Jeugdland voor de eerste keer droog van start Fotodienst Randstad-Edities HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 22 WOENSDAG 8 JULI1981 SCHIEDAM Jeugdland 1981 is het eerste lustrumjaar onder 'n goed gesternte begonnen. Eindelijk was het op de openingsmaandag na vijf jaar weer eens droog en zelfs zonnig weer. „Een unicum" juichte een opgetogen wethouder Riet Taverne, die ditmaal de eer de beurt was gevallen, de kin- dervlag in top te hijsen. Joop van Broekhoven en Riet Im merzeel, als vanouds de drijvende krachten achter Jeugdland, lagen de slagregens van de vorige malen nog maar al te vers in het geheugen. Voor hun moeite in de afgelopen Jeugdlandjaren werden zij door de wethouder beloond met een fris bloemetje. Alle reden dus om er maandag een knallend feest van te maken op het stadserf, waar zich traditiegetrouw de inleidende Jeugdland-taferelen afspeelden. Alle trouwe aanhangers waren weer present, de kinderen niet in de laast- ste plaats, want juist om hen was dit hele festijn natuurlijk begonnen. Van de bekende attrakties werd da delijk druk gebruik gemaakt: de springmatras en de draaimolen wa ren binnen een wip bezet door een schare uitbundige kinderen, die zich ogenblikkelijk van een zonneklep en een ballon hadden voorzien. Zoveel uitbundigheid maakte na tuurlijk dorstig en hongerig, maar geen nood: het buitenlandse aksent' aan deze openingsdag bestond niet alleen uit bont uitgedoste kinderen en moeders. Die laatsten hadden namelijk ook exotische hapjes meegebracht, zoals Spaanse tortilla 's, Turkse worstjes en Surinaamse hapjes, één en ander om duidelijk te onderstrepem dat ook de buitenlandse kinderen van harte welkom zijn op Jeugdland 1981. Een doorlopend variétéprogramma hield de stemming er gemakkelijk in en tot 's-middagd drie uur presen teerde gastvrouwe Shirley Miranda de ene verbluffende artiest na de an dere, terwijl de gaatjes werden opge vuld door de Rotterdamse jazzband „De Tomcasts". Op het podium verschenen achter eenvolgens het duo „El Mondo" met hun rolschaatsshow, de akrobaten- groep „De Bensons", een Spaans kinderdansgezelschap, Felix Wal- roud met zijn mieterse en helaas zo zeldzaam gehoorde pan vibrafoon, Vol concentratie bij de verrichtingen van de artiesten. clownsduo Noppi en Nicole, een Turks danstrio, de fietsakrobaar Mr. Walter en het Spaanse dansduo „Los Flamenco's". Met dit zeer smakelijke voorproefjes heeft Jeugdland de spits afgebeten van een groot kinderfestijn dat tot 24 juli zal voortduren. In de diverse wijken van Schiedam zijn inmiddels de aktiviteiten van start gegaan en gisteren zag het er naar uit dat de kinderen het mooi gingen treffen met het weer. Zo hoort het ook, want regen kan een vervelende spelbreker zijn. Joop van Broekhoven was na afloop helemaal in de wolken: „Ongeloof lijk. Alles liep glad volgens schema, alle artiesten waren even enthou siast. En wat 'n belangstelling. Al leen al 250 kinderen bij het bloem schikken.' Ja, ja, 'n puik feest, 'n prachtige opsteker voor de rest van het programma. Tortilla's, hmmm. Riet Taverne hijst de Jeugdland vlag in zij de juiste knopen legt. top, Guus Klepke let er op dat Ook de jeugd weet wat Flemenco is. Deze beren smeerden geen broodjes, maar deelden zonnekleppen uit.

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 22