KSVV tennistoernooi op Spieringshoek Over gifslangen doen veel verhalen de ronde wilde 9t O Diocesane bedevaart naar Brielle Rietzeilers verdelen ruim 19 mille onder S'damse gehandicapten Expositie in Rotterdam Stagnatie levering elektra R, Grootendorst verlaat gemeerfte S'dam De Postduif Boksen „De Haan" Cricket The Smashing Fellows. mu& GEBIT STUK? J. VERINGMEIER HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 23 VRIJDAG 3 JULI 1981 De bowlingwedstrijden die deze week zijn gespeeld in bowling- centrum Musis Sacrum aan de Lange Haven, in het kader van de „Stadsblad Bokaal" vertoon den in hun uitslagen geen ver rassingen. Alle teams die in hun poule bo venaan prijken, hebben een posi tieve score behaald. In poule I kon Hermes DVS niet profiteren van het punt verlies van Groe- noord door zelf, in hun ontmoe ting tegen schietver. Schiedam, ook niet verder te komen dan een 3-1 winst. De uitslagen van deze week zijn derhalve: schietver.SchiedamHermes DVS 1-3 Groenoordttv de Reling 3-1 Olympus S'damExcelsior'20 4-0 ttv Noad—HBSS 0-4 WK—Martinit 3-1 ssc Harga—UVG 1-3 De stand in de poule's na de ze vende speeldag is: Poule I Groenoord, 18 punten, 19781 pinfall Hermes DVS 17 1/2 punten, 19637 pinfall schietv.S'dam 15 punten, 19815 pin fall ttv de Reling 5 1/2 punten 18815 pinfall Poule II HBSS 24 1/2 punten, 20479 pinfall Olympus S'dam 15 1/2 punten, 19856 pinfall ttv Noad 9 punten, 1920tTpinfall Excelsior'20 7 punten, 19570 pinfall Poule III UVG 20 punten, 20042 pinfall Martinit 14 punten, 19858 pinfall WK 13 punten, 19308 pinfall ssc Harga 9 punten, 19531 pinfall Iedere maandagavond wordt er weer een wedstrijdenreeks ge speeld waarbij de eerste bal om 21.00 uur wordt rerooid. Ook bij de Schiedamse postduiven vereniging De Postduif zijn nu de resultaten bekend van de „ramp- vlucht" vanuit St.Vincent over een afstand van 1018 km. De eerste vijf deelnemende „bazen" die hun dui ven in de prijzen zagen vliegen zijn: le. Th.Stieber, 2e.H.Blonde, 3e. W.van de Hoeven, 4e.J.Bokkers, öe.S.Smits. Ook vloog men dit week-einde va nuit Compiègne over een afstand van 290 km. De prijzen werden hier als volgt gewonnen. H.Triel 1-3, J.Stieber 2, R.Brokling 4, S.Sanstra 5-7, J.Koster 6, S.Hers- bach 8, Foutijn-Homburg 9, H.Blonde 10. Tijdens bokswedstrijden in Arn hem hebben de boksers van de Schiedamse Boksvereniging De Haan weer uitstekende resultaten geboekt. John Vergouwe won in het middengewicht B-klasse van de plaatselijke favoriet Holtus op pun ten en verdiende door zijn manier van boksen, aan het einde van de avond de stijlprijs. Yaves Yeyin deed op deze avond beslist niet voor zijn teamgenoot Vergouwe onder. Hij versloeg in een uitstekende partij de nationale Golden Gloves kampioen van de Hoek ruim op punten, en kreeg bo vendien een stijlprijs als tweede be ste bokser van de avond. Veel rumoer ontstond er toen de uitslag van Anton Lissenberg door de jury bekend werd gemaakt. Deze besliste, dat van Berlage uit Enschede de winnaar was van de partij. Een onterechte beslissing die veel verontwaardiging opwekte. Met grote verwachtingen kijken de boksers uit naar de revance-par- tijen die op 14 september in de boksschool De Haan aan de Lange Haven worden gehouden. Wanneer de weergoden zich e nde- lijk eens zouden realiseren, dat de zomer al enkele weken oud is en Pluvius naar het strafbankje zou den dirigeren om dan de zon eens de kans te gunnen, het land te ver warmen, kunnen ook de zomers porten zich eens doen laten gelden. Het zou dan kunnen gaan bestaan dat de cricketsport nu eindelijk eens die entourage krijgt waarop hij recht heeft. Het wedstrijdpro gramma van dit week-eind laat voor de Schiedamse cricketers van Hermes DVS en Excelsior'20 leuke ontmoetingen zien. Op sportpark „Harga" krijgt cap tain John Beyer met zijn team de kans zich voor eigen publiek te re habiliteren van de grote nederlaag tegen stadgenoot Excelsior'20. Nu er voor Hermes niet al te veel meer op het spel staat, kan men vrijuit cricketten. Toch dienen zij hun Rotterdamse tegenstander Sparta niet te onderschatten, wat bij de eerste ontmoeting duidelijk het geval was en waar dan ook de strijd werd verloren. Op „Harga" begint de strijd om 11.00 uur. Voor stadgenoot Excelsior'20 staat de uitwedstrijd tegen het Utrechtse Kampong op het programma. Nu de Schiedammers duidelijk in „The Winning Mood" zijn en in deze eerste ldasse samen met Quick de eerste plaats bezetten zullen de mannen van captain Koos Gouka zich, door deze relatief zwakke tegenstander, niet laten verrassen. In dezelfde opstelling als in voor gaande weken zal Excelsior'20 het zeker niet gemakkelijk krijgen en dienen zij, willen ze alle kansen in eigen hand houden, de volle winst te pakken. Aanvang 11.00 uur. In het openingsstukje in het lijfblad „Smasher" van de sportvereniging TSF doet de bestuursraad een hartstochtelijk beroep op hun leden om mee te helpen aan het organise ren van diverse aktiviteiten. Wij citeren: „Buiten de verzorging van het clubblad werden er feesta vonden georganiseerd voor de le den van alle afdelingen (badmin- ton-tafeltennis-tennis) terwijl er ook regelmatig puzzle-ritten op het programma stonden. Door de grote omvang van de hui dige afdelingen badminton en ten nis kan men van de voorzitters niet verwachten en verlangen dat ze dit samen even ondernemen." Zij doen dan ook een beroep op ak- tieve leden die geleid door eenover- koepelende voorzitter aktiviteiten als driekamp, puzzletochten (auto- fiets of te voet), feesten enz. weer nieuw leven in willen blazen. Men gelooft bij TFS stellig dat dit moet kunnen lukken. Ter gelegenheid van haar tienja rig bestaan organiseert de ten nisvereniging KSVV'71 (voortge komen uit een fusie tussen Keep Smiling en Vice Versa) vanaf zondag 5 juli tot en met 12 juli een groots opgezet jubileumtoer- nooi op tennispark Spierings hoek. Overdag wordt een jeugdtoernooi voor jongens en meisjes tot en met 16 jaar afgewerkt. Hoewel het voor het eerst is dat een dergelijk evenement in Schiedam plaatsvindt, doen hieraan niet min der dan 200 jongelui uit het gehele Rijnmond-gebied mee. In de avonduren (na vijf uur) wordt een sterk bezet toernooi voor B, C en D-spelers georganiseerd. Bij de B-heren zijn Jaap Beyer en Wout Gerlag favoriet, terwijl Wil lem v.d.Polder, Mike Verkerk en Ferdinand Stokla tot de gevaarlijke outsiders worden gerekend. Pauline van Nederpelt (Racketeers) is bij de dames als eerste geplaatst. Haar belangrijkste concurrenten zijn de KSVV-dames, Lucienne Sigmond, Joke Ritman en Ada de Mol. Ook bij de B-dubbels is van een sterke bezetting sprake. In de C-categorie zijn Bianca Bek- ker bij de dames en Jack Voorwald als eerste getipt. Vermoedelijk komt het in de damesfinale tot een interessante tweestrijd tussen Bianca Bekker (KSVV) en de even eens jeugdige en talentvolle Urma Beusenberg (Holy). Tijdens het toernooi is de toegang voor iedereen vrij. Er zijn naast aantrekkelijk tennis ook nog an dere attracties, zoals een haring avond, een chili-avond en een dis cofeest. De finales worden ver speeld op zondag 12 juli. Tussen 4 en 19 juli is in de Rot terdamse Ton Menken Ijsbaan (bij Centraal Station en Groot handelsgebouw) een unieke ten toonstelling te zien met tal van levende gifslangen. De expositie bestaat uit een 60- tal terraria die bevolkt worden door gifslangen als cobra's, ra telslangen, adders en vele andere soorten giftige reptielen. De trots van de tentoonstelling is een 4,5 meter grote koningscobra uit Azië. De tentoonstelling heeft tot doel deze vaak ten onrechte verguisde diergroep een beter aan zien te bezorgen. Bij elke van de totaal 60 dieren wordt nauwkeurige en geïllus r M Gobojikte auto s van Otohome zijn klein geprijsd en groot van klasse Logisch Bij Otohome komen alleen de keurige karren die nog jong von joren en rechl zorgeloos mee voort kunt James Wattweg 12-14 3133 KK Vlaardingen Tel 010 353533 SCHIEDAM De Schiedamse karnavalsvereniging De Rietzei lers stelt jaarlijks een geldbe drag ter beschikking voor zie ken, gehandicapten en bejaarden in Schiedam en omstreken. Een deel van dit geld is afkomstig uit de opbrengsten van de bingo avonden die De Rietzeilers regel matig organiseren. Op de ledenvergadering van 7 mei hebben De Rietzeilers opnieuw be sloten, geld uit te keren aan een aantal verenigingen, stichtingen en instellingen, die weinig of geen subsidie van de overheid ontvan gen. Dit jaar hebben De Rietzeilers 19.500 gulden te verdelen. In het komende jubileumjaar -De Rietzei lers bestaan dan 11 jaar, en dat ma gische getal wordt in karnavals- kringen altijd uitbundig gevierd- zal dit geld worden uitgereikt. Een bedrag van 1500 gulden gaat naar: - Ikkie speel - o - theek - Stichting Authistisch Kind - Rot terdam De 3 Maassteden Ned. Invalidenbond afd. Schie dam - Dienstencentrum „De Woud- hoek" - Ziekenomroep te Schiedam Invalidensportvereniging De Ooievaars - Stichting Myosotis - Het Zonnehuis te Vlaardingen Stichting Lentefeest De vier plaatselijke afdelingen van de Zonnebloem krijgen elk vijhon- derd gulden. Een resterend bedrag van 2500 gul den krijgt in het jubileumjaar een speciale bestemming, die de Riet zeilers nog even geheim willen houden. Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 9-17 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131 Telefoon 010-261417 treerde informatie gegeven zowel over de soort als over het individu. Een audio-visueel programma gaat dieper in op het verschijnsel gifs lang en de sterke verheden die over deze beesten in omloop zijn. Zo schijnen in Amerika per jaar mensen te overlijden aan blikse minslagen dan door de beet van in heemse gifslangen, waaronder ook de beruchte ratelslang. Tenslotte geeft de expositie ook een overzicht van de verschillende le genden en gewoonten bij volkeren die dagelijks met slangen te maken hebben. De tentoonstelling wordt georgani seerd door de stichting Atrox. een geen diertje om zonder handschoe nen aan te pakken, deze Krait. In de dorpen in Zuid-Oost Azië zegt men van deze slang: Hij bijt nooit, maar als hij biit is het dodelijk. groep natuuronderzoekers die zich al ongeveer tien jaar bezig houdt met het verzamelen, bestuderen en kweken van reptielen, met het ac cent op giftige slangen. De expositie in de Ton Menken Hal is geopend van twee tot tien uur op de maandagen, alle over ige dagen van tien tot tien. De entree bedraagt vijf gulden. Kinderen en 65-plussers betalen tweevijftig. ROTTERDAM In het kader van de viering van 25 jaar bisdom Rotterdam zal zaterdag 11 juli a.s. een grote diocesane bedevaart worden gehouden naar Brielle, waarvoor de Rotterdamse bis schop mgr. dr. A. J. Simonis spe ciaal de parochies heeft uitgeno digd die vernoemd zijn naar de H. H. Martelaren van Gorcum of de H. Nicolaas Pieck en Gezellen. Nicolaas Pieck was de overste van het franciscaner klooster in Gorcum. Met tien medebroeders behoorde hij tot de negentien priesters en kloos terlingen (bijna allen inwoners van Gorcum), die in de nacht van 8 op 9 juli 1572 in Brielle werden gemarteld en door ophanging in een turfschuur om het leven werden gebracht. En wel vanwege hun getuigenis om trent de werkelijke tegenwoordig heid van het Lichaam en Bloed van Christus in de Eucharistie en om trent het gezag van de paus als zicht baar hoofd van de Kerk. Vanaf hun dood zijn de Martelaren van Gorcum door de Hollandse katholieken ver eerd; na hun heiligverklaring in 1867 door paus Pius IX werden op veel plaatsen parochies en kerken naar hen vernoemd en onder hun patronage geplaatst. De Rotterdamse diocesane bedevaart wordt geleid door de bisschop, mgr. dr. A. J. Simonis. Hij zal 's morgens om 10.30 uur in de bedevaartskerk aan de Rik/hoek Kloosterweg in Brielle de Eucharistie concelebreren met de pastoors van de parochies, die de Martelaren van Gorcum als schutspatronen hebben. In het bis dom Rotterdam zijn zes kerken van de Martelaren van Gorcum: in Delft, Gorinchem, Den Haag, Rotterdam, De Lier en Brielle. Na de Eucharistieviering is er gele genheid een kop koffie te drinken en kan men een kort bezoek bren gen aan het stadje Brielle. 's Middags om 14.00 uur is er dan een gebedsoe fening bij goed weer op het martelveld achter de kerk in het heiligdom. De franciscaner pater Ri chard van Lieshout zal deze oefe ning leiden. De bedevaart wordt besloten met de uitstelling en aanbidding van het Al lerheiligst Sacrament. De Rotterdamse bisschop heeft ook brieven gestuurd naar de pastoors van de plaatsen waar de martelaren werden geboren. Slechts twee van de negentien waren geboortig uit Gorcum, de anderen kwamen uit verschillende plaatsen, veelal in Bra bant en het tegenwoordige België. Mgr. Simonis hoopt, dat de pastoors hun parochianen zullen attenderen op de plaats waar eens een van hun stadgenoten de marteldood stierf en er een aanleiding in zullen vinden het heiligdom en de relieken van de Martelaren te bezoeken. Dit in na volging van Weelde, Weert en 's- Hertogenbosch vanwaar jaarlijks een aantal inwoners naar Brielle komt. SCHIEDAM Het elektriciteits schakelstation Schiedam-Noord in Groenoord wordt in de maand juli geleidelijk aan in vijf fasen in be drijf gesteld. In verband met de uitvoering van de le fase zal in de nacht van vrij dag 3 juli op zaterdag 4 juli 1981 de levering van elektriciteit van 4.00 tot 5.00 uur gestagneerd kunnen worden in het gebied begrensd door Sibeliusplein, Borodinlaan, Mozartlaan, Heijermansplein, Har- reweg en Woudweg. SCHIEDAM Per 1 juli heeft de heer P. Grootendorst de dienst van de gemeente Schiedam verlaten. De heer Grootendorst, die werk zaam was op de afdeling financiën, waar hij belast was met verzeke ringszaken, ging op 58-jarige leef tijd met invaliditeitspensioen. Grootendorst was vanaf 1944 in overheidsdienst. Na een dienstver band bij het Ministerie van fi nanciën kwam hij in 1961 bij de ge meente Schiedam. Grootendorst geniet in Schiedam vooral bekendheid door zijn be moeienissen met de sport. Hij is verbonden aan de afdeling Rotter dam van de KNVB. Ook in kringen van het voormalig verzet is Grootendorst geen onbekende.

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 23