Nieuwe VANDAAG deze krant Bijna professionele opvoeringen LET OP! deOptiek-Gildekrant typistes HAM LAPPEN 9.98 Jongen vangt forel in Nieuwe Waterweg Fancy-fair Jozefschool Strafschop toernooi: voltreffer in RENAULT, Bestuurder van slag Inbraak in kleuterschool Stadsblad ERTAN Poëzie Hardop in Teerstoof Dahlia composities als muziek Jaarlijkse braderie St. Liduinastraat OBK heeft nieuw onderkomen m De Gildekrant mag u niet missen. Improvisatie Hekel Penning-Monza A utomaterialen bedrijfswagens^ vindt u bij I VOLVO b«i KOSTER T.V. DEFEKT? RADIO ABA algemeen ziekenfonds Randstad Edities verschijnen in het grootste deel van Z-Holland. 34 Edities. Wekelijkse totaal oplage ca. 1 miljoen. Hoofdkantoor: Koopmansstraat 9-Rijswijk-Telefoon 070-190222. RECTIFICATIE GEVESTIGD Ria Verboom-van Doren Verloskundige mej. Com m ijs Verloskundige AUTOBEDRIJF SCHIEDAM Eénakterfestival, bedoeld als presentatie van de afdeling amateurto neel van de Schiedamse Gemeenschap ter opening van het seizoen '81-'82, is een on derhoudende en gezellige toneelavond ge worden. Ze waren er echt voor gaan zitten in het (helaas) lang niet uitverkochte Passage theater, zaterdagavond, de „achterban" van de deelnemende gezelschappen en het ver dere publiek. Wat zou dit „klavertje vier" gaan brengen? Ook u ontving vorige week de uitvoerige krant van uw gilde- opticien. Met de brillen-collectie voor 1982, nieuws en interes sante prijsaanbiedingen: een skibril op sterkte voor slechts f 99,— f 25,korting op uw nieuwe montuur doe mee aan onze spannende optiek-gilde wedstrijd en win een geweldige prijs kilo Voor al uw AUTOSCHADE W. J. WOERMEIJER Dierenbescherming zoekt collectanten TAPIJT EN KARPETTEN HALVE PRIJZEN TAPIJTKAMPIOEN Interesse Telefoon Wij helpen direkt!!! MEDEDELING VOOR ONZE VERZEKERDEN VRIJDAG 2 OKTOBER Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam en Kethel - Kantoör: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delfts Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 180.210. SCHIEDAM Hoe agressief sommige Schiedammers kun nen zijn ondervond maanda gochtend vroeg een 31-jarige inwoner van Nieuwerkerk aan de IJssel. De man reed met zijn personen auto over de 's Gravelandseweg en moest bij een zebra stoppen om een voetganger de gelegen heid te geven, over te steken. Deze voetganger deed dit echter zo tergend langzaam, en vol gens de automobilist zelfs zo „uitdagend", dat de bestuurder de man maande, eens wat op te schieten. De Schiedammer ontstak hierop terstond in woede, haalde vanonder zijn jas een honkbalknuppel te voorschijn en sloeg daarmee een ruit van de auto aan diggelen. Als toegift werd de automobilist ernstig bedreigd. Na deze opvallend agressieve daad verdween de voetganger als bij toverslag. De politie is er nog niet in geslaagd, de man te achterhalen. De schade aan de auto was aan zienlijk. SCHIEDAM De kleuter- en lagereschool St. Jozef in de Nas- saulaan houden op zaterdag 3 oktober een grote fancy-fair met tevens een rommelmarkt. Er zal van 10 uur tot 16 uur voor jong en oud het nodige te bele ven zijn. Er zijn vele attrakties waarbij iets te winnen is, er zijn handwerkspullen te koop, er wordt een grote loterij gehouden met zeer aantrekkelijke prijzen het rad van avontuur zal draaien en ook aan de inwendi ge mens is gedacht, in de vorm van een drankje en hartige hap. WEGENS MISPLAATSING Kennisgeving in samenwerking met J. v. Zutphenstraat 16, Schiedam telefoon 734013 JONGE GEBRUIKTE AUTO'S met Bovag-garantiebewi|S vindt u in de showroom van Bettoweg 27 achter stat - Schiedam telefoon 621162 15722? LET OP ADRES ify: Eénakterfestival onderhoudendklavertje- vier' De vier gezelschappen kwa men elk afzonderlijk voor het voetlicht met een kort toneel werkje. Het werden bijna pro fessionele opvoeringen. Als pure amateurs (inclusief re gie) ondergingen de spelers van „Intermezzo" hun vuurdoop op het grote theatertoneel, dit met de opvoering van ,,'t Is een ge heimpje" door Alejandro Caso- na, vermoedelijk uit het Spaans vertaald door Kees Spierings. Het gegeven hiervan is een kor te schets van het leven op het platteland in Spanje. Een was vrouw komt tot welstand nadat haar ega een schat aan kostbaar heden heeft gevonden. Om dit voor zijn medebewoners verbor gen te houden verzint hij een list om de praatzucht zijner vrouw aan banden te leggen, overigens met succes. Reggisseur Piet de Kaper wist hiervoor een functioneel decor te vinden. In een kostuumstuk maken ech ter niet alleen de kleren de man. Ook de personages behoren in OpUefeGUtte Polygrapha Graphics bu is een te Schiedam gevestigde lay-out zetterij op het gebied uan kwalitatief hoogwaardig fotozetwerk. Gewerkt wordt met 'n vol-pagina-opmaaksysteem. De maximum uurproduktie is circa 18-miljoen karakters. Voor het verwerken en korrigeren van concept-tekst zoeken wij per direkt enige geroutineerde Ervaring op het gebied van kopij-verwerking, 'n goed inzicht in de moderne talen, ruime algemene ontwikkeling, accuratesse en een goede motivatie zijn belangrijk voor deze baan. Als je 'in' bent voor boeiend, gevarieerd werk, een gezellig 'hollen-of-stilstaan'-bedrijf en een goed salaris, bel dan snel voor een afspraak en vraag naar Vera. POLYGRAPHA GRAPHICS BV - Heinsiusstraat 63a-65a, 3119 TG Schiedam - telefoon 010-71.20.22. dit geval van een Spaanse inslag te zijn. Hieraan ontbrak nog wel het een en ander. Succes even wel voor dit „Intermezzo" dat doende is een kern van meer er varen toneelspelers op te bou wen. Veel bijval oogstte ok Toneel groep '71 in de persiflage op het oorspronkelijke werkje van John Tolly: „Help ik leef!" De wijze waarop het gegeven door regisseur Guido Joncker is omgeturnd maakte er een waar kijkspel van, gekruid met veel kolder en onzin en tevens veel kabaal. De meest gekke onderbrekingen door figuranten deden de toe schouwers de draad van het ei genlijke verhaal bijna vergeten, dat als essentie, had een schijn- moord die een scvhrijver van detectiveverhalen aan ispiratie moet helpen. Het spel, in deze vorm gebracht, bevatte rake typeringen. Opval lend goed was temiden van chaos de juiste timing in dit warrige product, waarin de mo gelijkheid voor improvisatie door de acteurs dankbaar werd benut! Ook de opvoering van „De Goevernante", uit de verha- lenbudel van Tsjechof, voor toneel bewerkt door Neil Si mon door „Apollo Toneel" wist de zaal van het begin tot het einde te boeien! In een eenvoudig decor en met fraaie kostumering werd hier Hoogstraat 27 Schiedam Dam 26, Schiedam Centrum telefoon 262001-266817 een sfeer verkregen die paste in de tijd waarin de dialoog zich af speelt: die van het tsarendom vóór de Russische revolutie. Het was een levend schilderijtje waarin de satirist Tschechov in feite de ingeboren dienstbaar heid van het gewone volk tegen over de rijkdom heeft gekarakti- riseerd en gehekeld. De twee personages waren vol ledig tegen hun speltaak opge wassen. Met belangstelling mag dan ook worden uitgezien naar de volledige opvoeringen van „The Good Doctor" die door Apollo op de lijst van uitvoerin gen is geplaatst! De fantasie van de Franse to neelschrijver, Yves Chatalain, over een wederkomst uit het hiernamaals (voor wie zulks verdient), was de keuze van de toneelvereniging „Utle dulci" in de komedie „Vuur", een bewer king van Guido Jonckers. Deze had de raamregie en voor de rest was het aan Piet Waals er iets van te maken. Het stre ven van U.D. is namelijk, uit ei gen ledenkring een minder kostbare regisseur te verkrij gen. Voorop gesteld dient te worden dat Pet Waals voor dit examen is geslaagd. Voor de „flash backs" was een gelijkend dubbeltoneel nodig. Op het ene schoot een vertwij feld man zich door het hoofd. Hij werd geconfronteerd met een figuur uit het hiernamaals aan wie het is te bepalen of hij voor een herkansing in aanmer king komt. Hij krijgt deze herkansing na het vertellen van zijn levensver haal dat zich aanschouwelijk af speelt in eigen kantoor. De tra giek is echter dat hij, na zijn herkansing, door zijn vrouw uit puur geldgewin opnieuw wordt doodgeschoten. Goed spel ook van de persona ges met de nodige toneelerva ring in een ingenieus uitge dacht dubbeldecor. W.B. Beeldend moment uit het Eénakterfestival. en industrieel spuit- en moffelwerk naar Nw Mathenesserstraat 15, 3113 Schiedam, tel. 260199 SCHIEDAM „Wat heb ik nóu aan m 'n hengel han gen?" dacht de 14-jarige Mark Heinsbroek afgelopen zaterdag, toen hij stond te vissen in de voorhaven, vlak bij de voormalige Gusto- werf. Meestal haalt Mark op die plaats wat paling of een voorntje uit het water. Maar zaterdagochtend was het tot zijn en aller verrassing een... forel! Wordt het water van de Nieuwe Waterweg schoner? Het is nauwelijks aanneme lijk. Marks vangst zal wel als een toevalstreffer te boek worden gesteld, want zoals iedere sportvisser weet ver blijft de forel bij voorkeur in schoon en snelstromend wa ter, kwaliteiten waaraan de Waterweg niet voldoet. Niettemin: Mark ving een waarachtige forel van liefst 35 centimeter, een dwaalgast die wel trek had in het steur- krabbetje dat de jongen als aas gebruikte. Vanzelfsprekend moest de vangst mee naar huis, en kwam de hele Van Heuven- Goedhartstraat het zeldzame exemplaar bewonderen. Mark was er zo trots op dat hij de vis maar in het vries vak op sloeg. Want zo'n merkwaardige vangst doe je natuurlijk maar eens in je le ven! SCHIEDAM Bij een inbraak in de kleuterschool „De Ze vensprong" aan de Fahrenheit- straat hebben onbekenden een hoeveelheid speelgoed, enkele lijmpotten, een aantal nietma chines en diverse kantoorbe scheiden gestolen. Men kwam binnen via een lichtkoepel. De schade bedroeg om en nabij de zeshonderd gul den. Op een bouwterrein aan de Brouwweg is de firma Van Wij nen slachtoffer geworden van gauwdieven die in het week einde een nissenhut openbra ken en een waterpen en twee rollen isolatieband ontvreemd den. Eén en ander betekende een verliespost van 150 gulden. Op hetzelfde bouwterrein werd die nacht ook een compressor van tweeduizend gulden gestolen. Het gereedschap behoorde toe aan de firma Swindak. SCHIEDAM De Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren viert eind dit jaar het 60-jarig jubileum, met een groot aantal aktiviteiten als een hondenshow, een open huis op de Hargahoeve -het dierenasiel en kleiwedstrijden voor kinde ren. Deze week houdt de Dierenbe scherming een collecte in Schiedam. Voor deze inzame- laktie zit men dringend verle gen om enkele enthousiaste col lectanten, die op deze wijze het werk van de dierenbescher ming willen steunen. Vrijwilligers/sters voor deze collecte kunnen zich opgeven bij mevrouw Jansen, Burg. Knappertlaan 254 in Schiedam, telefoon 264327. Volop voor Nieuwe Mathenersserstraat 32, telefoon 010-732562 Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop Inruil Reparatie Ook voor uw verlichting 's-Gravelandseweg 565, Schiedam Ons kantoor en loketten zijn op: na 12.00 uur gesloten Nteuwt

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 1