Kermis Fietscross uitsmijter tweede week Jeugdland ORANJE Tuinfeest op Vijfsluizen Op vrij grote schaal gebeurt dat reeds in zuidelijke provin cies met grote deelname en onder grote publieke belang stelling. Hier en daar zijn vas te circuits aangelegd met de nodige hindernissen, hellin gen en een springschans. De Amsterdammers willen ook verenigingen en organisaties in de Randstad met als doel stelling jongeren ontspanning te bieden, te aktiveren en hiervoor ook het wielercros- sen in te schakelen. Ze brachten zaterdag hun de montabele installatie mee, een professionele starthel- lingbaan met middelen om een grasbaancircuit uit te zet ten. Daarnaast waren er cros- srïjwielen en helmen voor de deelnemers. Aan de start ver schenen 66 jongens en meisjes van 8 t/m 14 jaar. Ze kregen vooraf de gelegenheid om wat te oefenen, wat enkele duikelingen tot gevolg had. Al erg gauw kreeg men het echter onder de knie en kon gestart worden met de wed strijd. Ingedeeld in leeftijdsgroepen kregen ze drie manches te rij den, waarvan de besten over gingen naar de finale. Onder KLASSEMENT FIETSPUZZELTOCHT PARTY SERVICE Opgemaakte schalen met borrelgarnituren, salades op bestelling en gratis thuisbezorgd Documentatie op aanvraag Onze cafetaria is elke dag geopend ...yanl2.0O-24,OO uur 'S Maandags Besloten mm sb b Marmeren en Travertin tegels Prijzen vanaf 45,- per m2 Zomeravondconcert door H. van Putten miminiminmm SLIJTERIJ WIJNHANDEL BELT, WIJ BEZORGEN SCHIEDAM De jeugd- wielercross, zaterdag op de speelwei aan de Vlaardin- gerdijk gehouden, was een suksesvolle uitsmijter van de tweede week Jeugdland. Een cross, verzorgd door een Amsterdamse Stichting die deze vorm van rekreatie propageert en zelfs ook in wedstrijdverband laat beoe fenen. de talrijke kijkers bevonden zich de nodige ouders van de „coureurs", die door hen luid werden aangemoedigd in de vaak vinnige duels. Alles verliep vlot en zonder ongelukken zodat er voor de aanwezige EHBO-ers niets viel te pleisteren. OOK IN SCHIEDAM HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 27 WOENSDAG 22 JULI1981 Met het opnemen in het programma van dit leuke racegeweld heeft Joop van Broekhoven heel wat losge maakt. Zoiets is ook weggelegd voor Schiedam, zo meent hij zelf. Idem Arie Verlinde. Als voorzitter van het D.B. Sportraad kwam hij een kijkje nemen. Ook ouderen onder de jeugd, die nu maar in een gering aantal aanwezig waren, zullen gepakt worden bij het zien van deze tak van rekreatieve- en mogelijke wedstrijdsport. Arte Vertinde ilet mogelijkheden om op het middenveld van de wie lerbaan een vast circuit te doen aanleggen. Ook denkt hij over het in het noorden te realiseren sport complex. Ook hier kan eventueel een vast circuit worden ingepast. Veel geld is hiervoor niet nodig. De aanschaf van een starthelling en bij behorende crossrijwielen, waaronder ook enkele voor oudere coureurs, vormt wel het zwaartepunt, zo meent Arie Verlinde. Ook Joop van Broekhoven vindt het zinnig als er gelegenheid komt voor het houden van wielercrossen. Voor al de oudere jongens kunnen zich hierin uitleven, zeker op een vast circuit waarop snelheden kunnen worden bereikt van 40 km per uur. Een tak van sport die, naast kracht ook veel stuurkunst vraagt van de rijders. Het eindklassement van de zes leef- tijdskategorieën van de cross zag er als volgt uit: 8-jarigen: 1 Jim Schols- Klaar voor de start. berg; 2 Robert Troost; 3 Yvonne Brandenburg. 9-Jarigen: 1 Edwin v.d. Lee; 2 Robert Sligter; 3 Rudy van Eijk. 10-Jarigen: 1 Etiënne Schop; 2 Patrick Wuisman; 3 Antho- nio Barbosa. 12-Jarigen: 1 Erik Scheers; 2 Marco Ripzaad; 3 Rolf Bouman. 13/14-Jarigen: 1 Peter Si mons; 2 Rens Hemmes; 3 Peter San- stra. Van de gehouden fietspuzzeltocht, met op de kop af honderd deelne mers, zijn de winnaars bekend. Ze kunnen hun prijs afhalen donder dag om 12 uur aan het bureau Jeugdland achter het stadskanv toor. Hier worden verwacht; Ellen Peitsman, Putterhoeksestraat 32; Carla van Mil, Jan Oudegeest straat 67; Rashiet Elbananie, Alei- dastraat 92a; Jan P. Hendriks, West Frankelandsestraat 156; Lise Hersbach, Mgr. Nolenslaan 650 en Henk Vermeer, Goeresestraat 17a. Uw feest geslaagd met Lange Singelstraat 109 Schiedam, telefoon 269865 Nummer 8 heeft een voorsprong. •■"Ie* .,-em SCHIEDAM Onlangs schreef de afdeling Algemene Burgerzaken een tekenwedstrijd uit voor de jeugd, met als onderwerp „De Kermis is weer in de Stad", dit naar aanleiding van de kermisweek die op zaterdag 1 augustus van start gaat. Blijkbaar heeft dit pakkende thema niet alleen Jong Schiedam geïnspi reerd. Geheel buiten de tekenwed strijd om ontvngen wij van A. H. van Asten, bewoner van de Dam, het volgende kermis-gedicht, dat vol lof is over zweefmolen en caroussel: Kermis voor groot tot klein In centrum Schiedam Emmaplein Gezellig sfeer van alles wat Vermaak centrum Schiedams stad Waar het elk jaar gezellig is Is en blijft op Schiedamse kermis Van een tot acht augustus veel plij- zier Op de Emmaplein veel vertier Daarom veel pret geen klagen Gedurenden gezellige kermisdagen Mogen alle genieten op Emmaplein Stadgenoten burgers van groot tot klein Grote waardering danken te vree Ook voor gemeentebestuur B. en W. direkt van importeur Groot assortiment Bemiddeling bij vakkundig leggen! Ertimex, Bettoweg 27 (Spaanse Polder), Schiedam telefoon 010-373752 SCHIEDAM De ontspannings commissie van de Volkstuindersve- reniging "Vijfsluizen" organiseert op zaterdag 25 juli een groot tuinfeest op het complex. Op de speelweide voor het vereni gingsgebouw worden marktkramen opgesteld waarin van alles te koop is. Een gezellige rommelmarkt maar te vens een fancy fair met de gebruike lijke attracties voor jong en oud. Voor de jeugd worden wedstrijden gehouden op het sportieve vlak. Het feest begint om 11 uur en zal duren tot ongeveer 16.00 uur. De opbrengst van hat- geheel komt ten goede aan de Inden en bun kin deren ifi dë vorm van orrtsphrrnin] en andere aktiviteiten. SCHIEDAM Op maandag 27 juli, 's avonds om acht uur, orga niseert stadsbeiaardier Addie de Jong het derde carillonconcert van deze zomer. Het klokkenspel in de toren van de Grote of St. Janskerk wordt die avond bespeeld door de virtuoos Henk G. van Putten, stadsbeiaardier van Middelburg, Vlissingen, De Lier en Rijnsburg. Op het programma staan werken van onder andere Johan Wagenaar, Staf Nees, Peter Tsjaikowski en Jo han Strauss. Na afloop van het concert is er zoals gewoonlijk gelegenheid de toren en de beiaard te bezichtigen. Ook hef zrtkkëhdraget-shuisje is" „v dens de concertreeks te bezichtigen. llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllillllllllllllllllllllllMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII^^glIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 265997-264140

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 27