Poffertjesbaksters Sjaan en Sita jubileren samen met jarig Jeugdland lilfipR - ff GEBIT STUK? J. VERINGMEIER HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 23 WOENSDAG 8 JULI1981 De jeugd voegde de daad bij het woord. Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 9-17 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131 Telefoon 010-261417 De poffertjesdames, op weg naar hun eerste lustrum. Spaanse taferelen op het stadserf. Bloemen voor Joop van Broekhoven (links) en Riet Immerzeel (rechts). Jeugdland, ballonnenfeest. SCHIEDAM Elk jaar opnieuw steunt Jeugdland op een team van medewerkers van wie het welsla gen van de jaarlijkse aktiviteiten in feite afhankelijk is! Het stramien kan jaarlijks, wat betreft de onderdelen van het pro gramma, iets verschillen. Wat er steevast bij is, is de poffertjes kraam die dus ook het eerste lu strum herdenkt, net als de organi satie van dit vakantiegebeuren in Schiedam. De beide poffertjesbaksters, Sjaan de Jager en Sita v.d. Most, jubileren zo'n beetje mee. De bloemenhulde ter gelegenheid van het eerste lu strum was weliswaar voor Joop van Broekhoven en diens rechterhand Riet Immerzeel. Maar een lauwer- takje aan de poffertjeskraam was zeer terecht geweest! De verkoopassistentie mag elk jaar iets anders van samenstelling zijn, het bakstersduo zit als het ware vast gebakken in het mobiele kraampje. Omhuld met geuren van poffers, het oud-Hollands baksel, dat jong en oud aantrekt, zoals een pot stroop de vliegen doet. De beide dames kregen aldoende veel vaardigheid teneinde in een zo kort mogelijke tijd tot een grote pro- duktie te geraken. Dit lukt wonder wel aangezien er gewerkt wordt met twee gasstelletjes die omgeven zijn met schermpjes, voor het uitwaaien. Bovendien komt het baksel uit klei ne, thuis te gebruiken vormpanne- Lekker kliederen mocht ook. tjes, elk met negentien vormpjes. Maandag op de openingsdag le verde de kraam 868 porties af. Hiervoor waren 31 pakken bloem nodig en uiteraard de nodige eie ren, olie en poedersuiker. Sjaan de Jager-Hilkhuijsen houdt de pro- duktie keurig bij. Vorig jaar be droeg deze bij alle aktiviteiten van Jeugdland 5600 porties, elk van gemiddeld tien poffers. Ver bruik: 200 pakken bloem (record jaar), 380 eieren, 22 strooibussen poedersuiker en 15 flessen olie om de bakpannen in te vetten. Hoe Joop van Broekhoven aan deze twee bakkeien is gekomen? Sjaan de Jager was al van de partij toen het vakantiefeest voor de jeugd in Sporthal Margriet werd gehou den. Met Sita v.d. Most-Geerink as sisteerde zij hier bij het naaien als meisjes vaardigheid opdeden in het hanteren van de naaimachine. Het tweetal (beiden huisvrouwen) ging over naar Jeugdland, gemoti veerd als het was iets voor de jeugd te doen. De laatste tijd niet altijd even dankbaar werk, zegt Sjaan de Jager, die eens bij de padvinderij heeft gewerkt. De jeugd misdraagt zich nog wel eens aan de kraam, zoals het aanbrengen van vernielin gen en het uitslaan van onwelvoe glijke taal. Meer voldoening heeft zij bij het om gaan met ouderen en ziekenhuispa tiënten, als vrijwilligster van het U.V.V. Toch hoopt de pofferbakster met haar collega Sita v.d. Most het Akrobatiek van De Bensons, daar sta je wel even van te kijken. tweede lustrum van dit Jeugdland mee te kunnen beleven. Voorlopig wordt het afwachten of het jaarrecord over 1980 (5600 por ties) in dit lustrumjaar gebroken zal worden! Het zal aan de twee dames niet liggen, ze staan er voor klaar. Veel zal echter afhangen van het weer in de nog resterende dagen. De openingsdag is al een succes geworden en de eerste buit aan pofferverkoop is alvast binnen!

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 23