoon 010-261417 direkt van importeur Groot assortiment Bemiddeling bij vakkundig leggen! Ertimex, Bettoweg 27 (Spaanse Polder), Schiedam telefoon 010-373752 De bingo-avonden die ieder jaar regelmatig georganiseerd en waar van de bate ten goede ko men van de Sehiedamse Invali den Sportvereniging „De Ooie vaars" krijgen vanavond hun be slag. In de zaal van de Chr.Soeiale Be langen aan de Lange Haven 73 wordt dan door spelleider Jo Wolthuis het batig saldo aan de voorzitter van de Ooievaars over handigd. Voor een ieder die naast een avond gezellig bingo te spelen met de vanouds bekende fraaie prijzen, ook deze overhan diging mee wil maken dient dan zeker om 19.45 uur aanwezig te zijn. Het eerste bingo-nummer wordt om precies 20.00 uur afge roepen. De Sehiedamse postduiven vereni ging De Vrijheid heeft meegedaan in een concours vanuit Compeigne over een afstan8 van 280 km. met een deelname van 307 duiven. Met een straffe Noorderwind wis ten de vogels op een redelijke tijd hun hok te vinden. De prijzen wer den alsvolgd gewonnen; le. J.van de Vijver en Zoon (1-5-9), 2e. comb. S.Poor, 3e. M.Broekhui- zen, 4e. J.Wenteler, 5e P.Ham, (6- 7), 8e. C.Zantboer, 10. A.van de Wilt. Deze vereniging had ook nog dui ven in concours vanuit het tegen de Pyreneën gelegen St.Vincent, over een afstand van 1018 km. Door het slechte weer onderweg dat va rieerde van straffe wind tot regen buien wisten alleen de van le.C.Ro- bart van Diest en 2e J.Triel en zoon, ongeschonden uit de strijd te komen, en hun thuishaven te berei ken. In concours waren hier slechts 50 duiven. Ondanks de steun van het talrijke publiek is de cricket-derby tussen Excelsior'20 en Hermes DVS er niet een geworden waar je warm bij kon blijven. Mede door het goede batten van Rupert Gomes (49 not out) bleef stadsgenoot Hermes ditmaal aan de negatieve kant van de score. Verbazend was toch wel, dat Ex celsior hier een kans op propa ganda voor deze mooie sport aan zich voorbij heeft laten gaan. Nu Hermes zich zo mak toonde en de score met slechts vier wickets ver lies naar de 80 runs werd gedragen, had men om het publiek aan zijn trekken te laten komen, beslist wat meer vuurwerk mogen laten zien. Nu eindigde deze ontmoeting in een tamme sfeer. In het clubblad van de Sehiedamse zwemvereniging „Het Opkik- kertje" wordt de nieuwe naam be kend gemaakt van het waterpolo- team. Onder de naam „De Dolfijn" en veelal spelend in Delft, zijn de Schiedammmers ingedeeld in de poule Heren le klasse, met de vol gende tegenstanders: IJmuiden, Haarlem, US Polo, Zaandam, Ams telveen, Utrecht, Tilburg, 's -Herto genbosch, IJmuiden II, De Haag. In deze vereniging gaat ook het ge rucht dat er dames zijn die ook aan het waterpolo willen deelnemen. Degenen die belangstelling hebben kunnen zich aanmelden of nadere informatie inwinnen bij het bestuur tijdens de baduren of telefonisch bij: Hans Sluyters tel. 265904 of Martin Speyer tel. 375878. De training voor het waterpolo zal op zaterdagavond plaatsvinden in het Sportfondsenbad. De watersportvereniging De Schie doet in zijn clubblad een zoveelste wanhopige oproep aan wethouder Posthoorn om maar snel met de vergunning af te ko men om een jachthaven te bou wen. Ook is men in deze kringen no gal verbolgen over de maatrege len die B W meenden te moe ten nemen om de pleziervaart in te dammen. Was vorig jaar het leggeld al met 400% gestegen, dit jaar is er een verhoging in aan tocht van minimaal 0,25. „Het is wel te accepteren als de gemeente dan maar snel een jachthaven wil maken en geen ligplaatsen in de stad uitgeven", aldus een ingezonden stuk in dit blad. blad. De honkbalafdeling van Schiedam staat binnenkort weer een fikse kostenpost te wachten. Doordat er na afloop van de training vergeten is om de stroom uit te schakelen, is de Lepelwerpmachine over de kop gedraaid en volledig defect. Dan is het nu ook een ieder duidelijk waarom de weinige werpers die deze vereniging bezit, nogal eens geblesseerd zijn. Staat het zwemmen op de vier avonden centraal op elke avond vond er wel een nevenaktiviteit plaats die zowel de deelnemers als de kijkers bezig hielden. Rob Schouten; „Elk jaar probe ren wij iets anders te brengen om de mensen naar het bad te krij gen. We begonnen op de eerste avond met het bakken van pan nekoeken, waar ruim 18 kilo bloem werd verbruikt, gevolgd door tekenfilm in de douches. De tweede dag stond in het teken van de gezondheidsaktie „Neder land OK". Verder was er ook een loterij, ter wijl op de laatste avond, die nor maal al erg fleurig is door de afha lers die dan met bloemen rond het oad staan, extra werd opgeluisterd door levende muziek van een vier- mans band." Meestal zijn het elk jaar weer de zelfde mensen. De deelname van de school „De Ouverture" die met een afvaardiging van maar liefst 72 zwemmers naar het bad kwam, ontving uit handen van Rob Schou ten vrijkaarten voor een keer gratis zwemmen. De raadaktie waarop een ieder kon raden hoeveel bezoekers het Sport fondsenbad in 1980 had ontvangen werd gewonnen door Saskia Kints die met haar 135.000 het dichtst de waarheid van 137.636 benaderde. Met dit evenement werd de traditie van zes jaar geleden door mevrouw Hazebroek in het leven geroepen met een eerste deelname van 370 zwemmers, voortgezet op een wijze die alle lof verdient. Eén van de organisatoren was „De Watervrienden" die in Schiedam nog maar weinig aan de weg tim mert. Toch kan men bij deze ver eniging die aangesloten is bij de Ne derlandse Culturele Sportbond te recht voor leszwemmen, kunstzwemmen en waterpolo. Collega SRB is in en om Schiedam regelmatiger te zien en dan altijd ten dienste van het publiek. Deze vereniging telt zo'n 1000 leden die buiten het leszwemmen ook onder richt krijgen in het moeilijke, red dend zwemmen. Terugkijkend kunnen we rustig stellen dat Schiedam blij mag zijn dat er organisaties bestaan die evenementen als de avondzwem- vierdaagse willen organiseren. Ruim 800 zwemmers hebben vo rige week deelgenomen aan de zesde avondzwemvierdaagse. Het Sehiedamse Sportfondsen- bad, dat qua accomodatie niet be rekend is voor een opeenhoping van zulke grote aantallen zwem mers, heeft ook nu deze krachtp roef met glans doorstaan. „Gelukkig weten de deelnemers dat er mogelijk een „zwemspitsuur kan ontstaan bij een opeenhoping van mensen die allen gelijk willen starten. Door over de gehele avond naar het bad te komen ligt de groep goed verspreid zodat ook een goede doorstroming kan plaats vinden. Dan ook is een aantal van 804 deel nemers waarvan er 266 voor de eerste keer meezwommen nog prima te overzien, te tegeleiden en te hanteren," aldus Rob Schouten, bedrijfsleider van dit bad. In samenwerking met de op dit ge bied meest aktieve zwemverenigin gen van Schiedam, de Watervrien den en de SRB kan men terug zien op een vlekkeloos verlopen zwem feest voor jong en oud. Theo Jansen, voorzitter van de SRB: „We konden gelukkig op elke avond beschikken op zo'n 30 a 40 medewerkers die op enthousiaste wijze de boel in de gaten hielden." Ook hij beseft terdege dat het zon der de medewerking van clubgeno ten het erg moeilijk zoniet onmoge lijk zou worden' een sportgebeuren van deze omvang te organiseren. Het „open" Sehiedamse schaak kampioenschappen dat ieder jaar onder auspiciën van de Sportraad door de Sehiedamse schaakverenigingen Het Zwarte Paard, Groenoord en Schiedam wordt georganiseerd is in een ruime zege voor Gert Timmer man. Deze uit Capelle aan de IJssel af komstige schaker bleek in de ge houden zeven rondes te sterk voor de concurrentie. Dik de Wit was de enige deelnemer die deze in Char- lois (Europoort) spelende Gert Tim merman een remise wist af te dwingen. Alle andere partijen eindigden met een positief resultaat. „Er waren enkele partijen bij die ik met enig geluk heb gewonnen'" wilde de winnaar nog even kwijt. Over het gehele tournooi genomen vond hij het spelpeil van een rede lijk gehalte. „In Rotterdam ligt bij dit soort wedstrijden, het niveau toch wel hoger." Gert Timmerman ontroonde door dit behaalde resultaat de winnaar van vorig jaar Mario van Kleef, die nu niet verder wist te komen dan een voor zijn doen lage (achtste) klassering. Vorige week zijn in het diensten centrum De Vier Molens de prijzen aan de winnaars uitgereikt. Mario van Kleef als woordvoerder van de organisatie feliciteerde Gert Tim merman met zijn titel en overhan digde hem de daarbij behorende enveloppe en fraaie beker. Als beste Schiedammer eindigde in dit geweld Ruud Kruys die beslag wist te leggen op de vijfde plek. Ook de enige deelneemster me vrouw Bos, werd door Mario van Kleef niet vergeten. Weliswaar eindigde zij in de tweede klasse op een laatste plaats maar haar meedoen alleen al vond de organisatie de bloemen meer dan waard. Eindstand hoofdklasse: 1. G.Timmerman; 6 1/2, 2. A.van Wageningen; 5 1/2, 3.P.van Gelde ren; 5, 4. M.Maclean; 4 1/2, ö.R.Kruijs; 4 1/2, 6. R.Heusdens; 4 1/2, 7. D.de Wit; 4, 8. M.van Kleef; 3 1/2, 9. P. Schotman; 3 1/2, 10. C.de Wit; 3 1/2. Eindstand in de eerste klasse: 1. M.Verolme 6-7, 2. Onink 41/2-7, 3. van Heeren 4-7. eindstand 2e klasse; 1. S.Gouka 6-7, 2. J.Boos 5 1/2-7, 3. A.van Multem 5-7. Na het zwemmen gauw in de kle ren, anders vat je kou. Timmerman. SCHIEDAM Op vrijdag 26 juni - is er in Clubhuis Oost aan de Galli- leistraat eeri live-optreden van de Sehiedamse formatie „Umbrella 7". Deze popgroep treedt op ter afslui ting van de soos voor 16-jarigen en ouder. De entree bedraagt 2.50. Het optreden begint om acht uur.

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 37