VANDAAG Echtpaar Rooy zestig jaar getrouwd Regenboog in coöperatiemuseum N atuur historische Vereniging 80 jaar kreisel >Nurth&, Stadsblad September Vlaamse kunst op Hoog straat Open huis in Sportfondsenbad Tal van excursies RADIO ABA RENAULT Cursussen voor volwassenen ERTAN Eigen ogen Vogelasiel T.V. DEFECT? AUTOBEDRIJF Randstad Edities verschijnen in het grootste deel van Z-Holland. 34 Edities. Wekelijkse totaal oplage ca. 1 miljoen. Hoofdkantoor: Koopmansstraat 9 - Rijswijk - Telefoon 070- 190222. het dak van de hoge Van Beethovenflat staan SCHIEDAM Er betaat een redelijke kans dat de Schiedamse Vlaardingse en Maassluisse t.v. kijker begin 1983 via zijn beeldbuis één of meerdere (er zijn er drie) Engelse t.v. zenders kan ontvangen. Een en ander lekte uit tijdens een bedrijfsbe zoek van de Schiedamse raadscommissie finan ciën en economische za ken aan drie onderdelen van de Openbare Nutbe- drijven Schiedam. Voordat het zover is moeten echter nog wel een paar hindernissen worden genomen. De eerste hindernis ligt in Rotterdam, waar de straalverbinding vanaf een flat in de wijk Om moord, die momenteel de t.v. stralen doorzendt naar de hoge flat aan het Van Beethovenplein moet worden overgebracht naar het dak van het Rotter damse Dijkzigt ziekenhuis. De tweede hidernis is het feit dat er overeenstem ming tussen de gemeente Rotterdam en Delta kabel van mr. Dake, die in Rot terdam kennelijk ook een flinke vinger in de t.v. pad heeft, dient te worden bereikt. De derde hindernis ligt dichter bij huis namelijk in de gemeenteraad van Schiedam. Daar dient een krediet beschikbaar te worden gesteld voor uit breiding van de installatie op de 21-verdieping an de eerder genoemde hoge flat aan het Van Beetho venplein. Tenslotte is er de t.v. kij ker zelf dit' via zijn CAI (centrale antenne inrich ting) maandelijks een fi nanciële bijdrage moet le veren voor de t.v. ont vangst. Mocht er één of meerder Engelse zenders (BBC I en II en de ITV Engelse com merciële televisie) via het CAI net worden uitge straald, dan zal ook de maandelijkse bijdrage om hoog moeten. Over deze uitbreiding van het CAI net in Waterweg Noord werd donderdag- middag- en avond, toen het commmissie bezoek aan drie ONS (Openbare Nutsbedrijven) plaats vond, alleen maar gefluis terd, aangezien één en an der nog in een zeer pre matuur stadium is. Vol gende week gaat een ambtelijke ONS vertegen woordiger praten met een Rotterdamse collega om polshoogte te nemen over de stand van zaken. Op de 21e etage van de Van Beethovenflat staat alle technische apparatuur voor de kabelteevee ontvangst. Een medewerker van de openbare nutsbedrijven, het PvdA raadslid Aad Wiegman en het VVD raadslid Cor van Tilborg bekijken deze appara tuur. Op het dak van de hoge Van Beethovenflat staan alle antennes, die Schiedam, Vlaardingen en Maassluis van een ongestoorde kabeltelevisie ontvangst voorzien. OE VOLVO LH DAE SPECIALIST In het elektiriciteitsschakelstation aan de Borodinolaan in Schiedam Noord kreeg men uitleg hoe dit stadsdeel van elektiriciteit wordt voorzien. Ajto's-Garoge-Rckrecrtte De natuur in Strandwandeling Nu óók in Schiedam, Stationsplein 2, tel.:010-37.70.99. JONGE GEBRUIKTE AUTO'S VRIJDAG 4 SEPTEMBER 1981 - NR. 65 OPLAGE 37.100, 33e JAARGANG Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam en Kethel Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delfts Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 180.210. Nieuwe Opvallend, hoe sommige ge woontes, aanwensels en ande re vreemde dingen uit de kin dertijd in een volwassen mens kunnen voortwoekeren. Zo ken ik een Zeer Vooraan staand Iemand, die het neus- peuteren nooit heeft kunnen afleren en die daar in stille ogenblikken op zijn privé kan toor veel genoegen aan beleeft. En zo ken ik een schoolmees ter. die onmiddellijk begint te blozen, wanneer een aanmer kelijk hoger geplaatste het woord tot hem richt. Diep in zijn innerlijk is hij het verlegen kind gebleven, dat nooit helemaal zeker weet of het zijn lesje wel kent. En zelf ben ik altijd blijven geloven, dat er op de eerste september iets geheel nieuws begint. Dat geloof is nog een restant uit een lang voorbije schooltijd, waarin het „studiejaar" exact begon op de dag, waarop de „r" in de maand terugkeerde. Vroeger hechtte men aan die dingen. Alles had zijn tijd en duur, de seizoenen waren scherp omlijnd, ze werden naar behoren plechtig begon nen en plechtig afgesloten Men wist waar men aan toe was. Na het leven van augus tus kwam precies op 1 septem ber de dood in de pot, dat was zo geregeld. Iedereen schakel de' dan ook prompt over op ..het nieuwe". De redacteur van het plaatselijk blad, die in augustus heel handzame en praktische stukjes had ge schreven over „het fris hou den van levensmiddelen in de alom heersende hitte" en die zich op 31 augustus nog eens helemaal had uitgeleefd in een artikel over „de zon van het huis van Oranje, die het Moe derland, de Indiërs en onze harten verwarmt" omdat het koninginnedag was, die redac teur dus, schakelde in de eer ste week van september stee vast over op de droeve toer. In september schreef hij ge dichten over „de nakende somberheid": „Diep in mij sterft de zomer af, ik voel de kilte van het graf, de dood waart rond mijn leden, en met het dorre beukenland heb ik de langste tijd gehad: hoe kort is nog het heden Hij was daar erg goed in. Ik bedoel maar: als het vroe ger september was, begon er iets nieuws. Het was dan wèl tragisch allemaal, maar dat had na de zorgeloosheid van de zomer iets om naar toe te leven, ook als je geen verzeke ring had. Die dood hoorde on verbrekelijk bij die eerste sep tember en bij al het nieuwe, dat op die datum begon. De rector van de school, die bij het begin van het schooljaar steevast een „hoogmis" deed „om de bijstand van de heilige Geest af te roepen roerde het onderwerp „zalig sterven" dan ook telkenjaren aan in zijn predikatie, wat zeer eenvoudig was, want in die jaren stierven in Frankrijk en Spanje iedere zomer wel jonge scholieren in een geur van heiligheid, waar over dan in het najaar brochu res verschenen, die je in de schoolbibliotheek kon krijgen. „Zij zijn onze voorbeelden", zo riep de rector uit en hij ver zuimde niet, de nadruk te leg gen op het feit, dat de gestor ven scholieren juist die inter naten bezocht hadden, welke gedreven werden door zijn ei gen orde en dus „parels aan de kroon van de heilige regel" waren. Ofschoon mij deze voorbeel den tot troost en stichting wer den aangeboden, kon ik er zelf nooit verkwikking in vinden. Het feit, dat de sterftecijfers binnen de bewuste orde erg hoog moesten zijn, wilde me nogal eens dwars zitten en na zo'n hoogmis met predikatie betrad ik het klooster dan ook met gemengde gevoelens, in de zekerheid dat mijn levens kansen binnen de „heilige re gel" een stuk lager moesten liggen dan de kansen der kna pen, die gewoon naar de am bachtsschool mochten of die der boerenzonen, die de,,land bouwschool" afliepen en over wie nooit een stichtelijke bro chure zou verschijnen. Ik be doel maar: dat gevoel van het tragische nieuws, dat begon wanneer het september was. Eigenlijk had ik er al lang overheen moeten groeien, want in september gebeurt nooit iets nieuws. Misschien gebeurde er vroeger óók niets nieuws, misschien is het altijd de zelfde troep geweest als nu en is de droeve dood in het najaar gewoon een uitvindsel van begrafenisverzekeringen, schrijvers van stichtelijke werkjes en bedenkers van stukjes zoals dit. En over de dood gesproken: ik moet toch óók levenOf niet dan? Engeland wellicht begin 1983 op Schiedamse kabel t.v. De commissie en raadsleden van Schiedam konden donderdag avond met eigen ogen zien hoe het ontvangststation van de Centrale Antenne Inrichting 60 meter hoog en op de 21e van de flat aan het Van Beethovenplein werkt. Men kreeg daar een uiterst des kundige uitleg hoe één en ander werkte niet alleen voor de CAI t.v. maar ook op het terrein van de radio en de stand van de an tennes en de t.v. onvangst scho tel boven op het dak van de flat. Ook anders ONS onderdelen kregen een bezoek. Zo werd een bezoek gebracht aan het ontvangststation gas aan de Laan van Bol 'Es, dat mo menteel vrijwel buiten gebruik is, maar dadelijk als de gasver- warming weer aangaat zijn zeer nuttige diensten aan de koude Schiedamse bevolking kan leve ren. Een ander bezocht ONS object was het schakelstation Schiedam noord 25/10 kv aan de Borodin- laan. Dit station ligt vrijwel inge klemd tussen de woonhuizen, het winkelcentrum Ketel en is zo op het eerst gezicht door de bereikbaarheid van de geringe hoogte en de komende planten groei op het dak niet te herken nen. Dit schakelstation levert zijn al te maar nuttige diensten op het gebied van de elektriciteit aan de bevolking van voornamelijk het noordelijk stadsdeel en kan tot de modernste van het land worden gerekend Uniek is ook de brandveiligheid; mocht het onverhoopt zover ko men dan is er een bepaald soort gas dat vrij komt waardoor de vlammen in korte tijd kunnen worden geblust. Nieuw Mathenessestraat 11-13 Schiedam, telefoon 010-260012 Jaguar 4,2 Automaat1978 Volvo 245 Combitype 1975 Volvo 343 Special Automaat 1977 Volvo 66 Combi.1978 Datsun Cherry1979 Peugeot 1041977 SCHIEDAM /VLAARDINGEN /MAASSLUIS In het ka der van de viering van 80-jaar Koninklijke Nederlandse Natuurhistorische Vereni ging ontwikkelt ook de afde ling Waterweg-Noord deze maand enkele activiteiten. Deze vallen in de week van 14 t/m 20 september. In dit tijdsbestek gaan de ge meentelijke bibliotheken van Schiedam-Vlaardingen en Maassluis aandacht besteden aan doelstelling en werk wijze van de KNNV. Als informatie zal gebruik ge maakt worden van natuurhisto risch materiaal van diverse le den. Naast propagandalectuur voegen de bibliotheken hieraan speciaal ingerichte leestafels aan toe. Ook een viertal boekhandela ren in de genoemde gemeenten zullen bijdragen aan de propa- ganda-activiteiten. Dit met het plaatsen in hun eta lages of elders in de zaak van natuurhistorisch materiaal en zaken zoals bioculairs (veldkij kers) voor vogelobservatie en microskopen voor het determi neren van planten en insecten enzovoort. Onder deskundige leiding orga niseert de afdeling op woens dagavond 16 september een drietal excursies, waaraan iedereen kan deelnemen, naar het Beatrixpark en de heem- tuin. Start van de rondgang is om 19.00 uur vanaf Pannekoek- huis ,,De Vijver". Op dezelfde tijd gaat een rond wandeling van start in het bij zonder fraaie Heempark in Vlaardingen met als vertrek punt in de ingang in de Marnix- laan. Een bezoek aan de Comman deurpolder, nabij Maassluis krijgt als vertrekpunt (19.00 uur) de afrit van Rijksweg 20 (eerste bushalte). Zaterdag 19 september wordt een „Open Dag" gehouden in het eigen vogelasiel met het hierom gelegen buitengebeu- ren. Ieder belangstellende kan hier van 10 tot 12 uur en van 14.00 tot 16.00 uur terecht om eens rustig rond te kijken. Ter afsluiting van de jubi leum /propagandaweek is er op zondag 20 september een stran- dexcursie in Hoek van Holland. Op het strand en langs vloedlijn en strekdammmen is hier van alles te zien waar een gemid delde strandbezoeker vaak achteloos aan voorbij gaat. Het verzamelpunt wordt de Semafoor aan de kop van de Nieuwe Waterweg van waar men om 9 uur vertrekt. Wij halpvn direct!!! Vidootpocialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop - Inruil - Reparatie Ook voor uw verlichting. De Stichting Bevordering On derwijs aan Volwassenen (SBOV) geeft te beginnen op dinsadag 29 september, talencur sussen in Schiedam en Vlaardin gen- In de Willem de Zwijgerschool voor MAVO aan de Van der Leeuwlaan 3 te Schiedam en in Vlaardingen aan de Scholenge- met Bovag-garantiebewijs vindt u in de showroom van Bettoweg 27. achter station Schiedam telefoon 621162-152222 LET DP ADRES meenschap Prof. Casimir, Groen van Prinstererstraat 67. De SBOV biedt talencursussen in diverse niveaus: Engels, Frans, Duits, Spaans en Italiaans voor beginners, gevorderden en conversatie. Voor Engels tevens de door het bedrijfsleven ge waardeerde opleiding: The First Certificate in English of the University of Cambrdge. De genoemde scholen, waar men onderdak het, staan overi gens geheel buiten de cursussen: voor nadere informatie dan ook alleen bellen of schrijven aan de SBOV, Kruisbes 25, 2318 AZ Leiden, tel. 071-140029/071- 216826. Hetzelfde geldt voor de cursus bloemschikken, welke medio september begint in Vlaardin gen, evenssn in de Prof. Casimir Scholengemeenschap aan de Groen van Prinstererstraat 67.

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 1