Nieuwe Schiedam sportief bekeken VANDAAG deze krant Open dag op zaterdag- 5 september SITTON kreisel ter ztjdi Ontvangst -in Programma de 4 molens I VOS cursus in september >Nurth& Praten over emancipatie SCHADE... SPUITEN... Stadsblad ziekenhuis een feit Minder- validen op de dans vloer Optiek „Argus" RADIO ABA Exploitatie Open dag KONTAKTLENZEN RENAULT I r„ T.V. Kunstgalerij ALSEM AUTOBEDRIJF smaïi ET 010-268220 0 Autobedrijf Randstad Edities verschijnen in het grootste deel van Z-Holland. 34 Edities. Wekelijkse totaal oplage ca. 1 miljoen. Hoofdkantoor: Koopmansstraat 9 - Rijswijk - Telefoon 070-190222. SCHIEDAM Het wijkcentrum De Blauwe Brug in Schiedam Noord heeft één seizoen achter de rug. De kommissie die in het leven is geroepen om de aktiviteiten die er plaats vinden te plannen en be geleiden, kijkt terug op een wat woelig eerste jaar, dat, zegt men zelf, niet vlekkeloos is verlopen, maar men is toch redelijk tevreden. Minder tevreden is men over de naar de mening van de kommissie vaak negatieve publiciteit die De Blauwe Brug dit eerste jaar begeleid heeft. Op de persconferentie waar de plannen voor het komend seizoen bekend gemaakt wezden, kregen de aanwezige journalisten dan ook het verzoek om nu eens een jaar alleen maar lovend over de Blauwe Brug te schrijven, als tegenhanger voor de slechte kritieken die de Blauwe Brug al te slikken heeft gekregen. De medewerkers van De Blauwe Brug poseren voor hun wijkcentrum. [OLEN Voor alle soorten v€ft rfu* iovrt&uw n In de hal van het wijkcentrum De Blauwe Brug staat vermeld wat de activiteiten op 5 september zijn. UITDEUKEN SPUITEN Schiedam: KWF collecte JONGE GEBRUIKTE AUTO'S Ji Y l OE VOLVO EN OAF SPECIALIST Autot-Garoge-Rckrcatte Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam en Kethel Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delfts Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 180.210. VRIJDAG 28 AUGUSTUS 1981 - NR. 63 OPLAGE 37.100, 33e JAARGANG c Gisteren mochten we voor het eerst sinds lange tijd weer eens een kleine ontvangst bijwonen met: „Dag mevrouw" en: „Lie ver sherry, ober" en: Prettig kennis met u te maken". Dat was weer even wénnen, want na zo'n zomer, waarin het er niet zo precies op aankomt, is men een beetje buiten het pa troon. 's Zomers ontvangt men niet. Het is er dan te warm voor en bovendien is iedereen dan met vakantie, het heeft zo weinig zin. Maar nu iedereen weer werkt, of doet alsof, worden de ontvangsten en soortgelijke bij eenkomsten weer aantrekkelijk. Dit zijn de weken van het grote weerzien: alle mensen, die we ken- of maandenlang uit het ge zicht zijn geweest, keren bruin terug in de kring en roepen: Wat zie jij er goed uit" of: „Dat is een eeuwigheid geleden" of een andere goed bedoelde flau witeit, waarbij het glas in de lin kerhand wordt gehouden, om de rechter vrij te maken voor een klop op de schouder of voor een andere vreugdevolle begroeting, waarbij de sherry in het glas over het randje gaat en dat is dan zonde, maar het hóórt erbij. Zelf weten we met zo'n eerste ontvangst in maanden nooit goed raad, omdat alle verplichte uitdrukkingen, die in het uit- gaansseizoen geen enkele bete kenis meer hebben, nog geladen zijn met een bedoeling. Deze bijvoorbeeld: „Hoe maak je het?" Over een maand of drie zullen we die vraag zonder blikken of blozen beantwoorden met: „Best, kerel en hoe gaat het met jou?" Dan zal hij zeggen: Uitste kend", en dan is de weg vrij voor een opgewekt gesprek. Maar na zo'n maanden waarin er geen ontvangsten zijn ge weest, hebben we er een beetje moeite mee. Hoe maken we het? Daar moeten we echt even over nadenken. Eigenlijk maken we het niet zo erg goed. De huiskamer moet behangen worden en daar zitten we nogal tegenaan te hikken: het brengt zo'n troep mee in huis. En hoe we dat maken moe ten, wéten we nog niet. Er ligt bovendien nog een brief van de belastingen, die alleen maar beantwoord kan worden met een ferme storting en nu komen we daar óók wel weer uit, maar het weerhoudt er ons toch van om te zeggen, dat we het goed maken. Als iemand ons dus op zo'n eer ste ontvangst na de vakantie vraagt: „Hoe staat het ermee?" of „Hoe maakt u het?" dan kun nen we nog niet de galante leu gen over de lippen brengen van: „Het gaat prima" of „Best", dan zeggen we maar: „Het gaat wel. Ik mag niet klagen", want het kan natuurlijk altijd erger. „Het gaat wel", zeggen we. En dan de ander: „Nounou, dat klinkt niet opgewekt", en wij weer: „Iedereen heeft wel eens wat". En dan weer die ander: „Jaja, het leven gaat niet altijd over rozen". En wij: „Zeg dat wel". Het wordt geen opgewekt gesprek met zo 'n behangpartij in het vooruitzicht, maar daar kun je nu niemand mee lastig vallen, zo'n uurtje moet leuk zijn. Al rondwandelend ontmoet je dan bijvoorbeeld wat heel keurig is de directeur van een plaatselijke bank, die je nog van vroeger kent en waar je grinni kend herinneringen mee op haalt aan tijden van lang gele den, toen eigenlijk niemand ont vangsten hield en toen je hem in jeugdige overmoed nog van jetje gaf in een intussen vergeten bruin café. Dat waren nog eens tijden.' Terwijl je daar zo staat, kijkt de man, waartegen je nog geen vijf minuten geleden gezegd hebt, „dat het nogal ging", argwanend in je richting. En je hóórt hem denken: „Nounou, wat doet die ineens vriendelijk tegen die bankmanEn vervolgens hóór je hem denken: „Geen wonder, dat-ie straks zei, dat het niet zo goed ging, het zou best eens kunnen, dat de bank hem met het hoofd boven water houdt". En vervolgens: „Die zit natuur lijk tot aan zijn nek in de lenin gen. Jaja, het is niet allemaal goud wat er blinkt". Dat denken ze dan. En het is niks anders dan het behangen, waar we tegenaan zien. Echt niks anders. Nou ja: dat been ook wel een beetje, maar dat gaat vanzelf over. Zo komen dan de praatjes in de we reld; we moeten er nog een beet je aan wennen. Nog drie ontvangsten en we roe pen weer: „Het gaat bést hoor" en „Het gaat uitstekend". Maar dan zit het behang er ook al tegenaan... „Blauwe Brug" in 1981/1982 groeien tegen verdrukking in Achter deze niet al te serieus te nemen opmerking liggen toch wel de frustraties van de uit tien leden bestaande aktivitei- tenkoissie. Het -.feit dat De Blauwe Brug een ontzettend duur gebouw is, waaraan dan ook nog de nodige gebreken kleven, valt niet te loochenen. Maar nu het er eenmaal staat, is het toch de bedoeling dat de hele wijk er optimaal gebruik van zal maken. Dat is iets waarvoor de aktivi- teitencommissie zich dan ook met hart en ziel inzet. SCHIEDAM Het programma van het dienstencentrum „de 4 Molens" Nieuwe Damlaan 766 in Schiedam, start dinsdag 1 september met een bingo mid dag in de grote zaal. Aanvang 14.00 uur. De tweede woensdagavond van de maand vindt voortaan in de 4 molens een dansavond plaats. Woensdag 9 september wordt deze avond opgeluiste met een op/rd/ treden van de conferen cier Vietje. Aanvang 20 uur. Toegang boven de 25 jaar. De derde woensdagavond is be stemd voor toneel en zanguit voeringen. Dat de moeilijkheden die er ge weest zijn met wat agressieve jongelui in de kranten breed worden uitgemeten (te breed, volgens de kommissie) bezorgt De Blauwe Brug een naam die het niet verdient. Het gevaar bestaat dat er mensen uit de omgeving wor den afgeschrikt terwijl juist iedereen uit de wijk moet weten dat er een open wijkcentrum met veel mogelijkheden in de buurt is. Dan is er nog het probleem van de exploitatie van het pand. Er zijn zalen en zaaltjes voor aller lei doeleinden maar de huur prijs ervan schrikt veel mensen af. „Veel verenigingen willen hier graag zitten", aldus assistent beheerder Jouke Post, er is geen gebouw waar zoveel facili teiten zijn. De gemeente heeft gekozen voor een huurprijs per vierkante meter; dat is reeël, maar valt moeilijk op te bren gen. De beheerskommissie gaat be sprekingen beginnen over de verhuurprijzen want er moes ten toch geen zalen leeg blij ven". „Beter een zaal twee keer wat goedkoper verhuren dan hele maal niet", zegt een van de kommissieleden An van der Sluis, met vrouwelijke nuchter heid. Ondanks de bovengeschetste problemen laat de kommissie zich niet uit het veld slaan. „Doorgaan is de bedoeling" zegt Jos van der Vlugt met grote stellingheid. En het programma voor het seizoen 81/82 vermeldt uitda gend: uitbreidingen voorbe houden. Groeien tegen de verdruk king in, zou je het kunnen noemen, want de mogelijkhe den om cursussen te volgen zijn bijna verdubbeld. Onder leiding van bekende kunstenaars en docenten kan men in De Blauwe Brug doen aan: beeldende vorming, we ven, batikken, aquarel schil deren, volksdansen enzo voorts. Verder ligt het in de bedoeling om tentoonstellingen te organi seren over uiteenlopende on derwerpen zoals: fototentoons telling over Zuid Amerika, kat- tententoonstelling, tentoonstel ling over wereldproblematiek etc. Dan zijn er in De Blauwe Brug: een peuterspeelzaal, een speel- o-theek, aktiviteiten voor de jeugd van 6-12 jaar, vanaf 12 jaar, disko's voor jeugd vanaf 16 jaar. Kortom, voor elke leeftijd en interesse is er wel iets, teveel echter om op te noemen. Daarom organiseert De Blauwe Brug een Open dag op zaterdag 5 september a.s. Tijdens de feestelijke ope ning van het nieuwe seizoen kan iedereen kennismaken van hetgeen op het pro gramma staat voor de winter maanden. Het hele wijkcentrum zal van 10 tot 5 uur in gebruik zijn voor open lessen, demonstra tie, tentoonstellingen, film voorstellingen en informatie stands. Wat de wijkbewoners nog niet wisten van De Blauwe Brug, kunnen ze op 5 septem ber aan de weet komen door de open dag te bezoekenl! DANSLES INSCHRIJVINGEN SCHIEDAM Lange Haven 121 tel 266262 daqelijks van 10 00 21 00 uur (behalve zondag) Oranjestraat Koopcentrum 19-21 „Koningshoek" Schiedam Maassluis Tel. 266431 Tel. 01899-19039 Lid A.N.V.C. Nu óók in Schiedam. Stationsplein 2, tel.:010-37.70.99. is veel voordeliger bij: Buitenhavenweg 160, telefoon 261046 SCHIEDAM In september gaat er in Schiedam een och tend en een avondcursus van start voor de VOS (Vrouwen orienteren zich in de samenle ving). Dat betekent dat men praat over allerlei onderwerpen die met de vrouw en de maatschap pij waarin we leven te maken hebben. De deelneemsters (12-15 per kursusgroep) kiezen de onder werpen zelf, met elkaar bepalen we wat er „geleerd" wordt. De kursus duurt 12 weken, vooraf gegaan door een kennisma kingsbijeenkomst. Kosten zijn f 25,per kursus. Start: avond-kursus: maandag 14 september van 20.00-22.00 uur in de 4 Molens, Nieuwe Damlaan. Ochtend-kursus: dinsdag 15 september van 9.00-11.00 uur in 't Zuiderkwartier, Dwarsstraat 33, (kinderopvang is hier aan wezig). Aanmeldingen/inlichtingen bij: Len van Berkel, tel: 373244. SCHIEDAM In Schiedam wordt tot en met 5 september de jaarlijkse collecte gehouden van het Koningin Wilhelminafonds voor de Kankerbestrijding. Voor het KWF zijn in Schiedam 300 medewerkers op pad. Het bestuur van <je afdeling Schiedam bestaat uit burge meester John te Loo ere voor zitter, de dames A. Dirkzwager- van Zoelen, Ary Prinslaan 14, Schiedam; A. C. Kamstra-Glasz, Stadhouderslaan 70; B. M. J. Jeene-Verhagen, Burg. Knap- pertlaan 195b,Schiedam; pen ningmeester Giro 156315 en de heer C. P. v.d. Voort Bachplein 210 te Schiedam, secretaris. Wij h«lp«n direct!!! Vidaoapacialiatan Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop - Inruil - Reparatie Ook voor uw verlichting. Eigen werkplaats voor hel inlijsten van: fotolijsten schilderden staaf I ijsten reprodukties Mathenesserdi|k 229b t b m tramlijn 1,7,8 Telefoon 010-623287 met Bovag-garantiebewijs vindt u in de showroom van Èettoweg 27, achter station Schiedam telefoon 621162-152222 LET OP ADRES la carte restaurant gespecialiseerd in vis- vlees-en grill-gerechten geopend: di t/mvr. v a. 17.00 uur za. en zo. v a. 16.00 uur appelmarkt 2a Schiedam Nieuw Mathenessestraat 11-13 Schiedam, telefoon 010-260012 VLAARDINGEN „Ga op je voeten staan en word nuchter." Dit is een uitspraak van Sini Strikwerda op de studiedag van de Vlaardingse Vrouwenraad in het najaar van 1980. Deze stu diedag had als titel:Emancipatie ja - emancipatie nee. Over emancipatie wordt ver schillend gedacht. Voor de een betekent het: werken buitens huis. Bij anderen wekt het de gedachte aan vergaderen. Weer een ander denkt dat het te ma ken heeft met anders handelen in gezinssituaties. Over emancipatie kunt kunt u c.a. praten op de kursussen van de Vlaardingse Vrouwenraad, die binnenkort starten. Inlichtingen kunt u krijgen bij: Miep Landsbergen, tel. 348105 en bij Steffie Jansen, tel. 742262. Zij kunnen u er alles over ver tellen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 1