OosDorina verzocht! WALDO J Deltadijkopdrie plaatsen open h-^Htand l Ér excursie SUHL CITROËN no PPR: „Waken voor chaotische toestanden bij verkiezingen" J INZBNDHKIBN Hoewel er nog regelmatig nieuwe inzendingen binnen komen voor deze rubriek, blijft de redaktie van Opspo ring Varaseht knar lezers foto's beschikbaar te niet al te I jUrqenilKe Jeffrey D. z.v. de Bruijn-Brouwer. GEBIT STUK? J. VERINGMEIER Marmeren en Travertin tegels Prijzen vanaf 45,- per m2 U koopteen uitlaat, Waldo loopt heel uw auto na (gratis). VLAARDINGEN Een van de projecten die het Hoog heemraadschap Delfland onderhanden heeft in de aan te leggen Delflandsedijk (ook wel de Deltadijk genoemd). HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 11 VRIJDAG 10 JULI 1981 ipilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllflIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIII^ Ongeveer een half jaar gele den werd in deze rubriek een foto afgedrukt die sterk lijkt op de onderstaande. Na publikatie werden inder tijd zowel de inzendster als de redaktie van „Opsporing Verzocht" bedolven onder de brieven en telefoontjes, af komstig van lezers die een soortgelijke foto bezaten. Om al deze Schiedammers een plezier te doen hierbij nog éénmaal zo'n foto, inge zonden door mevrouw J.P. de Valk-Belder, die tot voor kort aan de Hogenbanweg in Rotterdam woonde, maar die sinds kort is verhuisd naar het bejaardentehuis Merwe- lande, Haringvlietstraat, Dordrecht. Niet duidelijk is of de her komst van deze foto gelijk is aan dié van de eerste. Uit de reakties bleek indertijd dat een waterstoker in de Maria- straat, die ook wasmiddelen verkocht, regelmatig uitstap jes naar de Vlaardingse Sun light fabrieken organiseerde. Die excursies werden door zijn klanten bijzonder op prijs gesteld. Men maakte er altijd een feestelijke dag van. Of ook deze opname door middel van bedoelde water stoker tot stand is gekomen, dat heeft mevrouw Valk niet in haar brief vermeld. Zij schrijft het volgende: „Het is zo dat als je vroeger een kennis had die bij de Unilever werkte, hij je gra tis uitnodigde voor een be zoek aan de zeepfabrieken. Het was dus niet een specia le club die er op die bewuste dag (volgens het foto-onder schrift 17 november lttt, red.) heen ging. Wij stapten in op de Mathe- nesserlaan en reden naar Vlaardingen om eens te kij ken hoe Radion, Persil, Vim, zachte zeep en toiletseep ge maakt werden. Men maakte toen ook pasta in tabletvorm, die krijgbaar was in een blikken doosje. Zo'n doosje bezit ik nog altijd, evenals het stuk sunlight zeep dat we die dag kregen." Tot zover het relaas van me vrouw Valk. Wie meer bij zonderheden weet te vertel len over die bewuste excur sie, of banden heeft met de afgebeelde personen, wordt vriendelijk verzocht zich met mevrouw Valk In ver binding te stellen. foto's, op een be- xijn wei- kunnen gericht Het Nieuwe Broersvest 125, Gaarne enige bijzonderheden vermelden omtrent datum en plaats van opname. Foto's worden na publikatie gere tourneerd. IlllllllllllllllllHUMIlllllllllllllllllllllllINIHUilIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIF Mirjam d.v. Huge-Tieman. Jr-' van derven, 18 jr. en A. S. I Sonja d.v. Silva-da Luz Almeida. GEBOREN Linda d.v. Goudzwaard-van Vliet. Lisette A. E. d.v. Mulder-Berns. Saskia d.v. Vis-Schenk. Ruben I. z.v. Burggraaf-Klein. Charlene K. d.v. van Tessel-Santra. Marinus B. z.v. de Bruijne-Goede- rond. Talih z.v. Güjier-Pinar. Jessica V. d.v. Derijcke-van Gelder. Bobby z.v. Beumer-Groenewout. Mark z.v. Krommenhoek-Bakker. Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 9-17 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131 Telefoon 010-261417 ONDERTROUWD G. B. de Bruin, 24 jr. en J. van der Sluis, 22 jr.; H. W. Hersbach, 27 jr. en M. G. Leenderts, 21 jr.; B. Kamp, 22 jr. en M. H. A. Buters, 22 jr.; A. Kor- pel, 22 jr. en A. M. Schuurmans, 23 jr.; J. Ouwendijk, 20 jr. en M. Noord- hoek, 19 jr.; P. Ouwendijk, 22 jr. en W. Noordhoek, 21 jr.; J. M. Per- daems, 33 jr. en H. R. Florisson, 21 jr.; P. P. V. Sta, 22 jr. en M. van Aken, 18 jr.; A. M. van der Vlugt, 22 jr. en A. Kiela, 18 jr.; F. Weeder, 23 jr. en G. de Wit, 22 jr. GETROUWD S. C. Yau, 22 jr. en T. Kuijl, 17 jr.; J Drenkelford, 21 jr. en H. C. M. Dro ge, 21 jr.; H. J. W. van Riggelen, 28 jr. en J. H. M. Verhoeff, 25 jr.; W. L. Linden, 29 jr. en M. L. Boddeman, 24 jr.; K. J. Stalman, 30 jr. en A. C. Born, 28 jr.; C. Bankersen, 22 jr. en P. W. Rooijmans, 21 jr.; A. P. van Dijk, 23 jr. en P. G. van der Vlies, 21 jr.; S. S. Pawirosemito, 26 jr. en J. H. Wigmans, 24 jr.; G. J. M. van Oers, 29 jr. en E. F. N. M. Elshof, 29 jr.; J. Montfoort, 49 jr. en R. D. Pietersz, 46 Lie-Kwie-Sjoe, 19 jr.; C. Klein, 27 jr. en M. W. Rissema, 25 jr.; J. Scharloo, 24 jr. en J. M. de Vette, 20 jr.; J. H. Windhorst, 30 jr. en K. Roozeboom, 22 jr.; W. F. Krommenhoek, 30 jr. en W. P. J. Simons, 31 jr.; N. Gerbi, 38 jr. en A. Azogui, 27 jr. OVERLEDEN C. E. M. Braak, vr. geh. gew. met C. J. M. Markus, 85 jr.; J. A. van den Berg, man, 82 jr.; J. Remijnse, man, 67 jr.; P. C. Verschoor, man, 80 jr.; W. K. E. van Es, vr. geh. gew. met E. van Wieringen, 79 jr.;, H. S. C. van der Stap, vr. geh. gew. met J. C. van der Meer, 79 jr.; J. J. C. Mackaij, vr. geh. met G. A. van der Tuijn, 59 jr.; H. H. Krueger, vr. geh. met M. H. Wlosniewsky, 91 jr.; F. W. Ossen- forth, man, 81 jr. direkt van importeur Groot assortiment Bemiddeling bij vakkundig leggen! Ertimex, Bettoweg 27 (Spaanse Polder), Schiedam telefoon 010-373752 BELOOFD: De uitlaatman houdt zich bij zijn uitlaat. Wij bij Waldo lopen meteen uw hele auto na. Banden, schokbrekers, accu, verlichting, alles. Gratis uiteraard. Reparaties? Erg Voordelig. Ook aan uitlaten. Want van uitlaten weten wij ook alles af. Maar alsCitroën-dealer maak je je graag helemaal waar. A Singel 41-45 3112 GS Schiedam Tel. 010- 263705 passing van bepaalde zaken; wordt, voor wat betreft de werkelij ke uitvoeringskosten en grondaan- Deze wordt tot stand gebracht naar aanleiding van de watersnood van 1953 en de daaruit voortvloeiende zogeheten Deltawet van 8 mei 1958; (deze Deltawet schrijft o.a. voor dat, ter beveiliging van het land tegen hoge stormvloeden, waterkeringen worden aangelegd of werken wor den uitgevoerd tot versterking van de waterkeringen). De dijk wordt gesitueerd langs de Nieuwe Waterweg en loopt, wanneer gereed, vrijwel onderbroken vanaf Hoek van Holland tot aan de Wes terhaven van Schiedam (globale palnnen voor de bouw van de dijk, werden door Delfland ingediend bij het Ministerie van Verkeer en Wa terstaat, al in 1958) en wordt door Delfland gebouwd in nauwe samen spraak met Rijkswaterstaat en Pro vinciale Waterstaat. De dijk wordt opgebouwd uit ge mengde, zanderige grond, bekleed met klei en ingezaaid met gras; (het gras zorgt voor een sterke hechting van de toplaag). Een en ander wordt, qua bouwvoort- gang nadelig beïnvloed door: 1. De noodzakelijke verplaatsing van een deel van de spoorlijn Vlaardin- gen-Hoek van Holland; 2. de noodzakelijke aanleg binnen bebouwde (bewoonde) gebieden; 3. noodzakelijke omleggingen van rijwegen; 4. noodzakelijke onderhandelingen met gemeenten en bedrijven (in het dijkgebied) over de wijze van aan kopen, voor 100% gesubsidieerd door de Rijksoverheid, ingevolge de Del tawet van 1958; zal, naar verwachting, totaal plm. 110 tot 150 miljoen gulden kosten; os momenteel, in juli 1981, voor on geveer 80% gereed voor wat betreft de lengte (niet voor wat betreft de met het project gemoeide problema tiek of kostprijs); is momenteel, in juli 1981, nog op drie plaatsen open, te weten: vanaf De Kulk tot aan het gemaal Westland (Hoek van Holland); bij het sluitstuk genaamd 't Hoofd (Maassluis); tussen het bedrijf „Windmill Hol land BV" en het NS-statiort Vlaar- dingen-Oost (Vlaardingen); zal, naar verwachting, helemaal ge reed zijn in 1987; heeft, wanneer gereed, de volgende maten: totale lengte ca. 24,5 kilometer; gemiddelde voetbreedte ca. 20 meter; gemiddelde breedte op de kruin 5,5 meter; gewmiddelde hoogte ca. 6 meter boven Nieuw Amsterdams Peil. De Delflandsedijk is geheel ont worpen door het Hoogheemraad schap van Delfland zelf. Ook voert Delfland zelf de directie over de uitvoering. De aan verbon den kosten worden voor Delf- lands eigen rekening genomen. SCHIEDAM Voordat volgend jaar de strijd losbarst rond de ge meenteraadsverkiezingen, zal de PPR een brief op poten sturen naar het Schiedams gemeentebe stuur. Bij de laatste verkiezingen die in mei dit jaar, voor de Tweede Kamer heeft de PPR namelijk „chaotische toestanden" gesignaleerd. De Radikalen doelen op de wanor delijke en soms zelfs dubieuze wijze waarop de politieke par tijen toen hun affiches op de plaatselijke verkiezingsborden plakten. In het heetst van de verkiezingen ergerde zich toen ook de PvdA zich aan bepaalde praktijken van de mede aan het linkse front strijdende Socialistische Partij, die zijn affiches dwars over die van de PvdA heen- plakten. De PPR vindt dat dergelijke afkeu renswaardige situatie» uij de ge meenteraadsverkiezingen niet meer voor mogen komen, en wil het ge meentebestuur dan ook dringend verzoeken, strenge voorschriften op te stellen en desnoods maatregelen te nemen tegen partijen die dit ge bod overtreden. Tot het schrijven van deze brief heeft de PPR besloten op de laatste, in juni gehouden bestuursvergade ring. Ben Savelsbergh van de steun- fraktie zal de tekst van de brief voor zijn rekening nemen. De PPR, die bij de vorige gemeente raadsverkiezingen in 1978, 2,67% van de stemmen haalde goed voor één zetel overweegt bij de volgende verkiezingen een samenwerkings verband aan te gaan met andere, kleine progressieve partijen als PSP, CPN en EVP. Op de bestuursvergadering is zelfs overwogen of alle progressieve groe peringen, PvdA en D'66 incluis, een geheel nieuw blok kunnen vormen met een programma waarin alle deelnemende partijen zich redelijk kunnen vinden. Het bestuur van de PPR achtte ech ter de tijd nog niet rijp een bepaalde voorkeur uit te spreken of initiatie ven in een bepaalde richting te ont plooien. Initiatieven van anderen zullen evenwel „open tegemoet worden ge treden".

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 11