Nieuwe Orgel concert in Grote Kerk zeer succes vol „Lezers te wapen! VANDAAG in deze krant Schiedam neemt groot financieel risico Burgemeester opent nieuw opslagpand ,Jeneverman' geridderd kreisel %ko°*le- 8.98 deOptiek-Gildekrant Stadsblad Afscheid van T. Kalkhoven Tijdelijke omlegging buslijn 76 \)\D-V*OÜ>Vi0 F ototentoonstelling over Zuid-Amerika in de Blauwe Bruga Schiedamse notities Dorota wil niet terug naar Polen; een triest verhaal Muziekcollectief moet bezet pand ontruimena Unieke aktie van onze krant: Een ondier bedreigt de vissers in het Waterweggebied Wijkvereniging „Singelkwartier'' 50 jaar jong Voor schut een prima keuze. Schouder karbonade ERTAN De Gildekrant mag u niet missen. T.V. DEFEKT? RADIO ABA VOLVO bel KOSTER 738222 Randstad Edities verschijnen in het grootste deel van Z-Holland. 34 Edities. Wekelijkse totaal oplage ca. 1 miljoen. Hoofdkantoor: Koopmansstraat 9 - Rijswijk - Telefoon 070-190222. SCHIEDAM De Volkstuincomplexen Thur- lede en Vijfsluizen worden aangesloten op de riolering. Maandag besliste de gemeenteraad in allerijl over dit al jaren in de pen zijnde plan, dat zes en een half miljoen gulden moet kosten. „Een gok", zeiden sommigen. „Het karwei moet vóór 31 december geklaard zijn. Het hoeft maar even flink te vriezen en Schiedam gaat financieel het schip in". een RENAULT van eeem: tJttt n JONGE GEBRUIKTE AUTO'S AUTOBEDRIJF Ook u ontvangt deze week de uitvoerige krant van uw gilde- opticien. Met de brillen-collectie voor 1982, nieuws en interes sante prijsaanbiedingen: een'skibril op sterkte voor slechts f 99,— f 25— korting op uw nieuwe montuur doe mee aan onze spannende optiek-gilde wedstrijd en win een geweldige prijs TAPUT EN KARPETTEN HALVE PRIJZEN TAPIJTKAMPIOEN Telefoon WOENSDAG 23 SEPTEMBER 1981 - NR. 70 OPLAGE 37.100, 33e JAARGANG Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam en Kethel Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam .Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delfts-Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 180.210. SCHIEDAM De heer T. Kalkhoven, chef van de onde rafdeling Onderhoud Gebou wen van de dienst Gemeente werken, zal, na een dienstver band van ruim 36 jaar, per I ok tober 1981 de gemeentedienst verlaten. In verband hiermede zal de heer Kalkhoven recipiëren op: vrijdag 25 september 1981 van 16.30 tot 17.30 uur in de recrea tiezaal van het Stadskantoor, Emmastraat 1. SCHIEDAM/ROTTERDAM In verband met werkzaamhe den aan de Groenezoom zal au tobuslijn 76 gedurende onge veer vijf weken via een gewij zigde route rijden. Deze routewijziging is met in gang van vandaag van kracht. In de richting IJsselmonde wordt de bestaande route gere den tot de Groenezoom bij Kor- tedreef en vervolgens via Dreef, Groene Hilledijk, Bree, Beukendaal, Molenvliet en ver der via eigen route. In de richting Charlois/Sluisjes- dijk geldt de gewijzigde route in tegenovergestelde richting. De halten Groenezoom bij Lan- gegeer en Groenezoom bij Beu kendaal /Hovendaal komen tij dens de omlegging voor beide richtingen te vervallen. Tijdelijke, vervangende halten worden geplaatst op de Dreef ter hoogte van het voetpad op de Groenezoom (richting IJssel monde), Beukendaal ter hoogte van pand nr. 191 (richting IJsselmonde), Beukendaal ter hoogte van pand nr. 144 (rich ting Charlois) en Groenezoom vóór pand nr. 241 (richting Charlois). SCHIEDAM Zeer veel toehoorders trok André Ver woerd voor zijn presentatie concert op dinsdag 15 sep tember in de Grote Kerk te Schiedam. Ook van buiten de stad kwamen velen om te luisteren naar zijn goed be heerst en temperamentvol orgelspel. Onder de toehoor ders waren ook de burge meester van Schiedam, mr. G. J. te Loo en echtgenote. Verwoerd bood de concertbe zoekers een zeer fijne afwisse ling van fraaie orgelwerken. Hoogtepunt vormde hierbij de perfecte vertolking van Bach's Preludium en fuga in D. Delen uit het 10e orgelconcert van Handel, de toccata in G van Du bois en de fanfare van Lem- mens waren overigens ook werken die met bezieling wer den gespeeld. Het concert werd op viiruoze wijze afgesloten met het uitvoeren van een eigen compositie. „Toccata" uit 1948. Het was dan ook volkomen te recht dat zijn publiek na ruim een uur ingetogen luisteren hem een uitbundige ovatie bracht. Verwoerd mag voor Schiedam een aanwinst worden genoemd. De concertcommissie organi seert in deze eerste serie nog een bespeling en wel op dins dag 13 oktober. Gerard Le- gierse en Geert Bierling, beide oud-leerlingen van Ver woerd, zullen dan concerte ren op het „orgel van hun meester". Riolering voor volkstuinen kost 6,5 min. Door het intensieve gebruik van de volkstuintjes neemt de lozing van vervuild water zo toe, dat er een onaan vaardbare aantasting van het milieu dreigt te ontstaan. Het Hoogheemraadschap van Delfland heeft er dan ook al meermaals op aangedrongen dat de huisjes op beide comple xen op de riolering worden aan gesloten. Ook de tuinders zelf hebben al meermaals geprobeerd, de ge meente Schiedam daar toe over te halen. Dat het er na al die ja ren dan toch eindelijk van komt heeft te maken met een subsi dieregeling van het rijk, die per 1 januari komt te vervallen. Zou Schiedam nog langer wachten met het projekt, dan zou aanleggen van de riolering voor eigen rekening komen. Gezien de hoge kosten -10.000 gulden per aansluiting- is dat, zeker gezien de krappe fi nanciële situatie van de ge meente, geen haalbare zaak. Vanzelfsprekend maakt men liever op de laatste nipper ge bruik van de 100% rijkssubsidie. Eén en ander betekent wel dat het hele karwei in luttele maanden tijd moet worden ge realiseerd. „Halen we dat niet", dan betekent dat een enorm fiasco voor de gemeente Schie dam. Dan kunnen we alle be langrijke punten uit ons beleid verder wel vergeten," waar schuwde van Lingen, de finan cieel deskundige van het CDA. Verantwoordelijk wethouder Chris Zijdeveld (PvdA) gaf toe dat Schiedam „voor schut zou gaan" als de riolering er niet op 31 december ligt, maar voegde daaraan toe dat het bedrijf dat de enorme klus moet gaan kla ren gespecialiseerd is in dit werk, en dat er derhalve weinig problemen te verwcachten zijn. Arie Verlinde (PvdA), lid van de adviescommissie volkstui nen, had 's middags nog met vertegenwoordigers van Thur- lede en Vijfsluizen over het voorstel vergaderd. Het plan was in de volkstuin- kringen met grote instemming ontvangen, vooral omdat ook Rotterdam nog voor het einde van dit jaar 2800 volkstuintjes op de riolering gaat aansluiten. „Dan kan Schiedam toch niet achterblijven", aldus Verlinde. Ondanks de financiële risi co's voor de gemeente, die voor alle resterende kosten opdraait als 31 december niet gehaald wordt, stemde de ge meenteraad in met het voors tel. Alleen de PvdA-er Jan Simons was tegen. Aangenomen wordt dat hij in zijn functie als lid van de eerste kamer straks in moei lijkheden kan komen wanneer hij in de senaat over anderslui dende regelingen voor de volkstuinen moet stemmen. -.S .5.,^.;:- SCHIEDAM Op zaterdag 19 september heeft burgemeester Te Loo de officiële opening ver richt van een 1600 m2 groot» opslagpand van het Schiedamse transportbedrijf Baartmans- Tuinwijk in de Ringerstraat. Dit in 1964 opgerichte bedrijf verhuisde in 1975 van de Schie- damseweg naar de huidige ves tiging. De organisatie van het bedrijf is in de laatste jaren veranderd. De firma werd in 1974 omgezet in een B.V. en in 1976 werd het transportbedrijf Tuinwijk als dochteronderneming in het be drijf opgenomen. De naamswij ziging in 1978 in Baartmans- Tuinwijk internationaal trans port B.V. met als direktie de Heer A. G. Baartmans en H. L. Baartmans was tekenend voor de nieuwe situatie. Met de plannen voor verdere uitbreiding werd beoogd om de opdrachtgevers een groter ser vice-pakket te kunnen verle nen, dus niet alleen nationaal en internationaal transport, maar ook de mogelijkheid van opslag en distributie van goede- SCHIEDAM Burgemeester Te Loo heeft maandagochtend een koninklijke onderscheiding uitgereikt in het oude stadhuis aan de Markt. Gedecoreerd werd de heer H. van Geem uit Schiedam wegens zijn 40-jarig ambtsjubileum. Van Geem is secretaris van het Produktschap voor Gedistil leerde Dranken. Bij Koninklijk Besluit werd Van Geem maandag benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Eerder deze week vierde het Produktschap het ambtsjubi leum van hun secretaris al met een drukbezochte receptie in het Hilton Hotel in Rotterdam. Stationsplein 2, Schiedam Tel010-37 7099 SCHIEDAM Van vrijdag 18-9 t/m zondag 18 oktober zal in de hal en gangen van Wijkcentrum De Blauwe Brug de fototentoonstelling „Zuid-Amerika - primaire indrukken" te bezoeken zijn. Deze tentoonstelling van Kodak Nederland is naar De Blauwe Brug gehaald door de aktiviteitenkommissie van het wijkcentrum. Aan de tentoonstelling wordt verder meegewerkt door de bibliotheek en de wereldwin kel (literatuur en derde-we- reld-produkten). De foto's zijn gemaakt door Marijke Bresser, een jonge fotografe, die in 1978 een half jaar du rende reis maakte door La tijns-Amerika, daarbij in hoofdzaak gebruikmakend van het openbaar vervoer. De reis begon in Mexico City en eindigde zes maanden later in Recife, Brazilië. De foto's die Marijke Bresser tijdens die reis maakte, vormen de hoofdmoot van de Kodak-tentoonstelling „Zuid-Amerika - primaire in drukken". De foto's zijn gemaakt vanuit de optiek van de reiziger. Ze geven een beeld van de dagelijkse leefgewoonten van de gewone mensen in Zuid-Amerika: Pe ruanen in de trein, Bolivianen op de markt, Brazilianen op het strand. Marijke Bresser begon met foto graferen ervaren om zónder ca mera op reis te gaan. De tentoonstelling wordt op feestelijke wijze afgesloten op vrijdagavond 16 oktober. De tentoonstelling is te be zichtigen van maandag t/m zaterdag van 9.00 uur 's mor gens tot 11.00 uur 's avonds. Inlichtingen: De Blauwe Brug, tel. 701049. 1^ l—l 1—1 L^l 1—L 1—1 kilo Hoogstraat 27 Schiedam LET OP! I Optlet Gikle met Bovag-garantiebewi|s vindt u in de showroom van Bettoweg 27 achter sta' hmclam telefoon 621162 i t T SP APBF SCHIEDAM Vrijdagavond 25 september organiseert de Stich ting Open Huis weer een dans avond in dienstencentrum De Vier Molens aan de Nieuwe Dam- laan. Aanvang één gulden (le vende muziek). Iedere laatste donderdag van de maand, van zeven tot tien uur 's a- vonds organiseert het Clubhuis werk Schiedam Zuid een ruil beurs voor verzamelaars in de Zuiddwarsstraat 42. Entree één gulden, kinderen 50 cent. De data voor 1981 zijn: 24 september, 29 oktober, 26 no vember, De data voor 1982 zijn: 28 januari, 25 februari, 25 maart, 29 april. Volop voor Nieuwe Mathenersserstraat 32, telefoon 010-732562 Wij helpen direkt!!! Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop Inruil Reparatie Ook voor uw verlichting

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 1