Schiedam in de ban van Fanfare 1981 4 ■t 83SS8BB1 Oogmeting O TEMPEL BET start met winterdienst ContacGfinzen Zaterdag rond Plantage 1-. john kroes Lijn 8 weer via de Nieuwe Binnenweg Opvallend Klassiekers Winterwitte damesmode Mannenmode mw Countryshow Bont en imitatiebont Hoofdtooi Randstad Edities verschijnen in het grootste deel van Z-Holland. 34 Edities. Wekelijks totaal oplage 1 miljoen. Hoofdkantoor: Koopmansstraat 9 Rijswijk Telefoon 070- 190222. HOBBY POSTZEGELS? J. A. J. M. DE GRAAFF Zou de folkloristiche mode voor herfst en winter gaan overheersen, vroeg men zich af op de mode-presentatie, die C&A maandag 24 augustus in het Krasnapolsky Hotel te Amsterdam met enige honderden modellen liet showen. Waarvan de zevende show de folklore en finale vormde. Daar stond de mode uit de Combineren is troef, vooral In „winter-wit". Kort jasje gedragen op een effen plooi rok. De bijpassende trui heeft een met lurex afgewerkte pierrot-kraag. Oekraine centraal in de kleurrijke met lintjes opgesierde zwarte rokken en brede ceintuurs. Daarbij de fantastische blouse met stiksels, ruches en kantjes en de wijde pofmouw. Ze werden gecombineerd met bolero's of grof gebreide vesten. En...de grote vierkante omslagdoek in rozenpatroon en cashmier figuren en franje. De film liet eerst levens grote beelden zien, die daarna door de manne quins werden geshowd. Zo werd de gehele show in deze taferelen getoond, die een boeiende en fasci nerende mode liet zien. •••- Op 't eerste gezicht een zoekplaatje...tóch een vest dat er beslist uitspringt. Het leren jack blijft een van de ijzersterke items van de mannenmode. HET NIEUWE STADSBLAD - RANDSTAD-EDITIES - 11 SEPTEMBER 1981 PAGINA 13 Bode Kruis Schiedam start seizoen met huldigingen SCHIEDAM Het 23e drum band majoreate-festival „Fanfare 81" zal Schiedam weer in de ban gaan brengen van muzikaal ritme en fraai uitgedoste swingende meis jes. Aan dit traditionele spekta kelstuk van de Schiedamse Gemeenschap nemen dit jaar 46 drum- en showbands deel, vrijwel allemaal afkomstig uit Zuid-Holland. Dit bete kent, dat meer dan duizend muzikanten en majorettes hun toontje gaan meeblazen en roffelen en showgirls hun beste beentje gaan voorzet ten. Het begint al om 11 uur als de eerste jeugdband voor de mars wedstrijd een rondje gaat ma ken op het Plein Eendragt om daarna een stilstaand werk uit te voeren. In deze jeugdklasse moet het ju- niorenkorps van do Rijnmond- COMPUTER OPLEIDING dag- en avond cursussen Studiecentrum Nederland Tuinlaan 10c Schiedam Tel. 010-734500 band de vorig jaar veroverde kampioenstitel verdedigen. Verleden jaar met het hoogste aantal punten, defileer- en mai- treprijs. In de normaalklasse pakte het Tamboerkorps Wilton Fije- noord toen de eerste plaats plus de maitre en defileerprijs. Het korps van plaatselijk zusterver eniging Gusto leverde deze pre statie in de middenklasse doch kreeg de maitrepriis te delen met O.B.K' Het zal dus aan spanning in en rond de Plantage niet gaan ont breken. Fleurig onderdeel be looft weer te worden de weds trijd voor majorette-groepen en peletons. Stuk voor stuk sho wuitvoeringen te brengen voor het Plantagepodium. Dit jaar zijn er elf deelnemers tegen vorig jaar negen. De eerste wedstrijd begint, even over 12 uur. Een kleurrijk kijkspel gaat weer worden het gemeen schappelijke defile, aanvang 15.00 uur in de Lange Nieuw- straat. Burgemeester G. J. te Loo, zal het defile afnemen. Om „Fanfare 81" goed te kun nen volgen is een overzichte lijk programmaboekje ver krijgbaar met als kostprijs één gulden. Hülsta slaapkamers Hülsta woonwanden Broersvest 64-66. Schiedam SCHIEDAM De afdeling Schiedam van het Nederlandse Rode Kruis is deze week met het winterseizoen 1981/1982 be gonnen. Dat geschiedde met een bijeen komst in „De 4 Molens" aan de Honnerlage Grete/Nieuwe Damlaan. Hoogtepunt van deze druk be zochte bijeenkomst was de hul diging van een groot aantal le den, die of een groot aantal ja ren lid van het Rode Kruis wa ren of zich op een andere ma nier verdienstelijk hadden ge maakt. Er werden dan ook tal van oor konden uitgereikt die als volgt werden verdeeld. De Oorkonde met de daarbijbe horende medaille voor 10 jaar trouwe dienst: Mevr. J. Bijl- van Noort, Mej. M. Bijl, Mevr. J. J. A. Hiemstra- Geelhoed, Mevr. M. van Haas teren, Mevr. F. C. H. Trapman van Eist. Heer C. Aleman jr., heer J. Bijl, heer G. J. van Doorn, heer Y. A. Hiemstra, heer J. van de Kraan, heer W. P. H. Post, heer H. F. van Rijn, heer H. B. van Vuuren. Oorkonde voor 20 jaar trouwe dienst met de daarbij behorende Gesp: Mevr. J. van Dalen- Ouwens, mevr. J. van Dijk-Verveen, mevr. A. Jansen-Bosdijk, mevr. Chr. Verkerk. Heer A. Boes. Dankbetuiging voor de vele en goede diensten gedurende 18 jaar heer D. van Wamelen, we gens het bereiken van de vastgestelde leeftijdsgrens. De heer P. van Gulik (gedurende 39 jaar), wegens vertrek naar de gemeente Sint Maartensdijk. Tijdens deze bijeenkomst werd tevens afscheid genomen van drie bestuursleden namelijk; mevrouw M. Ormel-Herfst (kreeg een bloemstukje aange boden). De heer A. H. Huy- bregtsen. De heer W. G. E. Valk (kreeg de zilveren legpenning van het Ned. Rode Kruis). Een ander agendapunt was een uitreiking van diploma's voor geslaagden van de cursus 1980/1961. Geslaagd voor het E.H.B.O. di ploma cursus 1980/1981: mevr. C. J. Baas-Rep., hr. G. Baas, hr. A. C. Bockkom (dagelijks chauffeur Rode Kruis auto voor vervoer van gehandicapten), Hr. M. Langeveld (medewerker Welfare afdeling van de afd. Schiedam), Hr. C. J. Pavias, hr. S. J. C. Swaen. Geslaagd voor de basis oplei ding van Helpster en Helper Rode Kruis: Mej. J. de Groot, mej. E. C. Klop, mej. L. Voor berg, mevr. E. C. Quartel- Pompe, mevr. P. F. Dorsman van de Burg, heer A. van de Laan, heer A. van de Linden. Dankwoorden werden uitsgesp- roken aan die kolonneleden die zich hebben ingezet voor de sport op de voetbalvelden, sporthal, avondvierdaagse, zwemmarathon van afgelopen weekenden. De helpsters en helpers die zich beschikbaar hebben gesteld voor hulp in de vakantie tehui zen „De Valkenberg en Huize Ysselvliedt" Zo ook op M.S. Henri Dunant. Aan de dagelijkse chauffeur van de Rode Kruisauto voor de gekweekte „Goodwill", maar vooral niet te vergeten de vrij willige chauffeurs en begelei ding bij het avond en weekend vervoer. De afdeling Welfare van het Rode Kruis, deze zelfstandige groep onder de leiding van mevr. M. Oldemonnikhof kreeg een bijzonder woord van dank Neem dan een abonnement op de nieuwe uitgiftes van uw favo riete land of motief. Ook eerste dag enveloppe, maximumkaar- ten, eerste dag bladen. Tevens alle merken albums, in- steekboeken en catalogie op aanvraag tegen 10% korting. Bel voor toezending van inlich tingen 010-340085 POSTZEGELDHANDEL Roemer Visscherstraat 114, Vlaardingen. voor het werk bij de langdurige zieken en gehandicapten met handenarbeid en thuis aan het werk zetten. Ook werden nog woorden ge sproken over de Rode Kruis campagne 1981 in Schiedam die dit jaar wat is gewijzigd. Gestart is in de wijken Groe- noord - Nieuwland en Oosten van Schiedam. Om alle bewo ners via de besteldienst van de P.T.T. een éénmalige machti ging giro/bank (20.000 stuks) kaart in hun brievenbus te de poneren, met het verzoek voor een gift. De voorlichiting van deskundi gen op dit gebied gaven te ken nen dat er maar 2% van de ver zonden kaarten zouden terug ontvangen. Het resultaat viel niet tegen nl. er kwamen 658 kaarten retour, dus 3%. De opbrengst hiervan was verrassend te noemen nl. 10.488,50. De gemiddelde op brengst was per kaart15,94. Het andere gedeelte van de stad Schiedam werd op oude wijze langs de huizen gedaan. Hier van waren de resultaten de vol gende: Westen ƒ6.319,65' onder 24 in tekenlijsten met 624 adressen met een gemiddelde opbrengst van 4,54. Wijk Zuid 1.774,50. Wijk centrum f 4.293,75. Eén helpster haalde" in het centrum ƒ4.022,74 bijeen. Zij kreeg een blo?metje aangeboden. Kethel (dorp) 1.25!,75. Bejaarden tehuizen en Diensten centra's, 486,32. Straatkollekte. 837,67. nagekomen giften. 33,—. Totaal 14.996,64. ontvangen van 1-mailigegiro- kaarten f 10.488,50. Opbrengst Kollekte campagne 1981, op 8 september. ƒ25.485,14. Opbrengst Kollekte campagne 1980. f25.333,11. Meerder opbrengst 152,03. Ontvangen tijdens de kollekte campagne, kontributie 1981 via gezonden herinneringskaarten van de komputer, een bedrag van (228 girokaarten) 2.991, Gemiddeld 13,12. Parkweg 361 - Tel. 735919 Schiedam S MAANDAGS DE GEHELE DAG GESLOTEN WATERWEG-NOORD Op maandag 14 september 1981 gaat bij de RET de winterdienst in. In algemene zin betekent dit, dat op de meeste tram- en buslijnen tijdens de spitsuren weer meer wagens zullen rijden dan tijdens de afgelopen zomer- maanden.het geval was. De tramlijnen 4 en 8 gaan met ingang van 14 september in de richting Heemraadsplein tussen de Mathenesserlaan en het Heemraadsplein weer via de Nieuwe Binnenweg rijden. In tegenovergestelde richting blij ven de lijnen 4 en 8 nog gebruik maken van de route via de Mat henesserlaan. Tramlijn 3 krijgt op 14 septem ber een definitief eind/begin punt bij het NS-station Blaak. Lijn 3 rijdt dan, komende uit Blijdorp, over de Coolsingel en via Blaak en Nieuwstraat naar Station Blaak en keert vervol gens in tegenovergestelde rich ting via deze route terug. Het tot nu toe in één richting bere den trajectgedeelte via Mari niersweg, Goudsesingel en Pompenburg komt dan te ver vallen. Buslijn 46 krijgt zijn eindpunt weer op het Schulpplein, maar blijft wel naar de remise Waal haven rijden. Vanaf het Heem raadsplein wordt dan gereden via Heemraadssingel (in tegen overgestelde richting via Scho- nebergerweg), Rochussenstraat, ziekenhuis Dijkzigt, Rochussen straat, Maastunnel, Dorpsweg, Arendsweg, Boergoensevliet, Kromme Zandweg, Schulpweg, remise Waalhaven, Schulpweg, Schulpplein. Vanaf het Schul- plein rijdt lijn 46 rechtstreeks via Kromme Zandweg, Boer goensevliet, Arendsweg, Dorps weg enz. Het eind/beginpunt van buslijn 30 wordt verlegd van Zeven kamp naar Oosterflank. Dit be tekent dat lijn 30 voortaan niet meer in Zevenkamp maar in C A Modeshow gaf internationaal modebeeld De pantalon die al en nog meer zal worden gedragen, is de knic kerbocker. In raf blauw zagen we er één die in combinatie was met een ruime blouse met pier rotkraag. Opvallend is de grof gebreide kous in felle tint mode ala 1981- 1982. Meer allure gaf de Rem brandt baret met veer en de ge ruite schouderdoek met goud draad geweven. Applaus beloonde deze groep mannenquins, die de extrava gante modellen in combinaties toonde. De bolle en rechte pantalons waren er in Higgins ruiten en visgraat dessins, maar ook in velvet. In combinatie met sport- ievbe blouses en pullovers in Noorse en jacquard breisels wer den ze gedragen. De truien in wit met geborduurde rode rozen lijn modern en echt vrouwelijk. Een grijs mantelpak kan en mag in e dames garderobe niet ont breken. In de C&A collectie zag ik ze met ingezette zakken en het borstzakje met mooi gesne den revers en stiksels. De rok met plooien of overslag paste erbij. De steenrode blouses deden het goed met andere ac cessoires. Andere pakken in cognac met petrol streepje waren van een klasse apart en betaalbaar. Het was een vrolijk dansend groepje kinderen, die al sho wend de C&A collectie toon den op de klanken van de mu ziek. Kleurrijk, praktisch, warm en romantisch zijn vier woorden, waar de mode op af gestemd is. Meisjesjurkjes met smock en borduursels in de leukste stofjes en modelletjes zijn met lieve kraagjes en strookjes omsluiten het kinderhalsje. Het Pierrot kraagje en machetjes ala 1981- 1982 was er volop. De flanel broeken, het hemdje en de spen cer waren mooi voor zoon of dochter. En dan de ribfluwelen broeken met allerlei goochelritsjes en de ruime enkel broeken met ge breide boorden. In wolwit waren er truitjes met pompoentjes, waarbij de meisjes en jongens ook knickerbockers droegen. Voor de grotere jeugd waren de jacks met grove stik sels en borgvoering, trui en pan talons: een waarborg voor de kou. De winteroverall met lange rits was er met landschap in o.a. blue, rose en wit voor jongens en meisjes. Ook hierbij mutsen met bont. Warm genoeg voor een skitocht! Voor grotere meisjes is de plooi- en klokrok mode in. Wit is de meest gewilde mode in jack met capuchon waarbij handweefrandrokken met truien. Een gewilde dracht zal worden. Vooral de bouclé trui in wit of crème met lurex doorweven staat jong met de hoge kolkraag. Mantelpakjes met goed model rok zullen het komende seizoen steeds meer met een trui worden gedragen met Pierrot kraag. Witte wollen mantels zagen wij door de slanke mannequins met elan dragen. Ze zijn het bezit waard. In drie klassen: City, sport en gebreid showden een tiental dressmen de C&A mode 1981- 1982. Daarbij viel City op in de vierdelige combinatie van de ge- Oosterflank zijn vertrektijd af wacht. Per vrijdag 18 september wordt ook het nachtbuslijnennet vrij ingrijpend gewijzigd. Nachtbuslijn N 1 gaat vanaf het Centraal Station rechtstreeks naar Ommoord rijden. Alexan- derpolder wordt dan door deze lijn niet meer bediend. Tot en met de Bosdreef wordt de be staande route gereden. Vervolgens rijdt lijn N 1 via Hoofdweg, Prins Alexander- laan, President Rooseveltweg, Martin Luther Kingweg, Presi dent Wilsonweg, John Mott- weg, President Rooseveltweg, Prins Alexanderlaan, Hoofd weg en verder via de bestaande route naar het Centraal Station. Nachtbuslijn N 5 wordt vanuit Kralingen doorgetrokken naar Alexanderpolder. Vanaf het Centraal Station wordt de be staande route gereden tot de Oudedijk bij de Gerdesiaweg en vervolgens Oudedijk, 's -Gra- venweg, Kralingsezoom, Bos zoom, Prinsenlaan en verder de route van buslijn 36 tot het Bra manteplein. Van Alexanderpol der naar het Centraal Station wordt dezelfde route in tegen overgestelde richting bereden. Nachtbuslijn N 8 wordt losge koppeld van nachtbuslijn N 10. Lijn N 8 volgt vanaf het metros tation Zuidplein zijn bestaande route via Heyplaat en Pernis naar het metrostation Hoog vliet. Vanaf het metrostation Hoogvliet wordt teruggereden via Endenhout, Rietbroek, Ave- ling, Bovensim, Botreep, Speer- reep, Kruisnetlaan, Steurweg, Baarsweg, Aveling, Vondelin- genweg, Reeweg, Waa'haven Zuidzijde, Waalhaven Oostzijde, Doklaan, Wolphaertsbocht, Pleinweg, Goereesestraat, Zui- dewijdsestraat, metrostation Zuidplein. Nachtbuslijn N 9 krijgt de vol gende route. Metrostation Rijn haven, Maashaven, Dordtse- laan, Mijnsherenlaan, Goe reesestraat, Zuidenwijdsestraat, metrostation Zuidplein, be staande route tot het Prinsen plein en vervolgens'Palmentuin (eindpunt lijn 75). Vanaf de Pal mentuin wordtgereden via Herenwaard, Grote Hagen, Reyerdijk, Kreekhuizenlaan, Kreekhuizenplein en vervol gens via dezelfde gewijzigde ?oute naar het metrostation Rijnhaven. Nachtbuslijn N 10 wordt losge koppeld van nachtbuslijn N 8. Lijn N 10 gaat zijn bestaande route rijden vanaf het metrosta tion Zuidplein tot de Groene Kruisweg bij de Duifhuisweg. Vervolgens: Duifhuisweg, Ka- pershoek, Kouwenaardseweg tot metrostation Hoogvliet. Va naf het metrostation Hoogvliet wordt gereden via Kouwe naardseweg, Groene Kruisweg en verder via de bestaande route naar het metrotstation Zuidplein. Nachtbuslijn N 11 gaat rijden van het metrostation Zuidplein naar de Beverwaard via de route Gooilandsingel, Zuider parkweg, Slinge, Spinozaweg, Guido Gezelleweg, Catullus- weg, Spinozaweg, Kreekhui zenplein, Kreekhuizenlaan, Grote Kreek, Sportlaan, Sport- singel, Dwarsdijk, Groenetuin, Koninginneweg en vervolgens via de route van buslijn 72 naar Beverwaard. Op de terugweg rijdt lijn Nil via dezelfde route in tegenge stelde richting naar het metros tation Zuidplein. Nieuwe dienstregelingbladen van de RET-tramlijnen en RET-buslijnen zijn gratis ver krijgbaar bij de eigen RET-ver- kooppunten en bij de informa- tieposten op het Stationsplein en het Zuidplein (ZWN-kan- toor). Binnenkort verschijnt boven dien een nieuwe lijnennetplat- tegrond en een nieuwe nacht busfolder. ruite colbert, de effen pantalon en het verrassend gestreptte fla nellen overhemd. De spencer in Wieber ruit maakte er een reiscostuum le klas van. De overige combinatie zoals de grijs kleurige pied-de- poule colbert met bruin-grijs ge ruite pantalon met het over hemd en de spencer, waren mo- disch. In de serie skikleding voor he ren, waarbij winddichte jacks met de nieuwste sluitingen, wa ren qua kleur en model prak tisch de moderne jacquard trui, vesten en shirts. In deze ski-serie werden ecru flanel pantalons gedragen. Wat te zeggen van de grijze mantel met royale pellerine, ie ook in jagersgroen te koop is. Bij het groen werd een rode trui in combinatie met een plooirok ge showd. De gechintzte katoenen parka, die met imitatie bont was gevoerd, is een wensdroom voor het jonge meisje en vrouw. In het zesde tafereel was het al bont wat de klok sloeg. In imita tie ocelot, tijgerprint, grijs lang harig, konijn en roodvos waren elf vlotte jassen in kort en lang te zien, geshowd door elegante mannequins. Bij het echte bont was een kostbare bevermantel en een saga-mink om van te wa tertanden! Van fluweel zagen we de Rem brandt baretten met veren en de grote alpino baret komt terug. De bontmuts met gedrapeerde jersey sjaal is er weer. In de jeugdmode was de bivakmuts te rug in felle tinten en ook in bont. Bij de bontjasjes zag ik het bontmofje dragen. De afknoop- bare cape verandert een mantel in drie tellen. Nog even heel kort: alle kleu ren kunnen gedragen worden, maar wie echt mee wil doen, zal moeten kiezen uit zwart, wit, ecru, camel, groen, rood en blauw. Lengtes van rokken variëren van mini tot maxi. De C&A modeshow gaf wer kelijk de internationale mode weer! M.E. Bot-v.d. Doel

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 13