Schiedamse autocoureurs Wuister en Herbschleb nu naar Engeland Levering elektriciteit bij overname schakelstation Schiedam-Noord Fasel kreisel BENT U DIE ONDERNEMER RIEBAGELIJKS ZIJN HANDEN VOLWILHEDBEN? Wij zoeken een specialist in: OPENBARE NUTSBEDRIJVEN SCHIEDAM. BASVANDERHEUDEN Het schakelstation Schiedam-Noord aan de Borodinlaan in Groenoord wordt geleidelijk aan in bedrijf ge steld. In verband met de uitvoering van de 1e fase zal in de nacht van vrijdag 3 juli op zaterdag 4 juli 1981 de levering van elektriciteit van 4.00 uurr tot 5.00 uur gestagneerd kunnen worden in het gebied begrensd door Sibeliusplein, Borodinlaan, Mozart- laan, Heijermansplein, Harreweg en Woudweg. een prima keuze. Oefenprogramma DEMOS Softball Schiedam Tournool WK Nederland - Japan wsv De Schie SCHIEDAM Na de aan vankelijke succesvolle start van het nieuwe rally-seizoen, tijdens de Duitse Wittekin- drally, hebben de Schiedamse coureurs Peter Wuister en Hans Herbschleb noodged wongen het roer omgegooid. Sneller gereden Marmeren en Travertin tegels Prijzen vanaf 45,- per m2 een RENAULT van Stationsplein 2, Schiedam Tel. 010-37 7099 HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 27 - WOENSDAG 1 JULI1981 Naar aanleiding van het artikel in ons blad van 24 juni, onder de kop „Cricket", waarin wij ver meldden dat de cricketderby tussen Excelsior'20 en Hermes DVS een tamme vertoning was en dat de thuisclub een kans op propaganda voor deze mooie zo mersport aan zich voorbij heeft lat n gaan door het talrijke pu bliek geen vuurwerk te laten zien, ontvingen wij een schrijven van de heer Bas Kornet sr., de voorzitter van de cricketafdeling van Excelsior'20. De heer Kornet schrijft in zijn brief enkele op merkingen die wij u beslist niet willen onthouden. Hier zijn re laas: „De opmerking dat Excelsior'2C een kans op propaganda van de cricketsport voorbij heeft laten gaan, is m.i. misplaatst. Ook in het cricketspel is het win nen van de game primair. Specta culair cricket kan alleen wanneer beide teams daartoe gemotiveerd zijn. Wanneer één van de ploegen, in dit geval Hermes DVS, een off-day heeft, is het de taak van de ander, daar op de juiste manier gebruik van te maken. Dat is wat Excelsior die zondag knap heeft gedaafi. Te dikwijls heeft deze ploeg zich in het verle den laten verleiden zijn tegenstan der in zo'n situatie te onderschat ten, om dan beginnend met het z.g. „vuurwerk", alsnog de partij te verliezen. Dus een nederlaag voor komen, is wat o.a. de trainer van Excelsior'20, Rupert Gomes, zijn spelers wil bijbrengen. Het echte (en in Schiedam zijn er velen) cricketpubliek ziet precies hoe dikwijls situaties tijdens een wedstrijd kunnen veranderen en geniet ook van déze manier van spelen en de strategie er omheen. Excelsior'20 en ik weet zeker ook Hermes DVS belooft echter zijn pu bliek in voorkomende gevallen ook vuurwerk en spektakel. Tot zover het schrijven van cricket- voorzitter Bas Kornet sr. Als re actie willen wij alleen maar kwijt dat we het helemaal eens zijn met de heer Kornet voor wat betreft de laatste regel uit zijn brief, en hopen met hem, dat door wat spectaculair der spel te laten zien, (Rupert Go- mes reageerde wèl op kreten uit het publiek met op verzoek „vieren") de cricketsport ziin plaats in Schie dam en omstreken herovert en men bij zowel Excelsior '20 als Her mes DVS terecht kan voor sensatie en spanning Ook de voetbalvereniging Demos heeft zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen gestalte gegeven door voor het eerste elftal een inte ressant oefenprogramma samen te stellen, dat in de maand augustus zal worden afgewerkt, zondag 2 aug. DBGC Demos., 9 aug. Slikkerveer 3 Demos, 12 aug. IFC Demos, 16 aug. Demos Rockanje (onder voorbehoud). 19 aug. SVV 3 Demos. 23 aug. Moordrecht Demos. De softball-afdeling van Schiedam organiseert op 12 juli een groot Schiedam-Softball-Mix-Tournooi. Dit wil zeggen dat een ieder, dus vrouw, man, jong en oud zich hier voor kan laten inschrijven. Na de aanmelding worden teams, waarvan men bij Schiedam hoopt dat het er zeker acht zullen zijn, in gedeeld naar gelijke sterkte. Vol gens de leiding, zal het op en rond het veld van Schiedam „hards- tikke" gezellig worden. Inschrijven kunt u in de kantine op het sport park „Harga", maar ook telefonisch onder de nummers 010-352847 - 705686 - 551002. Dat de in Bijdorp opererende voet balvereniging VVK weten wat feesten is, kwam goed tot uiting in hun onderlinge tournooi. Wat te denken van teams, die met de veel zeggende namen als; De schuim kragen, de bierpullen, de Keilebei- ters, Blauwe knopen, de barkruk ken en de flessentrekkers de strijd met elkaar moesten aanbinden. Dat de finale uiteindelijk werd ge wonnen door het elftal van De Schuimkragen was een bekroning van een heerlijke dag leuk en ge zellig bezig zijn. Bovenstaande i ge.schouw nemend kunnen de trouwlustige selectie- spelers Piet Bijl met Patricia Ver heul en Jaap Schaarlo met José de Vette deze maand op hun bruilof ten rekenen, dat het kan uitmon den in een echt bierfestijn. Evenals vorig jaar (de propagan- dawedstrijd Starlift Ruys- broek) is de Brielse volley balvereniging TOP er dit jaar in geslaagd een hoogstaand volley balduel naar den Brielle te halen en wel in de vorm van een uni- versiadewedstrijd tussen Neder land en Japan. Dit spektakelstuk zal op woens dag 8 juli in de sporthal De Duk dalf In Brielle plaatsvinden. Aanvang van de wedstrijd is 20.00 uur. Toegangsprijzen zijn; volwasse nen ƒ10.jeugd t/m 16 jaar ƒ5.De toegangsbewijzen kun nen ook telefonisch besteld wor den bij de heer J.van de Berg, Kaatsbaan 16, tel. 01810 - 2583. Bij de watersportvereniging De Schie heeft men officieus op het stadskantoor vernomen, dat de ont grondingsvergunning weldra ver leend zal worden. De laatste hin dernis voor de aanvang van de bouw van een eigen jachthaven is dan weggenomen. In augustus zal de bouw van de ha ven worden aanbesteed. Wanneer dat gebeurt is, zal de haven in een snel tempo worden gegraven, vol gens een speciale methode. Men is bij deze vereniging nu al be zig met het ontwateren van de grond ter plekke. Redelijkerwijs mag nu worden aangenomen, dat de Schie tegen het einde van dit jaar zijn langverwachte jachthaven zal hebben. REFORM en DIABETICI ARTIKELEN DIEREN BENODIGDHEDEN •DROP en ZOETWAREN DROGISTERIJ ARTIKELEN biedt u in haar supermarkt verkooppunten met een gegaran deerde klantenpassage. Uw kracht als ondernemer is dan voldoende voor een goede omzet. Wel wordt er van u verwacht een "agressief" verkoop beleid, zodat de prijsbewuste consument die de BAS VAN DER HEIJDEN vestiging bezoekt, ook bij u haar inkopen doet. Heeft u interesse? Neemt u dan geheel vrijblijvend eens contact op met de heer P.J. Stuyts, postbus 57, 3330 AB Zwijndrecht. Doordat in de laatst verreden rally zij met hun 160 pk sterke Michel- Ascona uit de bocht vlogen met een snelheid van 150 kilometer per uur, de baanofficials in een enorme stof wolk achterlatend, moest de schade opgemaakt worden. Beide coureurs kwamen er dankzij de strenge veiligheidsvoorschriften met een pijnlijke nek vanaf. De auto was er zwaarder aan toe. Inmiddels zijn de Schiedammers weer hersteld, en zo ook de rally wagen. Gevolg was echter wel, dat zij bij de derde rally voor het kam pioenschap verstek moesten laten gaan. Redqn voor hun, het kampioen schap te laten voor wat het was en voor de rest van het seizoen uit te wijken naar Engeland. Via de kontakten van sponsor Al pha Electronics worden er op het ogenblik onderhandelingen ge voerd met de organisatoren van en kele Engelse Nationale rally's. „Het kampioenschap konden we vergeten al was het wel jammer van de reeds behaalde punten, maar we hebben nu een mooie kans om in het resterend seizoen een heleboel ervaring op te doen," aldus eerste bestuurder Peter Wuister. „De Nederlandse rally's worden altijd geken merkt door veel zandproeven. Dit in tegenstelling tot het bui tenland waar de rally's veel snel ler zijn." „Meer asfalt en snelle bochten." Hiervoor moest de topsnelheid van de Ascona worden opgevoerd van 180 tot een dikke 200 kilometer per uur. Een werk waar de enthou siaste monteurs Jan van Mazijk, Cor Wit en Rob Veldhuizen een hele klus aan hadden. Ook Hans Herbschleb, de tweede rijder van het team is enthousiast over het Engelse* avontuur. „Na zo'n crash denk je wel eens waar doe ik het voor, maar als de teleurs telling dan weer is verdwenen, wil je er toch weer tegenaan. Wij willen doorstoten naar het in ternationale topniveau. Dat kan nog 3 a 4 jaar duren, maar eens zal het zeker lukken. Gelukkig zien ook de onmisbare sponsors Michel Financieringen en Alpha Electro nic dit goed in." Voorlopig ligt het in de bedoeling van de coureurs om nog enkele ra ces in Engeland te rijden om dan het seizoen af te sluiten met een rally in het heuvelachtige Luxem burg. Een regelmatig terugkerend pro bleem bij dit Schiedamse team is tijdgebrek. Vêordat er ook maar één meter is gereden, zijn er al ze ker 1000 uur aan de auto gesleuteld om deze in een optimale conditie te krijgen. Dat de onderlinge verstandhou ding tussen berijders, monteurs en sponsors erg goed is bewijst wel het feit, dat dit totale team al meer dan drie jaar samen werkt. Wuister en Herbschleb in aktie tijdens een snelheidsetappe. direkt van importeur Groot assortiment Bemiddeling bij vakkundig leggen! Ertimex, Bettoweg 27 (Spaanse Polder), Schiedam telefoon 010-373752 GEBOREN Radjen S. z.v. Hardin-Sonneveld. Stefan z.v. van der Kant-v. Baarlen. Erdal z.v. Yilmaz-Yilmaz. Willemijn d.v. Veldman-v. Hartings- veldt. Nahibe d.v. Sarakaya-Güner. Laura H. A. d.v. de Bruijn-Tammin- ga- Cindy d.v. Nugteren-van Dijk. Saskia d.v. van Gaalen-Rocourt. Leendert J. J. z.v. Huis in 't Veld- Bakelaar. Sebastiaan L. C. z.v. van Noortwijk- Westerveld. Mehmet z.v. Ekim-Cepig. Wilco z.v. den Exter-van Gerven. Björn C. z.v. van Veelen-Hausmann. Annemarie J. E. d.v. van Tilborg- Rebel. Ergan z.v. Cil-Cil. Tergan z.v. Cil-Cil. Tanja d.v. de Nijs-Kreischer. Martina d.v. van Oort-Piek. Yuri z.v. Markwat-Schot. Jolanda d.v. Bot-Hopstaken. Gerrit z.v. Voerman-van Put. Franciscus J. z.v. Bots-Baartmans. Richard J. z.v. Ball-Graveland. ONDERTROUWD S. Boudewijns, 31 jr. en P. C. M. Brand, 27 jr.; J. Damen, 20 jr. en M. H. Zwanenburg, 21 jr.; R. F. van Eijk, 20 jr. en M. T. G. Scholte, 22 jr.; M. W. Giesselbach, 24 jr. en H. Heijs- ter, 22 jr.; B. Gijsen, 24 jr. en J. J. C. van der Burgh, 23 jr.; A. W. J. Kalk man, 27 jr. en M. J. B. Kepel, 22 jr.; B. van der Schalie, 25 jr. en T. As- mus, 30 jr.; G. C. Schlink, 25 jr. en B. Bisschop, 21 jr.; A. C. Zabel, 24 jr. en M. J. C. Schoute, 23 jr. GETROUWD J. Terlouw, 27 jr. en M. van der Eijk, 24 jr.; J. Cinoo, 59 jr. en M. Kupis, 56 jr.; F. B. van Genderen, 24 jr. en H. in 't Veld, 22 jr.; J. K. R. van der Weck, 36 jr. en J. van den Bos, 31 jr.; T. J. J. Velthuizen, 25 jr. en E. A. van Noordennen, 28 jr.; J. Klein, 26 jr. en M. H. Mendes Furtado, 24 jr.; W. M. M. van Dijk, 24 jr. en I. H. Geilenkirchen, 24 jr.; W. J. Grim- minck, 28 jr. en J. J. L. van Raste ren, 22 jr.; W. Seip, 50 jr. en S. de Klein, 37 jr.; R. de Vries, 25 jr. en I. M. van Lieshout, 22 jr.; R. Bonte, 22 jr. en J. J. Hölzken, 19 jr.; R. G. F. Bronsgeest, 23 jr. en W. A. F. Schol- te, 21 jr.; E. A. R. Riege, 28 jr. en J. H. Beijer, 25 jr.; G. L. H. de Groot, 21 jr. en I. Kaspers, 20 jr.; F. M. Treu ren, 25 jr. en M. P. van Beurden, 24 jr- OVERLEDEN M. N. Rooukema, vr. geh. gew. met A. Maagdenberg, 78 jr.; W. G. M. Verheul, vr. geh. met C. T. de Joong, 77 jr.; G. Rijksen, man, 66 jr.; A. Dirckx, vr. geh. gew. met E. de Zeeuw, 93 jr.; J. Stolk, man, 79 jr.; C. C. Wijnhorst, vr. geh. met W. Ule- man, 77 jr.; M. van Sprang, vr., 87 jr.; M. Rodenburg, vr., 62 jr.; J. Warna- wa, man, 85 jr.; J. D. Lange, man, 65 jr.; M. W. de Graaf, man, 63 jr.; P. A. Heynsbroek, man, 70 jr.; J. C. Boere, man, 73 jr.

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 27