Opsporing verzocht! Koor uit Wales zingt in aula Stedelijk Inzendingen Jaloezie Topmannuquln GEBIT STUK? J. VERINGMEIER KNIPTIP Lees, als u een nieuwe filmcamera koopt, de gebruiksaanwijzing aandachtig door en maak - zonder film in de camera -1 eerst een aantal proefopnamen. HET ME UWE STADSBLAD PAGINA 9 VMJOAO 31 JUU 1331 11111 11111111111111111111111111111111111111 Van mevrouw E. Laanen van Gerven, Fietersberg 15, 2905 PC Capelle aan de IJssel ontvingen wij de vol gende brief en foto's: „Bij toeval kreeg ik het Nieuwe Stadsblad in han den waarin een aflevering van de rubriek „Opsporing Verzocht" was opgenomen. Ook ik zou gaa e -eageren op uw verzoek om oude foto's in te sturen. De zwarte (meest donkere) foto is om streeks 1929 gemaakt in de Kreupelstraat, voor de win kel van Bijloo in levensmid delen. Er waren daar ook potten en pannen te koop. Het tweede kind van rechts, zittend, ben ik zelf, ik was toen twee of drie jaar oud. Bovenaan staan drie vrou wen, de middelste was mijn moeder, die helaas erg jong is gestorven. Naast haar rechts staat tante Cor Van Gerven, het grote meisje rechts met het zwarte strikje op haar jurk is mijn oudste zuster Dina. Van deze tijd kan ik mij niet veel herinneren omdat ik nog erg jong was. De tweede foto is gemaakt in de Gorzen, om precies te zijn in de Ridderkerkstraat. Het grote meisje helemaal rechts ben ik zelf. Ik was in middels 13 of 14. Over deze straat zou ik veel kunnen vertellen, want ik heb er geen prettige herin neringen aan. De vrouw links met de baby op haar arm was voor mij erg lief. Ik kreeg wel eens een paar boterhammen van haar, wat heel wat was, voor die tijd. Eén meisje op de foto zal ik nooit vergeten. Zij roddelde de hele boel bij elkaar. Ik mocht bijvoorbeeld van mijn vader niet naar buiten, maar voor het maken van de foto glipte ik toch het huis uit. Zij was de eerste die mijn vader opwachtte om het te verklikken. Nu zijn we allemaal een dagje ouder geworden en naar ik hoop ook wijzer. Misschien dat zij het zich niet meer kan herinneren als zij dit leest. Ik hoop van ganser harte dat iedereen op deze foto een goed en geluk kig leven leidt." Wie aan dit verhaal over vooroorlogs Schiedam nog nadere bijzonderheden kan toevoegen wordt vriende lijk verzocht eens kontakt op te nemen met mevrouw Van Gerven. Inzendingen voor de ru briek „Opsporing verzocht" blijven welkom bij de re- dak tie van Het Nieuwe Stadsblad, Broersvest 125 Schiedam. Bij alle foto's enkele bijzon derheden vermelden om trent datum en plaats van opname. Foto's worden na publicatie geretourneerd. Vervolg van de voorpagina „Soms komen er concurrenten naar je toe: wat zie je er slecht uit, wat heb je 'n verlopen ogen". Moeder Ketting op dreef: „Ruby heeft een goeie pers gehad in België, daar ben ik trots op. 21e heeft daar heel wat meer succes dan jier in Ne derland. Toen ze aan de laatste Miss Holland verkiezingen deelnam heb ben ze haar tijdens de finale gewoon in de kleedkamer laten zitten, een grof schandaal. Alle voorronden doorstaan, en dan dat. Waarom? Omdat ze Indonesisch bloed heeft. En voor Miss Holland moet je blond zijn en blauwe ogen hebben. Of je Nederlands staatbur- ger bent, daar kijken ze niet naar". Ruby: „Je kunt net zo goed niet meedoen. Voor Miss Holland ben je te donker. Doe doen mee met Miss Black, zeggen ze. Maar dat heeft ook geen zin. Daar ben je veel te licht voor, hoor je dan weer. Ik zit er pre cies tussen in". Voor een groot deel berusten derge lijke opmerkingen op pure jaloezie. Want naijver is er volop, in deze we reld van klatergoud. Ruby: „Een meisje doet mee in een schitterende jurk. Die wordt dan aan reepjes gescheurd. Zit je haar goed, dan komen er al heel gauw concurrenten naar je toe: goh, wat zie je er slecht uit, wat heb je 'n verlopen ogen. Soms schieten ze sigarettenpeuken tegen je aan om brandgaatjes in je kleren te maken. Ze verstoppen je make-up en één keer hebben ze zelfs m'n onderbroek gegapt". Zelf houdt Ruby zich verre van der gelijke minderwaardige praktijken: „Als ik een leuk meisje zie zeg ik dat gewoon". Meedoen aan schoonheidsverkiezin gen is een dure grap. Deelnemers moeten zo leuk en ex clusief mogelijk voor de dag komen. Veel geld wordt uitgegeven aan sie raden, cosmetica, kleding, schoenen. In België is weliswaar geen geldprijs te winnen, maar wie als eerste eindigt krijgt niet alleen de auto, de bontjas en het snoepreisje: er liggen ook legio aanbiedingen voor modes hows te wachten. Dat maakt de hoge onkosten weer goed. Hoe zit dat bij Ruby? Wil zij haar brood blijven verdienen in deze kostbare en vermoeidende schoon heidswereld? Ruby, weer zo zelfbewust: „Ik wil steeds hogerop. Mijn plan is later zelf een modellenbureau te beginnen, net zoiets wat Francois nu doet. Ik geef ezelf nog tot m'n 24e om top- mannequin te worden. Lukt dat niet dan ga ik eerst Russisch en Chinees studeren, want ik heb aanleg voor talen, en daarna wil ik de rechten studie doen". Hoe liggen ondertussen Ruby's kansen in Middelkerke? Wordt zij strtaks Miss Kwik, omdat ze de mooiste is? „Nou, die auto wil ik wel winnen". Ja, maar is zij de mooiste? Francois, lichtelijk verontwaar digd: „Dat is ze toch al?" Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 9-17 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131 Telefoon 010-261417 SCHIEDAM Op dinsdagavond 4 augustus vindt in de aula van het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat weer een muzikale uitvoering plaats in de reeks zomeravondconcerten, die de vereniging Vrienden van het Museum regelmatig organiseert. De uitvoering wordt gegeven door het koor van de universiteit van Cardiff (Wales, Groot Brittannië), het University Anglican Chaplaincy Choir. Het University Anglican Chaplaincy Choir staat onder leiding van de di rigent Hellier Johns en maakt een concertreis door Duitsland en Neder land. Het zijn vrienden van het koor uit Wales, wat ons vorig jaar op een bijzonder mooi programma van En gelse muziek vergastte. De componisten, waarvan het koor werken zal doen klinken zijn o.m. William Dyrd, de vader van de En gelse kerkmuziek, Weelkes, Blow, Ourcell, Stanford en anderen. U weet dat Wales het land van de zan gers is, en dus belooft dit concert een bijzondere ervaring. Het concert begint om kwart over acht, entree voor leden van de vere niging vrienden 3,-, niet-leden 5,- CJP en 65+ 3,-. Het is mogelijk kaartjes van tevoren telefonisch te bestellen, tel. 269066. HllllllllllllllllliiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiilllllllllllllllllllllllllllllllllliiiiiKillllllllMllllllllllllllllllllllllllllliliijiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiininji,,,,^

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 9