Nieuwe SVDPW sterkste in derby VANDAAG deze krant Ds. Van der Werf na twee jaar weg naar Drentse Peize Standwerkers op weekmarkt Dubbele onderscheiding voor P. Grootendorst ii w i BONT Maassluisenaar in arrest in RENAULT i mtm Penning-Monza Stadsblad Aandenken Sportfondsenbad Zwemmers in marathon Sportiviteits prijs voor GZS Thurlede T.V. DEFEKT? RADIO ABA VOLVO b.i KOSTER 738222 W. J. WOERMEIJER kuikenpootjes ERTAN GEKRUID GEHAKT container- diefstallen Toekomst MT Kwaliteits- met volledige garantie zomerkorting Randstad Edities verschijnen in het grootste deel van Z-Holland. 34 Edities. Wekelijkse totaal oplage ca. 1 miljoen. Hoofdkantoor: Koopmansstraat 9-Rijswijk-Telefoon 070-190222. SCHIEDAM De Her vormde Kerk van Schie dam is al jarenlang in de problemen. Waren het aanvankelijk maar de minder rooskleurige financiële zaken die de gelovigen bezig hielden, nu zijn het hiernaast de personele problemen die de aandacht opeisen. Enige tijd geleden werd men opgeschrikt door het geruisloos ter zijde schui ven van de bekende Schiedamse blinde domi nee B. van Blanken. Deze was Hervormd predikant met bijzondere opdracht zoals dat heet en diende de Nederlandse Protestan tenbond, tot voor enkele jaren het rijkelui's kerkje van Schiedam, met als be kende kerkganger de Hoeken (van de zuurstof) en de Van Bergen Walra- ven's van de uit Schiedam vertrokken HAV Bank. Ook oud-burgemeester Harm Roelfsema behoor de vroeger tot de frequen te kerkgangers in de Ne derlandse Protestanten bond een groepering van o.a. Vrijzinnig Hervorm den en Remonstranten. Ds. Van Blanken heeft nooit onder stoelen of banken gestoken dat zijn sympathie ligt bij de Poli tieke Partij Radicalen en dat werd hem door het NPB-bestuur, afd. Schie dam, niet in dank afgeno men. Ds. Van Blanken gaat weliswaar niet meer voor in de zondagse ere diensten, maar krijgt zijn salaris gewoon doorbe taald, want ook een domi nee heeft anno 1981 een uitstekende rechtspositie. Zijn de gemoederen inza ke het onvrijwillige af scheid van ds. Van Blan ken dus nauwelijks gesust, deze week is men opge schrikt door een artikel in Hervormd Schiedam het maandblad voor de Her vormde Gemeente Schie dam. Daar pakt de vrouwelijke dominee J. van der Werf van de wijkgemeente Centrum-Oost, uit. Zij is nauwelijks twee jaar werkzaam in Schiedam en neemt op zondag 13 sep tember al weer afscheid van haar gemeenteleden, omdat ze maar al te graag een beroep naar het Drentse Peize heeft aan- genmomen. Nu is vier jaar de absolute minimumtijd voor een do- minee om in een gemeen- bedrijfswagens vindt u bij te werkzaam te zijn en als er een predikant(e) na twee jaar het al voor ge zien verklaard, dan moet het absoluut niet klikken. In Hervormd Schiedam stelt een woordvoerder van de wijkgemeente Be- thelkapel, waarvan mevr. Van der Werf sinds janua ri 1981 consulente is, dat verwikkeling in Her vormd Schiedam niet vreemd zijn aan dit af scheid en dat stelt ons treurig, aldus de woord voerder van deze wijkge meente in Schiedam-Zuid. Ds. Van der Werf zelf kan bij haar afscheid ook niet helemaal om dat wel zeer snelle vertrek heen. Zij stelt in Hervormd Schie dam dat het duidelijk is dat zoiets niet één, twee, drie op papier te zetten is. Burgemeester Te Loo speldt de zilveren eremedaille op des Grootendorsts revers. ■nteresst Telefoon FQCWA Voor al uw AUTOSCHADE en industrieel spuit- en moffelwerk Nw. Mathenesserstraat 15, 3113 Schiedam, tel. 260199 Verse gemarineerde Poelier Sluis JONGE GEBRUIKTE AUTO'S AUTOBEDRIJF Uitnodiging Modeshow kilo 4a98 Koot's vleesshop Automaterialen TAPIJT EN KARPETTEN HALVE PRIJZEN TAPIJTKAMPIOEN Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam en Kethel Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delfts Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 180.210. WOENSDAG 2 SEPTEMBER 1981 - NR. 64 OPLAGE 37.100, 33e JAARGANG ROTTERDAM-De 28 jarige R. P. uit Maassluis is, evenals een inwoner uit Hellevoets- luis en een Rotterdammer af gelopen donderdag aangehou den door rechercheurs van het bureau Zware Criminaliteit van de Rotterdamse politie. De man wordt verdacht van betrokken te zijn bij de dief stal van een container uit de Rotterdamse haven. De in houd bestond uit een partij overhemden met een totale waarde van een half miljoen gulden. Verwikkelingen bij de Hervormde Kerk Schiedam SCHIEDAM Op vrijdag 11 september zal tijdens de Cen trum weekmarkt (van 09.00- 16.00 uur) voor de 6e maal in successie het Schiedamse natuurlijk in Da Haiiamoian: Cocktail van het jaar „Isabella" Cocktail van de maand: Geopend: maandag/dinsdag vanaf 18.00 uur woensdag t/m zaterdag v.a. 10.00 uur zondag vanaf 12.00 uur. De Mallemolen, Vlaardingerstraat 17o, tel. 263447 „Wijntjes thuis haven" Wij helpen direktü! Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop Inruil Reparatie Ook voor uw verlichting Standwerkersconcours gehou den worden. Vele bekende standwerkers, waaronder ver moedelijk winnaars van vorige jaren, zullen op deze dag strij den voor de hoogste plaatsen met als inzet de grote prijs van de stad Schiedam. De Standwerkers zullen trach ten om op een zo'n spectaculair mogelijke wijze hun waren, on der meer, bijouterieën, horlo ges, groenteschaaf, auto-polish, gereedschappen, zakdoeken, pennen, parfums e.d. aan de man te brengen. Voor de drie beste standwerkers zijn er be kers beschikbaar gesteld door de Openbare Nutsbedrijven Schiedam. De plaatselijke V.V.V. heeft een aanmoedi gingsprijs beschikbaar gesteld. Een jury bestaande uit: Drs. R. Scheerres, wethouder; me vrouw C. Maagdenburg, Bewo nersvereniging Schiedam-Zuid; de heer R. Sauveur; mevrouw Knook-de Jong, Schiedamse Vrouwenraad; mevrouw A. M. Peterhans-Steen, Raadslid en de heer P. Hendriks, chef hoofdafdeling V.R.O.M., onder voorzitterschap van de heer F. N. M. Zappey, landelijk secreta ris van de Centrale Vereniging van de Ambulante Handel zal de deelnemende standwerkers op welsprekendheid, overtui gingskracht en orginaliteit beoordelen. De prijzen worden om 15.45 uur op het plein voor de Hema uit gereikt door wethouder Scheer res. „Er spelen vaak zovele redenen en oorzaken mee. Daarom een paar punten, die ook met het oog op de toekomst van belang zijn. Ik ben indertijd naar Schiedam gekomen omdat ik het een uit daging vond om in een oude stadswijk als deze een stuk ge meente te vormen. Er werd ge vraagd om een predikant met grote interesse voor liturgie, aangezien de eredienst door de kerkeraad werd gezien als hét "centrum en toerustingspunt van het gemeenteleven. Gezien mijn achtergrond trok het me aan. Al spoedig bleek dat het meren deel van de gemeepte moeite had met de keuze van de kerke raad, zeker als het om de kerk diensten ging. Het wegblijven van mensen bracht de kerke raad in twijfel, vooral het mode- ramen. Er was echter weinig tijd om hierover te spreken in de kerke raad, want telkens weer kwam het punt van de organisatie van de wijk op tafel. Hoe worden 3 voormalige wijken werkelijk tot één wijk? Hoe te voorkomen dat de allang bestaande controverse tussen deze wijken verergeren? Het waren eindeloze en zeer moeilijke vergaderingen Een oplossing leek een splitsing van de wijkkerkeraad in twee ge deeltes. Daarmee werd de taak omschrijving van de predikant een volledig andere, kregen an dere zaken als pastoraat de voorrang boven de eredienst, bijbelkring en gemeenteavon den. De verschillen en geschil punten tussen de kerkeraadsle- den werd steeds duidelijker rond de benoeming van de orga nist, de bijzondere visitatie (wel ke aangevraagd was bij de Pro vinciale Kerkvergadering) en de Kerstnachtdienst en het aftre den van het college van Kerk voogden. De kerkeraad en ge meente werden verdeeld in 2 kampen. Ook werd er partij ge kozen door centrale organen. De zaak werd onverzoenlijk, omdat men weigerde de twistpunten open en bloot op tafel te leggen. Daarmee was het werk binnen deze gemeente en deze kerk on mogelijk gemaakt. Het had geep 4in om met slechts één kant vari de gemeente verder te gaan: een gemeente mag immers geen „club" worden. Gedurende al deze tijd is gepro beerd de gemeente buiten inter ne problemen te houden, ten on rechte misschien. Al lekte er ook regelmatig zaken uit. In de toekomst zou het wellicht wijs zijn alle aandacht te geven aan de organisatie van kerkelijk Schiedam opdat er tijd vrij komt voor het eigenlijke kerkewerk. Daarnaast is het van belang de communicatie te verbeteren, zo wel tussen de diverse raden als naar buiten toe". Aldus ds. Van der Werf. Overigens is het niet zo dat ds. Van der Werf helemaal vol wrok naar het schitterend gele gen Drents Peize vertrekt. In hetzelfde nummer bedankt zij allen die de afgelopen twee jaar met haar hebben samengewerkt. Overigens is er ook weer een lichtpunt bij de Hervormde Gemeente Schiedam. Zondagmiddag om drie uur wordt de nieuwe predikant L. de Ru bevestigd tijdens een bijzondere kerkdienst, die in de Grote Kerk plaatsvindt. De bevestiging vindt plaats door ds. D. J. Spaling Dzn. SCHIEDAM Tijdens een bijeenkomst in de recreatie zaal van het Schiedamse stadskantoor is vrijdagmid dag afscheid genomen van de heer P. Grootendorst. De heer Grootendorst was me dewerker van het bureau belas tingen en verzekeringen van de afdeling financiën van de ge meente Schiedam. Hij kreeg eervol ontslag, zoals dat heet, wegens gezondheids redenen. Hoogtepunten van de bijeen komst was de opspelding van twee onderscheidingstekens door Schiedams burgemeester John te Loo. Om te beginnen kreeg hij de eremedaille in zilver verbonden aan de orde van Oranje Nassau en ten tweede werd hem het verzetskruis voor de jaren 1940- 1945 opgespeld. Hij kreeg deze laatste onder scheiding voor zijn werk in de oorlogsjaren. TtCtfO"I—" naar kilo slechts 4.95 Kipsatê 3 stokjes met A A jC saus slechts ma I ém W St. Lidulnastraat 50 telefoon 269884 met Bovag-garantiebewgs vindt u in de showroom van Bettoweg 27 achter stat" Schiedam telefoon 621162 ip?f2? LET OP ADRES (ook bontmantels en- iasies) Vrijdag X Open Huis q-AO-17.30 uur. Modehuis BROERSVEST109 SCHIEDAM TEE. 267116. HOOGSTRAAT 27 SCHIEDAM Dam 26, Schiedam Centrum telefoon 262001-266817 Volop voor Nieuwe Mathenersserstraat 32, telefoon 010-732562 Mèeuwt

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 1