Informatie voor oudere Schiedamm ers en Wijkposten Schiedam-Oost Zuid Stichting Baad voor het Bejaardenwerk STICHTING RAAD VOOR HET BEJAARDENWERK DIENSTENCENTRUM „DE 4 MOLENS" *tesf3 ss-cL DIENSTENCENTRUM „DE WOUDHOEK" Wijkpost Schiedam-Oost Wijkpost Schiedam-Zuid Katholieke Bond van Ouderen in de bisdommen Haarlem en Rotterdam Wilt u een verdere kennismaking met de ouderbonden, dan bent u van harte welkom op dinsdag 29 september van 10.00 tot 12.00 uur in dienstencentrum ,,De Woudhoek", Heyermansplein in Schiedam -Noord! Tuinlaan 94, 3111 AX Schiedam, telefoon 010-731976 Deze informatieve pagina voor ouderen is een initiatief van de Stichting Raad voor het Bejaardenwerk en de Katholieke Bond voor oude ren (afdeling Schiedam). Het is onze bedoeling op deze wijze viermaal per jaar alle oudere Schiedammers te in formeren over voor hen be langrijke zaken. Veel mensen worden al bereikt via het maandblad van de Kath. Bond „Levensven ster" en de huisorganen van onze dienstencentra „Woud ten" en de „Molenpers". Ook voor hen maar vooral voor alle ouderen, die ons (nog) niet kennen is deze pa gina bedoeld. We hopen dat ons nieuws u op ideeën brengt - misschien denkt u „Dat is iets voor mij" of „Daar wil ik meer van weten!" Laat het ons dan weten; op deze pagina vindt u zeker een adres, dat voor u in de buurt is en waar mensen u graag ontvangen! Wat is die raad? Velen van u kennen wel de dienstencentra „De 4 Mo lens" en „De Woudhoek", projekten van de Raad voor het Bejaardenwerk. Daar naast hebben we sinds kort wijkposten in Schiedam- Zuid (Kruisgebouw Wester- kade) en in Schiedam-Oost (transformatorhuisje aan de lorentzlaan 32). Binnen het Algemeen Be stuur van de Raad zijn alle instanties verzameld die, op welke wijze dan ook, een bij drage -trachten te leveren aan het welzijn van onze ou dere stadsgenoten en o.a. de gemeente adviseren. Veel vrijwillige medewer kers, waaronder steeds meer de ouderen zelf, zijn binnen de Stichting Raad voor het Bejaardenwerk aktief, bij voorbeeld binnen de diens tencentra of het projekt „Anders Ouder Worden". Ook aan het projekt „Pensioen in Zicht" wordt veel tijd en aandacht be steed. (Hierover in een vol gende editie meer!) In Schiedam wonen meer dan 11.000 ouderen, reden te meer, dat u ook op andere wijze nog vaak van de Raad voor het Bejaardenwerk zult horen. Wijkpost oost van onze Stichting Nw. Damlaan 766, telefoon 705500. Het dienstencentrum is geopen van 9.00-17.00 Spreekuur: dagelijks (liefst na afspraak). uur. Wat de dienstverlening en vaste aktiviteiten betreft: deze zijn hetzelfde als in dienstencentrum „De Woud- hoek". Voor nadere informatie over aktiviteiten en de kosten hiervan kunt u bellen telefoon 705500. De wijkposten in Schiedam- Oost en Zuid, zijn nieuwe loten aan de tak. Werkten we tot voor kort voornamelijk vanuit de dienstencentra ,,De 4 Molens", ,,De Woud- hoek", en het Stedelijk Buro aan de Tuinlaan, nu zijn daar de twee wijkposten bijgekomen. Hoe we te werk zullen gaan? De laatste ontwikkeling in ons werk is steeds meer ge richt op het coördineren van bestaande voorzieningen voor ouderen. Daarnaast het stimuleren van organisaties en instellingen om bepaalde voorzieningen en/of aktivi teiten te organiseren of te verbeteren. Bovenal zullen we er naar streven, dat ou deren zelf hun belangen zul len behartigen. Wat voor aktiviteiten zullen we gaan ontplooien? Voor Schiedam-Oost denken wij om in samenwerking met o.a. Clubhuis-Oost, aan het organiseren van: - gymnastiek voor ouderen - zwemmen voor ouderen - volksdansen voor ouderen - yoga en informatieve bijeenkomsten, in het kader van Anders Ouder Worden. Voor alle aktiviteiten zal voor zover mogelijk, gebruik van bestaande ruimtes in de wijk worden gemaakt. Waar houden we, of zullen we ons mee gaan bezighouden? In Schiedam-Oost en Zuid, zullen we in samenwerking met de Algemene Bond voor Ouderen, de Katholieke Bond voor Ouderen en de bewonersverenigingen pro beren om ouderen wijkbe woners wat meer bij de wo ningverbetering/ renovatie te betrekken. Waar woningverbetering/- renovatie aan de orde is, zul len we met name letten op realisering van woningen die geschikt zijn voor oude ren en de specifieke eisen waar deze en de direkte om geving aan zullen moeten voldoen. Hiervoor onderhouden we kontakten met: in de le plaats oudere wijkbewoners. Samenwerkende Wo- ningbouwcoörperaties, Be wonersverenigingen, Ge meentelijke instanties en an deren. Verder zullen we ons in sa menwerking met de oude ren, gaan bezig houden met al die zaken die het welzijn van ouderen raken, zoals bijv.. - openbaar vervoer - gezinsverzorging/ bejaardenhulp - telefoon keten - gezondheidszorg (huisartsen, wijkpleging e.d.) - het wel of niet aanwezig zijn van een pedicure in de wijk - warme maaltijden voorziening - ontmoetingsruimte voor ouderen Tot slot vermleden we nog, dat we willen komen tot het vormen van wijkcommissie van/voor ouderen één en ander in samenwerking met de Schiedamse afdelingen van de ouderenbonden. Programma van ,,De 4 Molens": In het winterseizoen is het dienstencentrum ook 2 zon dagen in de maand geopend van 13.30-16.30 uur, met als eerste datum 18 oktober 1981. Deze Vrij-entree zon dagen zijn voor iedereen toe- Het dienstencentrum wil een ontmoetingsplaats zijn voor ouderen en (oudere) niet-werkenden. Wij zijn op werkdagen geopend van 10.00-16.30 uur. Vanaf 11 oktober zijn wij lx per 14 dagen op zondag geo pend van 13.30-16.30 uur en vanaf 13 oktober zijn wij lx per maand op dinsdagavond gankelijk. Er wordt voor ge zellige muziek gezorgd, er is postzegel ruilbeurs en Schie dammers kunnen er hun schilderijen, wandkleden, tekeningen en foto's ten toonstellen. Diverse Schiedamse mu ziekverenigingen komen op deze middagen suecesnum- open van 19.00-22.00 uur. U kunt kaarten, biljarten, dammen, schaken. Er is een spreekuur voor ouderen. Warme maaltijdvoorzienin- gen en een huisbezoek dienst, een herenkapper, da meskapster en pedicure. Ouderen van 50 jaar en ou der kunnen aan de volgende aktiviteiten meedoen: S vi^ mer uit hun repertoire laten horen. In de maanden september t/m mei is er de eerste dins dag van iedere maand bingo in de grote zaal om 14.00 uur. Deze bingo-middagen zijn niet voor kinderen en jonge ren toegankelijk. De le woensdagavond van de maand is er soos voor de flats Stricklede, Emma en Nieuwland. De 2e woensdagavond van de maand wordt met ingang van 9 september de vaste dansavond. De 3e woensdagavond van de maand is gereserveerd voor toneel, zang, cabaret, enz. De laatste woensdagavond is er niets te doen; maar dean is er „Open Huis" op vrij dagavond met muziek, dansen en bingo. Heyermansplein 36, Schiedam, telefoon 709555 yoga, gymnastiek, stijl dansen, volksdansen, creatieve handvaardig heid, boetseren, pitrieten, macrame, handwerken, houtbewerking, teken- en schilderles, zangkoor, bridgen, engelse les, praat groep voor ouderen. - Reaktiveringszwemmen in het Sportfondsenbad, B K. laan 245, op maandag van 10.30-11,15 uur, 11.15- 12.00 uur, 14.30-15.15 uur en 15.15-16.00 uur. Op maandag 7 en 14 septem ber kunt u gratis deelnemen aan de open lessen. - Kooklessen (voor oude ren) in de Technische School „Schieland". Voor verdere informatie over de aktiviteiten en kos ten kunt u bellen telefoon 709555. In het Wijkcentrum „De Blauwe Brug" organiseren wij wekelijks op dinsdag morgen van 10.00-12.00 uur: - Spreekuur voor ouderen; - Yoga van 10.00-11.00 uur; - Gymnastiek 11.15-12.00 uur; - Kreatieve handvaardig heid van 10.00-12.00 uur. Sportieve ouderen kunnen zich opgeven voor een wan deling in het Beatrixpark en een bezoek aan de heemtuin en/of voor een fietstocht voor ouderen door Delft- land. Voor onze te starten Toneel groep kunnen zich nog ent housiaste acteurs/actrices aanmelden. In september/oktober star ten we een cursu Reanima tie. Kosten 17.50. Het programma voor onze ontspanningsavonden van september/oktober luidt: - 12 oktober Open Huis (u kunt kennismaken met de aktiviteiten) in het diens tencentrum van 10.00- 16.00 uur. U kunt gratis deelnemen aan diverse lessen. - 22 september Modeshow. Van 10.00-12.00 uur en va naf 13.30 uur kunt u kle ding kopen. - 29 september Voorlich tingsochtend van 10.00- 12.00 uur. - 22 oktober Openingsavond van het seizoen. Waarbij een musical wordt ge speeld. Aanvang 20.00 uur. - 5 november Voorlich tingsmiddag. Tuinlaan 94, 3111 AX Schiedam Lorentzlaan 32, 3112 KL Schiedam, tel. 010-623733 Westerkade t/o 24, 3116 GK Schiedam, tel. 010-735764 tijd bVA Secretariaat: J.M. Krowinkel, Boerhaavelaan 42a, 3112 LJ Schiedam In het orgaan van de Katho lieke Bond van Ouderen „Levensvenster" staat de slogan vermeld „Ouder wor den, bij de tijd blijven". Nooit tevoren is de urgentie van deze slagzin meer aan de dag getreden dan juist nu op dit moment. Dit vooral nu de decentrali satie van het welzijnsbeleid door de rijksoverheid reeds in 1982, doch zeker in 1983 gericht zal zijn op een over heveling van geldmiddelen van het rijk naar de ge meentelijke overheden. Ook in Schiedam weet het ge meentebestuur dat zulks te wachten staat. Bovendien dat er, vanwege 's lands financiën, de broekriem zal moeten worden aangehaald. Ook de plaatselijke bondsaf- deling zal tijdig van haar aanwezigheid blijk moeten geven. Een evenredige ver tegenwoordiging in het be stuur van de Stichting Raad voor het bejaardenwerk is hier het gevolg van. Het ge noemde Stichtingsbestuur neemt doorlopend initiatie ven ter waarborging en ver steviging van de belangen gemeenschap, die de Schie damse bejaarden feitelijk is. In totaal zijn er nu ongeveer 10500 ouderen (14.3% van alle Schiedammers), waar van het aantal van boven de 85 de laatste tijd is verdub beld. Doelstelling van de afdeling en die van de zusterorgani satie ANBO is gelijkluidend: zorg voor het welzijn van ouderen. Dit betreft gezond heidszorg, huisvesting, maatschappelijke dienstver lening, zowel sociaal als cul tureel in de ruimste zin. Er bestaan reeds geruime tijd prettige betrekkingen met de zusterorganisatie ANBO. Desondanks stelt de Kath. Bond prijs op het be houden van een eigen 'in- dentiteit. De afdeling Schie dam telt momenteel zo'n 600 leden, waarvan er de nodige regelmatig de eigen sociëteit bezoeken. Het accent ligt hier vooral op ontspanning en het bieden van de moge lijkheid tot gezellig samen zijn. Wil ons doel bereikt worden zoals inspraak bij woning bouw, renovatie en realise ring van meer verpleeghuis bedden, dan dienen veel meer R.K. ouderen tot de afdeling toe te treden. De kosten voor het lidmaat schap hoeven geen probleem te zijn: voor echtparen 15.-; voor alleenstaanden 10.- per jaar. Een belangrijke so ciale funktie vervullen de dames A. Krowinkel-Rigters en M. Kempen-van Proost met het regelmatig bezoeken van zieke en alleenstaande ouderen. Het huidige bestuur bestaat momenteel uit C.P.M. Lans bergen (voorzitter), Mw. A. Krowinkel-Rigters (secreta resse), J. Oomen (2e secreta ris), J. Bonefaas (penning meester) alsmede uit de heren G. H. Kok en D. Leenders, belast met recrea tie. HET NIEUWE STADSBLAD - RANDSTAD-EDITIES - 11 SEPTEMBER 1981 PAGINA 20 STICHTING RAAD VOOR HET BEJAARDENWERK (ft/v A' N-.

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 20