Besluiten van de gemeenteraad c.v.-loze'woningen in Woudhoek Eenmalige uitkering voor mensen met de laagste inkomen Herinrichting Hoogstraat loopt gesmeerd Verleende bouwvergunningen Openbare commissie vergade ringen Aanvragen bouwvergunning Gemeenteraads vergadering Leer uw hond zich netjes te gedragen Bureau Voorlichting "an tel. 010 260500 Gezinnen moeten voor 1 november aanvragen Aanvraag individuele huursubsidie verlengd tof 1 januari 1982 Bureau Huisvesting verlenging van registratie liorpmeente Schiedam ikAtie van de Gemeen publikatie RIOLERING 99 KOOPAVOND I HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG - 7 OKTOBER 1981 PAGINA 11 I 'umjJiL De gemeenteraad van Schiedam heeft in de verga dering van 21 september besloten een krediet van ƒ385.000,- te verlenen voor het ontwikkelen van een bouwplan van 180 woningwet-woningen in het zg. deelplangebied 4B 1 van de stadsuitleg in Woudhoek-Noord. Het plan omvat de bouw van 100 woningen in meergezinshuizen, maar ook van 80 eengezinswoningen, met een bijzonder karak ter. De gemeeflte is in overleg met het architecten bureau Kristinsson, dat een experimentele „c.v.- loze" woning in ontwikkeling heeft. Het is nu de bedoeling dat de 80 eengezinswoningen in Woud hoek-Noord als „c.v.-loze" woning worden gebouwd. Een dergelijke woningtype kenmerkt zich (uiteraard naast het ontbreken van een centrale verwarmingsin stallatie) door een aantal energiebesparende voorzie ningen. Zoals extra isolatie, de installatie van een warmtapwater-zonnecollector, de toepassing van iso latieluiken, zijnde beweegbare isolerende afscherming van de ramen en de mogelijkheid tot het terugwinnen van afvoerwarmte uit ventilatielucht. Door deze 80 woningen gunstig te plaatsen ten opzichte van de zon nestand, kan bovendien optimaal gebruik gemaakt worden van de invallende zonne-warmte. Verwacht wordt dat door al deze maatregelen de productie- warmte die vrij komt van elektrische apparaten (waaronder de verlichting), van de personen in die woning en van een eventuele kachel voldoende zal zijn voor het verkrijgen van een goed verwarmde woonruimte. Door het experimentele karakter van deze „c.v.-loze" woning liggen de ontwikkelingskosten hoger dan die voor de bouw van „normale" woningen, volgens bere kening ongeveer 1,2 miljoen meer. Aan het ministe rie van Economische Zaken zal om een extra bijdrage worden gevraagd. Door het verlenen van het voorbe reidingskrediet van 350.000 toont de gemeente de bereidheid het bouwplan aan te pakken. Voor de aanleg van riolering in de volkstuinen complexen Vijfsluizen en Thurlede heeft de ge meenteraad een bedrag van 6.513.000 toegekend. Door een intensiever gebruik van de tuinhuisjes, is de lozing van afvalwater uit de huisjes op de open sloten in de volkstuincomplexen zodanig toegenomen, dat een onaanvaardbare aantasting van het milieu dreigt te ontstaan. Dit kan worden voorkomen door de gebouwtjes aan te sluiten op de gemeentelijke riolering. Daarvoor bestaat thans een mogelijkheid. Ook het Hoogheemraad schap van Delfland heeft aangedrongen op deze riolerings-voorziening, zulks in het kader van de Wet verontreiniging oppervlaktewateren. Voor de uitvoering van het werk zal overleg worden gepleegd met de volkstuinders of de verenigingen van volkstuinders. Van dit overleg zal het mede afhangen of voor de uitvoering voldoende draagvlak aanwezig is. Nagegaan wordt tevens of het mogelijk is om, in samenhang met het rioleringswerk, ook waterleiding aan te leggen. Uitvoering zal alleen geschieden wan neer de investering rendabel is. Het te heffen riool recht zal dienen tot bestrijding van de jaarlijkse kos ten van onderhoud. Meer rioleringswerken, namelijk in Schiedam-West, waarvoor de gemeenteraad ƒ2.910.000 beschikbaar heeft gesteld. In dit stadsvernieuwingsgebied, waar voor de zg. Interim Saldoregeling zal gelden, zijn de aktiviteiten in volle gang. Genoemd kunnen worden de renovatie van het complex 213 woningen van St. Jozef, alsmede de verbetering van een aantal wonin gen in de Mariastraat. met de nieuwbouw in de omge ving van de Mariastraat zal naar verwachting medio 1982 worden begonnen. Vooruitlopend op de woningbouw zullen eerst de rio leringswerkzaamheden moeten plaatsvinden, te star ten in het laatste kwartaal 1981. Uit een ingesteld on derzoek is gebleken dat de riolering in West uitge breid dient te worden. Het gaat met name om het leg gen en recontrueren van een verzamelriool in de Aleidastraat en het vergroten van de riolering in de St. Liduinastraa. Het Hoogheemraadschap Delft gaat akkoord met het herziene rioolbemalingsplan. Voor de voorbereiding van woningbouwplan in het I.S.R.-gebied West IA is een aanvullend krediet van ƒ330.00 (tot ƒ723.000) door de raad verleend. In de eerste fase gaat het om ca. 100 woningen, maar het totale project zal kunnen omvatten: ca. 200 „gestapel de" woningen, 120 overdekte parkeerplaatsen en 600 m2 bedrijfsruimte op de hoek van de Mariastraat- /Nieuwe Haven. De gemeenteraad heeft besloten tot aanpassing van de zg. „Koopavondverordening" en van de „Verordening 10 dagen regeling", zijnde verorde ningen gebaseerd op artikelen van de Winkelslui tingswet 1976. In de Koopavondverordening wordt een permanente regeling getroffen voor de verschuiving van de donderdagse koopavond naar de vrijdagavond, wanneer de donderdag op een bijzondere dag valt, waarop de winkels gesloten dienen te blijven (Hemelvaartdag, Koninginnen- dag, enz.) Tot nu toe kwam de verschuiving ten laste van de zg. 10-dagen regeling, namelijk de maximaal 10 werkdagen per jaar waarbij t.b.v. winkelweken, braderieën, jaarmarkten en andere van plaatselijke belang geachte gebeurtenissen ontheffing verleend kan worden van de verboden, vervat in de artikelen 2 lid 1 onder b, 7 en 8 van de Winkelsluitingswet. Vandaar dat de „Verorde ning 10 dagen regeling" aangepast dient te wor den. Terwijl in de zijvleugels van het Proveniershuis werd gewerkt aan de bouw van wooneenheden voor alleen staanden en tweepersoonshuishoudens, is eind juli een gedeelte van het voorhuis van het Proveniershuis door brand vernield. Snel is toen bekeken of ook in het vernielde voorhuis wooneenheden gerealiseerd kunnen worden. Het is gebleken dat er mogelijkhe den zijn voor 6 van die wooneenheden. De kosten worden geraamd op 1.536.000, inclusief restauratie en herbouwwerk. Van C.R.M. wordt een subsidie ver wacht en een uitkering van de brandverzekering, in totaal 1.089.000. Het te investeren bedrag komt zo op 447.000 en daarvoor heeft de gemeenteraad nu een krediet verleend. Verwacht wordt dat de netto-huur zal uitkomen op ca. 250 per maand. In oktober 1981 zal het 400 jaar geleden zijn dat de basis is gelegd voor de huidige dienst Gemeentewer ken. Dit jubileum zal worden gevierd met een aantal activiteiten: een tentoonstelling in het Sted. Museum, waarbij de historische en huidige zaken met elkaar in verband worden gebracht; een jubileumboekje en een feestavond voor het personeel. De kosten van de her denking zijn geraamd op 33.000; de gemeenteraad heeft een krediet tot dit bedrag verleend. Voor de beveiliging van het hoofdbureau van politie is een bedrag van ƒ31.000 uitgetrokken,. Het gaat om het vervangen van 20 ruiten van vensterglas door se- curit-ruiten in de bovenblichten, terwijl de onderra- men van kogelvrij-dubbelglas voorzien zullen wor den. Op een aantal ruiten aan de voor- en achterzijde van het bureau komt een speciaal folie, waardoor men wel naar buiten maar niet naar bihnen kan kij ken. Dit alles ter bescherming van het personeel en van de kostbare en kwetsbare apparatuur in het bu reau. In de kranten hebt u al uitgebreid kunnen lezen dat, gezien de economische omstandigheden, de koopkracht van het publiek dit jaar niet gehand haafd kan blijven. Maar óók, dat de regering be sloten heeft om, ten behoeve van de koopkracht, aan de mensen die niet meer dan een minimum inkomen hebben, eenmalig een extra uitkering te geven. Dit zal zoveel als mogelijk is nog dit jaar gebeuren. Het is daarom zaak zo snel mogelijk de aanvraag voor de uitkering in te dienen. De gezinnen van twee of meer personen kunnen tot uiterlijk 1 november a.s. hun aanvraag indie nen. Het is dus voor hen kort dag. Daarna zal er voor de alleenstaanden met een eigen huishouden gelegenheid zijn de uitkering aan te vragen. Wan neer dat is, zult u later in de kranten kunnen le zen. Hieronder bijzonderheden over de uitkering en over de wijze van aanvragen. Wie kunnen er nu aanvragen? Kort gezegd zijn dat de gezinnen van twee of meer personen die samen één huishouding vormen en niet meer dan één mini mum-inkomen in de vorm van een loon of uitkering hebben. Dat betekent dat u de uitkering kunt krijgen: 1. als u getrouwd bent, met of zonder kinderen; 2. als u ongetrouwd bent met één of meer kinderen; 3. als u ongetrouwd samenwoont en een bijstandsuit kering voor een echtpaar ontvangt. (Indien u onge trouwd samenwoont en geen bijstandsuitkering voor een echtpaar ontvangt dan kunt u na 1 november aanvragen.) Hoeveel bedraagt de uitkering?Indien uw inkomen niet hoger is dan het minimum, dan is de uitkering: - voor gezinnen van twee personen 250,- - voor gezinnen van drie personen 350,- - voor gezinnen van vier of meer personen 450,- Voor alleenstaanden zonder kinderen zal te zijner tijd een bedrag van 150,- gelden. Als uw inkomen iets hoger is, dan wordt het meerdere op jaarbasis van de uitkering afgetrokken. Tot uw gezinsinkomen wordt gerekend: loon, uitke ring, pensioen, rente, alimentatie, bijverdiensten e.d., maar niet de kinderbijslag en de vakantie-uitkering. Indien u geen (aanvullende) bijstandsuitkering ont vangt moet uw inkomen voor tenminste éénderde deel uit loon of uitkering bestaan. Hoe moet u de uitkering aanvragen? Op het post kantoor kunt u het aanvraagformulier krijgen. Indien u nu moet aanvragen, zorg er dan wel voor dat uw aanvraag vóór 31 oktober in het bezit is van Burge meester en Wethouders van Schiedam. De behande ling van de aanvragen is opgedragen aan de Gemeen telijke Sociale Dienst. Wie te laat aanvraagt, komt niet meer in aanmerking voor de uitkering. Bij de aanvraag dient u een fotokopie te voegen van uw loonstrookje, pensioen- of uitkeringsberekening, da gafschrift van bank of giro, over de maand augustus 1981. Problemen met het invullen van het aanvraagfor mulier? Wanneer u er niet uitkomt kunt u voor een afspraak bellen naar de Gemeentelijke Sociale Dienst onder telefoonnr. 731614 en 264044. Buitenlandse Werknemers kunnen terecht op de spreekuren van de Stichting Hulp aan Buitenlandse Werknemers, welke zijn vermeld op de folder die bijgevoegd is bij het aanvraagformulier. Wanneer krijgt u de uitkering? De bedoeling is, dat u nog dit jaar over het geld kunt beschikken. Alleen als uw aanvraag aanleiding tot vragen geeft kan het zijn dat er later uitbetaald wordt. Door de gemeente Schiedam zijn in de maanden juli en augustus de onderstaande bouwvergunnin gen verleend. Belanghebbenden die nadere infor matie willen hebben over een bouwplan, kunnen hiervoor een afspraak maken met het Bouw- en Woningtoezicht in het Stadskantoor, elke morgen van 8.30 tot 10.00 uur met de heer M. v.d. Loo, tele foon 260500, toestel 188. - G. W. van Galen-Rietveld: voor het isoleren van de zijgevel en een gedeelte van de achtergevel van de bovenwoning Marconistraat 97 b; - G. J. te Loo: het vergroten van de woonkamer en het wijzigen van de achtergevel van de woning Weide 1; - R. H. A. Scholte: het wijzigen van de deur- en raam kozijnen in de voorgevel van de slijterij en het wijzi gen van de zijgevel, alsmede het gedeeltelijk verbou wen van de begane grond en de eerste verdieping van het pand Hoogstraat 188 hoek Korte Kerkstraat; - Openbare Nutsbedrijven Schiedam: het plaatsen van een prefabricated hoogspanningshuisje, gelegen in het deelgebied 2a van Woudhoek-Noord; - Hollandse Constructie Groep B.V.: voor het plaatsen van Romneyloodsen op het terrein Westfrankelandse- dijk 9; - Technische Installatiebureau v.d. Moezel BV: het oprichten van een kantoorpand aan de Schie 52; - A. Verver: het isoleren van de zijgevel plus een ge deelte van de achtergevel van het pand Marconistraat 97a; - Heyberg en Co B.V.: het in- en uitwendig verbou wen van de opslagruimte tot bedrijfspand met kan toor gelegen aan de Strickledeweg 21; - J. van Aken: het vergroten van de dakkapel aan de voorzijde van de woning Maasstraat 25; - Stichting tot Behartiging van de belangen van de Taizé-groep Schiedam-Kethel: het vergroten van een clubhuis en het plaatsen van een voetbrug op een per ceel grond gelegen aan de Schiedamseweg 115; - P. en J. de Bruin: het gedeeltelijk wijzigen van de winkelpui van het pand Korte Singelstraat 1; - E. D. R. Lima: het inwendig verbouwen van de wo ning Rotterdamsedijk 84; - Van Velzen La Feber: het samenvoegen en verbou wen van de v.m. winkel en het café^Vlaardingerstraat 17 en 19 tot een horecabedrijf; - A. Mettes: het verbouwen en vergroten van het win kelpand met bovenverdieping Dam 22a; - Esso Chemie BV: voor het indelen van de kantoor ruimten op de le, 4e, 5e, 6e, 7e en 8e verdieping van het pand Torendijk aan de 's Gravelandseweg 298; - J. W. P. H. van Alpen: het plaatsen van een dakka pel aan de achterzijde van de woning Hooiland 8; - J. R. Klatten: het gedeeltelijk wijzigen van de ach tergevel van de woning Weide 9; - H. M. van Vessem: het verbouwen van de woning en de winkel Rotterdamsedijk 240a tot een horecabe drijf, alsmede het wijzigen van de achtergevel; - G. v.d. Bos: het vergroten van de aanbouw achter de woning Spoorbaanstraat 17; - A. C. Bijl: het vergroten van de dakkapel aan de achterzijde van de woning, alsmede het gedeeltelijk wijzigen van de eerste verdieping van de woning Schiedamseweg 45; - A. Tenhaaf: het in- en uitwendig verbouwen en ver groten van de woning Kerklaan 38; - S. Akboga: het plaatsen van twee dakkapellen, één aan de zijde van de Groenelaan en één aan de zijde van de Gasstraat; - H. J. C. v.d. Staay: het vergroten van de woning als mede het plaatsen van een dakkapel aan de achterzij de van deze woning Bosrand 11; - Fa. J. van Rij en Zn.: het wijzigen van de achterge vel van de woning Weide 16; - Duchateau en Co B.V.: het vernieuwen van de bui tenkozijnen van de woningen gelegen aan de West- vest en de hoek van de Gerrit Verboonstraat. Het prachtige weer van de laatste tijd is er mede de oorzaak van dat het met de bestrating van de Hoogstraat gesmeerd loopt. De straatmakers kun nen hun werk, niet gestoord door regen, rustig voortzetten. Het ziet er dan ook naar uit, dat de werkzaamheden voor de feestdagen in december gereed zullen zijn. Het plan van de herinrichting van de Hoogstraat omvat de Hoogstraat tussen de Korte Dam en de Koemarkt, de Appelmarkt, het Museumplein en de op de Hoogstraat aansluitende stegen en de af rol naast de Lange Achterweg. Tijdens de werkzaamheden is men enkele keren op moeilijkheden gestuit die niet waren voorzien. Omdat in het grijze verleden niet alles op kaart werd gezet wat zich in de grond bevond, moest soms voorzichtig te werk worden gegaan als weer eens een kabel of pijp onder de oppervlakte te voorschijn kwam. Bij de herinrichting van de Hoogstraat gaat het niet alleen om het aanbrengen van een nieuwe bestrating, maar ook zal aandacht worden geschonken aan de groenvoorziening en de openbare verlichting. Tevens verdwijnen de oude afwateringsputten uit het midden van de Hoogstraat. Daarvoor in de plaats wordt even wijdig aan de gevellijn op een afstand van 1,50 m. een gootconstructie toegepast met gietijzeren roosters. Deze gootconstructie tussen de Korte Dam en de Ap pelmarkt komt aan de westzijde van de Hoogstraat te liggen en tussen de Appelmarkt en de Koemarkt aan de noord-oostzijde. De Hoogstraat zelf krijgt een vrij moderne bestrating. Op het Museumplein wordt het bestratingsmotief van De termijn waarbinnen de aanvraag voor de indivi duele huursubsidie over de periode 1 juli 1981 tot 1 juli 1982 moest zijn ingediend, is door de minister met drie maanden verlengd. Dit houdt in dat huurders, die menen voor deze subsidie in aanmerking te ko men en nog geen aanvraag hebben ingediend, nog tot uiterlijk 1 januari 1982 de gelegenheid hebben een aanvraag-formulier bij het gemeentebestuur in te le veren. Voor inlichtingen kan men opbellen naar de afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie in het Stadskantoor 2e etage, telefoon 260500, toestel 367 of 192. Deze afdeling is hiervoor geopend op elke werkdag van 9.15 tot 12.15 uur en van 13.45 tot 16.15 I uur. In de komende twee weken zullen de onvermelde commissies in het openbaar vergaderen. De agen da's met de bijbehorende stukken zullen ter inza ge liggen bij het bureau Voorlichting in het Stads kantoor. Vijf dagen voor de vergadering kunnen daar ook telefonisch, op nummer 260500 toestel 250, inlichtingen worden gevraagd over het door gaan van de vergadering en over de te behandelen agendapunten. Vrijdagmiddag 9 oktober - Welstandscommissie, in de rechter nis van de recreatiezaal van het Stadskantoor, aanvang van het openbare gedeelte omstreeks 15.30; Maandagmiddag 12 oktober - AROB-Bezwaarschrif- tencommissie voor huisvestingszaken, in de vergader kamer op de 5e etage van het Stadskantoor, aanvang 14.30 uur; Maandag 12 oktober - Commissie voor de Volksge zondheid, in het Stadhuis aan de Grote Markt, aan vang 20.00 uur; Dinsdag 13 oktober - Commissie voor Financiën en Economische zaken, in het Stadhuis (voorm. B en W- kamer) aanvang van het openbare gedeelte 20.00 uur Behandeld wordt de agenda voor de gemeenteraads vergadering van maandag 19 oktober, voor wat be treft de financiële aspecten van de voorstellen, alsme de eventuele punten met betrekking tot de Openbare Nutsbedrijven; Woensdag 14 oktober - Commissie voor de Ruimtelij ke Ordening, in het Stadhuis aanvang 20.00 uur; Maandag 19 oktober - Sportraad, in het Stadhuis, aan vang 20.00 uur. de Hoogstraat doorgezet. Er vindt hier een plaatselij ke verkleining van de vakverdeling plaats, waarbij door het wisselend toepassen van de zwarte en grijze betonklinkers een bestrating ontstaat in de vorm van een dam-/schaakbord. Voor de stegen die op de Hoogstraat uitkomen wordt uitgegaan van het behoud van het historische karak ter, door het toepassen van bestaande materialen. Ge let op de breedte van de Hoogstraat en de aansluiten de stegen kunnen slechts in zeer beperkte mate groenvoorzieningen worden gemaakt. Wel worden ter plaatse van het Museumplein, bij de afrol naar de Lange Achterweg en bij het Broersveld bomen aange bracht. Het Museumplein zal een duidelijk openbaar karakter krijgen. Het plein wordt als het ware bij de Hoog straat getrokken, er komt de nodige zitgelegenheid in de vorm van gemetselde muurtjes, waarop betonnen zitelementen worden aangebracht. De Hoogstraat is een voetgangersgebied. Voorgesteld wordt het bevoorradingsverkeer in de Hoogstraat al leen toe te laten op maandag t/m vrijdag tussen 7.30 uur en 11.30 uur. Buiten deze bevoorradingsperiode zal de Hoogstraat zijn afgesloten voor alle verkeer. Bij de dienst Gemeentewerken zijn de onderstaande aanvragen voor een bouwvergunning binnengeko men. Belanghebbenden kunnen nadere informatie krijgen bij het Bouw- en Woningtoezicht in het Stads kantoor, elke morgen van 8.30 tot 10.00 uur bij de heer M. v.d. Loo, telefoon 260500 toestel 188. - Ostade BV voor Abel Tasmanstraat: bedrijfspand met dienstwoning bonwen; - Van Velzen La Feber voor Lange Kerkstraat 26/Kreupelstraat 1: in- en uitwendig verbouwen en vergroten van de winkel en het woonhuis; - Marius L. Magrijn voor Hoogstraat 176 en 178: in- en uitwendig verbouwen van de winkelpanden; - St. Midden- en Kleinbedrijf Rotterdam (gemeente bestuur Schiedam) voor Couwenhovenstraat hoek Nieuw Mathenesserstraat: bedrijfs- en verzamelge bouw oprichten; - Gem. Woningbeheer voor Buitenhavenweg 7: voor malige politiepost verbouwen tot kantoorruimte t.b.v. S.G./VVV; - A. v.d. Engel, districtshoofd Rijksgebouwendienst, voor Lange Nieuwstraat 193: gedeeltelijk wijzigen van entree i.v.m. het plaatsen van een gasmeterkast; - P. E. Bijloo voor Lange Nieuwstraat 177: in- en uit- De gemeenteraad van Schiedam houdt de maandelijk se openbare vergadering op maandag 19 oktober in de recreatiezaal van het Stadskantoor, aanvang 20.00 uur precies. De agenda met de voorstellen ligt in de voorgaande week ter inzage bij het bureau Voorlichting in het Stadskantoor en is tijdens de vergadering verkrijg baar bij de bode in de zaal. De registratie als woningzoekende bij het gemeentelij ke burau Huisvesting, 's Gravelandseweg 567, is nor maal gesproken twee jaar geldig. Per 1 oktober 1981 zou wederom een groot aantal woningzoekende hun registratie moeten verlengen. Aangezien echter hopelijk binnen afzienbare tijd met de automatisering van het bestand van woningzoe kenden zal worden begonnen, heeft het geen zin om thans een inschrijving volgens de oude procedure te verlengen. Zodra de voorbereidingen voor de automatisering af gerond zijn, zullwen alle woningzoekenden die in Schiedam geregistreerd staan (thans ca. 8.500) een nieuw formulier in te vullen krijgen. Dit zal aan de betrokkenen met een begeleidende brief worden toe gezonden. De inschrijvingen, welke per 1 april en 1 oktober 1981 verlengd hadden moeten worden blijven gel dig, tenzij de geldigheid om andere redenen ver valt, zoals bij verhuizing en dergelijke. Het is jammer dat nog steeds veel mensen een he kel aan honden hebben. En dat alleen maar van wege de hondepoep op de stoep! Of op de kinder speelplaats, of op de speelweide, op het woonerf of op een andere plaats waar het hondevuil niet hoort te liggen en hinder aan anderen geeft. Wan neer alle honden „het" netjes in de goot zouden doen, of in het hondetoilet, of op een andere plaats waar niet gelopen wordt, dan zou de hekel aan honden verdwijnen. Maar de hond zélf kan het niet helpen: het is de schuld van zijn baas, die hem niet heeft opgevoed! En dat terwijl het opvoeden van de hond, hem zindelijk maken, heus niet zo moeilijk is. Zeker niet bij jonge honden. Zij willen best op de plaats waar het moet. Zij moeten alleen maar weten waar het wél en waar het niet moet. Verder is het gewoon een kwestie van even volhouden. Want uw hond zal niet meteen be grijpen wat zijn (nette) baas van hem wil. Miar als hij 't eenmaal door heeft, waar hij moet zijn, dan zal hij zijn manieren nooit meer vergeten. Hoe u uw hond kunt dresseren om zijn behoefte te doen in de goot, het hondetoilet of op een andere daarvoor geschikte plaats, staat omschreven in een duidelijke trainingsfolder, samengesteld door ervaren kynologen. De folder is verkrijgbaar bij de afd. Voor lichting van de Openbare Nutsbedrijven. Bel nummer 622222 toestel 155 en de folder wordt toegestuurd, met daarbij gratis een sticker. Dan de hondetoiletten. Daarvan zijn er zeven te vin den in Schiedam, met een achtste op komst. Ter aan moediging, om uw hond er vooral gebruik van te la ten maken, vermelden we de plaatsen: - Havendijk, tegenover Poortugaalsestraat - twee in het Plantageplantsoen, ter hoogte van de panden Lange Nieuwstraat 63 en Lange Nieuwstraat 147 - Newtonplein - Buurtpark Stricklede, langs het pad van de voorma lige R.K. begraafplaats - Vlaardingerdijk, ter hoogte van de panden 25 t/m 45 - Bart Verhallenplein - en er komt er een bij het winkelcentrum Mgr. No- lenslaan, waarvan de juiste plaats nog bepaald moet worden in samenwerking met de werkgroep „Wonen en Leven" van de wijkvereniging Nieuwland. wendig verbouwen van de woning; - H. Hill voor Boterstraat 87-89: winkelpand met er boven gelegen ruimten inwendig verbouwen; - Drukkerij Elba voor Fokkerstraat 505: drukkerij vergroten; - Schietsportvereniging Schiedam voor Lange Haven 57a: atelier/bedrijfsruimte verbouwen tot schietbaan met recreatieruimte; - Aann. mij Gebr. v.d. Luitgaarden voor Broersvest 117: winkel gedeeltelijk verbouwen en pui verande ren en vernieuwen; - G. de Jonge voor Rietkraag 51: gedeeltelijk wijzigen van de achtergevel van de woning; - F. C. Visser voor Van Ostadelaan 20a: woning in wendig verbouwen en berging aanbouwen; - Aann. bedrijf J. v.d. Tempel en Zn BV voor Sint Liduinastraat 78: inwendig verbouwen en vergroten van de winkel; - s.s.v. S.V.V. voor Sportpark Harga: het plaatsen van een toiletgroep op het terrein van S.V.V.; - Bloemsierkunst „Petite Fleur" voor Lorentzlaan 30: het aanbrengen van ettdeur in de westgevel van het pand.

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 11