Nieuwe ter zijde Weerzien J nieuwe «5* VANDAAG in deze krant Opening 25 september in hal Schieland ziekenhuis BK-laan verwaijen kreisel t BONT J Stadsblad Wederopstanding HBSS zaalvoetbal Huldigingen bij Rode Kruis Sportagenda Albeda opent GOM vestiging Parkinfo aan Harreweg Denkt U aan nieuwe meubelen Verwaijen betaalt DOEN! RENAULT Geuzenmonument wordt 12 maart 1983 onthuld Optiek „Argus" RADIO ABA Proveniers- en Oranjebrug een nacht dicht ERTAN V*rtti& Ga nu kijken! Dit is uw kans. KONTAKTLENZEN T.V. DEFECT? AUTOBEDRIJF RandstadEditiesverschijneninhetgrootstedeelvanZ-Holland. 34 Edities. Wekelijkse totaal oplage ca. 1 miljoen. Hoofdkantoor: Koopmansstraat 9-Rijswijk-Telefoon 070- 190222. SCHIEDAM De zesde tentoonstelling van de dahliavereniging „Schiedam" wordt gehou den in het Schielandziekenhuis aan B.K.-laan te Schiedam. Dit deelde voorzitter Leen Post zijn leden mee tijdens de gehouden voorbereidingsvergade ring. Aanvankelijk was het de bedoeling de show in te richten in de aula van het Stedelijk Museum. Met de directie was hierover al over eenstemming bereikt. De zaak strandde even wel op een noodzakelijk geworden reparatie van de museumverwarming. Dit brengt met zich mee dat, mogelijk tot omstreeks novem ber van alle activiteiten moet worden afge zien. Het bestuur van het Zie kenhuis „Schieland" toonde zich bereid als gast heer op te treden voor de show, die hier ook in 1979 internationale meubelbeurs utrecht is gehouden. Ingericht in hal en trappenhuizen kwam de bloemenweelde toen uitstekend over bij directie, personeel, patiën ten en bezoekers. Geschiedenis Jaarbeurs-Utrecht U za. 10-18 u. zo. 10-16 u. toegangsprijs: f6,50 p.p. Alléén zaterdag 12 en zondag 13 september. Schrijf op waarin U geïnteresseerd bent: standnummer, fabrikant en artikel, kom hiermee naar Verwaijen, en wij zorgen voor de rest, en bovendien entreekosten worden vergoed. U ontvangt ook nog een leuke attentie gratisl Hoogstraat 184-186 Mgr Nolerislaan 774-776 Hoogstraat 134-121 Dahlia's in alle soorten en maten zullen tijdens de zes de tentoonstelling van de dahliavereniging "Schiedam" in het Schielandziekenhuis te zien zijn. Eén van de prachtige bloemen die de show zullen stelen. Thema muziek Nog slechts mkeleweketL Kwaliteits- met volledige garantie zomerkorting Voor alle soorten "-rrtMn" Wij h«lp«n direct!!! JONGE GEBRUIKTE AUTO'S UITDEUKEN SPUITEN bi): BEERS DE VOLVO CN D AF SPECIALIST Auto's-Garage -Rekreatte VRIJDAG 11 SEPTEMBER 1981 - NR. 66 OPLAGE 37.100, 33e JAARGANG Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam en Kethel Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delfts Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 180.210. Laatst waren we nog eens in X., dat veertig jaar geleden een ingeslapen provinciestadje was. Veertig jaar geleden: toen wóónden we daar; we waren er kind, het station was toen nog laag en de torens van het stadhuis waren destijds nog hoog. Maar toen we er voor het eerst in jaren weer eens voorbij gin gen, waren ze ineengeschrom peld tot nietige opsteeksels of schoon er niets aan veranderd leek te zijn. Maar vlak er achter rees een betonnen wolkenkrabber op, die de hele omgeving kreupel en onaanzienlijk deed schij nen: een van die verzekerings monumenten, waar burge meesters zo trots op zijn, om dat ze heten te bewijzen, dat de stad méé snelt in de vaart der tijden. Ineens overviel ons de lust, om nog eens door de oude straat te lopen, waar we vroeger had den gewoond. Nu moet men dat eigenlijk nooit doen, want straten wor den er niet mooier op; oude straten zijn in de herinnering het mooist, in de herinnering veranderen ze nooit en als ze al veranderen, krijgen ze nog meer kleur dan ze in werke lijkheid hadden. De straat van toen viel tégen. De bomen we weten heel zeker, dat er vroeger bomen stonden waren weg; de kleurige huizen van toen - we weten heel zeker, dat er vroeger kleurige huizen waren stonden vaal in een afbrok kelende rij en de voortuintjes, waarin altijd rozen en gouds bloemen stonden, waren ver dwenen; de voortuintjes waren bij de weg getrokken en er stonden auto's geparkeerd, liet cafeetje op de hoek. waar we op hete zomeravonden wel eens ..alstublieft, een liter bier vtun- vader" mo<-hten Inden, was er niet meerer leek nu een ..bistro" in gevestigd tc zijn. een van die jammerlijke pogingen om met de tijd mee te gaan. En de drogist, halverwege de straat, waar je voor een cent gemalen drop kon kopen als het zondag was, had de strijd maar helemaal opgegeven; er was nu een bijkantoor van een spaarbank in het huis geves tigd. Alleen het tabakswinkeltje was nog hetzelfde met op de muur emaille reclameplaten voor sigaren, die allang niet meer bestonden. We gingen er binnen; het win kelbelletje was hetzelfde als toen en achter de toonbank zat hetzelfde wijfje, veertig, vijen- veertig jaar ouder, maar on miskenbaar hetzelfde. „Dag meneer", zei ze. En wij zeiden: „Dag vrouw Driesen", want vroeger zei je altijd "vrouw", behalve tegen men sen die uit Holland kwamen, die wilden „juffrouw" geheten worden. Ze keek verward. „Meneer heeft iets bekends", zei ze, „maar ik kan het niet thuis brengen Vroeger", zei ik, woonden we hier tegenover". Ze sloeg de handen ineen en riep: „Mijn god, hoe is 't mogelijk" en ze wilde na de herkenning weten, hoe we het maakten en of we wel konden wennen in het verre „Holland". „De baas is dood", zei ze, hij had er geen aardigheid meer aan en in 1963 is hij overle den". „Dat spijt me", zei ik. „Hij heeft niks geleden", ging ze voort, „hij is gewoon gaan liggen op een middag en 's avonds was-ie dood. Ik heb het winkeltje aange houden, maar mijn dochter zegt: Moederdat heb je toch niet nodig, maar hier zie je nog eens mensen. Het loopt niet meer zo druk, want de meeste kopen hun spullen in de supermarkt, maar als ik er mee ophou zie ik niemand meer en dan ben ik in drie weken bij de baas". „De straat is wel veranderd", zei ik. „De mensen zijn veran derd", zei ze. Ik vroeg om een doosje siga ren. Hoe lang is dat nu gele den vroeg ze. Ik rekende veertig, vijfen veertig jaar. „Waar blijft de tijd", zei ze. Toen ik weg wilde gaan zei ze: „Wacht eens even". Ze haalde een stopfles onder de toon bank uit en zei: „een peper muntje"? „net als toen zei ik. „Het is, maar een aardigheid je", zei ze. Toen ik de straat uitliep, voel de ik hoe ze mij nakeek vanuit haar winkeltje. Voor de aller laatste keer. Men moet nooit naar zo'n oude straat teruggaan. Straten wor den er niet mooier op. 1 Dahlia-expositie in teken van de Tijdens het maken van plannen voor het organiseren van een grote natuurmanifestatie in Sporthal Margriet ter gelegen heid van de viering van 700- jaar Schiedam in 1975 ontstond de dahliavereniging „Schie dam". Een zelfstandig onder deel van de plaatselijke afdeling KMTP. Deelgenomen werd aan de jaarlijkse grote Nederlandse Nu óók in Schiedam, Stationsplein 2, tel.:010-37.70.99. klassieke dahliatentoonstelling met als deelnemers beroepskwekers en amateurverenigingen. Een inbreng aan de toen gehou den manifestatie leverden alle plaatselijke natuurgeriehte ver enigingen, zowel die van volks tuinders, vogelhouders, aqua- rianen en modelbouwers. De KNNV richtte een educatieve stand in Dit alles kwam tot stand met volle medewerking van het gemeentebestuur. De dahliavereniging behaalde toen ereprijzen In 1976 richtte het bestuur een bescheiden ten toonstelling in met als exposi tieruimte het centrum „De Kreek". Eerst goed uit de bus kwam men een jaar later in het Stedelijk Museum. De kwaliteit van de dahlia's ging met sprongen omhoog, na dat men de beschikking kreeg over een eigen kweektuin aan de Vlaardingerdijk. Dit kwam tot uitdrukking tij dens de in 1978 gehouden ten toonstelling, opnieuw in het Stedelijk Museum. Het daarop volgende jaar hield men voor de eerste keer een show in het, toen nog, Ge meente Ziekenhuis. H.ieraan was verbonden een tentoonstel ling van fuchsia's en minder be kende geraniums. 1980 werd voor de vereniging een ramp jaar. Een mislukte bloemen- oogst (klimatonische omstan digheden) stond het organise ren van een tentoonstelling niet toe. Voor de presentatie van dit jaar zijn de vooruitzichten gunstig. Met de nodige voorlichting is bereikt dat het rendement aan bloemen hoog ligt. De natuur moet meewerken met het uitblijven van zware onweersbuien met hagel en sla gregens. Momenteel wordt hard gewerkt op de tuin; deze bestaat uit een showgedhelte, een kindertuin plus een complex met ledens tukjes grond van plm. 20 bij 1 meter. Regelmatig moet er wor den „gediefd", het verwijderen van kleine loten hetgeen het uitgroeien van lange bloems tengels bevordert. De holsten- gelige dahlia's vragen veel wa ter en dat dient regelmatig, tij dens periodes van droogte te worden toegediend. De resulta ten van het vele werk zijn te zien op de tentoonstelling. Men heeft het voornemen in to taal ongeveer zestig bloemwer ken te tonen, waarvoor veel dahlia's nodig zijn. Leden assis teren bij het opsteken van de vazen. Er komen composities, veel kleurig en op kleur geschikte bloemwerken en vazen. Hier voor worden verschillende dah lia's gebruikt. Extra grootbloe- mige rassen, cactus- en semicac- tus en de wondermooie decora tieve, aangevuld met enkele nieuwe variëteiten en tevens kleine laagbloeiende rassen. Als thema krijgt de show mee: klassieke muziek en opera als een experiment door de samenstellers be dacht. Dit keer is in de show een z.g. „vazenkeuring" ingebouwd. Vazen met elk zes dahlia's te beoordelen in een onderlinge competitie met hieraan ver bonden prijzen. De inrichting van de ten toonstelling vindt vrijdag 25 september plaats. Nog de zelfde avond zal het bestuur van de dahliavereniging de show openen met deze over te dragen aan de directie en personeel van het ziekenhuis. De daarop volgende zaterdag en zondag kan de bloemen pracht door iedereen worden bewonderd. VLAARDINGEN Het Geu zenmonument, dat op de Vlaar- dingse Markt komt en de ge- Modehui BROKKSYKST H>i) SCHIEDAM TBI.. 267 116. Oranjestraat 19-21 Schiedam Tel. 266431 Lid A.N.V.C. Koopcentrum „Koningshoek" Maassluis Tel. 01899-19039 dachte levend moet houden aan de verzetsgeuzen die in de be ginjaren van de oorlog werden gefusilleerd wordt pas onthuld op 12 maart 1983 en niet een jaar eerder zoals wij eerder schreven. Beeldhouwer Leen Droppert uit Vlaardingen, die het monument vervaardigt, levert het beeld pas af eind 1982 waarna het nog op zijn plaats moet worden ge zet. Inhuldigingsdatum derhalve 12 maart 1983. Videoapocialiatan Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop - Inruil - Reparatie Ook voor uw verlichting. SCHIEDAM Herstelwerk zaamheden aan de Proveniers- brug en de Oranjebrug maken het noodzakelijk dat beide bruggen enige tijd voor alle verkeer zullen worden afgeslo ten. De Proveniersbrug zal in de I nacht van dinsdag 15 op woens dag 16 september van 22.00 tot 06.00 uur voor alle verkeer zijn gesloten en de Oranjebrug in de nacht van dinsdag 22 op woens dag 23 september van 24.00 tot 06.00 uur. Aan beide bruggen worden her stelwerkzaamheden uitgevoerd aan het wegdek. Deze werk zaamheden zullen door de Dienst Gemeentewerken wor den gedaan. met Bovag-garantiebewijS vindt u in de showroom van Bettoweg 27. achter station Schiedam telefoon 621162-152222 LET DP ADRES 4 Is veel voordeliger Buitenhavenweg 160, telefoon 261046 Nieuw Mathenessestraat 11-13 Schiedam, telefoon 010-260012

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 1