r OPGAVE LIDMAATSCHAP L J ris Nu uw leukste foto als miniposter. py als het horen niet meer zo goed is... als U het beste wilt... Dijkshoorn Nieuwe medewerkers in Oost Conditieverbetering mannen: 3 september Gebouwen Gespreksgroepen en cursussen Ouders van peuters en kleuters Aanstaande ouders Zwangerschapsgymnastiek Nog steeds: contributieperikelen Kruisvereniging Schiedam frestoftint SERVICE VAN DIJK INFORMATIEBULLETIN Als extra: 28 augustus 1981 Redaktie-adres: Vlaardingseweg 18a, telefoon 701936 Bea Profijt is sinds 1 juli in dienst als wijkverpleegkun dige. Annemiek Aarts kwam op 13 juli in dienst als wijkziekenver zorgende. In de pakweg 50.000 jaar dat Homo Sapiens op aarde verblijft is zijn schedelinhoud fors toegenomen en heeft hij ongetwijfeld heel wat bijgeleerd aan comfort-bevorderende vaardigheden. Maar met zijn algehele lichamelijke conditie is het er in die tijd niet beter op ge worden, vooral niet sinds bureaustoel en automobiel zijn bewegings- drang zowat tot het nulpunt terugbrachten. Het ergste treffen we dat aan in gebieden met een zeer hoge beschaving, zoals Schiedam en direkte omgeving. Heel terecht heeft de daar gevestigde kruisorganisatie enkele jaren geiedfen in haar dienstenpakket een cursus opgenomen die mannen vanaf ongeveer dertig jaar helpt in het bestrijden van de ver schijnselen die een dergelijk zittend leven te weeg brengt. Een gewone trimcursus of -club is het eigenlijk niet. We noemen het conditieverbetering en het bestaat uit een uitgekiend oefenpro gramma van gemiddeld 12 weken, één uur per week, onder bek wame leiding van een fysiotherapeute. Systematisch komen alle verstarrende ledematen aan de beurt en er wordt ook stevig ge werkt aan long-bewustheid. De herfst-cursus 1981 gaat van start op donderdagavond 3 septem ber. Op de tijden 19.30 of 20.30 uur kunnen nieuwe deelnemers zich aan sluiten. Plaats van handeling is het kruisgebouw Bachplein. Wie in vorige seizoenen al deelnam, wordt, zonder afbericht, weer verwacht op de gebruikelijke tijd. Voor aanmelding en nadere bijzonderheden over de cursus kunt u bellen: mevrouw M. van Pelt, telefoon 703820. In het afgelopen jaar zijn vele discussies gevoerd met betrekking tot de vernieuwing van de behuizing van de Kruisvereniging. Naar het zich laat aanzien en daar kunt u wel vanuit gaan zul len de eerste resultaten aan het einde van dit jaar tastbare vormen aannemen. Dit geldt met name voor het nieuw te bouwen centrale kruisgebouw aan de Van Swindensingel, waarvan dezer dagen de aanbesteding plaatsvond en waarvan nog dit jaar de eerste paal geslagen zal wor den. Wanneer dit, zo tegen eind 1982, gereed zal zijn zal de wijk Oost be schikken over een prachtig gebouw dat voldoet aan alle moderne ei sen die gesteld mogen worden aan een gebouw dat dienst doet in de maatschappelijke gezondheidszorg anno 1982. Voor de Kruisvereniging is dit goed geoutilleerde gebouw het cen trale steunpunt van de vereniging, dat tevens onderkomen biedt aan het Centrale Magazijn voor verpleegartikelen en de administratie. In de volgende aflevering van onze rubriek zullen wij u uitgebreid informeren over de bouw en inrichting van dit kruisgebouw. De verbouwing van het wijkcentrum Nieuwland zal nog dit jaar een aanvang nemen. Tijdens de verbouwing zullen wij onze service el ders moeten verlenen. Waarschijnlijk al in onze volgende aflevering kunt u de details hierover lezen. Weliswaar dient het „noodgebouw" aan de Westerkade ook vervan gen te worden. Er zit echter géén schot in deze zaak. Het zal u opgevallen zijn dat het al weer vroeger donker wordt. Het verschil wordt helemaal groot, wanneer de zomertijd straks komt te vervallen. Het normale leven neemt wederom zijn aanvang: het cursusseizoen gaat weer van start. Om praktisch-biologische redenen zijn onderstaande cursussen en gespreksgroepen niet of nauwelijks seizoen gebonden. Binnenkort wordt met deze cursus gestart. Gedurende zes avonden of middagen wordt aandacht besteed aap de verzorging en opvoe ding van het jonge kind. Niet alleen voor HAAR maar ook voor HEM gelegenheid om met andere ouders ervaringen uit te wisselen en problemen te bespreken onder deskundige leiding. Bestemd zowel voor HEM als HAAR, als zij voor het eerst een baby verwaten. Onder deskundige leiding van een van onze wijkver pleegkundigen komen in deze cursus al uw vragen rond de gee- boorte en de omgang met uw baby aan de orde. Voor inlichtingen en aanmelding voor bovenstaande cursussen kunt u kontakt opnemen met uw eigen wijkverpleegkundige. U kunt ook bellen 266264 Over de curus conditieverbetering voor mannen leest u uitgebreid elders op deze pagina. Hetgeen wij in onze vorige editie vermeldden met betrekking tot de cursussen zwangerschapsgymnastiek vindt u hieronder nogmaals. En daarmee heeft u alles op een rij. De zwangerschapsgymnastiek kan worden onderverdeeld in de pré- natale (vóór de geboorte) gymnastiek en de post-natale (na de ge boorte) gymnastiek. De pré-natale gymnastiek is alom en vanouds bekend, kijkt u maar naar het aantal deelnemers in het afgelopen jaar aan deze cursus van de Kruisvereniging (zie elders op deze pagina). Gedurende 12 lessen van één uur wordt aandacht besteed aan de voorbereiding van het lichaam op de a.s. bevalling. Men begint deze cursus in de vijfde maand van de zwangerschap. Belangrijk is dat men zich zo vroeg mogelijk aanmeldt opdat men dan zoveel moge lijk als één groep kan starten en eindigen. De post-natale gymnastiek lijkt veel minder bekend als men het aantal deelnemers beziet. Toch is deze cursus niet minder belang rijk. Door deelname hieraan kunnen lichamelijke klachten worden voorkomen als gevolg van de bevalling. Erg belangrijk is natuurlijk ook het terugkrijgen van het goede figuur en een juiste lichaams houding. U kunt zich aanmelden bij mw. M. van Pelt, telefoon 703820, b.g.g. 266264. Nadere inlichtingen over lesgelden, wanneer beginnen etc. etc. kunt u verkrijgen op bovengenoemde telefoonnummers. Nu het kruiswerk bijna geheel uit de fondsen van de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten, kortweg de AWBZ wordt gefinancierd, moeten de kruisverenigingen hun ledencontributies ook zowat ge heel afdragen aan deze centrale pot. Dit betekent onder meer dat de plaatselijke organisaties zich moeten houden aan een aantal landelijk geldende richtlijnen over de hoogte van de contributie en over het begrip „Gezinslidmaatschap". Dit noodzaakt ons, in verband het gerezen misverstanden, de aan dacht te vestigen op het volgende: wanneer iemand die in een bejaardenhuis is opgenomen en geen lid is van een kruisvereniging, logerend bij familie hulp van de wijk verpleging nodig heeft, wordt hij niet aangemerkt als gezinslid, ook al is het gastgezin wel lid. Dit betekent dat uiteraard wel hulp zal worden geboden, maar dan zijn we genoodzaakt om bij die gelegenheid een bedrag te laten betalen van 85,75. Dit is de contributie voor een nieuw lid plus het zogenaamde entreebedrag. Vervelend genoeg, maar we moeten in dit opzicht heel zakelijk blij ven. Stuur deze bon in een enveloppe zonder postzegel aan: Antwoordnummer 17, 3100 WB Schiedam In wens lid te worden van de Kruisvereniging Schiedam tegen contributie van ƒ37.-(1981) Naam en voorletters. Adres Telefoon Korrespondentie over lidmaatschap: De La Marplein 2, 3123 AB Schiedam ?r' r Foto - Film - Video - Studio Hoogstraat 104 - 106 Schiedam Telefoon: (010) 26 67 20 CS 508 Bereikbare perfektie CS 607 CS 505-1 Boterstraat 22 (achter Hema) telefoon 263217, Schiedam. HET NIEUWE STADSBLAD - RANDSTAD-EDITIES - 28 AUGUSTUS 1981 PAGINA 20 KRUIS VERENIGING SCHIEDAM V, i - v" Vvfc x\'} K J Hebt u 'n kleurenfoto die een vergroting op poster- formaat waard is? Lever dan van 17 augustus t/m 30 september 't negatief bij ons in Voor slechts f 9,90 ontvangt u dan 'n prachtige miniposter. Op 't formaat 30x30cm of 30 x 40cm. Weer zo'n reuze-aan bieding van uw Presto Print fotovakman. mooi& betaalbaar die nieuwe platenspelers van Dual ■S3 Half-automatische direct drive platenspeler. Midden klasse van topklasse. Onze prijs De nieuwe DUAL platenspelers. Nog volmaakter van techniek, nog briljanter van geluidsweergave en Half-automatische snaar- aangedreven platenspeler. „Vario Pulley" en een op- timale gelijkloop door de vlakke, precisie geslepen I aandrijfsnaar. Onze prijs bovendien nog fraaier van vormgeving. Subliem aansluitend bij de nieuwe lijn HiFkompo- nenten van DUAL Een serie van acht platen spelers, die ieders muzikale wensen kan vertolken door m Half-automatische platen speler. Snaar-aangedreven. Met technische prestaties die voor deze prijs nauwe lijks te vinden zijn. Onze prijs de ingebouwde kombinatie van grote kwaliteit tegen een kleine prijs. en uw oorarts of het Audiologisch Centrum adviseert een hoortoestel, kom dan naar Dijkshoorn. U bent er verzekerd van een vakkundig advies, 'n prettige bediening en een uitstekende service. De naam Dijkshoorn staat voor ervaring van vele, vele jaren. fc#hoortoestellen, brillen, kontaktlenzen SCHIEDAM, St. Liduinastraat 1, tel. 010-26.76.49. SCHIEDAM, Kethel, Hof van Spaland 5, tel. 010-70.17.30. ROTTERDAM, Vierambachtsstraat 73, tel. 010-77.25.45 MAASSLUIS, Noordvliet 25, tel. 01899 1.22.88

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 20