100 JAAR Seiko jubileert. U profiteert. I? Broersvest heeft een winkeliers vereniging Echtpaar Rooy 60 jaar getrouwd Twee maal een kunstenaar in Schieland Boerderij Harreweg wordt gerestaureerd Stadhouderslaan Lentefeest" gaat varen ©tató 1896 Twee wethouders geven startsein Overname van Windmill BIJ JUWELIER 178.- Filatelisten in Triangel C. J. J. Kloos H. v.d. Heuvel tandarts Armbanden Sleutels huisarts AFWEZIG tot 25 september waarneming: P. Nijkamp tel. 268357 A. C. Nijs tel. 269696 P. v. Winterswijk tel. 268067 (tot 18 september) Ch. Zuiderweg tel. 267856 (vanaf 14 september) SWICHTPHONE Gevestigd HJ. MV- Kessel tandarts en Praktijkadres: Burg. Knappertlaan 231b, 3116 JE Schiedam Telefoon H. J. M. v. Kessel 010-738442 Telefoon H. v.d. Heuvel 010-739121 Inschrijving uitsluitend na telfonische afspraak, te maken tussen 9.00 en 12.00 uur. 'N RANDSTAD-EDITIE Broersvest 87 - 93 f198,- SfcEfc Morgen wordt bij het coöperatiemuseum aan de Ketel straat de regenboogvlag uitgestoken f220,- Vol trots wordt de regenboogvlag getoond in het coöperatiemuseum. ""3 f260,- HET NIEUWE STADSBLAD - RANDSTAD-EDITIES - 4 SEPTEMBER 1981 PAGINA 3 Aanvraag voor huisbezoek voor 9 uur 's-morgens via boodschappendienst, telefoon 206611 Uw bedrijfstetefoon nemen wij waar ook in Nederland voor u aan en roepen u zonodig per semafoon op! Voor inlichtingen Telefoon 010-145444 SCHIEDAM De winkeliers van de Broersvest hebben zich deze week verenigd in een winkeliersvereniging. Uiteraard kreeg deze de naam winkeliersvereniging Broers- vest. Nieuwe Stadsblad KANTOOR: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 VERTEGENWOORDIGERS: P K Verheugd Telefoon 010-732377 Privé 010-702986 R de Kiewit Telefoon 010-732877 Privé 01899-17848 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 17 00 uur op het kantoor HOOFD VERTEGENWOORDIGER: J. Groeneveld Telefoon 010-732877 Privé 010-707528 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor REDAKTIE: Adri Boer Peter de Lange EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: P J Hovingh Tel 070-190290 Privé 01807-18513 UITGEEFSTER: Drukkerij v. d Drift B V ingeschreven K v K. nr 4793 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's- Gravenhage d.d. 30.07.79 nr. 78/1979. De initiatiefnemers hebben eerst een enquette gehouden waaruit zeer duidelijk bleek dat de belangstelling zeer groot was. Daarom was het voor de initia tiefnemers een grote teleurstel ling dat de opkomst bij deze op richting vergadering, die plaats vond in het gebouwtje van „Lentefeest" aan de Broersvest, betrekkelijk gering was te noe men. De vergadering werd geopend door voorzitter C. Kok (Kok Ju welier) waarna de diverse agen dapunten behandeld werden. Het voorgestelde interim-be stuur werd unaniem door de le den gekozen, waarna tot behan deling van de concept-statuten werd overgegaan welke ook zonder tegenspraak van de le den werden goedgekeurd. De staten zullen z.s.m. bij een plaat selijke notaris passeren. De niet aanwezige winkeliers resp. bedrijven zullen binnen 14 dagen benaderd worden om als nog hun eerste toezegging om trent lidmaatschap gestand te doen. Het bestuur bestaat uit zeven le den is vertegenwoordigd door diverse branches van de Broers vest, reden temeer voor de leden resp. aspirantleden om met goed vertrouwen de toekomst van de Winkeliersvereniging „Broers vest" tegemoet te zien. Vanuit de vergadering zijn di verse voorstellen naar voren ge komen voor de komende feest dagen en deze zijn uiteraard in dank door het bestuur aangeno men en zullen z.s.m. nader uit gewerkt worden. VLAARDINGEN Windmill Holland B.V. heeft in Vlaardin- gen, onder voorbehoud van goedkeuring door de bevoegde instanties, overeenstemming bereikt over verkoop door de huidige aandeelhouders van 40% van de aandelen in Wind mill Holland B.V. aan Cofaz S.A. Tegelijkertijd zal de Stichting Administratie kantoor Agrari sche Belangen (behorend tot de Cebeco-Handelsraad groep) haar belang uitbreiden tot 40%. De overige aandelen blijven in handen van G. Valkier en de Stichting Administratiekantoor Windmill (personeel Windmill). Windmill Holland B.V. is pro ducent van kunstmest, voeder fosfaten en kunstmestspeciali- teiten, gevestigd te Vlaardingen met Uitgebreide internationale handelsaktiviteiten. De omzet is ongeveer 500 miljoen per jaar. Cofaz S.A. is een van de lei dende Franse kunstmestprodu- centen, met een omzet van on geveer f 1.400 miljoen per j=°*- waarvan de aandelen in handen zijn van Paribas, Parijs en de Franse oliegroep Total. Er zullen geen veranderingen komen in het beleid en de lei ding van het bedrijf. Windmill Holland B.V. zal als een onaf hankelijke onderneming blij ven werken. De veranderingen in de samenstelling van aan deelhouders hebben geen ge volgen voor het personeel. Gouden armband. Tel. 717162. Zilveren armand. Tel. 710489. Cica sleutel. Tel. politie. Ring met 3 sleutels, w.o. 1. sleu tel no. 3 en 1. sleutel no. 70. Tel. politie. Ring met 4 sleutels musketon- haak, w.o. 2 kleine sleutels en 2 Silca sleutels. Tel. politie. Ring met 6 sleutels. Tel. 734665. Rode etui, inh. 5 sleutels. Tel. politie. Honda sleutelhanger met 4 sleu tels. Tel. politie. Zwarte etui, inh. 3 sleutels. Tel. politie. Ring met plm. 15 sleutels en munt „Bon Voyage". Tel. 736491. Ring met 4 sleutels kettng musketonhaak, w.o. cilinders- lotsleutel. Tel. 261502. Ring met 6 sleutels, wo. 1 VW sleutel. Tel. 26981L Rood label met opschrift Keet kethel en 1 Silca sleutel. Tel. po litie. Lipssleutel no. L 3775. Tel. poli tie. Grote ring kleine ring 12 sleutels. Tel. 732922. SCHIEDAM Op 7 september is het echtpaar Rooy-Korteweg 60 jaar getrouwd. Aangezien het echtpaar die dag met de kinde ren en kleinkinderen een dagje uit is kwam gisteren burge meester John te Loo al op be zoek. Het echtpaar, dat twee kinde ren heeft, woont in het Francois Haversmidthuis in Schiedam. Marinus Franciscus Rooy werd op 20 april 1899 in Rotterdam geboren, zijn echtgenote Marta Korteweg op 7 juni 1896 in Amsterdam. Zij trouwden op 7 september 1921 in Rotterdam. De heer Rooy is 38 jaar werkzaam ge weest bij de Rotterdamse Droogdok Maatschappij als boekhouder. lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllMIIIIIIIIIIIIIIII Regenboog vlag in het llllllllllllllllllllllllllllllllll.^^^ lllllllllllllllllllllllllllllMltllMllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll^^^^^lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll .KOK Coöperatie museum iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii uiminlihuh Quartz ook mot wijzerplaat verkrijg r\ n w.is Zr -C \u s|ci lll> 1 ^5 ^3 SCHIEDAM Het Coöpe ratiemuseum aan de Kethel- straat in Schiedam wil een nationaal museum zijn. Een museum dan wel te verstaan dat de geschiedenis moet weergeven van coöperatieve gedachte. Een van de nieuwe aanwinsten is nu de regenboogvlag. De ze ven kleuren van de regenboog- vlag golden in het verleden als symbool van de coöperatie en waren als stroken in de coöpe ratieve vlag verwerkt. Als de Regenboogvlag wordt uitgestoken dan is er iets bijzon ders aan de hand. Dat klopt dan ook, want het bestuur van de Vereniging van Vrienden van het Coöperatiemuseum kan een aanwinst uit het verre verleden melden, waarmee zij wel heel erg gelukkig is. Nog net gered van de schroot hoop. Ergens in een verlaten fa briekshal ontdekt door één van de vele stille vrienden van het museum. Het is een metalen wandbord met een middellijn van 155 cm., in 1929 geschon ken door leden van coöperatie „De Volharding" in 's Graven- hage. Het randschrift is van Henriette Roland Holst en luidt: „O Man, O Vrouw, zeg niet meer ik, zeg wij. Ik snoert den keten vaster, wij maakt vrij". Een dichterlijke omschrijving van de coöperatieve gedachte, waarbij het samen doen en het samen werken voorop staat. Om dit nog extra te symbolise ren heeft een-onbekende-kuns- tenaar in het midden een prachtige vrouwen- en man nenkop afgebeeld. Zaterdag 5 september, tussen 10 en 4 uur, kan het voor het eerst bewonderd worden door de be zoekers van het Coöperatiemu seum. Van bevriende zijde ont ving het museum kort geleden een aantal films, eveneens af komstig van de Haagse Coöpe ratie. Hierin wordt een facet be licht, waarbij de zorg voor het zwakke kind centraal staat. Zaterdag 5 september om half elf zullen er enkele vertoond worden in de ontvangstruimte van het museum. De titels luiden: 40 bleekneusjes naar Ellecom, 1932 Opening van het Koloniehuis te Soesterberg op 21-7-1934. De eerste groep bleekneusjes naar het koloniehuis op 28-7- 1934. Het bestuur is zo verheugd met deze nieuwe aanwinsten, dat zij op die dag de bezoekers van het Coöperatiemuseum gratis een aangekleed kopje koffie aan biedt. Nusl.rhfc SCHIEDAM In het kader van de verdere voltooiing van het park Kethel, staan nu de restauratie en aan passing van de in dit park ge legen boerderij Harreweg 8 op het programma. Het bedrijfsgedeelte van deze boerderij zal zodanig worden aangepast dat dit in het cen trale gebied de functie kan vervullen van „park-informa tiecentrum". De wethouders Posthoorn en Zijdeveld zullen aan de start van deze werkzaamheden een enigszins officieel cachet ge ven en wel op donderdag 10 september 1981, des middags om drie uur. In 1974 kreeg de gemeente Schiedam van het ministerie van cultuur, recreatie en maat schappelijk werk bericht dat het park Kethel binnen een se lectie van objecten was geval len, welke eventueel voor subsidie in aanmerking zouden komen. Dit project zou in 3 a 4 fasen worden uitgevoerd: fase 1: inrichting van een groot deel van het centrale gebied met randstroken; fase 2: verbetering en aan passing van boerderij en erf; fase 3: de aanleg en inrichting van de uitloper Harreweg; de inrichting van een uitloper tussen fase 1 en het Prinses Beatrixpark. De aanleg van de eerste fase heeft inmiddels plaatsgehad en dit deel van het park wordt in middels al veelvuldig gebruikt. De koeien in het weiland geven sfeer aan dit middengebied. Dat er al veelvuldig gebruik ge maakt wordt van het park kont, omdat het aansluit op de wo ningbouw in Woudhoek-Noord. Het zijn de bewoners van die wijk die de natuur zo dicht bij huis hebben. In gesprekken met het ministe rie over de 2e fase is gesteld, dat het bedrijfsgedeelte van de boerderij aan de Harreweg 8 zo danig zou moeten worden aan gepast dat dit na het gereedko men van fase 1, in het centrale gebied direct een functie zou kunnen vervullen. De gemeenteraad heeft thans ook gelden beschikbaar gesteld voor de aanpassing en restaura tiewerkzaamheden aan boerde rij, opstallen en erf. In 1981 kunnen deze werken worden gerealiseerd. De dienst gemeen tewerken heeft het werk aan besteed en begin september zal met het werk worden aange vangen. Bij het uitwerken van het plan tot herinrichting (verbouwing) van de boerderij is ervan uitge gaan, dat: a. in de stal van de boerderij enig vee kan worden gehouden; b. er in de stal een instructiemo gelijkheid is; c. een ruimte en enige sanitaire voorzieningen ten behoeve van het educatief werk aanwezig zijn; d. de oude karnruimte met toe behoren behouden zal blijven; e. de voormalige wagenschuur zal worden gerestaureerd. De hooischelf zal naast zijn functie als voerbewaarplaats ook dienen als schuilgelegen- heid voor het bezoekende pu bliek. Op het erf zullen de bomen worden opgeknapt en een aan vullende beplanting worden aangebracht. Naast de herinrichting van het bedrijfsgedeelte, zoals de stal, de wagenschuur en de hooi schelfoverkapping zullen en kele oude opstallen worden ge sloopt en enige kleinere verblij ven worden bijgeplaatst. Het is noodzakelijk dat de boerderij op de gemeentelijke rioolstelsel wordt aangesloten. De verbou wingswerken zullen zodanig worden uitgevoerd dat de typi sche karakteristiek van de boerderij blijft gehandhaafd. Het woonhuis wordt niet bij deze opdracht betrokken. Het huis blijft bewoond door de fa milie Lansbergen, die jaren het bedrijf heeft gevoerd. De heer Lansbergen is thans veeteler in ruste. SCHIEDAM Woensdag middag om half vijf heeft de heer C. J. M. Vlootman medi sch directeur van het Schie land Ziekenhuis gebouw Stadhouderslaan 98 de nieuwe expositie geopend' wwarbij kunstwerken wor den getoond van: Benjamin Royaards en Bert Les. De ex positie zal worden gehouden van 2 t/m 23 september van 9- 20 uur. Benjamin Royaards: werd gebo ren in 1939 te Schoorl. Zijn opleiding volgde hij aan de Rijksakademie voor Beeldende Kunsten te Amsterdam. Hij werkte geruime tijd in Amster dam, later in Edam en sinds 1976 in de Dröme in Zuid- Frankrijk, waar hij met zijn ge zin permanent woont. Vooral het licht van het zuiden boeide hem en dat is te zien in zijn olieverven, pastel en aqua rellen. Vaak wordt hij door het landschap geïnspireerd, maar evenzeer door de dingen om hem heen. Vooral door de fiets, die veelvuldig in het Franse ge bied voorkomt, raakt hij geobserveerd, zowel verwerkt in het landschap als in onderde len in een stilleven. Hij exposeerde op vele ten toonstellingen in binnen- en buitenland, o.a. Parijs, Antwer pen, Monaco, de Grote Kerk in Edam, het Stedelijk Museum in Schiedam en een aantal keren in Ammerstol. Vanuit Galerie de Schuur, Lek dijk 80 te Am erstol wordt sinds een aantal jaren door Agnes Hoegen een stock van zijn werk gehouden en vertegenwoordig zij zijn belangen in Nederland, (tel.01825-1398) Bert Les: In zijn werk vormen twee thema's het uitgangspunt. Het thema van de omhullende en afschermende draperieën en het thema van de plantaardige- vormen. De verwerking van deze onder werpen resulteert in nogal uiteenlopende formaten, dat ge deeltelijk het gevolg is van zijn materiaalkeuze. Hout heeft zijn grote voorkeur, TfjjG in het bijzonder ^yurehout,om dat dit het meest-',,houterige" hout is. /Pj t Bij de draperieën is het nout, dat van naturè ni/t plooibaar is, maar hier wel plooibaar schijnt als een vervreemdend mate riaal gebruikt. Het hout geeft Bert Les de mogelijkheid om de beweging van een opwaaiend gordijn als het ware te stollen. Dóór het grote formaat en het gebruik van vurehout blijft het hout optimaal als hout herken baar. Bij de plantaardige vormen is het hout om wille van het hout gekozen. Zoals dit materiaal in de handel wordt aangeboden, in rechthoekige industriële vor men, doet het in niets meer her inneren aan zijn plantaardige oogsprong. Het onderkennen van het organische karakter is meer een weten dan een erva ren. Om te herinneren aan de oorsprong van het hout, de plant, kweekt hij uit gebun delde en in bakjes geplaatste rechthoekige stokjes en blokjes hout weer nieuwe plantjes. Zo is de kringloop hersteld. SCHIEDAM Voor de „drie provinciën" boottocht georga niseerd door Stichting Lente feest van 20 t/m 25 september a.s. is het vaarplan gereed ge komen. Het inschepen vindt plaats op het motorschip „Azolla" zonda gochtend 11 uur. Via Rotter dam, Kinderdijk en Lekker- kerk wordt afgemeerd iri Schoonhoven c.c. 16.00 uur. De passagiers krijgen de gelegen heid in de oude zilverstad wat rond te kijken. Maandag om 8 uur licht „de Azolla" het naker met bestem ming Zaandam te bereiken via Vreeswijk, Utrecht, Breukelen en Amsterdam. Afgemeerd wordt nabij de Zaanse Schans, het molenmu seum dat door de passagiers wordt bezichtigd. De andere dag gaat het via Koog a/d Zaan en Wormerveer over het Alkmaardermeer naar de stad Alkmaar. Ook hier kun nen de passagiers wat rondkij ken. Na het diner volgt een at tractief avondprogramma aan boord. Op woensdag wordt de steven gericht richting Amsterdam voor de voorlaatste overnach ting. Het gezelschap gaat daar een rondvaart maken door de grachten en deels op het drukke IJ. Via Utrecht, Vianen, Culem- borg bereiken de vakantiegan gers donderdagmiddag de oude vestingstad Gorinchem. Aan boord is er dan een groot slot feest met o.a. het optreden van Hawaiian selection met muziek, zang en dans van de stille zuid- zee. De route voor de thuisreis op vrijdag gaat via Dordrecht, Willemstad en Oud Beijerland en om 20.00 uur hoopt men aan het oude Hoofd te kunnen de- barkeren. Bier zal muziek de passagiers opwachten en kun nen familieleden hun met bloe men gaan verwelkomen. Deelnemers aan de vaartocht, die familie hebben wonen op de plaatsen van overnachting, kunnen deze verwittigen en zijn aan boord welkom. Wel dient dit even vooraf te worden gemeld. Er zijn nog plaatsen over aan boord van de „Azowla". Aanmelden voor de vaartocht kan nog altijd o.m. in de sociëteit van Stichting Len tefeest op de Boersvest. VLAARDINGEN De Filate listenvereniging „Vlaardingen en Omstreken" organiseert op dinsdag 8 september in de grote zaal van Triangel aan de Fransestraat de maandelijkse vergadering met daarbij een grote Veiling met meer dan 100 Kavels Nederland en Overzee, waarbij Europa ook goed aan wezig is. Aanvang 20 uur. Quartz Quartz haar Quartz ...,k ui*'l wijzerplaat verkrijg- Quartz f225,- Nu slivlil^

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 3