w IDERAG IDERAG BAS VAN DER HEUDEN jje kunt het beter bij| halen Veel deelne mers wedstrijd KMTP gevelversie ring De Ooievaars derde Zelfwerkzaamheid bij GTB Nieuwe trainer DWS UVG speelt bij DWS Eerste editie GO Jan Bijloo ere voorzitter Postduiven Geslaagd als voorturner Geen publiciteit Andere route avondvierdaagse DWS heeft weer voorzitter HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 15 WOENSDAG 8 JULI1981 Schiedam sportief bekeken Een groot aantal leden van de gymnastiekvereniging THOR (Tot Heil Onzer Ribbenkast) heeft deelgenomen aan het regio nale bondsfeest van het Konink lijk Nederlands Gymnastiek Ver bond wat gehouden is in de sport hal in Hilversum. Behalve wat schoonheidsfoutjes kan men het een geslaagd feest noemen. De Schiedamse vereni ging trok met twee bussen, waar in ook veel supporters, naar de ra- diostad. Uit de regio waren 65 verenigin gen aanwezig. THOR heeft aan wedstrijden meegedaan met twee groepen, te weten gemengd sprin gen, d.w.z. jongens en meisjes te zamen. Deze groep stond onder leiding van Anja van der Touw en wonnen een tweede prijs met 15,2 punten. De tweede groep was een dame safdeling die hebben meegedaan aan een rytmische oefening met knots. Ook deze groep deed hei bijzonder goed en behaalde even eens een tweede prijs met 15,1 punten. Dit regionale bondsfeest is gehou den omdat een landelijk bonds feest om diverse redenen dit jaar niet georganiseerd kon worden. Op het jaarlijks terugkerende rol- stoel-basketbaltoernooi, wat door de vereniging Blauw Wit in Roosendaal is georganiseerd, heeft het rolstoel basketbalteam van de Schiedamse Invaliden Sportvereniging De Ooie vaars een derde plaats behaald. De Schiedamse ploeg speelde in dit toernooi met een combinatie van spelers uit het eerste team en het toekomstige tweede team. De eerste wedstrijd werd gespeeld tegen Redeoss 2 uit Delft. Deze ploeg is altijd een lastige tegen stander geweest voor De Ooievaars en toch ging het in deze wedstrijd gelijk op, maar op de valreep wist de Delftse ploeg toch met één punt ver schil te winnen, 34-35. De tweede wedstrijd tegen Blauw Wit verliep wat voorspoediger en, binnen de kortste tijd hadden de Schiedammers een voorsprong op gebouwd van 18 punten. In de twee de helft konden daardoor alle spe lers om beurten ingezet worden en werd een 38-12 overwinning be haald. De derde wedstrijd tegen BISO was zeer spannend en hoewel het een harde wedstrijd werd, bleef het toch een sportief treffen en hiervan mede was de oorzaak het goede leiden van de beide scheidsrechters. De Arnhemmers speelden de gehele wedstrijd pres over het gehele veld. Normaal hebben de Schiedammers daar grote moeite mee, maar deze keer pakten zij het goed aan en ble ven rustig hun eigen spel spelen. De wedstrijd liep gelijk op met steeds een kleine achterstand voor De Ooievaars. Tegen het eind van de wedstrijd leek het er op dat BISO met de winst ging strijken, maar door een tweetal fouten beloond met vrije worpen voor De Ooievaars scoorden zij in de laatste seconden het win nende punt en wonnen met 27-26. Door een beter doelsaldo kwam BISO toch in de finale tegen Animo en moest De Ooievaars spelen voor de derde en vierde plaats tegen hun oude rivaal uit de competitie het sterke EGS uit Eindhoven. In de eerste speelhelft kwam de Eindhovense ploeg twee keer op een voorsprong en met de rust hadden de Schiedammers een achterstand van zes punten. In de tweede helft werd besloten om pres over het gehele veld te spelen en op deze manier lukte het om EGS het scoren te beletten en kon De Ooievaars de achterstand ombuigen en uiteindelijk met 48-44 de wed strijd te winnen. Een derde plaats op zori sterk bezet toernooi geeft goede perspectieven voor de nieuwe competitie. Het stichtingsbestuur Wielerbaan Schiedam heeft de vloeren in de kleedkamers van het clubgebouw, waar ook de voetbalvereniging GTB gebruik van maakt, van betonvloe- ren voorzien en het totaal afgewerkt met tegels. Tevens is de septictank opgemetseld en voorzien van een deksel om ge makkelijker de tank leeg te halen. De deuren zijn vervangen door hardhoutdeuren. Omdat de voetbalvereniging GTB een gastvrij onderdak heeft bij de stichting Wielerbaan is onder leiding van hun voorzitter Jan Zwep ook met zelfwerkzaamheid begonnen. De gehele kantine wordt momenteel voorzien van een nieuw verfje en zowel bestuurs- als leden van GTB zijn met een grote groep aan dit kar wei begonnen. Jan Zwep hierover: „De opkomst van de leden was buiten verwach ting groot en dit geeft vertrouwen als we ooit nog eens een eigen on derkomen krijgen. Wij zijn nu nog steeds gasten bij het stichtingsbe stuur, maar hopen nu toch wel, dat er binnen een niet te lange tijd eens een eigen onderkomen voor ons vrij komt". Het bestuur van de stichting Wieler baan Schiedam is zeer tevreden over de zelfwerkzaamheid van de GTB- leden en zijn ze daar dan ook zeer dankbaar voor. De handbalvereniging DWS is er in geslaagd om voor de dames se nioren en dames junioren selec ties een nieuwe trainer aan te trekken in de persoon van Arnold Peek. De in Maassluis woonachtige trai ner was eerder verbonden aan De Hollandiaan en HVK. De nieuwe trainer Arnold Peek van de damesselectie van de hand balvereniging DWS. Omdat de handbalvereniging UVG voor het komend veldseizoen nog niet over verharde velden beschikt hebben zij het verzoek gedaan om bij DWS hun thuiswedstrijden te mogen spelen voor het eerste dames- en he renelftal. Uiteraard heeft het bestuur van DWS dit verzoek ingewilligd om hun stadgenoten gastvrijheid te ver lenen tot ook zij over de vereiste vel den beschikken. De nieuwe Schiedamse volleybalve reniging GO (Gauwe Ouwen) heeft voor de eerste maal hub clubblad uitgegeven en zijn daar gelijk goed mee begonnen. Het is een lezens waardig blad, maar dat kan natuur lijk ook niet anders met zoveel erva ren mensen in de club. Het dagelijks bestuur van deze nieu we Schiedamse club bestaat uit: J. C. H. Schreutelkamp (voorzitter), I. Wulffraat (secretaresse) en J. C. Soe- ters (penningmeesteresse). De Gauwe Ouwen vrouwen gaan in de competitie spelen in de vierde klasse J en zijn ingedeeld bij: Shell 2, Alexandria A-6, Schippers B-5, Na tionale Nederlanden, VCO 3, HPV 3, Alcazar 3, Alexandria A-8, Krimpen 6 en Lekkerkerk 3. De Gauwe Ouwen mannen zijn in gedeeld in de vierde klasse H met: Rovok 3, Pendrecht 5, Nationale Ne derlanden 2, VCO 3, HPV 3, Alcazar 4, Alexandria A-7, Krimpen 8, Lek kerkerk 5 en CVV 7. Tijdens de buitengewone algemene vergadering van de KNVB afdeling Rotterdam, werd de voormalige voorzitter, onze stadgenoot Jan Bij loo benoemd tot ere-voorzitter van deze afdeling van de KNVB. Overigens stond deze vergadering geheel in het teken van de bouw van een nieuw bondsbureau, gesitueerd i in de Alexanderpolder in Rotterdam. De verenigingen gingen accoord met de voorstellen van het bondsbestuur, zodat reeds aanvang augustus de eer ste paal geslagen kan worden. De voltooiing is beraamd binnen een tijdsbestek van tien maanden, zodat bij de aanvang van het seizoen 1982- 1983 het nieuwe bondsbureau een feit zal zijn. De postduivenverenigingen De Vrij heid en De Postduif hebben beiden deelgenomen aan twee wedvluchten te weten met jonge duiven vanuil Duffel en met oude duiven vanuil Compiegne. De eerste tien prijswin naars waren: Duffel, De Vrijheid 1, 2, 4, 7 en 9. v.d. Vijver, 3. J. Bakker, 5. Breur- Schafer, 6. C. de Jonge, 8. Robart- Van Diest en 10. R. Heinsbroek. Duffel, De Postduif, 1, 3 en 8. L. Lems, 2 en 7. Toutijn-Homburg, 4. J. Vrauwdeunt, 5. G. Muller, 6. A. Ko- nings, 9. J. Konings, 10. J. Tak. Compiegne, De Vrijheid, 1. Th. van Raay, 2. I. van der Tuin, 3 en 7. C. Zantboer, 4. P. Ham, 5. comb. Triel, 6 en 9. Robart-Van Diest, 8. J. Wen- teler en 10. J. Paulussen. Compiegne, De Postduif, 1 en 2. J. Koster, 3. A. Smits, 4 en 5. W. Hoe ven, 6. W. Jansen, 7 en 8. H. Triel, 9 W. Leyden-Koogje en 10. J. Stieber. Bij de Christelijke Gymnastiekvere niging Alliantie zijn drie leden ge slaagd voor de A-cursus voorturnen, te weten, Irene van de Geer, Els de Jong en Annette van der Lee. Algemeen technisch leider Aad van Tilborg laat in het clubblad van de vereniging weten hier bijzonder mee in zijn schik te zijn. Want juist de voorturnsters/ners zijn precies de schakel die de ketting doen sluiten om optimaal les te kunnen geven binnen de vereniging. In het clubblad van de gymnas tiekvereniging Alliantie beklaagt redactielid Frans van Dun dat er zo weinig over de turnsport in de pers wordt vermeld. Hij vraagt zich af, waar dat nu aan ligt. Wij citeren: „Terwijl elke week de sportpagina's in de plaat selijke pers volstaat over voetbal en wat er op dat gebied georgani seerd is en wordt, staat er prac- tisch nooit wat in over onze sport, de turnsport. Als we dan bedenken dat binnen Alliantie, de grootste gymnastiek vereniging in Schiedam, zeer veel mensen plezier aan deze sport be leven, elke week weer en dan noem ik nog niet eens de andere gymnastiekverenigingen die ook actief zijn in Schiedam, dan vind ik de verhoudingen niet helemaal reëel, want ook in de turnsport wordt echt wel voldoende georga niseerd, waar best verslag van ge maakt kan worden". Frans van Dun hoopt op een reac tie en die willen wij gaarne geven. Indien er wat op stapel staat in een vereniging, of dat nu gymna stiek is of wat anders, is het na tuurlijk wel wenselijk dat de plaatselijke pers hiervan op de hoogte wordt gesteld. Alliantie is al op de goede weg om naar onze sportredactie voor de eerste maal een clubblad toe te zenden. Wij zien dan ook belang stellend uit naar verder nieuws en uiteraard naar het volgende club blad. De secretaris van DST (De Schie damse Tippelaars) doet in het club blad van deze wandelsportvereni ging een verslag van de laatst gehou den avond-wandel-vierdaagse. Aan het slot van zijn verslag schrijft hij: „Jammer is het wel, dat de rou tes ieder jaar weer weinig of geen verschil vertonen en daarbij vier van de vijf avonden het zuidelijk stadsdeel opzoeken. Zodoende blij ven Groenoord en Woudhoek ver stoken van de avond-vierdaagse sfeer en de deelnemers van aantrek kelijke routes, welke hier ook beslist zijn uit te zetten. Hopelijk dat er volgend jaar hier toch eens verbetering in wordt ge bracht en de routes met wat meer zorg worden uitgestippeld". Wij willen de heer F. M. Bogerd een klein advies aan de hand doen. Stel u in verbinding met de organisato ren van de avond-wandelvierdaagse en probeer gezamenlijk tot een rou te-indeling te komen. Het lijkt ons toch wel sterk als deze mensen, die hier ontzettend veel werk aan heb ben, wat hulp kunnen krijgen van ervaren wandelaars, dit zondermeer zullen afwijzen. Op de laatst gehouden algemene le denvergadering van de handbalve reniging DWS is deze vereniging weer in het bezit van een voorzitter. Frans Bouman heeft zich beschik baar gesteld om deze moeilijke taak van zo'n grote vereniging op zich te nemen Op deze zelfde vergadering is Lou Könemann met algemene stemmen tot ere-lid van DWS benoemd. Boezem weg 136-138 Rotterdam Telefoon 010-140619 nVj Hillegersberg W«\ W VT Telefoon 010-187700 m Rubensplein 12 De opruiming begint op 15.07'81 Rubensplein 12 Schiedam Telefoon 010-261975 's maandags gesloten. SCHIEDAM Na de eerste rond gang van de jury ter beoordeling van de door wijkbewoners aange brachte balkon- en gevelversie ring zijn twee dingen vast te stel len. Veel bewoners hebben er heel wat van gemaakt. Vooral in Nieuwland-Oost is, vergeleken bij voorgaande jaren, de ambitie om er iets van te maken in aantallen beduidend groter. De groeikracht van het gebruikte bloemen- en plantenmateriaal houdt gelijke tred met dat van het overige stadsgroen, dat een ware groeiexplo- sie heeft doorgemaakt. Het natte voorjaar met enkele zonnige dagen zal hieraan niet vreemd zijn. Op de adressen waarvan de jury de aangebrachte versieringen aan een keuring heeft onderworpen, ging een folder in de brievenbus met aan wijzingen. Hierop staat onder meer vermeld wat er nog aan ontbreekt, wil deze versiering in volle glorie overkomen bij de slotkeuring, te houden in augustus. Voor beide categorieën zijn als prij zen beschikbaar gesteld: waardebon nen van ƒ50,-, ƒ30,- en ƒ20,- be doeld als het toekennen van le, 2e en 3e prijzen. De versiering die het hoogste aantal punten krijgt toegewezen komt bo vendien in het bezit van de roule rende KMTP-wisselbeker. Voor de prijsuitreiking (oktober) krijgen alle prijswinnaars een uitnodiging thuis gestuurd. Nu er een goede bloemenoogst valt te verwachten houdt de uit de KMTP voortgekomen Dahliavere niging „Schiedam" op 26 en 27 sep tember een tentoonstelling in de aula van het stedelijk museum. Ook zal de vereniging de afdeling gaan vertegenwoordigen met een stand waar in dezelfde maand op de Flevohof de nationale dahlia tentoonstelling zal plaats vinden. VlliUiin«''."9S^«stte oomeffel^^'oberen v.eethetw'V, zl„,brei*)t« «aar uw z'"' de 1»eS vol1ccb11 zelf* 3 ,.*terug half <eet! 6 MEDIUM DRY DRY FINO

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 15