ZAKEN VIZIER Vlaardingse leraar op naar de wereld top tien Imrich Lobo (26): ,je moet mensen boeien' C en C brilmode Onze krant mikt vandaag Jj.' Randstad-Edities, wekelijks in bijna één miljoen brievenbussen ',vM i 1T VLAARDINGEN De Vlaardingse leraar schei- en natuurkunde Imrich Lobo (26) weet nog steeds niet goed wat hem overkomt. Sinds kort is hij op weg om een wereldberoemde zanger te worden. Zijn eerste l.p. Caribbean Disco Show, die in juni is uit gebracht schoot pijlsnel om hoog en wel zo dat de plaat gedurende 3 weken als num mer 1 op de Nationale Hitpa rade heeft gestaan. Op de Veronica top 40 en de Tros top 50 werd dit succes nummer derde. Ook in het buitenland gooit Caribbean Disco hoge ogen. T.V. optreden Zingen of lesgeven Yoga Belafonte-fan Proces Bejaardensoos HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 25 VRIJDAG 14 AUGUSTUS 1981 Loon 2 za- klad Aan- Rot- anaf Tijdens het gesprek dat wij hadden met Lobo werd hij juist per telefoon geïnformeerd over de laatste suc cessen op de Engelse hitlijst. Vanuit het niets werd hij daar aan vankelijk geplaatst als nr. 57 het geen al uniek mag heten voor een buitenlandse plaat, maar nu is zijn ster daar al gestegen tot de 14e plaats. Geen wonder dus dat Lobo, toen hij eind vorige maand terugkwam van zijn huwelijksreis, die hem en zijn blonde vrouw Sherry in Tenerife bracht, blij verrast kennis nam van de gunstige ontwikkelingen. Zijn manager Tenk Kramer had op stel en sprong een ontvangst voor bereid op Schiphol, die eindigde met een feest met familie en produ cers in Hilton. Sinds hij terug is, wordt hem ook al weinig tijd gegund om na te den ken, want het ene optreden volgt kort op het andere. Onze eerste afspraak moest ver schoven worden omdat Lobo plotseling gevraagd was voor een t.v. optreden bij een Amsterdamse zendpiraat. 's Middags heeft hij echter nog even tijd voor hij naar een show in Texel vertrekt, en zo praten wij dan in zijn flat aan de Madridweg, waar bloemen aan optredens en planten aan de trouwdag herinneren. Hij is een bescheiden en innemende figuur, deze Imrich Lobo. Met zijn warme stem vertelt hij hoe hij van amateurzanger in een Imrich Lobo, een wereldhit vanuit een Vlaardingse flat. „Ik moet nu kiezen, de toernee af zeggen of de school afzeggen. Er lo pen wel veel mensen op een baan als leraar te wachten, overweegt hij. En als het met zingen niet meer gaat, kan ik altijd weer les gaan ge ven. Zijn besluit lijkt wel genomen, al ■spreekt hij zich er verder niet over uit. Toch spreekt hij over zijn leraar schap al in de verleden tijd: „Ik deed het graag, leraar-zijn, kon erg goed met de leerlingen opschieten. Ze zijn allemaal enthousiast over mijn plaat, de laatste dag voor de vakantie was het handtekeningen uitdelen. Ziet hij overeenkomsten in de be zigheden totnutoe (lesgeven) en de muziek. „Ja, je moet proberen mensen te boeien, dat is eigenlijk hetzelfde." De entourage echter zal wel anders zijn. Maar dat zal Lobo, die tijdens al deze drukte rond zijn persoon kalm en bescheiden blijft, niet veel uitmaken. In het wereldje van de populaire muziek, vol glamour en glitter, zal hij zich ook wel staande weten te houden, deze yoga-beoefenaar die niet rookt of drinkt. I.v.D. WAIGOENGA-HORDE SCHIEDAM Alle welpen van de Waigoenga-horde van de Burg. Van Haarengroep zijn zaterdag in goede welstand aangekomen in het groeps- huis „De Vlam" te Zeist. Via het correspondentie-adres in Schiedam zenden zij van daar uit een vriendelijke groet naar alle ou ders en bekenden. De „ontdekkingsreizigers" hebben al een tocht door de wouden van Zeist gemaakt en wanen zich, mede door de temperatuur, in donker Afrika. Die temperatuur is overigens geen beletsel, want alle welpen vermaken zich uitstekend met een scala aan ac tiviteiten. Vlaardings café naar het thans be reikte punt is toegegroeid. „In dat café waar ik mijn zang be geleidde op de gitaar, hing een foto van mij. Manager HenkKramer, ook ama teur want in het dagelijks leven is hij chef-kapper, was op zoek naar een artiest met een gitaartje die kon zingen in bistro's. Wij ontmoetten elkaar toevallig en Henk herkende mij van die foto. Hij vroeg of ik 'ns wou komen pra ten over dat optreden en zo hebben we alles samen opgebouwd in 4 jaar tijd". Hij staat op en legt zijn l.p. op de platenspeler. „Op kant A staan meest liedjes van Harry Belafonte", verduidelijkt Imrich. Lobo's stem heeft inderdaad veel weg van die van de beroemde zan ger, alleen de begeleidende muziek is „overgoten met een discosausje" zoals een journalist dit onlangs uit drukte. Lobo is duidelijk een fan van Bela fonte. „De muziek is op hem ge richt, alleen in een nieuw jasje, ge stoken, de discostijl", zegt hij er zelf van. SCHIEDAM Sinds kort heeft Schiedam-Zuid er in de diensten verlenende sector een zaak bij. In de Groenelaan nr. 39 vestigde zich C. en C. Brilmode, met als opticiën en beheerder de Schie dammer Hans van Hees. Opvallend moden is de inrich ting van het, in blauw en wit uit gevoerde interieur van de zaak. Meer een instuif dan verkoop ruimte. De voorraad brilmonturen is opgesteld aan sierlijke verkoop zuiltjes, omgeven met zitjes. Alle voorkomende modellen ook zon nebrillen met daarnaast de nieuwste sportbrillen, heeft men in huis. Dit alles in een betaalbare prijs klasse met wekelijks een bijzon dere aanbieding. Bovendien is een 24-uurs service ingevoerd. De zaak geeft ziekenfondskortin gen. Ook voor oogmetingen per com puter kan men hier gratis terecht met, indien nodig, een doorver wijzen naar de oogarts. Opticiën Hans van Hees beschikt over een open werkplaats voor het slijpen van glazen en het ver richten van reparaties. C. en C. Brilmode is, met uitzon dering van maandag, dagelijks geopend van 10 tot 18.00 uur. Per telefoon te bereiken onder nr. 264707. Wie er wel op een proces aanstuurt is een Amerikaanse groep, bezig met een come-back, en eveneens Lobo geheten. Maar, zegt de 26-jarige in Suriname geboren zanger, Lobo is mijn eigen naam, dus ik sta wel sterk. Weer gaat de telefoon, Lobo neemt complimentjes in ontvangst en ver wijst voor afspraken door naar zijn manager. In grote lijnen weet hij wel wat er op zijn agenda staat. Zo moet hij over twee weken naar Mallorca, in september naar Spanje en begin oktober voor een dag of tien op toernee door Engeland. Hoe moet dat met de scholenge meenschap Westland-Zuid? Donderdagmiddag om 13.30 uur start de bejaardensoos in de Bever tot 15.30 uur. Er wordt weer van alles gedaan, kaarten, sjoelen enz. Ook andere aktiviteiten worden georganiseerd. Wil u verdere informatie, dan kunt u terecht bij de Kreek tel. 267767. De bejaardensoos wordt gehouden in de Bever, de van Beverenstraat 40 (in de westwijk). Imrich Lobo: „Harry Belafonte is mijn voorbeeld". Hij hoopt op een ontmoeting met Belafonte wanneer deze in septem ber tijdens een toernee Nederland aandoet. Het liefst zou hij hem dan symbolisch de 100.000e plaat over handigen, gesteld tenminste dat de verkoop van zijn hit op zo korte termijn tot deze hoogte zou stijgen... Een diner met de grote zanger zit er al voor bijna 100 procent in, dus van hem zal Lobo zeker geen broodnijd ondervinden. 1

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 25