ter zijde Spanning VANDAAG in deze krant Schrappen en snoeien tot't licht doorbreekt Hoge nood... privathermbv. kreisel Total Look Volkstuinders blij met komst sanitair Rijnmondlucht is nog lang niet schoon GASPRIJSVERHOGING? Veilig Verkeer l( ging in Schiedam li van start >Nurth& Te wapen... maar wel eerlijk Stadsblad Schoolmeesterj De Korte, 'n fL klein mannetje1 tussen grote knullen jk Een aktie van 1 Pessimisme ISOLATIE-BON mitsubishiSchiedam p Hoüük Primeur Vorige bus RADIO ABA RENAULT Randstad Edities verschijnen in het grootste deel van Z-Holland. 34 Edities. Wekelijkse totaal oplage ca. 1 miljoen. Hoofdkantoor: Koopmansstraat 9 - Rijswijk - Telefoon 070- 190222. Randstad-Edities eigen exclusieve modeproduktie met alles over mode voor iedereen 11 ff SCHIEDAM Het spook der bezinning waart door het Schiedamse stadskantoor. De forse besnoeiingen die de landelijke overheid al heeft doorgevoerd of nog voor de komende jaren heeft aangekondigd, hebben hun effect op Schiedams financiële middelen niet gemist: de gemeente moet ijlings zijn jaarrekening bij stellen Dat is dan ook de reden waarom de gemeenteraad dit jaar noodgedwon gen breekt met een tra ditie. De begroting voor het komend jaar wordt dit keer niet in november be handeld, maar op een veel later tijdstip. OE VOLVO EN AF SPECIALIST AutoVGaage-Rekrecrtte Zorg dat u er deze winter warmpjes bij blijft zitten. Vraag nü informatie aan bij één van de grootste allround woning isolatie bedrijven van Zuid-Holland m v/h Walraven Dekker, 's Gravenlandseweg 373, SCHIEDAM.Telefoon: 010-62.00.55. De nieuwe bus van Lentefeest zakt door z'n assen om het instappen te vergemak kelijken. SCHIEDAM In Sport hal Margriet vond woens dagavond de overdracht plaats van de nieuwe ver- voersbus van de Stichting „Lentefeest". Het wordt de derde bus die is inge richt voor het vervoer van gehandicapten, met of zonder invalidewagentje. De eerste was een aange paste Fiat, de tweede een dito Volkswagen. Uw auto verkopen? Bel ons dan! tel. 010-736106 Kennisgeving GEVESTIGD Ria Verboom-van Doren Verloskundige mej. Commijs Verloskundige J. v. Zutphenstraat 16, Schiedam telefoon 734013 JONGE GEBRUIKTE AUTO'S AUTOBEDRIJF T.V. DEFECT? n i f VRIJDAG 2 OKTOBER 1981 - NR. 73 OPLAGE 37.100, 33e JAARGANG Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam en Kethel Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delfts Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 180.210. Nieuwe c Omdat ik ineens zonder sigaren zat, („Heb je geen sigaren mee gebracht, lieverd?" „Nee, hoezo? „Nou ja, ik dacht dat je sigaren meegebracht had". „Toe nou, moet ik ook nog de sigaren ach ter je aan dragen?) ging ik even in de avond naar het cafeetje op de hoek, waar je ze nog per stuk krijgen kunt. Zondagse sigaren met een band je, uit een ouderwetse kastje bo ven de tap, waar de vaste klan ten mee geriefd worden als ze zeggen: „Een klare mét én een sigaar, Jan". In het cafeetje dan bestelde ik een klare met en twee sigaren, want als ik dan tóch om een boodschap ga, wil ik er graag wat van maken. Na een stille minuut zei de kas telein: „U hebt er één tegoed van die meneer daar". Hij knik te met zijn hoofd in de richting van een man, die kennelijk het middelpunt was van een kaart - tafeltje, waar hevig gedampt werd. „Meneer is vandaag vijf jaar ge pensioneerd", verklaarde de kastelein. „Er zijn kleinere rede nen om feest te vieren", zei ik en ter waardering van de gul heid van de schenker deed ik een paar stappen in de richting van het tafeltje en proostte. De jubilaris verhief zich nogal on vast en zei: Dat je het me maar mag nadoen, meneer, maar veel vertouwen heb ik er niet in. Want journalisten worden niet oud en als ik het goed heb is me neer journalist, van die stukjes he?" Ik knikte bescheiden. Dacht ik het niet", zei hij. „Niet om het een of ander meneer, maar het zijn mooie stukjes. Alleen zit er teveel fantasie in. Laat ik me neer nou eens vertellen, hoe het werkelijk is. Neem mij nou. Vijf jaar met pensioen en in beste ge zondheid. meneer. Kinderen en moeders, allemaal nog best. Ik bedoel maar: eigenlijk mag ik niet mopperen meneer. Als je het zo bekijkt, zit daar voor jou een lekker stukje in. Zo van: te vreden met zijn pensioen en elke maandagavond zijn kaart- avondje. Je hoort me daar niet over mopperen meneer, daar gaat het ook niet over. Maar als ik tegenwoordig langs de oude fabriek loop en ik zie wat ze daar allemaal veranderen me neer, dan zeg ik: „Om mij hoeft het niet". Allemaal show me neer. Maar vaklui zitten er niet meer in. Het gaat er tegenwoordig op de computer. Komt zo'n snotneus van de hogere school met wis kunde en die stopt een plannetje in de computer en hup meneer, daar loopt het spul. Er zit geen vakmanschap meer in meneer. En dan vind ik het zo zonde van mijn eigen tijd geweest he? Kijk meneer, ik was vakman. Dat hebben ze nog toegegeven op mijn afscheid. En ik heb er een bronzen medaille voor gehad en een leunstoel, dat krijg je niet zo maar". „Ik je eens wat anders vertellen over zo'n stukje. Neem mij nou. Ik kan me daar dan kwaad om maken. Ik bedoel er is geen vakmanschap meer. Veertig jaar vakmanschap naar de verdom menis meneer. Schrijf dat maar eens, want dat vreet aan de ziel meneer. En nu kan ik wel zeg gen: „Laten ze het maar uitzoe ken, want ik heb met het fa briek niks meer te maken, maar dat is niet waar meneer. Dat is een stuk van je leven. Vakman meneer. Veertig jaar geweest. En nooit één dag ziek. Elke morgen ben ik de deur uit gegaan. Thuis dan hè. En als je dan eens een keer ruzie gehaa had met moeder de vrouw, dan kon je lekker de deur achter je dicht smijten, zo van: „Ham" en dan ging je naar je werk me neer. Daar had je dan voldoe ning van, en daar gingen de ru zies van over. Want als je 'i avonds thuis kwam, was je hei weer vergeten, nietwaar me neer. Door je werk kwam dat. Vakman. Daar zat je ziel in. Kijk meneer en nou ben ik ge pensioneerd. En nou heb ik ook nog wel eens ruzie met de vrouw. Dan ga ik naar de voor deur en dan denk ik: „Ram", maar ik gooi ze niet achter me dicht meneer. Ik maak ze niet eens open. Daar sta ik dan in de gang met de knop van de deur in mijn fikken en dan denk ik: „Och, laat ik de deur maar niet dicht gooien, want over vijf mi nuten moet ik toch weer naai moeders". Ik bedoel maar me neer: het is niet zo mooi als het lijkt, je hebt toch wel je span ning. Op je gezondheid hoor me neer". Toen ik thuis kwam, zei de liefste: „Het heeft wel lang geduurd". En '„Heb je nou siga ren?" Vergeten zei ik. l „Begroting? Dat wordt wel Kerst" „Het wordt wel kerst", meent men op het stadskantoor. An dere geluiden: „We mogen blij zijn als we januari halen". De voorzitter van het college van B. en W., burgemeester Te Loo: „Géén idee wanneer we er uit zijn. Het is wachten tot het licht doorbreekt". De begrotingsbehandeling is een jaarlijks terugkerend spektakel, een marathon-zitting van de ge meenteraad waarop de jaarbere kening wordt vastgesteld en in dividuele raadsleden met aan vullingen of kritiek opo het be leid kunnen komen. Vooraf aan deze „uitputtings slag" gaan de algemene beschou wingen; de fractievoorzitters ge ven dan hun visie op de toe komst, een beeld dat voor een groot deel uit (dure) wensen en verlangens bestaat. Dit jaar zullen de raadsleden hun spraakwaterval nog even in toom moeten houden. Op het stadskantoor staan de fi nanciële deskundige ambtena ren onder hoge druk. Ze moeten een begroting in elkaar timme ren die rekening houdt met de afspraken tussen raad en college (vastgelegd in de meerjarenbe groting), maar die ook de reali teit niet uit het oog verliest, na melijk dat Schiedam over steeds minder geld beschikt. Verder ontkomt men niet aan „het boze oog" van Gedeputeer de Staten, die „nee" zeggen als de begroting hen niet aanstaat; iets wat in het verleden al enke le malen gebeurde. Het optimisme waar Reinier Scheeres, wethouder van finan ciën, zijn meerjarenbegroting op baseerde, is helaas door een sombere realiteit achterhaald. Hoe het thans staat met zijn be cijferingen kon Scheeres niet mededelen: hij was tot aanstaan de maandag onbereikbaar. Burgemeester Te Loo zie, desge vraagd de toekomst met weinig optimisme tegemoet te zien: „De economische teruggasng doet zich overal gevoelen, zowel bij de vbedrijven als bij de over heid. Bezuinigingen, bezuinigin gen, het is niet anders". Door deze nieuwe ontwikkelin gen staat nog lang niet vast hoe de begroting voor 1982 er uit komt te zien, en welke voorzie ningen van het verlanglijstje worden geschrapt. Dat de ingrepen hard zullen aankomen staat buiten kijf. Toen de gemeenteraad in augus tus een knieval moest doen voor GS om de jaarrekening van '80 goedgekeurd te krijgen, en met veel omhaal van woorden enke le belangrijke beleidsvoorne mens „in een zijstraat parkeer de", in afwachting van betere tijden, kwam het al tot felle po litieke bosingen. SCHIEDAM Hoge nood, hond in de goot. Het klinkt zo een voudig. Maar zijn er ook honden die zich er aan houden? De ber gen poep op straat en trottoir doen het ergste vrezen. Bij de Openbare Nutsbedrijven van Schiedam heeft men gecon stateerd dat steeds meer mensen een hekel aan honden krijgen. Dat vindt de ONS jammer. Want honden laten „het" wel vallen zoals „het" komt, maar dat is nog geen reden om 'smen- sen trouwste vriend te gaan ha ten, meent de ONS. Aan de andere kant: aan die on rustbarende hoeveelheden poep in de stad moest toch iets gedaan worden... Een hond is zindelijk te maken. Hij wil best op de plaats waar „het" moet. Het ligt helemaal aan de hondebezitter of het dier ook de kans krijgt, „het" netjes te doen. Vandaar dat de Nutsbedrijven een folder hebben samengesteld met handige tips. Hoe uw hond te leren, „het" op de juiste plaats te doen. Belangstellenden kun nen deze folder tijdelijk mét gratis sticker aanvragen on der telefoonnummer 622222, toe stel 155. Speciaal voor de Schiedamse honden zijn ook een aantal toi letten aangelegd. Deze zijn op de volgende plaatsen te vinden: Havendijk, tegenover de Poortu- gaalsestraat. Plantageplantsoen, ter hoogte van pand Lange Nieuwstraat 63. Plantageplantsoen, ter hoogte van pand Lange Nieuwstraat 147. Newtonplein. Buurtpark Stricklede, langs pad v.m. R.K, begraafplaats. Vlaardingerdijk, ter hoogte van de panden nrs. 25 a/b tot en met 45 a/b. Bart Verhallernplein. Mgr. Nolenslaan, ter hoogte van het winkelcentrum. De juiste plaats hiervan wordt nog in sa menwerking met de werkgroep „Wonen en Leven" van de wijk- vereniging Nieuwland bepaald. Nieuw Mathenessestraat 11-13 Schiedam, telefoon 010-260012 Ook levering en reparatie alle merken Zijl weg 3 2678LC De Lier Tel.01745-5240 Ik wil vrijblijvend nadere informatie over Spouwmuurisolatie Isolerende beglazing Naam Adres Postcode Plaats Bon opsturen aan: privathermbv. Antwoordnummer 205 (postzegel plakken niet nodig) 2670 WE De Lier De sticker verzamelaktie Te Wapen, die Randstad Edi ties vorige week lanceerde, blijkt een enorm succes. In al twee gemeenten hebben verwoede verzamelaars het gepresteerd een boekje vol te krijgen. Wellicht ten overvloede wijzen we er nog op. dat op de pagina, vorige week in ons blad ge plaatst, een VOORBEELD van een waardebon voor 10 stickers is opgenomen. Het is dus niet de bedoeling daar misbruik van te maken, zoals overigens duidelijk stond aangegeven. ^van Dijk Lentefeest heeft ingenieuze bus Wat de Stichting nu op de weg gaat brengen is een Peugeot Diesel J.G. De carrosserie is een creatie, uitgedacht door het Schiedamse autobedrijf, Nefkens Eurodam B.V. dat hieraan de naam „Stoelmo- biel" verleende. De wagen is volledig functioneel voor een veilig en comfortabel vervoer van gehandicapte perso nen. Een wagenlift komt aan de Peugeot niet voor. Euvel van dergelijke liften was, dat bij weigeringen de passagiers de bus niet in of uit konden. Met het nu toegepaste systeem is dit uitgesloten. Bij het inladen van de bus zakt deze aan de achterzijde 30 cm. omlaag waardoor een opstap ontstaat die niet hoger is dan iri samenwerking met een stoeprand. Deze hoogte wordt overbrugd met een licht glooiende oprijplaat. Bij het wegrijden neemt de bus weer een horizontale stand in. Hij is uitgerust met een brede deur aan één der zijkanten. Een open gehouden bestuurcabine maakt een contact met de chauf feur ten alle tijden mogelijk, iets wat nuttig zal blijken als zich onverhoopt onder de passagiers iets mocht voordoen. Er is plaats voor drie invalide wagentjes met nog zes zitplaat sen voor eventuele begeleiders. Evenals in de bestuurderscabine zijn de zitplaatsen, verend ge stoffeerd in een fraaie uitvoe ring. Het interieur is geheel geïso leerd met voor de wintermaan den een verwarmingsinstallatie. De vensters zijn voorzien van getint glas wat het uitzicht bij felle zonneschijn niet bemoei lijkt. De nieuwe aanwinst is voorzien van een witte kleur met een in de stadskleuren gehouden brede band met daarop de Stichtings- naam. Het is een juweeltje van aanzien, en een primeur voor het Waterweggebied. Binnen kort gaat zo'n vervoersbus ook in Rotterdam de straat op. Enke le rijden reeds in verschillende andere steden van ons land. Alvorens de Peugeot als het ware werd onthuld, reikte me vrouw Rietje Konings de auto sleutels uit aan de vrijwilligers die met de bus gaan rijden. Het zijn Joke Lindeboom, Ab San- stra, Ton Tettero en Aad van Buuren. Dit viertal dat het func tioneren van de wagen mogelijk maakt, kreeg van haar boven dien een boeket bloemen. met Bovag-garantiebewijs vindt u in de showroom van Aanwezig bij de overdracht wa ren ook leden van het Stich tingsbestuur en genodigden, on der wie commissaris van politie C. van de Haagen. Ook de nodi ge pupillen van Lentefeest, hel pers en helpsters kregen de bus officieel voor de eerste keer te aanschouwen. Ook de vorige vervoersbus zal beschikbaar blijven. Wel wordt hiervan de lift verwijderd. Me vrouw Konings voorziet een verlaging van taxivergoedingen. Mogelijk dat hierdoor het be zoek aan bijvoorbeeld sociëtei ten, voor ouderen gedwongen zal gaan verminderen. „Ik zal contact opnemen met de besturen om te kijken of dit is te voorkomen. Ook fa miliebezoeken van ouderen die hiervoor hun taxivergoe ding benutten, moet mijns in ziens op peil blijven", aldus mevrouw Koning, die erg ge lukkig is met haar nieuwe Peugeot, een voertuig dat een halve ton als afschrijving van de kapitaalrekening met zich meebrengt. Wij helpen direct!!! Videoapecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop - Inruil - Reparatie Ook voor uw verlichting. Bettoweg 27, achter station Schiedam telefoon 621162-152222 LET OP ADRES Nu óók in Schiedam, Stationsplein 2, tel.:010-37.70.99. V

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 1