VANDAAG deze krant Deel van het Joris"personeel mag mee naar Schiedam n Oplossingen prijsvraag 4.98 Presentatie plaat Jacq. P. Bekkers Zestienhoven nu weer open kreisel SITTON Programma Instuif september Moslim werd christen Schiedam in 1980: één grote brand in ÊÊÊÈÊmHtti Goedkeuring' Stadsblad Nieuwe trainer meent: „HBSS niet brutaal genoeg" WW' ff Ham burgers Koot's vleesshop Samenwerking Studiegroep VOLVO b.i KOSTER een prima keuze. ERTAN T.V. DEFEKT? RADIO ABA Penning-Monza A utomateria/en Randstad Edities verschijnen in het crootste deel van Z-Holland. 34 Edities. Wekelijkse totaal oplage ca. 1 miljoen. Hoofdkantoor: Koopmansstraat 9 - Rijswijk - Telefoon 070-190222. Vrouwenkoor heeft druk seizoen WATERWEG-NOORD Binnen een periode van negen a tien jaar zal de regio Nieuwe Waterweg Noord een funktione- rend psychiatrisch zie kenhuis hebben. Dit zie kenhuis moet dan ko men in het gebouw van het voormalige Noletzie- kenhuis aan de Schie- damse Stadhouderslaan. Onvoorstelbaar zoveel inzendingen als we ontvingen op de vorige week in ons blad geplaatste „simpelste prijsvraag sinds eeu wen". De vraag was Wie is deze man van formaat? Achter deze krant van formaat? En het antwoord op de tweede vraag gaven we meteen. Die luidde DE NIEUWE KRANT, zoals u hem nu in uw hand houdt. Het antwoord op de eerste vraag staat in deze krant. Van formaat, zoals u merkt. Op een speciale pagina in dit blad treft u de allerlaastste pagina van klein formaat, die we gemaakt hebben. En hij zwemt in de ruimte. Op die pagina ook de uitslag van de prijsvraag. Wethouder Riet Taverne van Volksgezondheid van Schiedam, de woordvoerder van het bestuur van net Delftse St. Joris Ziekenhuis, de heer Greeve en de Vlaardingse wethouder voor Volksgezondheid, IJsbrand van der Velden maakten maandagmiddag de plannen bekend voor het Psychiatrische ziekenhuis Nieuwe Waterweg-Noord, dat volgens de plannen in de gebouwen moet komen waar nu nog het Nolet Ziekenhuis is gevestigd. SCHIEDAM Is het Schiedamse college van burgemeester en wethouders van Schiedam terug gekomen van het standpunt dat het vliegveld Zes tienhoven in Rotterdam in verband met de ge luidsoverlast in het noordelijk stadsgedeelte moet worden gesloten. Telefoon een RENAULT van [OLEN JONGE GEBRUIKTE AUTO'S AUTOBEDRIJF Wij helpen direkt!!! TAPUT EN KARPETTEN HALVE PRIJZEN TAPMTKAMPIOEN „Zomer- cocktail?" Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijken Oud Mathenesse en Witte Dorp) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delfts Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 180.210. WOENSDAG 26 AUGUSTUS 1981 - NR. 62 OPLAGE 37.100, 33e JAARGANG Nieuwe SCHIEDAM Instuif Schie dam begint op 30 augustus weer het nieuwe seizoenprogramma in gebouw Arcade aan de Lange llaven. Men kan er die zondag avond terecht via een huisdis cotheek. Het programma voor de maand september luidt verder als volgt. Zondag 6 september Discotheek Martin Green. Zondag 13 september Discot heek Music Explosion m.m.v. D. J. Erik. Zondag 20 september Band avond m.m.v. Peet Kellyband. Zondag 27 september Discot heek Instuif m.m.v. Ferry. SCHIEDAM Na de zomerva kantie heeft het Schiedams Vrouwenkoor de repetities o.l.v. Ria Borgmeijer weer her vat. Voor het nieuwe seizoen heeft het koor een uitgebreid pro gramma. Allereerst wordt gezongen op 11 oktober in de Pauluskerk te Rotterdam. Op 30 oktober is dan het concert in het Passage theater, georga niseerd door de S.G. waaraan wordt meegewerkt. Op 20 november volgt het con cert in samenwerking met de vrienden van het Schiedams museum in de aula van dit mu- Ook zijn er plannen om deel te nemen aan het Int. koorfestival te Innsbruck, Oostenrijk in juni 1982. Belangstellende dames kunnen komen luisteren op de repetitie avond van 8-10 uur (voorlopig op vrijdag) in het gebouw van de Ned. Prot. Bond, Westvest 92, of kurtnen zich in verbin ding stellen met de secr. Mevr. M. Sonneveld-Treurniet, Fr. Haverschmidtlaan 48, tel. 267366 en bij mevr. N. Breugem - v.d. Velden, Nieuwstraat 37, tel. 262921. Nolet" binnen tien jaar psychiatrisch ziekenhuis Dit ziekenhuis maakt nu nog deel uit van het pas geformeerde Schieland Ziekenhuis (met het gemeenteziekenhuis Schiedam aan de BK-laan) maar zal dus binnen de gestelde periode wor den omgevormd tot een alge meen psychiatrisch ziekenhuis. Dit ziekenhuis moet een groot deel van de taak overnemen van het St. JorisziekenhUis in Delft. Dit bekende psychiatrische zie kenhuis in Delft zal dan onge veer de helft van zijn zieken huisbedden (origeveer 550) moe ten afstoten naar de regio Nieu we Waterwég Noord. Voor de 600 personeelsleden van het 9t. Jèrisziekenhuis heeft dit ook grote gevolgen, omdat zeker de helft van dit personeel mee zal moeten verhuizen naar échiedam. Volgens algemeen directeur drs. C. Th. M. Huijgevoort van het Secretaresse bedolven 10 stuks HOOGSTRAAT 27 SCHIEDAM Delftse St. Joris Ziekenhuis zal dit nauwelijks problemen geven, omdat een groot aantal van het huidige Delftse personeelsbe stand toch in de regio Nieuwe Waterweg Noord woont. Het overleg voor een regionaal psychiatrisch ziekenhuis is niet van vandaag of gisteren. Tien jaar geleden werd daarover het overleg geopend. Reeds geruime tijd wordt in de regio Nieuwe Waterweg Noord, welke ruim 190.000 inwoners omvat, de behoefte onderkend aan een binnen haar grenzen functionerend psychiatrisch zie kenhuis. Ook het provinciaal bestuur van Zuid-Holland onderkent dit ge mis, en voert een beleid dat er op gericht is te komen tot een betere spreiding van de psychia trische voorzieningen binnen de provincie. Recent heeft het College van Gedeputeerde Staten benadrukt een voorstander te zijn van de vestiging van een nieuw insti tuut in de regio Nieuwe Water weg Noord evenwel onder ge lijktijdige capaciteitsaanpassing van het Sint Joris Gasthuis te Delft. Een en ander kan wel licht ook consequenties hebben voor de capaciteit van de beide PAAZ-en (Psychiatrische Afde lingen Algemeen Ziekenhuis) van het Schieland Ziekenhuis. Deze ontwikkeling heeft ertoe geleid, dat de colleges van bur gemeester en wethouders van Maassluis, Schiedam en Vlaar dingen en het bestuur van het Sint Joris Gasthuis te Delft, in onderlinge nauwe samenwer king bepaalde initiatieven heb ben ontplooid om zo spoedig mo gelijk te komen tot de vestiging van een algemeen psychiatrisch ziekenhuis in de regio Nieuwe Waterweg Noord. In een gezamenlijke aanvraag is de minister van Volksge zondheid gevraagd om toe stemming te geven aan de op richting van een psychiatrisch ziekenhuis van circa 50 bed den. Naar verwachting zal de minis ter pas in de loop van 1982 zijn standpunt kanbaar maken. Goedkeuring door de minister is ingevolge de Wet Ziekenhuis voorzieningen een vereiste om tot oprichting van een zieken huisvoorziening over te mogen gaan. Vooruitlopend op deze ministe riële goedkeuring is inmiddels een studiegroep ingesteld, die tot taak heeft advies uit te brengen inzake de verdere uitwerking en invulling van dit initiatief. De gezamenlijke aanvraag, als mede de gezamenlijke instelling van een studiegroep vormen een belangrijke, zij het nog pas eer ste, stap in de realisering van dit psychiatrisch ziekenhuis. De ingestelde studiegroep, die bestaat uit de algemeen direc teur en de medisch directeur van het Sint Joris Gasthuis, de directeur en de stadfunctionaris van de G.G.- en G.D. in de regio en de algemeen directeur van het Schieland Ziekenhuis, zal medio 1982 advies dienen uit te brengen omtrent: de aard en de omvang van een dergelijk instituut, alsmede de opstelling van een zgn. func tieplan. een globaal ruimtelijk pro gramma van eisen. een tijdsplanning waarbinnen zich de realisering van dit initia tief dient te voltrekken. het opvangen van de perso nele consequenties als gevolg van de capaciteitsverplaatsing van het Sint Joris Gasthuis en de mogelijke gevolgen voor het bestaande PAAZ-en van het Schieland Ziekenhuis. de bestuurlijke vormgeving van dit psychiatrisch ziekenhuis. De studiegroep dient voorts in haar advisering het herge bruik van het huidige Nolet- complex als onderkomen voor dit op te richten instituut te betrekken. Ook dient de studiegroep bij zondere aandacht te schenken aan de relatie die dit instituut zal bezitten tot het in de toe komst te vormen Regionaal Instituut voor de Geestelijke Gezondheidszorg (R.I.G.G.). Dit R.I.G.G., dat een samen werkingsverband zal vormen tussen alle organisaties bewe gen, zal namelijk tot doel heb ben: het bevorderen en in stand houden van een op de behoefte van de bevolking af gestemd samenhangend en doelmatig functionerende geestelijke gezondheidszorg. SCHIEDAM Dinsdagavond september oö 20.00 uur wordt in de Grote Kerk een lezing ge houden door ds. J. J. Poort, met als titel „Paulus in Rome". Tij dens de pauze vindt de officiële presentatie plaats van de L.P. ..Een feest in de woestijn" ter nagedachtenis aan de heer Jacq. P. Bekkers, die organist was van de Grote Kerk. Na de pauze wordt de lezing door Ds. Poort voortgezet met als titel „Paulus in Griekenland". De toegang voor deze avond is gratis. Dit de strekking van de vragen die het PvdA gemeenteraadslid Jan Simons het college van bur gemeester en wethouders heeft gesteld. De heer Simons is tot zijn vra gen gekomen naar aanleiding van een uitlating van de ge meentelijke voorlichtingsdienst dat een inwonersaantal van 75.000 als het absolute maxi mum van Schiedam wordt be schouwd en dat de aanwezig heid van het vliegveld Zestien hoven een argument zou moe ten zijn voor bedrijven in de dienstverlenende sector om zich in Schiedam te vestigen? De heer Simons wil nu van het Schiedamse gemeentebestuur weten naar welke (haalbare) woondichtheid men streeft en hoe verdraagt zich één en ander tot het tot dusver ingenomen standpunt, dat immers inhield, dat juist met het oog op de ge plande woningbouw in Woud- hoek, KethelOost en Spaland het vliegveld Zestienhoveó zo spoedig mogelijk zou moeten worden gesloten? Heeft het college zijn beleid in deze gewijzigd?, aldus Simons. SCHIEDAM Gedeputeerde Staten van de provincie Zuid- Holland hebben de goedkeuring verleend aan besluiten van de gemeenteraad van Schiedam waarbij, met een wijziging van de begroting 1980, de volgende kredieten zijn verleend: - 150.000,— voor subsidiëring van kinderdagverblijven; - f 31.820,ten behoeve van de georganiseerde overblijfgele- genheid van Het Windas; - ƒ30.209,84 voor de kosten van cursussen van de Stichting Vor ming en Ontwikkeling (van de Schied. Gemeenschap). Verder hebben Gedep. Staten verklaard geen bezwaar te heb ben tegen de raadsbesluiten waarbij, met een wijziging van de begroting 1981 en in afwach ting van de goedkeuring van die begroting, de volgende kre dieten zijn verleend: - 16.720,voor de aanschaf van foto-kopieerapparatuur voor de Brandweer; - 50.000,voor de „aankle ding" van de Polderweg; - 64.000,voor de subsidië ring van kinderdagverblijven; - 7.000,voor de kosten van cursussen van de Stichting Vor ming en Ontwikkeling (S.G.); - 25.000,voor de aanschaf van een snijmachine bij de drukkerij van de gemeentese cretarie; - f 101.100,voor onderhouds werkzaamheden aan de sport gebouwen van SFC/PPSC en FCN. Stationsplein 2, Schiedam lét010-37 7099 DANSLES INSCHRIJVINGEN SCHIEDAM, Lange Haven 121, tel 266262 daqeli|ks van 10 00 21 00 uur (behalve zondag) met Bovag-garantiebewijs vindt u in de showroom van Bettoweg 27 achter stat" - Schiedam telefoon 621162 1 Y22 LET IP ADRE? Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop Inruil Reparatie Ook voor uw verlichting Dam 26, Schiedam Centrum telefoon 262001-266817 Volop voor Nieuwe Mathenersserstraat 32, telefoon 010-732562 Httuurlijk in 0# Ma/bmobn: Cocktail van het jaar Cocktail van de maand: Geopend: maandag/dinsdag vanaf 18.00 uur woensdag t/m zaterdag v.a. 10.00 uur zondag vanaf 12.00 uur. De Mallemolen, Vlaardlngerstraat 17o, tel. 263447

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 1