*s». Hengelkampioen '81: Ronald Trooster Bottelmagazijn Rijnbende gaat toch tegen de vlakte Atletiek Naar New Castle Contributieverhoging Richtlijnen Veteranen cricket Welka stapel Is hoger Qer Overkleeft ere-lid HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 14 VRIJDAG 10 JULI1981 rjtfUtC 1 Bij de schaakvereniging Schie dam heeft de jeugd weer schaak diploma's behaald. Hierbij kon den ook niet-leden van de vereni ging meedoen, omdat tegenwoor dig ook op scholen veel schaakles wordt gegeven, waar men dan niet altijd aan diploma's toekomt. Om de kans op succes te vergroten duurde het geheel drie avonden. De eerst avond werden proefexamens gehouden, dit telde nergens voor, maar men kon dan alvast wennen aan het soort vragen. De tweede avond werden de proefexamens be sproken, zodat ieder kon leren van de gemaakte fouten, waarna de der de avond het echte examen volgde. Het eerste diploma is het pionnendi- ploma. Hiervoor moet mei) de spel regels kennen, mat in één of twee zetten kunnen geven en men moet de zetten kunnen noteren. Alle can- didaten behaalden dit diploma, te weten: Perry Campen, Ronald van Dijk, Arno Brevoort, Annemart Mas tenbroek, Martijn Mastenbroek, Ri chard Bazen, Eimert van Haften, Hermine de Jong en Sandra de Vett. De beide laatsten waren kort daar voor gezakt voor dit diploma op de scholengemeenschap Spieringshoek. Zij kregen nu een herkansing. Tus sen beide examens had echter een weekend schaakstudie gezeten en dat was goed te merken. Het tweede diploma is het torendi ploma en daarbij worden de opgaven al duidelijk moeilijker. Judith Rob- beregt en Maurice de Ruiter slaag den hiervoor. Jammer genoeg waren er ook twee jongens die het net niet haalden. Maar in oktober kunnen zij een nieuwe poging doen en dan sla gen ze natuurlijk. In de tussenliggende periode wordt bij de schaakclub Schiedam doorge gaan met lesgeven, ook voor het ko ningsdiploma, waarvoor nu geen candidaten waren. Wie hierin geïn teresseerd is, kan iedere maandag avond vanaf half zeven terecht in het clubgebouw op de werf Wilton Fijenoord, ingang Rubenslaan Schie dam. Verdere inlichtingen over de schaakclub Schiedam kan men ver krijgen bij F. Groeneweg, Praam 5, Schiedam, telefoon 701215. Bij de Schiedamse invaliden sport vereniging De Ooievaars is men weer gestart met de atletiekoefenin- gen in het Beatrixpark. Elke dinsdagavond bestaat er de mo gelijkheid om recreatief bezig te zijn onder deskundige leiding van Irma Gast-Krommenhoek. Ook minder validen niet leden van de vereniging zijn van harte wel kom. Men verzameld om kwart voor zeven bij de parkeerplaats voor het terrein van de vereniging Excel- sior'20. De oefeningen vangen om zeven uur aan en gaan door tot acht uur. Vier jeugdspelers van de invali den sportvereniging De Ooie vaars, te weten: Arjan Car, Bart van der Molen en Eddy Pieterse van de basketbalafdeling en Wil lem Noorduin van de zwemafde ling gaan van 3 tot en met 12 au gustus op uitnodiging van de NIS (Nederlandse Invaliden Sport bond) naar New Castle in Enge land om daar deel te nemen aan diverse wedstrijden. Bij de voetbalvereniging PPSC zijn de contributies iets de hoogte in ge gaan. De leden moeten nu betalen: senioren 150.-, junioren 15 t/m 17 jaar ƒ114.-, junioren 12 t/m 14 jaar 90.-, pupillen 9 t/m 11 jaar ƒ75.- en minipups van 6 t/m 8 jaar ƒ63.- per jaar. Voor de donateurs is de donatie 25.- per jaar. De sportraad van de gemeente Schiedam heeft aan de verenigingen die gebruik maken van de halfver harde trainingsvelden in sportpark Thurlede de volgende richtlijnen ge geven. Bespeling van dit veld uitsluitend tij dens de trainingsuren van de vereni ging. Voorzichtigheid is geboden om dat de toplaag zich nog moet gaan zetten. Eventuele gaatjes in de to plaag dienen zo snel mogelijk te worden opgevuld en aangestampt, zodat geen grof funderingsmateriaal omhoog wordt gespeeld. Indien piasvorming optreedt kan de toplaag niet bespeeld worden. Op een te droge toplaag mag niet ge speeld worden. Het is verboden het trainingsveld te betreden met voet balschoenen voorzien van noppen, de toplaag wordt dan sterk bescha digd. Eveneens is het niet toegestaan om op het trainingsveld eventuele hulp middelen voorzien van grondpennen in de toplaag te zetten. Zaterdagmiddag aanvang één uur wordt op het terrein van Hermans DVS in sportpark Harga de cricket- wedstrijd gespeeld tussen de vetera- nenteams van Hermes DVS en VOC. De opstelling van Hermes DVS is: A. van Diest, A. van der Ende, R. Baris, S. J. van der Ende, J. van der Gaag, H. Stolk, H. Tap, R. Fontijn, L. de Raay, M. van Wijk en W. van der Sloot. De radactie van de De Dukdalf, het maandblad van de watersport- ,<^IRT£4V Gebruikte outo's van Otohome zijn klein geprijsd en groot van klasse lo£ Bij Otohome komen alleen de keurige karren die nog jong van jaren en r van lijf en leden zijn Bovendien worden ze door onze gespecialiseerde vakmensen van onder tot boven nagekeken en kompleet gerepareerd Met Bovag-garantie ANWB-keur en het speciale Otohome waarborg waar u de eerste tienduizend kilometer zorgeloos mee voort kunt vereniging De Schie, is benieuwd welke stapel er hoger is, die van alle Dukdalven bij elkaar of de benodigde vergunningen om een jachthaven te bouwen. „Echt hard van stapel lopen doet het bepaald nog niet, maar om u niet helemaal te ontmoedigen, nog één vergunning en dan kan einde lijk die ambfem:"- verder sla...", laat de redactie in het maandblad weten. Wij citeren verder: „Kom op wet houder Posthoorn, help ons even om zo snel mogelijk die aller, al lerlaatste vergunning binnen te krijgen. Want mocht die morgen komen dan kunnen we tenminste werken eraan, inplaats van te schrijven erover. Ik bedoel maar, verveling in de vakantie is hiermee mooi te ver helpen", aldus de redactie van het maandblad van de watersportve reniging De Schie. De jaarlijkse algemene ledenverga dering van de korfbalclub SSC Har- ga had een zeer snel verloop. Binnen tien minuten was het verenigings jaar afgesloten en na vijf kwartier de hele vergadering. Eigenlijk veel te snel omdat in zo'n vergadering pas tot uiting komt wat er in een vereniging gedaan wordt en wat er bij de leden leeft. De verslagen geven wel een overzicht van de re sultaten en aktiviteiten, maar niet van de inspanningen. Daarom wil de kersverse nieuwe voorzitter Wout Ouwerkerk in het clubblad alsnog al diegenen bedan ken voor de bijdrage in de werk zaamheden en het dragen van de kritieken. Actief bezig zijn en daar voor kritieken in ontvangst nemen is niet altijd even gemakkelijk te verwerken. Vooral niet als dat jaren achtereen gebeurt. Toch bestaan dit soort per sonen ook bij de korfbalclub SSC Harga en iemand die dit vele, vele jaren heeft volgehouden is Ger Overkleeft. Om de waardering van zijn bijdrage voor de vereniging tot uiting te kun nen brengen, is Ger Overkleeft op de jaarlijkse algemene ledenvergade ring tot ere-lid benoemd. Wij willen Ger Overkleeft met deze benoeming van harte feliciteren, want als er iemand zo'n benoeming verdient, is het Ger Overkleeft wel. SCHIEDAM Het was een won derschone zomeravond, deze woensdag, die de beslissing moest brengen in de serie wedstrijden om het persoonlijke hengelkam- pioenschap van Schiedam 1981. Het was bladstil en voor enkele van de veertig deelnemers was de laagstaande en steeds verder zak kende zon een lichte handicap. De spanning aan de waterkant was van de beginne af aan duidelijk voelbaar. De grote azen hadden zich in de twee voorgaande wedstrijden reeds aan de kop van het klassement genesteld. Ridders van de lange hen gel met vele jaren viservaring, prak tisch niet te kloppen door gelegen heidsvissers, en die waren er ook bij. De vissen hadden ook dit keer het laatste woord. Over het algemeen genomen wilden ze het voorgehou den aas wel pakken, althans op de door het lot bepaalde gunstige „stek ken". De verschillen in de kop van het klassement waren gering en voor spellingen over wie de titel zou gaan pakken waren tijdens het verloop van nul en gener waarde. Bij het bepalen van de uitslag in het Pannekoekhuis „De Vijver", na het eindsignaal, bleek Ronald Trooster lid van de afdeling hengelsport P.V. Wilton Fijenoord de meeste centimeters vis te hebben gevangen. Niet minder dan 4 meter en 76 centi meter, niet alleen goed voor de eer ste plaats in het dagklassement; het bracht zijn totaal op 933 cm, waar door hij beslag op de titel wist te leg- gen De IwppHp nl^ntc voor De kersverse hengelkampioen ontvangt zijn prijs. Huub van Zetten (de Graskarper R'dam) met een totaal van 857 cm vis. Als nummer drie eindigde Hans van Es (Weverskade Maassluis), leider van het klassement na twee wed strijden. Zijn totaal was 811 cm. De vijf besten van het dagklasse ment waren verder: 2. Huib van Zet ten 429 cm vis; 3. Henny Lupker Jr. W (Weverskade) 321 cm; 4. Hans van Es 300 cm; 5. Huub Rombouts (Weverskade) met 299 cm vis. Ook nu weer werd door de heren erg licht gevist. Dit had tot gevolg dat de nodige aangeslagen karpers zich vrij wisten te vechten. De nodi ge mooie brasems en verder blank en ruisvoorns behoorden tot de vis- buit. De kampioen werd gehuldigd door voorzitter B. Sleeuwenhoek van de organiserende H.V. Schie dam en Omstreken, die tevens de prijzen uitreikte. Voor het dag klassement waardevolle hengel sportattributen. De drie eersten van het kampioensklassement kregen een fraai bewerkte stan daard, kampioen Ronald Trooser bovendien een visparaplu, ge schonken door Hans Visser, eige naar van het Pannekoekhuis „De Vijver". SCHIEDAM Het voormalige bottelmagazijn van Rijnbende aan het Groenweegje gaat binnen kort toch tegen de vlakte. In de laatste vergadering hebben B. en W. besloten, de dienst gemeente werken opdracht te geven dit ka rakteristieke stukje Schiedam te slopen. Tot voor kort koesterde de ge meente plannen, het oude botel- magazijn te verbouwen voor de kleine huishoudens. Die ingreep bleek bij nader inzien te kostbaar. Ook de werkgroep 1- en 2-persooiis huishoudens heeft zich nu vóór slopen verklaard. Volgens het gemeentebestuur is bet pand te bouwvallig om nog voor welke overheidssubsidie ook In aanmerking te komen. Onlangs nog sprong de Histori sche Vereniging Schiedam voor het bottelmagazijn op de bres. Op Instigatie van Ruud Poels, die er persoonlijk een kijkje was gaan nemen, pleitte de HVS voor be houd van het oude Rijnbende ge bouw. Zij wilde dit zelfs op de mo numentenlijst geplaatst zien. De Historische Vereniging noem de dat er wel degelijk mogelijkhe den waren om het magazijn een woonbestemming te geven. Als alternatief werd toen geop perd, een deel van het gebouw te richten als opslagplaats voor on der andere het Stedelijk Museum. Geldgebrek bij zowel gemeente als rijk hebben nu de weegschaal doen doorslaan naar de radicaal ste oplossing: slopen. Een inmiddels historische opname van het bottelmagazijn. Deze week zijn de bulldozers hun verwoestend werk begonnen. James Wattweg 12 -14 3133 KK Vlaardingen Tel 010 353533

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 14