SVV complex opgeknapt door zelfwerkzaamheid john Kroes Cobra weer te zien in Stedelijk Museum john kroes Gepensioneerden verzetten veel werk MAAK ZELF UW VLOERBEDEKKING OF BANKSTEL WEER ALS NIEUW! SCHOON!!! Ontwikkeling SCHIEDAM Bij de voet balvereniging SW in sport park Harga viert de zelf werkzaamheid weer hoog tij. Rondom het hoofdveld is de gehele afrastering weer van een nieuw verfje voorzien. Ook de 'toegangs hekken zijn weer opnieuw in de bekende rood-groene kleuren opgeschilderd. Kortom, als men nu het complex betreedt geeft dit weer een uiterst verzorgde indruk en dat moet natuur lijk wel als men als enig betaalde club in de Rijn mond opereert. stuur, zoals welke kleur verf gebruiken we en ande re bijkomstigheden". De ploeg is zo bij elkaar on geveer 700 jaar oud en de oudste van het gezelschap, Jaap Konstenze (74) zegt: „Toen de kompetitie afgelo pen was zijn we direkt begon nen met alle plafonds witten, wanden en deuren schilde ren". Konstenze heeft zich voorna melijk met de binnenboel be zig gehouden samen met Jan Sey (68) en hij laat weten: „Het is een hobby en het spaart de vereniging een he leboel geld uit". John Kroes ruimt showroom-modellen 3.998,- 3.598,- 1.698,- 1.898,- 1.498,- 4.898,- 2.250,- Ook de gangen, kleedlokalen en doucheruimten van hel hoofdgebouw zien er allemaal weer keurig uit. Verantwoor delijk voor al dit werk is een ploeg gepensioneerden die, onder leiding van opzichter, terreinbaas, coördinator of hoe men hem ook noemen wil, Harry Eykenbroek, da gelijks op het complex te vin den zijn. Deze ploeg bestaat uit onge veer tien man, het mag van dag tot dag wel eens ver schillen, maar de vaste kern is er dagelijks. „Alles gebeurt pro-deo en geheel vrijwillig", laat Harry Eykenbroek weten. „Het is geen kwestie van moeten. We bespreken on der een kop koffie alles ge zamenlijk. Na besluitvor ming wordt het natuurlijk eerst voorgelegd aan het be- SCHIEDAM „Is Cobra nog wel in Schiedam?" Wie aan het bevestigend antwoord mocht twijfelen, kan deze maanden in het Stedelijk Mu seum aan de Hoogstraat met eigen ogen constateren dat (veel) werk uit deze schilder periode nog wel degelijk hier ter stede domicilie houdt. Gigantisch karwei Vijf richtingen Voorbereiding nieuwbouw HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 21 VRIJDAG 17 JULI 1981 Met ons nieuwste diepstoom apparaat reinigt u snel en grondig!!! NU MET ANTI STATIKUM om herbevuiling tegen te gaan HUUR DIT APPARAAT BIJ CLEAN INN Schiedam, Parkweg 402; Rotterdam, Zwartjanstraat 27, of bel voor informatie: 010-670319 II Natuurlijk kunt u het ook door ons laten reinigen. Wij geven graag vrijblijvend een prijsopgaaf. Ook deze Appel is te zien in het Stedelijk. strichtingen al gauw duidelijk. Op de aansluitende tentoonstelling wordt van al deze richtingen een aantal schilderijen getoond. Vooral de ruime Cobra collectie krijgt ruime aandacht. Daarnaast is er een zaal met kunst uit de jaren zestig en een zaal met kunst uit de jaren zeventig. In een speciaal voor het tentoonstellen van tekeningen ingerichte afdeling, worden tekenin gen uit de eigen collectie getoond. Ook hier zijn dezelfde kunstrichtin gen terug te vinden. Het Stedelijk Museum Schiedam geeft met deze opzet niet alleen de. lijnen aan van het verzamelbeleid sinds 1954. Het stelt de bezoeker ook in staat om aan de hand van de eigen collectie een aantal hoofdontwikkelingen in de Neder landse na-oorlogse kunst te vol gen. Vlak na de oorlog het ontstaan van een vrije, spontane schilderkunst, die uitgaat van de verfmaterie en die de herkenbare voorstelling loslaat. Daarna twee reacties daarop: aan de ene kant de systematische kunst, die door geometrische vlakverdeling en harde, ongemengde kleuren probeert het persoonlijk handschrift van de schilder uit te sluiten; aan de andere kant de Nieuwe Figuratie, die onder invloed van de Pop-art terugkeert naar de herkenbare voorstelling en inspiratie put uit strip en reclame. Een recente ontwikkeling, die sinds 1975 een rol speelt, is de Fundamen tele Kunst. Deze onderzoekt de „fundamenten" van de beeldende kunst, zoals formaat, schaal, lijn, kleur, verf, inkt, enzovoorts en bouwt uit die elementen een nieuw kunstwerk op. Gedurende de expositie worden op gezette tijden films vertoond. Daar door wordt de bezoeker nader in kontakt gebracht met kunstenaars als Lucebert, Karei Appel en Ale- chinsky. Het museum is dagelijks geopend van tien tot vijf uur. Op zondag zijn de openingstijden van half een tot vijf uur. De toegang is gra tis. De tentoonstelling duurt tot 27 september. Hülsta slaapkamers Hülsta woonwanden Broersvest 64-66, Schiedam door Adri Boer Als het nu slecht weer is en dat komt nogal eens voor in ons natte landje wat doet deze buitenverf- ploeg dan? Henk Druppers: „Het moet wel erg slecht zijn, voordat we naar binnen gaan en dan zoeken we daar wel weer een karweitje op. An ders gaan we gezellig een kaartje leggen". van 5.070,- nu 3.998,- Qelderland-hoekset 2-zits bank, 3-zits bank, ronde hoek Leolux-hoekset 2-zits bank, 3-zits bank, rechte hoek Leolux-hoekset 2-zits bank en 3-zits bank, laqué Hülsta litsjumeaux 180x200 met 2 nachtkasten, eiken Hülsta litsjumeaux 180x100 met 2 nachtkasten, mahonie Auping-auronde litsjumeaux 180x200 met verstelbare spiralen en matrassen van 1.695,- nu Bijzondere stijlvolle noten slaapkamer litsjumeaux, nachtkasten en 4-deurs kast van 7.231,- nu Hülsta woonkamer-wand, 250 breed wit laqué nu van 5.419,- nu van 5.821,- nu van 1.931,- nu van 2.202,- nui Broersvest 64 en 66 Schiedam, telefoon 267920 Het Stedelijk Museum beantwoordt deze vraag dan ook met een volmon dig .ja" en voegt daaraan toe: „En ook met Nederlandse kunst uit de zestiger en zeventiger jaren". Met deze tekst vestigt het mu seum de aandacht op de nieuwe zomerops telling van haar eigen kunstcollectie, waarvan de pre sentatie in twee gedeelten plaats vindt. De eerste is te zien vanaf 4 juli, de tweede vanaf 28 augustus. In deze opstellingen worden zoveel mogelijk aspekten van de verzameling ge toond. Voor het schilderen van het hek werk rondom het hoofdveld hadden zich beschikbaar gesteld Mari Landsbergen (66), Henk Druppers (63) en Toon Tamerus (61). Dat dit een gigantisch karwei is, ziet de leek er niet vanaf. Maar ga er maar eens aan staan om elk paaltje eerst te ontroesten, dan te meniën en tenslotte in de gewenste kleur te verven. Toon Tamerus: „We zijn al vanaf april bezig. Ik doe dit hoofdzake lijk om onder de mensen te zijn en bezig te blijven en het is nog goed voor je konditie ook". Toon is nog nooit lid geweest van SVV, maar is wel al ruim 30 jaar dona teur. Mari Landsbergen, een gepensio neerd politieman, zegt: „Vroeger was mijn hobby de muziek. Ik ben meer dan 20 jaar bestuurslid geweest van de Schiedamse Politie Muziekvere niging. Maar dit is nu allemaal weg en daarom zoek ik mijn vertier nu hier. Het is een leuke ploeg om mee te werken. Wat wil je dan nog meer?" Werk van Karei Appel. Dit jaar heeft het museum gekozen voor een duidelijk educatieve opzet. Dat merkt de bezoeker al direkt bij de ingang. Daar hangen vjjf schilde rijen, alle in een andere stijl geschil derd. Ze typeren de vijf kunstrichtin gen die het museum verzamelt of heeft verzameld: Cobra, de Spon tane Schilderkunst, de Systemati sche Kunst, de Fundamentele Kunst en Vormen van Realisme. Door ze naast elkaar te hangen, wor den de verschillen tussen deze kun- De groep werkers van SVV die dagelijks op het Harga complex te vin den zijn. Gerrit van Tilborg (70) is de terrein chef, verzorgt het kalkwerk op de velden en doet verder alle voorko mende werkzaamheden. Ook Frans van Stijn (66) verricht allerlei kar weitjes en helpt mee waar dat nodig is. Toen we in sportpark Harga op bezoek waren was hij bezig om alle onkruid tussen de looppaden te ver wijderen. Jo Stokhof (67) is al volop bezig met de voorbereidingen voor de nieuw bouw van de kleedlokalen voor de amateurs. Freek Molendijk behoort met zijn 48 jaar nog niet tot de ge pensioneerden, maar omdat hij va kantie heeft, is hij vast begonnen met het ijzervlechten om, als alle vergunningen voor de nieuwbouw binnen zijn, snel te kunnen starten. Trouwens, dan wordt de ploeg wer kers veel groter en zal het alle avon den van de week gonzen van aktivi- teit op het SVV complex Dit omvangrijke werk wordt door de gehele SVV-gemeenschap op hoge prijs gesteld, daar kan de „oude garde" verzekerd van zijn.

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 21