Opsturen aan: Stadsgehoorzaal Schiedamseweg 51, 3134 BB Vlaardingen. 24 aug i 0W 7. Ouders onder mekaar 8. Follies on Broadway 3- Boudewijn de Groot 6. Hamlet 1 Natascha E manuals 4. Ipi Tombi He voor Jou, JIJ voor mij 17. Glück 18. Seth Gaaikema 19. Tot Hiertoe Pons Jansen „Zullen we handhaven?" woensdag 30 september Toegang 15.-; CJP en Pas 65 10.- donderdag 15 oktober mat Een en acre gro< Toe voo zati Ros keli ong sch haa Het seri Hu{ Toe voo Hans van Willigenburg presenteert een volbloed Ameri kaanse show, gebracht door 12 Amerikaanse sterren. Schitterende choreografie, meer dan 100 kostuums, groot decor, licht en geluid en hoogtepunten uit musicals en films. In deze wervelende show zien we fragmenten uit Cabaret, Hair, Jesus Christ Super Star, Anatevka, Kiss me Kate, My Fair Lady, Showboat en vele andere. Een fascinerend bruisend, kleurrijk spektakel. Toegang 22.50, 17,50; CJP en Pas 65 17.50 voor alle rangen. zaterdag 3 oktober Na lange tijd niet in theaters te zijn opgetreden en na een verblijf in Amerika is Boudewijn weer op de Nederlandse podia verschenen. Hij wordt begeleid door een uitste kend orkest. Gezien het feit dat Boudewijn's platen fabel achtig verkopen, mogen we aannemen dat de belangstel ling voor deze avond groot zal zijn. Toegang 17.50; CJP en Pas 65 12.50. dinsdag 6 oktober Het Zuidelijk Toneel Globe brengt Shakespeare's Hamlet ten tonele. Zeven moorden, corrupte heersers, een wan hopige zoon, een verraderlijke moeder, de zelfmoord van een waanzinnig geworden maagd, slemppartijen aan het hof, een sprekend spook, enz. Hamlet, een politieke thril ler, een Elizabethaans wraakspel, de Prins van Denemar ken; in 5 bedrijven. Toegang 15.-; CJP en Pas 65 10.-. donderdag 8 oktober Edwin Rutten, bekend als Ome Willem, brengt een thea teravond met plezier, satire en lyriek, waarbij huwelijk en opvoeding centraal staan en op de korrel worden geno men. Edwin neemt de dag nog eens door, nu de kinderen op bed liggen, zodat we „vrijuit" kunnen praten. Actueel en tegelijk van alle tijden. Edwin wordt bijgestaan door een aantal voortreffelijke muzikanten. zaterdag 12 september Het vrouwen-cabaret Natascha Emanuels brengt een mu sicalachtige voorstelling getiteld: „Ik pak mijn boeltje bij elkaar en ga mijn eigen weg", die handelt over de eman cipatie. We zien een ontmoeting van een man en een vrouw die ooit liefde en werk hebben gedeeld; zij heeft een levensbeschouwing die haar vroegere vriend wel on derschrijft, maar moeilijk in praktijk kan brengen. Ont roerd, geërgerd, maar meestal geamuseerd, volgen we haar pogingen hem duidelijk te maken waar zij mee bezig is. Deze voorstelling is een inspeelvoorstelling. Toegang 15.-; CJP en Pas 65 10.-. 2. woensdag 23 september 3. donderdag 24 september Niets blijft zoals het was. Als je niks doet is toch alles bezig te veranderen. Handhaven is dus een aktiviteit, handhaven is een ingreep. Geen fanatieker aktievoerder dan de conservatief. Hoe zit het met de veranderbaar heid van de samenleving, van jezelf, de overheid, het hu welijk, enz. Zoals altijd bij Fons Jansen: in nonsens ver pakt en begeleid door Frans Oudhof. Toegang 25.-, 22.50, 20.-; CJP en Pas 65 20.- voor alle rangen. Al vijf jaar draait deze Afrikaanse succesmusical in Lon den. Een wervelende show vol dans, muziek, kleur en be weging. 25 Dansers en danseressen brengen deze voor stelling met een orgie van opzwepende trommelmuziek, adembenemend danswerk, snelle voeten, ruige stamprit men. De muziek is een in het gehoor liggende mengeling van authentieke Afrikaanse volksmuziek en hedendaag se, ritmische klanken. Toegang 22.50, 20.-, 17,50; CJP en Pas 65 17.50 voor alle rangen. 15. donderdag 19 november 16. vrijdag 20 november Deze ragfijne komedie wordt gespeeld door Josephine van Gasteren, Ingeborg Elsevier, Steye van Brandenberg e.a. Van het huwelijk van Jacques en Geneviève is de glans af. Geneviève vraagt Marcelle, een weduwe, bij hen te komen wonen en werken en Marcelle is dolgelukkig „ergens bij te horen". Het loopt echter heel anders af. Een komedie die ons niet alleen doet lachen en glimla chen, maar die ons ook tot nadenken stemt. Omdat het hier om een inspeelvoorstelling gaat, is de toegangsprijs laag. Toegang 12.50; CJP en Pas 65 7.50. donderdag 3 december s Het Zuidelijk Toneel Globe speelt een kort toneelstuk, getiteld „Glück" van de Duitse schrijver Dauthendey. Het is het enige stuk van deze schrijver en voor zover be kend, is het nog nooit opgevoerd, in vier scènes laat Glück vier stadia van levensgeluk zien tussen man en vrouw. Extase, angst, verval en vrede voeren afwisselend de boventoon. Toegang 15.-; CJP en Pas 65 10.-. zaterdag 2 januari Seth Gaaikema brengt zijn nieuwe one-man-show, waarin humor, politiek en poëzie elkaar afwisselen en die is afge stemd op actuele ontwikkelingen. Na afloop zal in de Harmonie-zaal en in de wandelgangen een Nieuwjaarsbal plaats vinden, waar u de gelegenheid krijgt uw theater vrienden het beste voor 1982 toe te wensen. Toegang 27.50, 25.-, 22.50; CJP en Pas 65 22.50 voor alle rangen. Robert Long en Leen Jongewaard vrijdag 15 januari Na het enorme succes van het programma „Duidelijk Zo?" komt het duo met een nieuw programma. Er is ge kozen voor een andere vorm, een nieuw vertrekpunt. Het wordt een programma dat ook dit keer niet onbesproken zal blijven. Toegang 22.50, 20.-, 17.50; CJP en Pas 65 17.50 voor alle rangen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 18