t' r. v: V J 27. Frans Halsema Shnni 30. Rita en de voetreis naar Rome 31 .Circus Knie 32.Cabaret Sleto Hoving i,Tranen met tulten Der Zigeunerbaron 33. Chris Hlnze fi Nieuwe Impressies" 35. Madame Butterfly 34. Harold and Maude 36. Henk Elsink Llesbeth List I rangindeling ■HlBÉHMHHBMHI Jeugdtheater Het ligt in de bedoeling een serie kindervoorstellingen te organiseren. Het programma hiervoor staat nog niet vast. Te zijner tijd zullen deze voorstellingen via de plaatselijke krantei worden bekent gemaakt. zaterdag 20 februari „Is die kruk vrij?" Is de titel van Frans' nieuwe program ma, waarin hij wordt bijgestaan door „The Angels of Hope", een drie-vrouws orkest. Misschien is dit orkest de oorzaak van Frans' galanterie, dienstbaarheid, onderdanigheid? Of is hij misschien bang voor vrouwen? Frans is in ieder geval niet van steen. Veel muziek, gepraat, verwarring, vrolijkheid. Toegang 17,50; CJP en Pas 65 12,50. zaterdag 6 maart Rita is een kapstertje dat zich wil ontwikkelen en naar de Open Universiteit wil gaan. Zij beweegt Frank, docent Letterkunde, haar op te leiden. Frank doet dat schoor voetend, omdat hij het geld best kan gebruiken om zijn dorst te stillen, hoewel hij zijn enthousiasme al lang kwijt is. Gaandeweg hervindt hij zijn oorspronkelijke bevlogen heid. Stap voor stap volgen we Rita op haar verkennings tocht in de tuin der Letteren. Met Doris van Caneghem en Lex Goudsmit. Toegang 22,50, 20,-, 17,50; CJP en Pas 65 17,50 voor alle rangen. vrijdag 12 maart Een muzikaal toneelstuk over het circus Knie, dat in zijn nadagen is geraakt. Als de dochter, Katharina, besluit het circus te verlaten, lijkt dit de genadeslag. Vader Knie vertrouwt op Katharlna's terugkeer. Zij komt ook terug, echter om te vertellen, dat zij met een boer gaat trouwen. Vader Knie overleeft dit niet en sterft in het circus. Voor Katharina is dit het teken haar persoonlijk geluk op te offeren en de leiding van het circus op zich te nemen. Medewerkenden o.a.: Piet Römer, Lou Steenbergen, Mimi Kok, Wim Wama, Hanna de Leeuwe. Toegang 22.50, 20.-, 17.50; CJP en Pas 65 17.50 voor alle rangen. vrijdag 19 maart i» 28. woensdag 24 februari 29. donderdag 25 februari De Hoofdstad Operette presenteert dit seizoen het mees terwerk van Johan Strauss „Der Zigeunerbaron", een operette die wel beschouwd wordt als een van de mooi ste, ooit geschreven. De bekende sterren van de Hoofd stad Operette als Ton Hofman, Anita Helns, Jacco van Renesse, Lill Loerkens, Jan Handerson enz. zijn weer aanwezig, evenals het operette-orkest. De proefneming van vorig seizoen, het orkest gelijkvloers in de zaal te plaatsen bleek geen succes, zodat het, als vanouds weer in de orkestbak zal plaatsnemen. Toegang 27,50, 25,-, 22,50; CJP en Pas 65 22,50 voor alle rangen. Sieto en Marijke Hoving blijven ook in dit nieuwe pro gramma manifesteren als buitengewoon cynisch en scherpzinnig. Cynisch ten aanzien van links en rechts sectarisme. Wars van vrijblijvend amusement, benaderen zij het aktuele wereld-omvattende sociaal-politiek gebeu ren op een volstrekt eigenzinnige manier. Guidor do Groot zal de Hovings tbr zijde staan, terwijl Wiebe Cnos- sen hen muzikaal ondersteunt. Toegang 15.-; CJP en Pas 65 10.-. s dinsdag 23 maart Chris Hinze heeft, tezamen met gitarist Sigi Schwab en toetsenman Jasper van 't Hof, een nieuwe formatie ge vormd, waarmede hij een programma brengt, gebaseerd op de formule „Muziek van Vroeger tot Nu", uitgaande van de werken van oude en barokke muziekmeesters, moderne componisten als Satle, Debussy en Gershwin, tot hedendaagse composities van het trio zelf. Toegang 15.-; CJP en Pas 65 10.-. donderdag 1 april Deze populaire opera van C. Puccini zal worden gespeeld door de Haagse Volksopera, met medewerking van Ita liaanse en Nederlandse solisten en het Haags Volksope ra-orkest. Het geheel staat onder leiding van Coen Rui venkamp. Toegang 22.50, 20.-, 17.50; CJP EN pas 65 17.50 voor alle rangen. donderdag 25 maart Komedie van Colin Higgins met o.a.: Mary Dresselhuys, Ina van Faassen, Renée Soutendijk, Frans Kokshoorn. Ondanks zijn 21 jaar leeft Harold met de dood. Ondanks haar 79 jaar is Maude het symbool van het leven. Zij heeft een levensfilosofie, die wel een tegenpool van de conventionele opvattingen van Harold's familie genoemd mag worden. Toch vinden deze twee elkaar. We zien de vriendschap tot een superieure liefde groeien. De levens vreugde is overwinnaar. zaterdag 24 april Een avond met twee talenten, die beiden in hun eigen genre een hoog niveau hebben bereikt en nu als duo het publiek een programma van amusement van klasse aan bieden met facetten van ieders eigen talent. Deze voor stelling is een inspeelvoorstelling. Toegang 22.50, 20.-, 17.50; CJP en Pas 65 17.50 voor alle rangen. Toegang 22.50, 20.- voor alle rangen. 17.50; CJP en Pas 65 17.50 oneven stoelnummers even stoelnummers -T EERSTE RANG/BALKON TWEEDE RANG DERDE RANG

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 20