Opsporing verzocht! MIVA-kollekte wil afstand overbruggen Duivenhouders en zendamateurs: eindelijk akkoord Reünie oud- Spijkenissers Bingoavond Rietzeilers Opsporing Boottocht GJVW Inzendingen TT HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 1;) VRIJDAG 14 AUGUSTUS 1981 SCHIEDAM Onder het motto „Overbrug die afstand" houdt de MIVA, de Missie Verkeersmidde len Aktie, in het komend week einde van 29-30 augustus haar lan delijke kollekte- en giro-aktie. Het doel is: in een bliksemaktie aan 816 missionarissen en landeigen krachten vervoermiddelen verschaf- SCHIEDAM De Stichting voor Gespecialiseerd Jeugd- en Volwassenenwerk Schiedam (GJVW) organiseert op zaterdag 5 september een boottocht naar het Rotterdamse havengebied. Medeorganisator is de Tafelronde Schiedam nummer 46. Op deze dag zal een 50-tal pupillen met hun be geleidsters van het GKVW en een gelijk aantal personen van „De Brug" uit Krimpen a.d. IJssel naar verwachting een fijne dag op het water beleven. De GJVW, die zich richt op sociaal cultureel werk voor geestelijk ge handicapten, scheept in om half twaalf 's morgens bij de werf van Wilton Fijenoord. Men vertrekt om twaalf uur en is om ongeveer half vier weer terug. Tijdens de tocht wordt gezorgd voor lunches, drank en fruit. Be halve het uitzicht op het water is er ook amusement aan boord: een clown en een fanfareband. Een brandweerblusboot geeft een de monstratie. De deelname wordt geheel bekos tigd door de Tafelronde Schiedam nummer 46. Wie mee wil moet zich snel opgeven bij de heer Van der Voort, Bachplein 210, tel. 702867. fen voor het missionair- en ontwik kelingswerk in de derde wereld, vervoer om het veelsoortig werk voor medemensen ginds voort te kunnen zetten. Giften op giro 272249 t.n.v. MIVA, Vijverstraat 12, 4818 ST Breda. Om het doel van de kollektie wat dichter bij huis te halen heeft de MIVA in iedere stad de namen van enkele plaatselijke niet onbekende missiepaters aan de aktie verbonden. In Schiedam zijn dat: Pater J. Elskamp, werkzaam in Bra zilië. Hij schrijft: „Onze parochie Abaté is een binnenlandparochie met een 30.000 christenen. Ze wonen verspreid in het plaatsje en de wijde omgeving. Asfaltwegen bestaan niet in deze streek. Toch zijn er grote afstanden af te leggen, tot 80 kilometer, om de ge meenschappen regelmatig te bezoe ken. Meer dan vroeger dienen deze kleine gemeenschappen bezocht te worden. Het gaat er niet alleen om, dat de mensen de gelegenheid krijgen om samen de eucharistie te vieren als er een priester is, maar om plaatselijk goede leiders te krijgen die de ge meenschap ook op godsdienstig vlak voorgaan en het parochieleven sti muleren. De taak van de rondtrekkende priester is dan ook de gemeenschap pen verder vormen, bemoedigen, en de eucharistie vieren. Pater Elskamp zijn vervoermiddel is versleten. Hij vraagt de MIVA hulp bij de aanschaf van een nieuwe pa rochie-auto. Missionaris H. Sondermeijer is werk zaam in Indonesia. Hij is pastoor van een grote parochie waarvoor vervoer wel nodig is. Maar zijn parochie is echter ook opvangtehuis voor ko mende en gaande missionarissen naar Sumatra en Nederland. Juist omdat veel zaken die in Suma tra nodig zijn moeten gekocht wor den in Jakarta als hoofdstad van het land, en ook omdat veel administra tieve zaken een persoonlijke begelei ding vereisen in het administratieve regeringscentrum in Jakarta, ver vult pater Sondermeijer een belang rijke rol in het kontakt met de mis sionarissen in Sumatra. Voor zijn pastoraal werk in de paro chie en zijn dienstverlenende taak voor meer dan honderd missionaris sen vraagt hij de MIVA hulp om de auto van 1972 nu te kunnen vervan gen omdat deze totaal versleten is. De MIVA wil ook hem helpen bij gelegenheid van de komende MIVA- zondag. SCHIEDAM De Schiedse carna valsvereniging De Rietzeilers her vat op dinsdag 18 augustus haar se rie bingo-avonden. Om acht uur begint men dan in zaal Irene aan de Nieuwe Haven aan het nieuwe seizoen. De zaal is open om half acht. Iedereen is welkom. Kinderen on der de 16 hebben alleen toegang on der geleide. De netto opbrengsten van de bingo avonden zijn bestemd voor de ge handicapten van de stad Schiedam. De vereniging „Vrienden van Spij- kenisse" organiseert op zaterdag 19 september a.s. een grootse manifesta tie „Spijkenisse 750 jaar". Daarbij worden ook alle vroegere inwoners verwacht. Zij ontvangen alle infor matie na inzending van een brief kaart aan: Comité Reünie '81, Post bus 362, 3200 AJ Spijkenisse. BURGERLIJKE STAND VAN SCHIEDAM GEBOREN Vienna S. d.v. Faasse-Koen. Fatma, d.v. Onalan-Onalan. Andy, z.v. Tintel-Overkleeft. Jos, z.v. Meijer-van Es. Reinder M., z.v. Kroos-Hoogendijk. Sandra, d.v. Van den Bosch-van der Velden. Robert, z.v. Musteric-Wijnbelt. Denni, z.v. Musteric-Wijnbelt. Mirella, d.v. De Vries-van Loenen. Carolus C., z.v. Ruijgers-Tobé. Romano L., z.v. Rocha-Tulp. Sandra, d.v. Mastenbroek-Korver. Debora H.,«d.v. Caspers-van Tilborg. Harun, z.v. Yalcinkaya-Tugtekin. M'Hamed, z.v. El Jafoufi-El Aïdi. Patricia, d.v. Van Ekelenburg-Ooms. Rogier M. E., z.v. Collignon-Schou- ten. Men schrijft ons: Naar aanleiding van het grote aantal verwonde duiven als gevolg van een innig kontakt met een tuidraad van een 27 MC antenne is er eindelijk een gesprek geweest tussen de redaktie van Draadloos en het bestuur van de duivenver- eniging „De Vrijheid" te Schiedam. Hieruit is het volgende naar voren gekomen: de redactie van „Draad loos" is na het zien van enkele ver wonde exemplaren en het kijken naar duiven tijdens de vlucht langs diverse antennes er voor 100% van overtuigd dat dit niet langer meer kan. Met het bestuur van de Vrijheid is dan ook een aantal mogelijkheden bekeken on het aanvliegen op an tennes te voorkomen. Nadat beide partijen elkaar lichtelijk hadden in gewijd in eikaars hobby zijn we tot de conclusie gekomen dat zij geen zendamateurs worden en wij geen duivenmelkers. Om nu toch ieder in zijn hobby te gemoet te komen en daarbij tevens het leven van de onschuldige derde (de duif) en dus ook de antennes zijn we tot de volgende suggestie gekomen: let wel, geen verplich ting, dat kurken op een onderlinge afstand van 50 cm. bevestigd op de tuidraden voor de duiven een zicht baar obstakel vormen, zodat ze een voudig om de antenne heenvliegen. Een eerder gedane suggestie van een vlaggetje aan de top van de an tenne moeten wij sterk afraden ge zien dit de SWR verhouding sterk Eva, d.v. Holster-Bachor. Pascal, z.v. Soesbergen-Wigmans. Dennis C„ z.v. Kerssen-Bijl. Stefan, z.v. De Bruin-Jerdamski. Ivo J„ z.v. Van de Pol-Nagelkerken. ONDERTROUWD J. T. den Brinker, 47 jr. en A. M. C. Straver, 43 jr.; R.. Christen, 26 jr. en M. A. Bosma, 33 jr.; G. A. J. van der Drift, 22 jr. en S. J. H. van Collen- burg, 21 jr.; A. M. van der Harg, 23 jr. en A. M. H. Fransen, 22 jr.; T. P. M. van der Kraan, 26 jr. en T. Ros kam, 24 jr.; R. de Ligt, 23 jr. en M. G. Groeneweg, 21 jr.; R. P. C. Rijke, 31 jr. en J. de Vries, 30 jr.; J. C. van Zon, 28 jr. en A. S. Böttcher, 27 jr. GETROUWD K. H. Duran, 33 jr. en J. van der Velde, 28 jr.; D. G. van Schuppen, 26 jr. en A. Pil, 23 jr.; M. G. Rensen, 39 jr. en L. C. Nahuijsen, 34 jr.; C. Heu- kels, 25 jr. en P. J. van der Boor, 23 jr.; R. O. J. van den Oord, 25 jr. en A. van Klaren, 23 jr. OVERLEDEN C. L. Schikhof, man, 55 jr.; A. van den Berg, vr., geh. gew. met J. Mont- foort, 77 jr.; A. C. Boertje, man, 74 jr.; P. Leonard, man, 87 jr.; J. M. A. Nieuwenhuysen, man, 71 jr.; J. W. J. Vollebregt, man, 67 jr.; S. Klepke, man, 79 jr.; L. de Lange, vr., geh. gew. met A. van Santen, 99 jr. or eerct k met een aid en rijg an aan de Kurken verstoort (SWR techn. term: aan passing zender t.o.v. antenne). Ook de duivenhouders vonden dat niet zinvol omdat de duif de anten- nespriet toch wel ziet. Uiteraard kwamen we tot dezelfde conclusie dat het voor veel zenda mateurs een moeilijke zaak is de antennemast maar even te strijken. Vandaar het verzoek: mocht u toch iets aan uw mast moeten verande ren of repareren, voorzie dan me teen uw antenne van deze voor de duif zo nodige attributen. Een wederzijdse aanbeveling: Kur ken kunt u bij de meeste drogisten tegen een te verwaarlozen prijs ko pen. Het spaart u een antenne en de duivensporters een duif. Als erg positief werd door beiden ervaren dat eerder gedane sugge sties hier en daar al uitgevoerd wa ren; hierop doelend dat verschil lende zendamateurs als veelkleu rige vlaggetjes in de tuidraden heb ben bevestigd. Nogmaals niemand verplicht ie mand ook maar iets. Maar de nood zaak is overduidelijk en we vinden dan ook als Redaktie van „Draad loos" dat we hierbij rustig een be roep kunnen doen op de bekende hulpvaardigheid van de 27 MC-er. Wij hopen hiermee tegemoet te ko men aan de wensen van de duiven- houders en denken hiermee een probleem minder in de wereld te hebben". Jan Koopmans Redaktie „Draadloos" Postbus 338 3100 AH Tel. 010-266872. iiiiiiiiiiiiREniiiiiiiiiiiiBjiiiiiiiiii Naast schoolfoto's blijken ook veel inzenders over oude straatfoto's te beschik ken. Blijkbaar was het in vroeger dagen algemeen ge bruik alle kinderen uit één straat samen op de kiek te zetten. Voor deze aflevering van „Opsporing Verzocht" ne men we een kijkje in de Oostsingel in 1919, waar een groepje kinderen werd ver eeuwigd door een onbe kende fotograaf uit Schie dam. Deze oude, enigszins ge kreukte en tamelijk ver bleekte opname werd ons gestuurd door mevrouw E. de Koning-Serné, Del- flandseweg 412. Over de foto schrijft zij in een begeleidend briefje; „Ve len zullen inmiddels ver huisd zijn of overleden. An deren zullen nog genieten als ze aan die tija terugden ken, want het was een heer lijke samenleving." In haar brief noemt zij en kele namen van de afge beelde personen: Timmer mans, v. d. Hoeven, Hoen ders, Hoogdalem. De inzendster zelf staat op de achterste rij, met strik en pop op de arm. Haar zusje Thea staat op de tweede rij vóór haar. Wie neemt eens contact op met mevrouw de Koning- Serné om jeugdherinnerin gen op te halen? Inzendingen voor deze ru briek blijven welkom. Fo to's adresseren aan Het Nieuwe Stadsblad, Broers- vest 125. Gaarne enige bij zonderheden vermelden over datum en plaats van opname. Na publicatie worden de fo to's geretourneerd. Schematekening van een zendantenne, met daaraan bevestigd de be veiligende kurken. 11 ver helemaal niets aan bevestigen! Antenne Doorbo de kur hreina deze d. I tuidra Kurk

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 19