Wintersport onder de knie Ski's dkKBKÊDtMNB'' touring Bindingen Langlauf bindingen a. kiela Onderhoud INTERNATIONAL Reisburo Wij zijn al weer klaar voor de winter In één dag (zaterdag) p.p. w Huren? Dat kan „met een luxe touringcar van de Snelle Vliet" naar één van onze vele bestemmingen in Oostenrijk o.a. Fieberbrunn, Söll, Zeil am See. Prijzen vanaf z=] „De Geest Dat was weer zo'n afdaling ,,uit het boekje". Welk boekje? De onafhankelijke Toeristiek", die wij erbij pakken als wintersportreizen geboekt worden! Daarom beginnen veel goede afdalingen bij ons aan de balie in de G. Verboonstraat 17-21 in Schiedam (010-731166). U mag 'm ook zelf inkijken op kantoor Hoe of u moet (gaan) skiën kun nen we u niet ver tellen. Wel wat er zoal bij komt kij ken aan materiaal en veel van wat daarmee weer te maken heeft. Een overzicht van Tips uét dsrf beetje service tneer? V-'" ROTTERDAMSEDIJK 425 - TELEFOON 260720 Uw bezit verzekeren kunt u bij velen. Uw schade regelen doen weinigen. Dus voor zekerheid en service ineens naar: assurantie-schaderegelingskantoor alle verzekeringen persoonlijke leningen financieringen hypotheken Voor verstrekte informatie is Randstad Edities dank verschuldigd aan RANDSTAD PAGINA 23 WINTER Wie ondanks een goede zon nebril aan het eind van de dag toch last heeft van prik kende ogen, kan ze met een uitstekende kans op succes betten met compressen van koude kamillethee. Die is in builtjes verkrijgbaar, kan daarom makkelijk van thuis worden meegenomen en is dan in de wintersport bestemming overal makke lijk te maken. Rechts op de foto 3 kinderski's, oplo pend in grootte. Daarnaast 3 alpi neski's. De alpine ski is een stugge ski, alleen geschikt voor gevorderden. De lengte van de ski's is afhankelijk van de ervaring van de skiër. Hoe meer ervaring, hoe langer de ski en hoe harder men gaat. De volgende zijn 2 compactski's. De compactski is een ronde, brede ski. Hij is buigzaam en slap. Voor begin ners is dit de ideale ski, hij draait mak kelijk en gaat niet zo hard. 'n Com pactski is net zo lang of kleiner dan de skiër. Daarnaast een midski. 80% Van de skiërs gebruikt midski's. De midski is iets stugger dan de compactski, iets moeilijker te hante ren dus. De midski is 5 tot 15 cm. lan ger dan de li chaamslengte van de skiër. Tenslotte 2 lan glauf ski's. De lengte van de langlaufski wordt bepaald door het gewicht van de langlaufer. Om het gewicht over de ski te verdelen heeft een zware skiër in verhouding een veel langere ski no dig. T Snel en komfortabel Naar de Wintersport! 370.- 0 o v n Jill!- Ilif jii «SfSjSv "WSflfl'vSSlR' «W hoekunn 0 en ze't ev voor doen O In alle wintersportcentra zijn legio mogelijkheden om ski's en schoenen te huren. De ervaring leert dat het ma teriaal dat ter plekke wordt gehuurd vaak veel duidelijker in gebruik is geweest dan met huurmateriaal dat thuis is gehuurd het geval is: Dikwijls ook liggen de huurprijzen (veel) hoger dan hier, waar de prijzen schommelen rond de veertien gulden voor ski's en schoenen per dag. Een andere factor die bij huren speelt is de staat van onderhoud (zijn de ski's gewaxed) en de tijd die wordt besteed aan het passen en aanmeten van ski's, schoenen en (voor al!) bindingen. Skispullen huren is een ver standige zaak. Vooral wanneer men voor het eerst naar de watersport gaat. De ervaring leert dat huren in Nederland in vele opzichten opweegt te gen het duidelijk voordeel van huren in het wintersport: geen gesleep tijdens heen- en terug reis. Over het huren van ski's en schoenen, alsmede over onderhoud van huurski's en eigen ski's kan elke sport-speciaalzaak u alles vertellen. het bovenste stel van deze bindingen zijn de meest be kende, de langlauf- schoen wordt er „opgeprikt'' en vastgezet. Het on derste stel zijn lan glauf bin dingen waar speciale schoenen voor no dig zijn, ze hebben een extra lang teen stuk dat in deze binding wordt vast geklemd. Links op de foto is een toerbinding van Marker te zien. Deze binding wordt door toerskiërs ge bruikt om tijdens hun tochten de mo gelijkheid te heb ben om te klimmen. Deze binding kan d.m.v. een veer van achter losgemaakt worden. Uiteraard is de binding ook uitstekend te ge bruiken voor het al pineskiën. Daarnaast diverse bindingen in ver schillende zwaarte- uitvoeringen van de merken Tyrol ia en Salomon, naast Marker en Look de meest gevraagde merken bindingen. Rechts een baby- binding van Tyro- lia, de 30, geschikt voor de allerklein sten. Vooraan op de foto een look-bin ding, de N-77, met draaibare hakplaat, ter verhoging van de veiligheid. broersvest 95c 3111 ED Schiedam telefoon 010-264477 privé na 6 uur: 268708 Antiek Nu ook pachtige gre nen houten bedden, kommodes, buffet- en tweedeurskasten. Ook hebben wij eiken houten meubelen. Veel keuze in klok ken en barometer met garantie. Geestweg 40a, Naaldwijk Ook uw oude auto is geld waard 25,tot 1500, voor elke complete U auto. Tevens alle onderdelen, tel. 702964 b.g.g. 156068. Nu Marconistraat 4, Vlaardin- gen. Tevens vrijwaringsbe- wijs. Daklekkage? Riool ver stopt of afvoer verstopt. Bel dan DAKRIO. Tel. 01819- 16767/ 010-260478. Te koop gevraagd: boe ken, pockets, strips, science fiction, Dam 38, Schiedam, Tel. 730846. Voor elke skiva kantie moeten de ski's aan de onder kant gepolijst en ge waxed worden. De wax wordt er heet opgebracht en houdt daardoor lan ger dan koud opge brachte wax. Elk jaar ook moeten de kanten van de ski's bijgeslepen worden. Uitermate belang rijk is het afstellen van de bindingen. Dit kan het beste door de vakman ge beuren. Hij meet daartoe de tibia (de knieschijf) op en bepaalt aan de hand daarvan de sterkte van de afstelling. Hij blijft daarbij meestal wel aan de veilige kant. Eigen controle vóór het skiën, door het uit schoppen van de ski's is aan te raden. i A.N.W.B. De Nederlandse Banken Bergman Caravans Bandenspecialist Dam van Leeuwen Autoshop Lisse Zwitsers Verkeersbu reau Oostenrijks Verkeersbu reau Italiaans Verkeersbu reau Gerard de Klerk Gerard Crama Tonny Huurman Onno Lakeman Beuk Touringcars Reisbureau 't Centrum De heer H.Mülsteege Speciale dank voor: Sporthuis Van Gerven- De Jong uit Lisse, Merel Koene, Hans Meinders, Tonny en Onno voor bet gezeul en gehaast met en door ski-kleding en ski spullen. v.

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 23