<§amen vérder Provinciale keurmeesters beoordelen kwaliteitsgeiten Afgesproken: WALDO Wie wordt bruid van de maand? OVERTREKKEN A. BOT Woningbouw binnenstad: trauma sleept zich voort Brand uit wraak PARTY SERVICE Prijzen meubelen GEBIT STUK? J. VERINGMEIER Aanstaande bruidsparen (ook koperen-, zilveren en gouden bruidsparen) Het Nieuwe Stadsblad, Postbus 257, 3100 AG Schiedam Alleen specialisten mogen bij Waldo aan uw auto komen SCHIEDAM Voor de gei- tenfokkersvereniging „Ons Genoegen" was het zaterdag in het Schiedamse Beatrix- park de jaarlijkse keurings dag. Deels was dit een agrari sch gebeuren, maar ook kin derboerderijen uit het Water weggebied namen er met hun mooiste dieren aan deel. HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 26 WOENSDAG 12 AUGUSTUS 1981 WAU7C Uw feest gestaagd met Lange Singelstraat 109 Schiedam, telefoon 269865 Opgemaakte schalen met borretgamituren, salades op bestelling en gratis thuisbezorgd Documentatie op aanvraag Onze cafetaria is elke dag geopend van 12.00-24.00 uur 's Maandags gesloten Sleutelaars genoeg. Dat merkt u dan wel later. Wij merken het dagelijks. Ga liever ineens naar Waldo. Onze mensen weten wat dat hinderlijke geklop of die vage ruis betekenen en helpen zulke mankementen ineens uit de wereld. Da's wel zo voordelig. En passant lopen wij ook nog even de hele auto na. Gratis! Want als Citroën-dealer maak je je graag helemaal waar. Hoog sloegen de keurmeesters ook de kwaliteit aan van de in het eerste kwartaal van dit jaar geboren Toggenburg lammeren. Het verschil was dermate klein dat er meerdere le prijzen wer den toegekend. De beste kwam evenwel uit de stal van Piet v.d. Meer uit Kethel die zijn geit „Jenny" lof kreeg toegezwaaid wegens haar correcte benenstel, gevuld bovenlijf, kortom een fantastische geit. In volgorde van klassering kregen verder le prijzen: „Frida" van Ben Heijdra: „Irene" uit kinderboerde rij Holywood, Vlaardingen; Dusty" van Ben Heijdra en haar stalgenote „Anna" met „Beppie" van Piet v.d. Meer. Onder de witte geiten kregen le prijzen toegekend: „Petra", K.B. Holywood en „Saskia, K.B. De Mo lenwei. 1 en 2-jarige Toggenbur gers: le prijzen voor de 2-jarige „Linda" van J. Koevermans, Schie dam en voor haar 1-jarige stalge note „Kettie". Bij de witte geiten waren dit de 1 jaar oude „Hiltje" en „Mieke" uit K.B. De Kraal uit Rotterdam. In de rubriek 3 jarige en oudere Toggenburgers kregen een le prijs toegekend: „Millie" (totaalkam pioene) Leo Keijzer; diens „Millie" van de keuring de jeugdwedstrijd in het begeleiden van geiten, ge wonnen door Riane Keijser. Zij kreeg de hiervoor beschikbare tro fee. De overige deelnemers ontvin gen een kleine attentie. De belangstelling voor dit gei- tengebeuren groeide met het ver strijken van de middag. Veel aandacht kreeeg de ouderwetse bokkewagen, bespannen door een waardig schrijdende bok die zich overigens weinig aantrok van het geitenvrouwengedoe ron dom zich. Voor het opnieuw van uw bankstel, eethoek enz. Vraag vrijblijvend prijsopgave Oosthavenkade 56, Vlaardingen, telefoon 345163 Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 9-17 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131 Telefoon 010-261417 kunnen hun trouwkaart opsturen naar: „Samen Verder" Uw trouwfoto komt mis schien op de speciale bruids pagina en wat belangrijker is, u ontvangt dan ook 200, ,aan waardebonnen en een 2e bruidspaar 100,- aan waardebonnen te besteden bij de deelnemende adverteerders die deze aktie moge- lijk maken. Wie dat zijn leest u op de speciale bruidspagina, 1 maal per 14 dagen op vrijdag in het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM De eerste paal voor woningbouw in de binnenstad gaat voorlopig niet de grond in. Haagse bezuinigingen in de sector woningbouw zijn er de oorzaak van dat wethou der Chris Zijdeveld (PvdA- stadsontwikkeling) de eerstkomende maanden geen witte overal en dito helm zal aantrekken om die eerste paal te slaan. Zijdeveld sprak enkele maanden geleden nog de hoop uit, die langverwachte handeling uiterlijk septem ber dit jaar te kunnen ver richten. Zeven bezwaarschriften van bedrijven, bewonersgroepe ringen en de verenigde mid denstanders hebben roet in het eten gegooid. Toen hij zijn definitieve bouwplannen medio juni dit jaar op tafel legde en er aan toe voegde dat wat hem be treft de gemeente Schiedam bij wijze van spreken de volgende dag al een start kon maken met de eerste honderd woningen, ver wachtte Zijdeveld geen ernstige bezwaren meer. Blijkbaar hebben die bezwaren nu toch meer ge wicht in de schaal gelegd dan Zijdeveld vermoeden kon, want daardoor zijn de bouwplannen nog niet door de hogere overheden (Rijn mond en Provincie) goedge keurd, en zijn nieuwe bezui nigingen er de bijkomende oorzaak van dat er dit jaar niets meer van een eerste paal kan komen. Met deze vertraging van nog onbekende duur is de bouw in de binnenstad een nieuwe fase van het zich nu al zo veel jaren voortslepende trauma ingegaan. Aan het zwerk boven de bin nenstad tekenen zich over igens nog meer donkere wolken af. Volgende week maandag zal de gemeente raad een krediet van meer dere miljoenen voor wo ningbouw in het centrum goedkeuren. Bij de berekening is men er van uitgegaan dat in het derde kwartaal van dit jaar met de bouw zou worden be gonnen. Iedere verdere vertraging heeft een verhoging van de nettohuur van circa 0,7 pro cent per maand tot gevolg. En die huurprijzen waren al niet mis: al naar gelang de grootte van de woning lig gen die bij het huidige prijs peil al tussen de 276 en 500 gulden per m-\and. Geitenparade. Nog gauw even de borstel er overheen Dit waren de gemeentelijke park boerderij Schiedam; „Holywood" uit Vlaardingen alsmede de Kin derboerderijen „De Kraal" (Kralin gen); „De Molenwei" (Lombar- dijen) en „De Bokkesprong", even eens uit Rotterdam. Keurig getoilleteerd voor deze gele genheid, verschenen ongeveer vijf tig geiten in de keuringsring om te worden beoordeeld door een groep keurmeesters van de Provinciale Bond van Geitenhouders. Ze werden voorgeleid in diverse categorieën, individueel dan wel in z.g. bedrijfsgroepen. Unaniem wa ren de heren geitenkenners het eens over de kwaliteit van de huis geiten, hetgeen duidt op een goede verzorging. De boventoon voerden de Toggen burgers, lang- en kortharigen met bruine vachten en wit-getekende koppen. Vooral de categorie 3-ja- rige en ouderen domineerde in schoonheid van lichaamsbouw. Hieruit is dan ook de algemene kampioen onder de Toggenburgers tevoorschijn gekomen, de 9 jaar oude „Millie", (eigenaar Leo Keij zer uit Kethel). Als reserve-kam pioene werd de dwerggeit „Mi randa", 2 jaar oud, aangewezen, be woonster van de Kinderboerderij in het Beatrixpark met Piet van Mil als verzorger. Deze bracht nog enkele fraaie lam meren mee naar de keuring, echter niet in te zetten voor de titelstrijd. 2; „Lisbeth", W. van Ravensteijn, Leidschendam; „Juliana", J Koe vermans; „Jannie", Leo Keijzer; „Cora", P. v.d. Meer; „Agnes", J. Koevermans en „Koosje 2" van P. v.d. Meer. In deze rubriek, wittë geiten, gin gen !e prijzen naar kinderboerde rijen in Vlaardingen en Rotterddm. Kpioene bij de dwerggeiten was „Elle" van Marie van Veen uit Ket hel, Het kampioenschap van de witte geiten ging naar „Miranda" van K.B. de Bokkespzong. Leuk onderdeel was de slotronde Controle^ der k waliteitsgeiteq. Singel 41-45 3112 GS Schiedam Tel. 010-263705 VLAARDINGEN In een wo ning aan de Mercuriusstraaat brak vrijdagnacht een uits laande brand uit. Het betrof een woning, gelegen boven een be drijf. De brandweer was het vuur snel meester; de bewoners werden via het dak van de poli- tie-VW-bus uit de woning ge haald. Het bleek dat het vuur in de woonkamer was ontstaan. Ge zien het feit dat er sprake moest zijn geweest van zeer hoge tem peraturen, werd gedacht aan brandstichting. Aangezien de bewoner van ge noemd pand in een slepende fa milie-vete was verwikkeld, waarbij al eerder politiebe- moeiing noodzakelijk was ge weest, werd een nader onderzoek ingesteld naar de mogelijke da der uit de nauwe kennissen kring. Hierop werd een 31-jarige Vlaar- dinger aangehouden en ingeslo ten. Het betrof een wraakactie. Aan het pand werd een schade van ca. 100.000,— aangericht; de eigenaar van het pand was verze kerd, doch de bewoners hadden geen inboedelverzekering afge sloten. Niemand liep letsel op.

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 26