Het Nieuwe Onderwijzer uit Kathmandu bezoekt S'damse scholen Dievengilde wordt steeds brutaler Penning-Monza Kfl van 4.95 Laxman Rajbanshi via O-Berlijn naar Nederland Automaterialen T.V. DEFEKT? RADIO ABA Daar was laatst een meisje loos AUTOBEDRIJF ERTAN HAMLAPPEN kilo 7.98 SCHIEDAM Een zéér buitenlandse gast neemt deze week een kijkje op diverse Schiedamse scholen. Het is Laxman Raibanshi, hoofdonder wijzer van de Siddharta- school in Kathmandu (Nepal), die via Oost- Berlijn naar Schiedam reisde om enkele oude vrienden de hand te schudden. Argwaan Nieuwsgierig Tolk Wij helpen direktü! SCHIEDAM In de reeks van weekend-inbraken heb ben zich ditmaal enkele ge vallen van zeldzame brutali teit voorgedaan. Gemarineerde kippepootjes Kuikenvleugels Poelier Sluis JONGE GEBRUIKTE AUTO'S Kadootje van Kootje Reigerstraat 16 Het beste adres voor familie-, handels- en verenigingsdrukwerk 33e JAARGANG-OPLAGE 37.625 WOENSDAG 1 JULI1981 Stadsblad OP WOENSDAG EN VRIJDAG HUIS-AAN-HUIS IN SCHIEDAM. KETHEL EN ROTTERDAM (WIJK OUD MATHENESSE) Kantoor: Broersvest 125 - Postbus 257 - 3100 AG Schiedam - Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland - Oplage 179.025 Randstad-Edities verschijnen in het grootste deel van Zuid Holland. 33 Edities. Wekelijkse totaal oplage 980.000 De band met Schiedam dateert uit 1979, het jaar waarin een vijftal plaatselijke scholen geld inzamelde voor de 2000 kinderen die in Kath mandu in een voor onze begrippen erbarmelijk schoolgebouw onder wijs moesten genieten. Het geldbedrag werd vorig jaar door Gerrit Brinkman (van de Willem Gehrelschool) en Martin Daalmeijer (van „De Ouver ture") persoonlijk in Nepal over handigd, en van de 10.000 ingeza melde guldens kon een deel van het gebouw worden opgeknapt. Rajbanshi's tegenbezoek kwam tot stand na een uitnodiging voor een conferentie over onderwijsaangele- genheden in Oost-Berlijn. Na zijn bezoek aan de hoofstad van de DDR reisde de Nepalse onderwijs kracht per vliegtuig door naar Schiphol, waar hij afgelopen zon dagavond arriveerde. Streng en argwanend optreden van de Nederlandse marechaussee -Raj banshi werd een uur lang vastge houden en ondervraagd en daarna zonder enig excuus plotseling weer vrijgelaten- was er de oorzaak van dat hij zijn Nederlandse vrienden misliep en derhalve op eigen gele genheid naar Schiedam moest rei zen. Toen Gerrit Brinkman 's avonds laat na urenlang vergeefs wachten op de Vaderlandse Luchthaven thuiskwam, trof hij Rajbanshi bij zijn buurman. Pas daarna kon een onbekom merde aanvang worden gemaakt met de „tournee" door Schiedam, Laxman Rajbanshi üit Nepal was maandagmiddag te gast op „De Ouverture" aan het Bachplein. Leerlingen vroegen hem honderduit naar de toestand in Kathmandu. die maandag begon met een visite op „De Ouverture" aan het Bach plein. Zo getroffen als Rajbanshi was door de voortreffelijke organisatie van het Nederlandse onderwijs, zo nieuwsgierig waren de Schiedamse kinderen naar de herkomst van deze verre gast, die dan ook bedol ven werd onder de meest uiteenlo pende vragen. Niet alleen stelden de leerlingen vragen over Rajbanshi's privé-le- ven. Want behalve dat zij weten wilden of hij getrouwd was, kinde ren had en dergelijke, vroegen zij ook honderduit over de school in Kathmandu en de verschillen met het onderwijs hier in Schiedam. „Als je hem zijn gang laat gaan kan hij wel anderhalf uur in iedere klas praten," zegt Gerrit Brinkman. „Hij is echt vreselijk geinteresseerd in alles wat met onderwijs te maken heeft." „Op deze reis pikt hij de goeie din gen uit wat hij op de scholen hier en in Oost-Duitsland heeft gezien, en die probeert hij in zijn eigen land te gebruiken. Dat ligt over igens wel moeilijk, want de rege ring van Nepal schrijft allerlei strenge regels voor waar hij het he lemaal niet mee eens is. Hij wil lie ver zijn eigen gang gaan in plaats van aan de leiband te worden ge houden." Rajbanshi, die uiteraard geen Ne derlands spreekt, onderhield zich met de kinderen en onderwijzers in het Engels. Eên of meer leraren traden als tolk op. Lexman Rajbanshi blijft tot het einde van deze week in Schiedam. Op zijn programma staan onder an dere bezoeken aan de Willem Geh relschool, de LOM-school Liefland en de Theo Thijssenschool. Als gastheren treden naast Gerrit Brinkman op Jan Oosterhof van de Ouverture, jeugdconsulent Joop van Broekhoven, vorig jaar te gast in Nepal, en onderwijsconsulent Lex Tigges. Ter ontspanning zal de man uit Ne pal ook een kijkje gaan nemen bij typisch Nederlandse verworvenhe den als het Deltaplan, de Afsluit dijk, de molens en de Rotterdamse havens. Het einde van dit bezoek bete kent overigens niet het einde van de relatie Schiedam-Kathmandu. Komend jaar gaat opnieuw een delegatie Schiedamse onderwijs krachten naar Nepal, om te kij ken hoe de zaken op de Sidd- harta-school er bij staan. Dam 26, Schiedam Centrum telefoon 262001-266817 Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop Inruil Reparatie Ook voor uw verlichting. Zo heerst bijvoorbeeld verbijstering bij de verf fabriek VVO aan de Al- gerastraat. In het weekeinde heb ben onbekenden daar een grote partij kwasten gestolen van diverse afmetingen. De kwasten vertegenwoordigden een waarde van tienduizend gul den. De adspirant-schilders die zich over de kwasten ontfermden hiel den blijkbaar niet van half werk. Ze namen ook 40 overalls mee. Al leen de verfvoorraad werd onge moeid gelaten. Vreemd stond ook te kijken een 61- jarige Schiedammer die zijn auto had geparkeerd op een terreintje achter de Singel. Toen hij een ritje met zijn voertuig wilde maken ble ken twee koplampen keurig te zijn verwijderd. Een daarnaast staande auto bleek door vermoedelijk dezelfde dader te zijn ontdaan van alle vier de velgdoppen. Ook fietsendieven worden steeds brutaler. Bleef het vroeger bij het ontvreemden van een enkele fiets, tegenwoordig ziet men ook al niet meer op tegen een duo-diefstal. Dat moest een 39-jarige Schiedam mer uit de Jacob van Lennepstraat ervaren. Voor zijn woning had hij zijn racefiets met 10 versnellingen en het rijwiel van zijn zoontje door middel van een kabelslot aan el kaar gekoppeld, in de hoop zo diefstal onmogelijk te maken. Groot waren zijn verbazing en er- genis toen in het weekend bleek dat beide fietsen waren meegeno men. De rijwielen hadden een geza menlijke waarde van ongeveer 600 gulden. De reeks kelderinbraken werd deze week voortgezet met de diefs tal van een brommer plus bijbeho rende helm vanuit een box aan de Parkweg. Gedupeerde was een 16- jarige meisje. Ingebroken werd ook weer eens in een woning. Slachtoffer werd dit maal een 63-jarige Schiedammer aan de Rozenlaan. Zijn huis werd tijdens zijn afwezigheid grondig doorzocht. De buit bestond uit 1400 gulden contant. Dagelijks vers voor uw barbecue verkrijgbaar Kipfilet, kipkarbonade, kipdrumsticks kilo slechts In kerrysaus gemarineerd A Q f? slechts kilo JE 9 9 tevens alles voor uw barbecue barbecue's houtskool en de sauzen van Calvé St. Liduinastraat 50 telefoon 269884 Natuurlijk in Da Mallemolen: Cocktail van het jaar „Isabslla" Cocktail van de „Zomer- maand: cocktail?" Geopend: maandag/dinsdag vanaf 18.00 uur woensdag t/m zaterdag v.a. 10.00 uur zondag vanaf 12.00 uur. D« Mallemolen, Vlaardlngerstraat 17 tel. 263447 In de supermsrkt vsn Bes v. d. Heijden". SCHIEDAM Een 5-jarig meisje uit Rotterdam is maandag na heel wat omzwervingen tenslotte weer bij haar ouders teruggekeerd. Het meisje, Nufrine geheten, ver scheen plotseling bij een bewoons ter van de Schiedamseweg op de stoep. Uit de woorden van haar jonge bezoekster maakte deze me vrouw op dat het meisje afkomstig was uit de Maasstad. Zij waarschuwde de politie, die zich verder over het kind ontfermde. Op het hoofdbureau kwam de waarheid bij stukjes en beetjes aan het licht. Nufrine was die ochtend door haar ouders naar een crèche in Rotter dam Zuid gebracht. In een onbe waakt ogenblik zag het meisje kans de deur uit te wandelen. Ze stapte op de metro en nam op het Centraal Station de trein naar Hoek van Holland. Waarschijnlijk stapte ze in Schiedam-Nieuwlant uit de trein en belandde ze tenslotte op de Schiedamseweg. Na wat naspeuringen slaagde de Schiedamse politie er in de ouders van Nufrine in Rotterdam op te sporen. In de loop van dezelfde dag ver schenen de ongerust geworden ou ders op het politiebureau om hun ondeugd weer op, te halen. Overigens krijgt de Schiedamse po litie wel vaker met van huis wegge lopen kinderen te maken. „Som mige kinderen hebben nu eenmaal een sterke verkenningsdrift," zegt commissaris Van der Haagen. „Er is helemaal niets aan de hand zo lang we die kinderen weer bij hun ouders kunnen brengen. We zeggen hier altijd maar zo: Je kunt beter één kind overhouden dan er één tekort komen." met Bovag-garantiebewijs vindt u in de showroom van Bettoweg 27. achter station Schiedam telefoon 621162-152222 LET OP ADRES Openingstijden Woensdag van 8.30 tot 17.30 uur Donderdag van 8.30 tot 17.30 uur Vrijdag van 8.30 tot 20.00 uur Zaterdag van 8.30 tot 13.00 uur Singel 115,3112 GL Schiedam. Telefoon 010-268262.

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 1