Nieuwe lichtinstallatie in gebruik v* Ï35Sl Oogmeting O TEMPEL i Aantrekkelijk voetbal in sportpark Harga Contactlfinzen Randstad Edities verschijnen in het grootste deel van Z-Holland. 34 Edities. Wekelijks totaal oplage 1 miljoen. Hoofdkantoor: Koopmansstraat 9 Rijswijk Telefoon 070- 190222. Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan houdt de vereniging „Het Singelkwartier" op zaterdag september een viswedstrijd voor haar leden in de Schie. Ook bejaarden uit het oosten kunnen aan deze wedstrijd meedoen. De loting is op donderdag 3 september om acht uur in zaal Marijke in het Broersveld. De weds trijd duurt van negen tot twaalf uur. De prijsui treiking zal plaats vinden 's middags om twee uur eveneens in zaal Marijke. Het inschrijfgeld bedraagt 2,50 per persoon en er zijn mooie prijzen beschikbaar. Tevens is er voor elke deelnemer een aardige verrassing. Men kan zich voor deelname opgeven bij J. Jeup, van Leeuwenhoeckstraat 11a, telefoon 265562. Klaverjassen Ledenvergadering Spirit Rolstoelbasketbal Wijnavond Nieuw clubhuis J aarvergadering verzet J eugdcommissie Doorlichten bij HVK Nieuw onderkomen De technische en medische staf van SVV, v.l.n.r.: Jan van Heijningen, Rob Jacobs, Aad Putters en Kees van der Marei. SCHIEDAM In de eerste divisie betaald voetbal speelde SVV donderdagavond te gen Excelsior uit Rotterdam. Een wat merkwaardige dag, maar toch trokken 5000 bezoekers naar sportpark Harga. In eerste instantie was deze wedstrijd vastge steld op woensdagavond, maar omdat men dan concurrentie had van Feyenoord Sparta deed het SVV-bestuur aan Excelsior het verzoek de wedstrijd naar de dinsdag te verplaatsen. Excelsior was niet bereid hierop in te gaan en moest men noodge dwongen op de Schiedamse koopavond spe len. De wedstrijd leverde voor de Schiedammers één punt op, aangezien twee minuten voor het eindsignaal, van de goed leidende scheidsrechter Jan van Blankenstein uit Den Haag, de 2-1 voorsprong van SVV te niet werd gedaan door invaller Henk van Goo- zen. Aan dit 2-2 gelijk spel had ook SVV-doel- man Bas van Noortwijk een groot aandeel. De, in deze nog jonge competi tie uitstekend in vorm Stijging ledental KNVB zijnde Van Noortwijk, verkeek zich lelijk op een onschuldig lijkende inzet van Henk van Goo- zen en de bal rolde lang zaam tussen zijn benen door. Reëele kans Op achterstand Rob Kiebert in een fel gevecht om de bal. w i Darcy Kaihatu is zijn tegenstander weer te snel af. Stand Richard Dercks in één van zijn vele individuele acties HET NIEUWE STADSBLAD - RANDSTAD-EDITIES - 28 AUGUSTUS 1981 PAGINA 13 Op dinsdag 8 september organi seert „Het Singelkwartier" een klaverjas wedstrijd voor haar le den en ook hier kunnen de be jaarden uit het oosten aan deel nemen. De wedstrijd wordt ge houden in zaal Marijke aan het Broersveld en begint om acht uur. Er zullen drie partijen van 2000 punten gespeeld worden en er zijn mooie prijzen te win nen. Hier is ook voor iedere deelnemer weer een leuke ver rassing. Inschrijven kan men vanaf he den bij J. Jeup, van Leeuwen hoeckstraat 11 a, telefoon 265562 of op dinsdag 8 septem ber na half acht aan zaal Ma rijke. De Schiedamse Hockey en Cric ket Club „Spirit" houdt op vrij dag 4 september haar algemene jaarlijkse ledenvergadering in het clubhuis aan de Hargalaan, aanvang acht uur. Na de notulen, ingekomen stuk ken en diverse jaarverslagen staat het punt bestuursverkie zing op de agenda. Aftredende bestuursleden zijn: mevr. M. M. Dekker-Gillet, J. H. Kerklaan, H. C. Collignon en Th. Driessen. Mevr. M. M. Dek ker-Gillet en H. C. Collignon stellen zich herkiesbaar. Th. Driessen stelt zich niet herkies baar evenals J. H. Kerklaan wegens vertrek naar het bui tenland. Het bestuur wordt nu aan de leden als volgt voorge steld: A. P. van der Steen (voor zitter), mej. W. J. M. Wassen- berg, (secretaresse), H. C. Cöl- lignon (penningmeester) en de leden: mevr. M. M. Dekker-Gil let, J. H. L. Stijns, R. J. Vro- mans, H. van Leeuwarden en Van Leeuwarden sr. De afdeling rolstoelbasketbal van SIS De Ooievaars is voor het nieuwe seizoen ingedeeld in» de eerste divisie. De indeling is: Animo (Veenendaal), Arrows '81 2 (Rotterdam), BISO (Breda), Raalte, Marathon (Doorn), De Ooievaars (Schie dam), De Sleutels (Leiden), HOC (Haarlem), DOV (Leeu warden) en Hoensbroek. De competitie begint op zater- - dag 26 september en de Schie dammers spelen dan thuis in de sporthal Margriet tegen Animo. Het verdere competitiepro gramma is: zaterdag 3 oktober Arrows'81 uit, zaterdag 31 okto ber Raalte thuis, zaterdag 14 no vember Marathon thuis, zater dag 21 november Animo uit, za terdag 28 november Arrows thuis, zaterdag 5 december De Sleutels uit, zaterdag 12 decem ber BISO thuis, zaterdag 19 de cember Hoensbroek uit' zater dag 9 januari DOV uit, zaterdag 16 januari De Sleutels thuis, za terdag 23 januari HOC uit, za terdag 6 februari HOC thuis, za terdag 27 februari Hoensbroek thuis, zaterdag 13 maart Raalte uit, zaterdag 27 maart DOV thuis en zaterdag 3 april Marat hon uit. Het tweede team van de Ooie vaars is ingedeeld in de tweede divisie B met als tegenstanders, Amsterdam, Redeoss 2 (Delft), Arnhem,2, Hengelo 2 en Drenthe (Beilen). Ter afsluiting van het cric ketseizoen is er bij Hermes DVS op zaterdag 5 september een wijnavond voor alle cricketle den en belangstellenden. Op gave voor deze avond moeten de leden wel voor zondagavond' dit in verband met het koud buffet. De subsidieregeling voor de was- en kleedruimte bij de hoc- keyvereniging Asvion is door de Schiedamse gemeenteraad aangenomen. Dit is van groot belang voor de vereniging, im mers Asvion is dan één van de eersten die van deze regeling gebruik kan gaan maken. De financiering van de bouw van het nieuwe clubhuis zou hiermee praktisch rond zijn, het woord is daarbij aan de sport raad. Met spanning wacht het bestuur op een bevestigings brief van de gemeente. Als alles meezit volgt zeer spoedig een bijzondere buitengewone leden vergadering zodat misschien op 1 oktober de eerste paal gesla gen kan worden, zo wordt in het clubblad van de vereniging gemeld. De algemene jaarlijkse leden vergadering bij de voetbalver eniging Ursus is verschoven van maandag 31 augustus naar maandag 14 september. Tijdens de laatst gehouden be stuursvergadering deelde voor zitter Sjaak van Vliet mede, dat hij per 1 september een nieuwe werkkring in Den Bosch heeft gevonden en daardoor (helaas) genoodzaakt is om zijn functie neer te leggen. Door deze ge beurtenissen zullen er enkele verschuivingen ontstaan in het bestuur waarbij Leo Wiegman voorgedragen zal worden om de voorzittershamer over te ne men van Sjaak van Vliet. Een en ander zal natuurlijk be krachtigd worden op de alge mene ledenvergadering van 14 september.aSLl De jeugdcommissie bij de voet balvereniging PPSC ziet er voor het nieuwe seizoen als volgt uit: W. Meijboom (voorzit ter), A. J. van de Berg (secreta ris) en de leiders M. van Har- melen, W. F. van de Berg, W. Fassaert, T. Riekem, J. Stoop, C. Weergang, G. Dekker, S. Magni, C. van Hartingsveldt en mevr. A. Vredenbregt. Bij de handbalvereniging Ket- hel is men bij het doorlichten van het bestuurswerk tot de slotsom gekomen dat hi r en daar wat anders geregeld hoort te worden binnen het bestuur. Voorzitter Piet Over de Vest meent dat de bestuursfuncties een meer functionele inhoud dienen te krijgen en dat voor zitters van enkele commissies zeker in het bestuur zitting moeten hebben. In eerste instantie denkt hij dan aan de technische- en jeugd commissie. Deze commissies zullen een duidelijk herkenbare werkzwijze dienen te hebben, terwijl hun taak en plaats bin nen de vereniging nader bezien moeten worden. Het uiteindelijke resultaat zal dan wel zijn dat buiten het da gelijks bestuur meer kwaliteits functies binnen het bestuur zul len bestaan, wat dan heel de vereniging en de communicatie daarbinnen ten goede zal ko men. De voorzitter hoopt tezij- nertijd hiervoor voldoende ge schikte kandidaten bereid te vinden om in de diverse com missies zitting te nemen. Hij denkt dan niet uitsluitend aan aktieve, dat zijn spelende, le den. ORT SVV tegen Excelsior een aantrekkelijke wedstrijd Als de tekenen niet bedriegen kan de handbalvereniging Ket- hel zich gaan opmaken voor het inrichten van een ander onder komen. Alles is bij lange na nog niet rond, maar dat belet het be stuur niet om nu al te zorgen voor de nodige voorbereidimg. Eén van de belangrijkste zorgen is wel de financiën. Daarom blijft het bestuur hameren op de club van honderd. Als aanvul ling op deze aktiviteit zal een bouwfonds gevormd worden. Ook houdt de vereniging op 20 september bij het clubhuis aan de Joppelaan een rommel markt. Als men spullen heeft die hiervoor geschikt zijn kan men bellen naar 715467 en het wordt bij u weggehaald. Volgens Voetbal Totaal, het of ficieel orgaan van de KNVB, is het ledental van de Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond ge stegen naar 1.112.616 leden. Ten opzichte van een jaar daarvoor betekend dat een stijging van bijna 40.000. Het snelst groeiende onderdeel is het da mesvoetbal. Het gezamenlijk aantal senio ren (dames) en junioren (meis jes) steeg met 21% naar 21.724. Het aantal zaalvoetballers steeg met zes procent naar 108.360. De verdeling van het aantal le den is als volgt: 1 juli'80 1 juli'81 senioren 527.261 557.701 junioren 252.704 262.210 pupillen 250.157 251.597 officials 21.379 20.852 specifieke - BZA spelers 3.441 20.250 „Ondanks alles ben ik toch erg tevreden", wilde SVV-trai- ner Rob Jacobs na afloop wel kwijt. „Wij hebben tenminste voetbal laten zien waar het publiek van heeft genoten". Ook assistent-trainer Aad Put ters, die nauw samenwerkt met Rob Jacobs, had eenzelfde me ning als de hoofdtrainer. „Ja, als we twee punten hadden gepakt had het helemaal het einde ge weest. De eerste helft vond ik niet best, hoewel we toch kan sen hebben gehad om toch zeker op 2-0 te komen. Ondanks alle goede voorbereiding was de ploeg toch te angstig. In de tweede helft speelden we een partij Engels voetbal, zoals we dat allemaal graag zien. Vooral toen Ferry Meerhof er in kwam, want dat was volgens mij toch wel de animator in de tweede helft. Ook toen we met drie spit sen, Ferry Meerhof, Cor Peits- man en Henk Salari gingen spe len, zat er vaart in en het succes bleef niet uit, dat hebben we al lemaal duidelijk kunnen consta teren". Al na zes minuten spelen kreeg SVV een reëele kans om op voorsprong te komen. Uit een pass van Ruud van Dijk lobde Richard Dercks de bal over de Excelsior-doelman René Ver munt heen, maar Aad Leenheer kon de bal nog net hard over het doel heenwerken. Na 12 mi nuten was er een klein opont houd, omdat scheidsrechter Van Blankenstein de speelbal af keurde omdat hij te zacht was, terwijl hij hem voor de wedstrijd goed had bevonden. SVV bleef sterk aanvallen en nadat Darcy Kaihatu in het zij net had geschoten zag Rob Kie- bert zijn harde inzet keurig door de Rotterdamse doelman ge stopt. Excelsior moest wat hard op gaan treden om de SVV- voorwaartsen wat tot kalmte te manen. Tonny Patthinama legde dan ook Darcy Kaihatu regel matig neer en kreeg daarvoor een gele kaart. In de 29e minuut kreeg SVV de tweede goede ge legenheid om op voorsprong te komen. Henk Salari, alleen op de doelman af, schoot echter naast. Na ruim een half uur spelen moest verzorger Kees van der Marei, die de geblesseerde Jan van Heyningen verving, weer het veld in. Uit een vrije schop schoot Leen Warnaar hard te gen het hoofd van zijn medever dediger Ruud van Dijk aan. Tien minuten voor het ver strijken van de eerste helft kwam SVV toch vrij onver wacht op een 0-1 achterstand. In een goed uitgespeelde aan val gaf Makkie Nijssen een pass aan Ton van de Padt en deze had geen moeite om Van Noortwijk te passeren. Een minuut voor het rustsignaal maakte Peter Pijpers handsbal binnen het strafschopgebied en daarna kreeg hij een duw van Henk Salari. Scheidsrechter Van Blankenstein constateerde al leen het laatste en Excelsior mocht een vrije schop nemen. Na de rust kwam Ferry Meerhof de plaats innemen van Darcy Kaihatu. De eerste tien minuten van de tweede helft gierden de zenuwen bij al wat SVV was door het verlichtte stadion. De nieuwe lichtinstallatie deed voor de eerste keer haar werk. Al in de vijfde minuut vuurde Harry Meyboom loeihard in, maar doelman Vermunt tikte de bal uit de kruising tot hoekschop. Twee minuten later was het de zelfde Meyboom die zijn schot van staander tot staander weer in het veld zag terugkomen. Er hing een doelpunt in de lucht, maar het geluk zat SVV niet erg mee in de beginfase van die tweede helft. In de tiende minuut van de tweede speelhelft moest Rinus Steenbergen met een voetblessu re uitvallen en in zijn plaats kwam Cor Peitsman opdraven. Steenbergen werd voor nader onderzoek naar het ziekenhuis gebracht, maar de blessure bleek later meegevallen. Ook Peter Pijpers van Excel sior kreeg een gele kaart voor geschoteld omdat hij Richard Dercks finaal onderuit schop te. Vijf minuten daarna werd Dercks wederom gevloerd door Aad Leenheer en omdat dit binnen het strafschopge bied gebeurde wees scheids rechter Jan van Blankenstein onherroepelijk naar de witte stip en mocht aanvoerder Leen Warnaar de strafschop verzilveren in een doelpunt: 1- 1. Na deze gelijkmaker was de lijn er bij Excelsior helemaal uit. De toch al niet sterk spelende Rot terdamse formatie leek toen he lemaal geen gevaar meer op te leveren voor SVV. Makkie Nijs sen werd gewisseld voor Henk Goozen, maar het veranderde aan het spelpatroon van de ploeg van trainer Hans Dorjee niet veel. Ook Gijs Zwaan werd bij de Rotterdammers naar de kant gehaald en in zijn plaats kwam Rinie Plasman. Met nog een kwartier te gaan protesteer de SVV op een handsbal van Craeme Rutjes, die de bal uit het doel sloeg uit een inzet van .Harry Meyboom. De scheids rechter had het niet gezien. totaal 1.074.942 1.112.616 Zes minuten voor tijd kwam SVV op een 2-1 voorsprong door een doelpunt van Paul Kooien. De Schiedammers dachten toen de volle winst in de knip te heb ben, maar twee minuten voor tijd werd het toch nog 2-2 door een doelpunt van Henk Goozen. De Rotterdamse trainer bij het verlaten van het veld tegen Rob Kiebert: „Gefeliciteerd, jullie hadden meer verdiend". Rob Kiebert later: „Als hij dat als trainer nog niet had ingezien, kan je wel inpakken". De opstellingen waren, Excel sior: René Vermunt; Aad Leen heer; Peter Pijpers; Craeme Ru tjes; Ed Ridderhof; Frans Struis; Tonny Patthinama; Ton van de Padt; Piet de Boer; Makkie Nijs sen (Henk van Goozen); Gijs Zwaan (Rinie Plasman). SVV: Bas van Noortwijk; Rob Kiebert; Leen Warnaar; Rinus Steenbergen (Cor Peitsman); Ger van de Heide; Harry Mey boom; Ruud van Dijk; Richard Dercks; Paul Kooien; Henk Sa lari; Darcy Kaihatu; (Ferry Meerhof). Helmond Sport Vitesse 4 Eindhoven 4 Excelsior 4 Cambuur 3 Den Bosch 4 Amersfoort 4 Fortuna S 4 Amsterdam 4 FC VVV 4 Wageningen 4 SVV 4 Veendam 4 Telstar 4 11 DS'79 3 0 2 Volendam 4 0 2 Heerenveen 4 10 Heracles 4 0 2 4 3 10 7 2 2 0 6 m Parkweg 361 Tel. 735919 Schiedam S MAANDAGS DE GEHELE DAG GESLOTEN

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 13