Het Instituut Sociaal Raadslieden Vernieuwd, met twee raadsvrouwen Vijf wijkhoorzittingen voor het Sociaal-Cultureel Plan Verleende bouwvergunningen Aanvragen bouwvergunning Verbruiks- kalender ONS voor controle Openbare commissie vergade ringen Vraag tijdig uw rijbewijs aan Verkeersongevallen in augustus 73.585 inwoners Afscheidsreceptie T. Kalkhoven iLaiievandeGeineen,e^C','e<*a,n Publikatie Bureau Voorlichting raat1 tel. 010260500 IN OKTOBER v ..1 HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG - 23 SEPTEMBER 1981 PAGINA 29 t mjjji De gemeenteraad heeft op 27 april 1981 een veror dening op het „vernieuwde" Instituut Sociaal Raadslieden Schiedam vastgesteld. Het gevolg is dat na het vertrek van de sociaal raadsman, de heer J. H. Suyling, per 1 april j.l. en ter vervulling van de zo ontstane vacature besloten is om twéé part-time raadslieden aan te stellen. Eén met juridische achtergrond en de ander met ervaring op sociaal-maatschappelijk terrein. Hier mee is tegemoet gekomen aan wensen vanuit de instellingen in het sociale veld om in het instituut ook juridische deskundigheid beschikbaar te heb ben. Zo is de „sociaal raadsman" vervangen door een „Instituut Sociaal Raadslieden", waarin sinds vorige maand twee dames werkzaam zijn, te we ten mevrouw C. C. de Leeuw en mevrouw G. Ma ters. Ter introductie van beide dames het volgende. Karin de Leeuw, 27 jaar, heeft na voltooiing van haar rech tenstudie vier jaar in de Tweede kamer gewerkt als persoonlijk medewerkster van een kamerlid. In dit werk werd zij al veelvuldig geconfronteerd met vra gen van mensen uit het land, die vastliepen in onze ingewikkelde samenleving en om raad aanklopten bij het „Binnenhof". Geerie Maters, 29 jaar, heeft na haar opleiding aan de Sociale Academie vijf jaar gewerkt als maatschappe lijk werkster bij de Fiom in Rotterdam: een instelling die zich richt op mensen die problemen hebben rond om zwangerschap en alleenstaand ouderschap. Pro blemen die zich ook uitstrekken tot het terrein van huisvesting, financiën, relatieproblemen, enz. De beide raadslieden vinden het belangrijk dat men sen zonder drempelvrees bij hen binnen kunnen lo pen. Iedere inwoner van Schiedam, ongeacht leeftijd, levensbeschouwing of politieke overtuiging moet met hen zijn of haar problemen en vragen kunnen bespre ken, kosteloos en vertrouwelijk. Samen met de man of vrouw zullen ze proberen tot een oplossing te ko men en zo nodig vindt verwijzing plaats naar meer specifieke deskundigen. De raadsvrouwen willen dan ook de bereikbaarheid van het instituut vergroten. Spreekuren Daarom is voorlopig het aantal spreekuren uitge breid van twee tot vier per week. In het pand van het Instituut, aan het Broersveld 140, hebben de spreekuren voortaan plaats op dinsdagmorgen van 14.00 tot 16.00 uur, op donderdagavond van 17.00 tot 19.00 uur en op vrijdagmorgen van 9.00 tot 12.00 uur. Daarnaast is er nog het gebruikelij ke spreekuur in het Kruisgebouw aan het Bach- plein, op dinsdagmorgen van 9.00 tot 11.00 uur. Te lefonisch is het instituut bereikbaar op alle werk dagen van 9.00 tot 17.00 uur op het nummer 269957. In de bovengenoemde verordening is bepaald dat er een begeleidingscommissie voor het Instituut Sociaal Raadslieden zal zijn, omdat dit voorwaarde is voor de toepassing van de Rijkssubsidieregeling Samenle vingsopbouw. Deze commissie heeft onder meer tot taak de inhoudelijke belangen van het instituut te be hartigen en de raadslieden te begeleiden. In eerdere begeleidingscommissies werden leden benoemd als vertegenwoordigers van instellingen, hetgeen in de praktijk niet werkbaar is gebleken. Voor de samenstelling van de nieuwe begeleidings commissie is gekozen voor het benoemen van leden op persoonlijke titel, deskundigen dus op allerlei ter reinen, waarmee de raadslieden in de dagelijkse prak tijk veelvuldig in aanraking komen. De commissie bestaat thans uit drie gemeenteraadsle den, teweten de dames E. M. Hellwig-Kuipers en A. M. Peterhans-Steen en de heer J. G. van Kleef en uit zes burgerleden, teweten de dames E. Miltenburg en M. A. T. Kuijpers-Offermans en de heren W. Oomen, J. Vleesenbeek, J. Valkenburg en M. J. C. Houtkamp. De twee Schiedamse raadsvrouwen, tijdens de officië le installatie van het Instituut Sociaal Raadslieden Schiedam. Links mevrouw Karin de Leeuw, rechts mevrouw Geerie Maters In het kader van de vorming van een Sociaal-Cul tureel Plan voor de gemeente Schiedam wil het gemeentebestuur iedereen zoveel mogelijk inscha kelen bij het nemen van beslissingen over voorzie ningen die de persoonlijke woon- en levenssfeer kunnen verbeteren. Alle instellingen op sociaal- cultureel terrein zijn reeds uitvoerig ingelicht over de planvorming tot nu toe, zoals is aangege ven in de nota „Hoofdlijnen Sociaal-Cultureel Plan" Over de gehele gang van zaken bij het tot standko- men van het Sociaal-Cultureel plan zal aan belang hebbenden en belangstellenden inspraak worden ge geven in een reeks van vijf wijkhoorzittingen. Deze zijn alsvolgt vastgesteld: Voor de wijk Noord op woensdag 23 september 1981, in het Wijkcentrum De Blauwe Brug, Bachplein 590, aanvang 20.00 uur Voor de wijken Centrum en Oost op dinsdag 29 september 1981, in Centrum Oost, Galileïstraat 86, aanvang 20.00 uur Voor de wijk Zuid op donderdag 1 oktober 1981 in het M. C. M. de Groothuis, Stadhouderslaan 30, aan vang 20.00 uur Voor de wijk West op maandag 5 oktober 1981 in het wijkcentrum De Bever, van Beverenstraat 40, aan vang 20.00 uur Voor de wijk Nieuwland op donderdag 8 oktober 1981 in het dienstencentrum De 4 Molens, Nieuwe Damlaan 766, aanvang 20.00 uur. Alle belangstellenden worden hierbij uitgenodigd aanwezig te zijn. Ter visie In de periode van 21 september tot en met 9 oktober 1981 zijn de door Burgemeester en Wethouders opge stelde ontwerpen op dit terrein ter visie gelegd, op de secretarie-afdeling Cultuur, Sport en Jeugdzaken in het Stadskantoor 7e etage, op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. Het gaat om de volgende bescheiden: 1. het rapport Hoofdlijnen Sociaal Cultureel Plan 1982-1985; 2. het Jaarprogramma 1982 van Schiedam (ongewij zigd beleid); 3. het rapport Inventarisatie Sociaal Culturele Akti- viteiten gemeente Schiedam; 4. een Sociaal - Geografische Schets van Schiedam; 5. het rapport Akkommodatieoverzicht Gesubsidieerd Sociaal-Cultureel Werk in Schiedam; 6. de ontwerp-subsidieverordening sociaal-cultureel werk 1982; 7. de ontwerp- Procedureverordening sociaal-cultu reel werk 1981. Tot en met 9 oktober bestaat voor een ieder de moge lijkheid om schriftelijk tegen genoemde bescheiden bezwaar te maken. Een dergelijk bezwaarschrift dient te worden gericht aan B en W van Schiedam en houdt tenminste in: naam en adres van de indiener; de aanduiding van het stuk, waartegen het bezwaar is gericht en de gronden waarop het bezwaar steunt en wat wordt verlangd. In de vergadering van november 1981 beslist de ge meenteraad over het resultaat van de inspraak en over het plan en de daarmee samenhangende zaken. Door de gemeente Schiedam zijn in de maanden mei, juni en juli de onderstaande bouwvergunnin gen verleend. Belanghebbenden die nadere infor matie willen hebben over een bouwplan, kunnen hiervoor een afspraak maken met het Bouw- en Woningtoezicht in het Stadskantoor, elke morgen van 8.30 tot 10.00 uur met de heer M. v.d. Loo, tele foon 260500, toestel 188. - C. Molenaar: het maken van een berging in de tuin achter de woning Westfrankelandsestraat 146; - Adam Herenmodes B.V.: het maken van een erf- scheiding met tijdelijke doorrit door sloop van bouwval aan de Lange Nieuwstraat 43; - Makelaardij Ris: het inwendig verbouwen van de woning Westfrankelandsestraat 148; i Bloemenpaleis A. Schaper: het maken van een aan bouw aan de achterzijde van het winkelpand Ru bensplein 3; - Esso Chemie B.V.: het maken van een P.T.T. ruimte op de le etage van Kantorenflat „Torendijk" aan de 's-Gravelandseweg 29; - Stichting Zonnehoek: het inwendig verbouwen van de woning Singel 74; - A.J. Notenboom: het wijzigen van de voorgevel van de woning Numansdorpsestraat 12a, door het ver vangen van 2 deuren tot 1 deur; - J.L. Spuijbroek: het plaatsen van een hooiberg op het erf van de boerderij Kerkweg 105; C. Pil: het plaatsen van een dakkapel aan de achter zijde van de woning Ridderkerksestraat 10b; - Van Velzen/La Feber architecten: het plaatsen van een dakkapel aan de achterzijde van de woning Zwartewaalsestraat 41; - G. Donks: het verbouwen van de kelder tot hobby ruimte van de woning Hogebanweg 433; - H.J. van Giessen: het inwendige verbouwen van de woning Archimedestraat 8b; - G.A. Dingemans: het samenvoegen en verbouwen van 2 pensions, Nieuwe Maasstraat 27 en Putter- hoeksestraat 65 alsmede voor het aanpassen aan de brandweereisen; - J.R. Makkenze: het inwendige verbouwen van de woning Galileistraat 80a; - Ris Makelaardij: het vervangen van houten schuren door betonnen schuren achter de panden Singel 137 t/m 145; - Fokkelman BV: het aanbrengen van magazijndeu ren in de gevel aan de Burg. Honnerlage Gretelaan van de panden Parkweg 201-203; A. v. Zanten BV: het gedeeltelijk vervangen van de glazen panelen in de gevels van het winkelpand Bo- rodinlan 58; G.W.A. Vermeulen: het afsluiten van het binnen terrein behorende bij de garages, d.m.v. het plaatsen van een hekwerk aan Newtonplein 15 t/m 35; M. Reek: het verbouwen van de winkel Rhoone- straat 7a-b tot kantoorruimte; G.J. van Kasteren: het inwendige verbouwen van de slaapzolder van de woning Nassaulaan 5-7; Makelaardij Ris: het gedeetelijk inwendig verbou wen van de woning Jacob v. Lennepstraat 8 bgg; Stichting Kinderdagverblijf Hoki-Ponk: aanbouwen van een berging aan de noordzijde van het kinder dagverblijf aan de Schiedamseweg 65; Drukkerij Segers: de achterzijde vergroten van de drukkerij Nieuwe Haven 69-71; H. Ondris: verbouwen van de woning Rietkraag 18; Bingham Verhuur B.V.: het plaatsen van ramen in de zijgevel van het pand Warande 12; A. Verkade: gedeeltelijk inwendig verbouwen van de woning Overschiesestraat 56a; Eurostores: het wijzigen van de pui Rubensplein 23; Asher Omisi: het wijzigen van de raamindeling in de voorgevel van het pand Hoogstraat 124; A.G. Hersbach: het vergroten van de woning door het aan de achterzijde aanbouwen van een keuken Molensingel 119; J.J. Collens: het maken van een dakkapel aan de achterzijde van de woning Den Bommelsestraat 31, alsmede voor het inrichten van de zolderverdieping; Technische Handelsonderneming J. Hersbach: het vergroten van het bedrijfpand Ringersstraat 1; d' Opbouw B.V.: het plaatsen van een scheidings wand in de garage Stationsplein 2; S.P.M. Bouman: het verbouwen en vergroten van de woning Prof. Kamerlingh Onneslaan 77; R. Leeuwangh: het in- en uitwendig verbouwen van het winkelpand St. Liduinastraat 92; Harmonie-Orkest „Oefening Baart Kunst": het ver bouwen van de v.m. kleuterschool Mgr. Nolenslaan 87 tot clubhuis; H. Vos: het verbouwen en vergroten van het win kelpand Hoogstraat 91; G. Caimari: het gedeeltelijk inwendig verbouwen van de woning Oosterstraat 43, alsmede het wijzigen van de achtergevel; Algemeen Burgelijk Pensioenfonds: het wijzigen van de kantoorruimte in de bedrijfsruimte (fase 3) aan de Galandstraat 83-85; G. v.d. Vlies: het vervangen van 2 voordeuren door 1 voordeur in het pand Nassaulaan 26 a-b; - C.M.C. Ammerlaan en F. Troost: het inwendige ver bouwen van de woning Marconistraat 75b; - Aannemingsbedrijf J. v.d. Tempel Zn. BV: het wijzigen van de winkelpui aan de voor- en zijgevel van de panden Lange Kerkstraat 1 en 3; - H. Maan: het inwendige verbouwen van de winkel en de daarboven gelegen woning Groenelaan 31; - W.H. den Ouden BV: het vernieuwen van de vloer constructie in het bedrijfpand/magazijn aan de Fok kerstraat; - A. Voorbraak: het verbouwen van de balkons van de woningen v. Marumstraat 15a en 13 tot respectie velijk een keuken en een serre; - Gemeentelijk Woningbeheer: het renoveren van 33 woningen gelegen aan de Aleidastraat 27 t/m 98, Mariastraat 106 t/m 110 en 12 en Van der Elststraat 11 en 13. Bij de dienst Gemeentewerken zijn de onderstaan de aanvragen voor een bouwvergunning binnenge komen. Belanghebbenden kunnen nadere infor matie krijgen bij het Bouw- en Woningtoezicht in het Stadskantoor, elke morgen van 8.30 tot 10.00 uur bij de heer M. v.d. Loo, telefoon 260500 toestel 188. - H.N. Kooy voor Villastraat 74: dakkapel aan de voorzijde vergroten; - R.J. Noordhof voor le Tuinsingel 13: inwendig ver bouwen en gedeeltelijk vergroten van de woning; - Schiedamse Volkstuinvereniging Vijfsluizen voor volkstuincomplex Vijfsluizen: clubgebouw wijzigen en vergroten; - S.S.S.W. voor Diepenbrockstraat: het plaatsen van een gaskast; - Alg. Burgelijke Pensioenfonds voor A. van Raalte- plein 106/147, Jozef Oreliosingel 253/335 en Bart Verhallenplein 141/182: gasmeter- en container ruimte gedeeltelijk wijzigen; - P.C. Verkade voor van Ruysdaellaan 44: woning in- en uitwendig verbouwen; - Aann. bedrijf J. v.d. Tempel en ZN. BV voor Doele- plein/Noordvest/Groenweegje: bouwen van be drijfspand; - J.G.A. Olde Monnikhof voor Burg. Knappertlaan 221b: dakkapel plaatsen aan de achterzijde van de woning. De Openbare Nutsbedrijven Schiedam (O.N.S.) gaan verbruikskalenders uitgeven. Elk huisgezin krijgt zo'n kalender aangeboden. De meteropne- mers van de O.N.S. zullen in de loop van de ko mende maanden deze kalenders bij de verbruikers thuisbezorgen. De verbruikskalender biedt de ver bruiker de gelegenheid maandelijks de standen van de gas, water en elektriciteitsmeters te note ren. Zo kan op deze wijze onder meer het stookge- drag gevolgd worden. De verbruikers kunnen met deze kalender drie jaar vooruit. Is de verbruikers- kalender vol dan kan bij de afdeling Voorlichting van de O.N.S. een nieuwe exemplaar aangevraagd worden (telefoon 622222). Door het uitgeven van de verbruikskalender willen de O.N.S. een positieve bijdrage leveren tot een be wust gebruik van energie en water. In deze tijd van schaarste aan energie en de daarbij helaas stijgende prijzen van energie en water wil men steeds meer gaan bezuinigen op het verbruik van gas, water en elektriciteit. Deze verbruikskalender is een goed hulpmiddel om de verbruikers daarbij te helpen. Maandelijks kunnen de meterstanden genoteerd wor den. Als U eerst de standen noteert aan het begin van de maand en daarna aan het eind van de maand dan geeft een eenvoudige aftreksom het verbruik van de afgelopen maand. Het is mogelijk dat sommigen geen eigen watermeter hebben. In de plaats daarvan is een watermeter aanwezig, die voor meerdere verbruikers dienst doet. Het totale verbruik kan dan bepaald worden. Natuur lijk wordt in de winter meer gas verbruikt, onder meer door gasverwarming, dan in een ander jaargetij de. Wie meer informatie over deze verbruikskalender wenst, kan terecht bij de afdeling Kleinverbruik of de afdeling Voorlichting van de Openbare Nutsbedrijven Schiedam, telefoon 622222. In de maand augustus 1981 hebben zich in Schiedam in totaal 114 verkeersongevallen voorgedaan, tegen 138 in augustus vorig jaar. Er waren geen doden bij te betreuren, doch er werden wel 5 personen zwaar ge wond en 16 personen licht gewond, waaronder één kind beneden de 15 jaar. In 20 gevallen was er sprake van zware schade en in 92 gevallen van lichte schade. Bij de aanrijdingen waren betrokken 187 personenau to's, 7 vrachtauto's, 16 fietsers, 11 bromfietsers en 5 voetgangers. De belangrijkste oorzaken waren: geen voorrang ver lenen (doorgang niet vrijlaten) in 25 gevallen, te dicht volgen 18 gevallen, onoplettendheid 15 gevallen en overvoorzichtig achteruit rijden in 8 gevallen. Per 1 augustus j.l telde de gemeente Schiedam in to taal 73.585 inwoners, hetgeen 137 personen minder is op 1 juli. Op 1 januari van dit jaar waren er nog 74.233 inwoners. Gedurende de maand juli zijn in onze stad 66 kinde ren geboren en er overleden 48 personen. Een geboor te-overschot van 18. In diezelfde maand kwamen 166 personen zich nieuw vestigen in Schiedam, maar er vertrokken ook 321 Schiedammers naar elders; een negatief vestigingsoverschot van -155. In juli j.l zijn in Schiedam 39 huwelijken gesloten en er zijn 32 huwelijken ontbonden. In de komende twee weken zullen de ondervee melde commissies in het openbaar vergaderen. De agenda's met de bijbehorende stukken zullen ter inzage liggen bij het bureau Voorlichting in het Stadskantoor. Vijf dagen voor de vergadering kunnen daar ook telefonisch, op nummer 260500 toestel 250, inlichtingen worden gevraagd over het doorgaan van de vergadering en over de te behan delen agendapunten. Woensdag 23 september - Commissie voor Ruimtelij ke Ordening, in het Stadhuis aan de Grote Markt, aanvang 21.00 uur. Vrijdagmiddag 25 september - Welstandscommissie, in de rechter nis van de recreatiezaal van het Stads kantoor, aanvang van het openbare gedeelte om streeks 16.00 uur. Maandagmiddag 28 september - ARÖB-Bezwaar- schriftencommissie voor huisvestingszaken, in de rechter nis van de recreatiezaal van het Stadskantoor, aanvang 14.30 uur. Maandag 28 september - Centrale Werkgroep ter voorbereiding van het gemeentelijk Sociaal-cultureel plan, in het Stadhuis aanvang 20.00 uür. Behandeld worden o.m.: concept subsidieverordening S.C.W. en de concept-Procedureverordening £oeuplan. Woensdag 30 september - Gemeenschappelijke Schoolraad, in het stadhuis, aanvang 19.30 uur. Maandag 5 oktober - Commissie voor Sociale Zaken, in het Stadhuis, aanvang 20.00 uur. Dinsdag 6 oktober - Commissie voor Algemene- en Bestuurlijke Zaken, in het Stadhuis, aanvang 19.30 uur. Behandeld zal o.m. worden de opheffing van de gemeenschappelijke regeling Woonwagenschap Regio Westland. Aansluitend daarop volgt een gecombineer de vergadering met de Commissie C.S.J. over de in spraakverordening en de subsidieverordening So ciaal-cultureel plan. Dinsdag 6 oktober - Commissie voor Onderwijszaken, in het Stadhuis, aanvang 19.30 uur. Dinsdag 6 oktober - Commissie voor Cultuur, Sport en Jeugdzaken, in het Stadhuis, aanvang omstreeks 20.00 uur.. Gedeeltelijk een gecombineerde vergade ring met de Commissie A.B.Z., daarna gaat de Com missie C.S.J. zelf verder. Volgens het vergaderschema zijn verder in de maand oktober nog de volgende vergaderingen ge pland. Het is echter goed mogelijk dat er wijzigin gen komen in het schema. Men kan vijf dagen te voren informeren bij het bureau Voorlichting. Vrijdagmiddag 9 oktober - Welstandscommissie, in de rechter nis recreatiezaal Stadskantoor, aanvang open baar gedeelte omstreeks 16.00 uur. Maandagmiddag 12 oktober - AROB-BèzwaSrsCbrif- tencommissie voor huisvestingszaken, in het Stads kantoor, aanvang 14.30 uur. Maandag 12 oktober - Commissie voor Volksgezond heid, in het Stadhuis, aanvang 20.00 uur. Dinsdag 13 oktober - Commissie voor Financiën en Economische Zaken, in het Stadhuis (voorin. B en W- kamer) aanvang 20.00 uur. Behandeld wordt de agen da voor de gemeenteraadsvergadering vah 26 oktober voor wat betreft de financiële aspecten vah de voor stellen, eventueel aangevuld met punten betrekking hebbend op de Openbare Nutsbedrijven. Woensdag 14 oktober - Commissie voor Ruimjelijke Ordening, in het Stadhuis aanvang 20.00 uur. Maandagmiddag 19 oktober - AROB-Bezwaarschrif- tencommissie voor algemene zaken, in hét Stadskan toor, aanvang 15.30 uur. Maandag 19 oktober - Sportraad, in het Stadhuis aan vang 20.00 uur. Donderdag 22 oktober - Commissie voor het Stedelijk Museum, zo mogelijk in het Museum, aanvang 20.00 uur. Maandagmiddag 26 oktober - AROB-Bezwaarschrif- tencommissie voor huisvestingszaken, in Het Stads kantoor aanvang 14.30 uur. Woensdagmiddag 28 oktober - Commissie voor Perso neelszaken, in de vergaderkamer van de diénst Perso neel en Organisatie, 's-Gravelandseweg 567, aanvang 15.00 uur. Woensdag 28 oktober - Gemeenschappelijk School raad, in het Stadhuis, aanvang 19.30 uur. Donderdag 29 oktober - Commissie voor Algemene- en Bestuurlijke Zaken, in het Stadhuis, aanvang 20.00 uur. Vrijdagmiddag 30 oktober - Welstandscommissie, in de rechter nis recreatiehaal Stadskantoor, aanvang o- penbaar gedeelte omstreeks 16 uur. Houders van een rijbewijs dienen er vooral op te letten dat het rijbewijs ook geldig blijft. Het rij den met een verlopen rijbewijs is niet alleen een strafbare overtreding, het kan ook in verzeke ringskwesties bijzonder onaangename gevolgen hebben. Bovendien is men dan verplicht nog maals rijexamen te doen als de geldigheidsduur met meer dan een jaar is overschreden. V Zorg er daarom voor dat u de formulieren, waaronder de „eigen verklaring", voor de vernieuwing van het rijbewijs op tijd verstuurt. Het kan veel problemen besparen! Dat is extra belangrijk indien men zich voor de eigen verklaring" tot een arts moet wenden, hetgeen onder meer het geval is bij iedereen die 60 jaar en ouder is. In dit geval moet men zelfs rekening houden met een aanvraagtermijn van minimaal 3 maanden. De hoe veelheid aanvragen bij de Geneeskundige afdeling van de Stichting Centraal Bureau Rijvaardigheidsbe wijzen is namelijk overstelpend. Daaroih kan de af handeling van een aanvraagformulier nogal lang du- ren. Wees daar vooral op voorbereid. Het is raadzaam de geneeskundige verklaring dus minimaal 3 maan den vóór het verstrijken van de geldigheidsduur aan te vragen. Wanneer voor de aanvraag van de geneeskundige verklaring men zich niet tot een arts hoeft te wenden, duurt de behandeling bij het C.B.R. niet langer dan 14 dagen. Voor algemene informatie pver de vernieu wing van het rijbewijs kan men een folder aanvragen bij het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen, Postbus 5301 2280 HH Rijswijk ZH, telefoon 070- 949370. De heer T. Kalkhoven, chef van de onderafdeling Onderhoud Gebouwen van de dienst Gemeente werken zal, na een dienstverband van ruim 36 jaar, per 1 oktober 1981 de gemeentedienst verla ten. In verband hiermede zal de heer Kalkhoven reci piëren op vrijdag 25 september 1981 van 16.30 tot 17.30 uur in de recreatiezaal van het Stadskan toor, Emmastraat 1 te Schiedam. Belangstellenden zijn van harte welkom.

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 29