Gerard Vroegh: „Voor herhaling vatbaar" ORANJE Bingo bij Lentefeest Boksen Dammen Zaalvoetbal Tafeltennis Korenbeurs Volleybal Bingo Redacties Turndag Wedstrijdelement Uitslagen HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG - 7 OKTOBER 1981 PAGINA 17 SCHIEDAM sportief bekeken JBN scheidsrechter Rinus de Bijl reikt hier de prijzen uit. SLIJTERIJ/WIJNHANDEL V BELT, WIJ BEZORGEN Randstad Edities verschijnen in het grootste deel van Z-Holland. 34 Edities. Wekelijks totaal oplage 1 miljoen. Hoofdkantoor: Koopmansstraat 9 Rijswijk Telefoon 070-190222. SCHIEDAM Budo-sport Schiedam organi seerde afgelopen zondag voor de eerste maal een judo-toernooi voor meisjes van 6 tot en met 16 jaar. 112 jeugdige judo-dames lieten zich inschrij ven om een greep te doen naar het ere-metaal. Gerard Vroegh, die met mede-leraar Rien Bos man, vijf sportscholen hadden aangeschreven uit het district Zuid-Holland kunnen terugkijken naar een bijzonder geslaagd toernooi. Een actie uit de groep 6-7 jarigen. Patricia van Schie maakt tweede beenworp bij Gabriëlle Collé. Tolenaar paard minitramp jeugdturnsters- /heren o.l.v. A. v.d. Touw Aspasia Rotterdam o.l.v. mevr. Tolenaar Opkomst muziekband en alle deelnemers sters. Prijsuitreiking. Sluiting door de voorzitter C. van Oudheusden. Afmars alle deelnemers/sters. De boksers van de Schiedamse Boks Vereniging De Haan had den de lange afstand naar Drachten beslist niet in de be nen, getuige de successen die daar werden behaald. Ali Yer won in het lichtwelter^gewicht van Scholten uit Leeuwarden door knock-out in de eerste ron de. Een prestatie die aanzien kreeg als men weet dat de bewuste Scholten al tweemaal had deel genomen aan de Nederlandse kampioenschappen. Yuvusz Yeyin deed beslist niet voor hem onder. Hij won door opgave in de eerste ronde van zijn tegenstander. Piet Mulder won op punten van de Leeuwarder Bootsma en dit was Mulder zijn vierde overwin ning in successie. De enigste ne derlaag werd geleden door Senol Uysal. Hij werd verliezer op punten tegen V.d. Wal uit Gro ningen. Het paradeteam van de damclub schijnt an slag te zijn. Kon vori ge week nog met kunst en vlieg werk een gelijkspel worden af gedwongen. Zaterdag werd een gevoelige nederlaag geleden te gen het niet sterk geachte Al- blasserdam. Na een snelle remise van Dick van Schaik werden de Schie dammers op een achterstand ge zet door verlies van Leen Lijkle- ma, die positioneel werd wegge speeld. Na gelijke spelen van Leo Mous en Peter Lansbergen werd de kloof vergroot, omdat invaller Huib de Waard zijn meerdere moest erkennen in Cees Rij kaart. Het doek viej definitief toen Sjaak Prins zijn gewonnen stelling in tijdnood vergooide en het slachtoffer werd van een simpel slagzetje. Ook Rob van Eijk moest de punten inleveren, omdat hij in een klassieke stand mistastte. Tegen deze nederlagen wisten de Schiedammers slechts één overwinning te boeken. De goed in vorm zijnde Ron Heusdens gaf zijn tegenstander geen schijn van kans. Ondanks enig over wicht werden de twee overige partijen remise gehouden, al had Piet Bastiaanse daarvoor zes uur achter het bord gezeten. In de komende week zal de teamleider Rob van Eijk het niet gemakkelijk krijgen om de rust in de ploeg te doen weerkeren. Tegen de povere resultaten van het eerste tiental staat het goede spel van het tweede en derde team van Schiedam. Schiedam 2 wist in haar vierde wedstrijd ongeslagen te blijven. Op reguliere wijze werd Dubbel dam naar een nederlaag ge speeld, terwijl Dubbeldam toch over een aantal spelers beschikt die overeens uitkomen in de na tionale hoofdklasse met name bij Dordrecht. Overigens een vreemde situatie in de dambond, waar het moge lijk is om voor meer dan een vereniging uit te kunnen ko men, hetgeen competitieverval sing in de hand werkt. Het derde team van Schiedam doet het fantastisch. Tegen het sterke Charlois 2 werd met niet minder dan 13-3 gewonnen. Deze uitslag biedt goede per spectieven voor een hoge klasse ring. De uitslagen van de maandag avond gespeelde wedstrijden in de zaalvoetbalcompetitie zijn: VVOHMartinit 2-3, Real Par- bo—HBSS 4-3, GLZ—Groe- noord 5-3, DZBOlympus 6-1, FCN'66Schiedamse Boys 8-3, VVK-OHVV 0-3, Hermes DVS—Sparta 6-4, MVV'27— SPSV 2-6, The Harvards—SVV 6-6, NieuwenhoornPPSC 8-1 en Jongh BoysSVDPW 2-1. Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 265997-264140 SCHIEDAM De geduchte aderlating op de kapitaalsreke ning van de Stichting Lente feest met de aankoop van een tweede vervoersbus maakt méér aktiviteiten nodig, dit vooral nu hard wordt gewerkt om te komen tot een eigen ge bouw in samenwerking met de Rijnmondband te realiseren. Heet van de naeld organiseert Lentefeest in haar gebouw aan de Broersvest donderdagavond een bingo met ongekend grote p ijzen, waaronder een elektri sche naaimachine. De eerste balletjes gaan om 20.00 uur rol len. De ruimte is niet onbe perkt, wie mee wil doen moet dan ook tijdig aanwezig z")h. De Schiedamse Scheidsrechters Vereniging is 12 november aan de beurt in het clubgebouw van de voetbalvereniging Schiedam en bij de Vlaardingse Schiedsrechters Vereniging komt de com missie op 24 november in het clubgebouw aan de Marnixlaan. De tafeltennissers van de Schie damse Invaliden Sportvereni ging De Ooievaars hebben in deze nog prille kompetitie, hun tweede nederlaag te pakken. Thuis tegen Monting 1 werd het, door gebrek aan mentaliteit, een 3-7 nederlaag. De Schiedam mers, na degradatie van het af gelopen seizoen, komen nu ook in de vierde klasse duidelijk routine tekort. Vooral in de ex tra verlengingen gingen veel partijen verloren. Het enige geldige excuus wat De Ooievaars kon aanvoeren, was het niet meespelen van Mare Chomette. Alleen John du Chatinier kwam boven de grauwe middelmaat uit met twee winstpartijen. George du Chatinier, die de on dankbare taak had om Mare Chomette te vervangen, boekte slechts één overwinning. On danks fel verweer van Wout Peeman, ging alles na drie ga mes toch de mist in. Het zonder trainer zittende De Ooievaars zal er in de resteren de wedstrijden beslist uit een ander vaatje moeten tappen, want anders is de degradatie wederom niet te ontlopen. Met het verlies tegen Monting, heeft dit team nog geen enkel punt en staat daardoor nu met beide be nen op de onderste plaats. Zaterdag deed het eerste jongen steam van de tafeltennisvereni ging De Korenbeurs een ge slaagde aanval op de koppositie in de afdeling Landelijk B. Voor aanvang van het duel te gen tegenstander Klusi hadden de Schiedammers 1 punt achter stand op de ploeg uit het Lim burgse Geleen.. Na acht partijen was er op regelmatige wijze een tussenstand van 4-4 ontstaan. De laatste twee partijen van Ronald van Kampen en Richard v.d. Toorn zouden dus de doorslag geven. Ronald sleepte al snel de eerste winst binnen door in twee ga mes van Corvers te winnen, waardoor hij tot een totaal van drie gewonnen wedstrijden kwam. De beslissing; winst of gelijkspel, lag nu in handen van Richard v.d. Toorn. Na drie zeer span nend verlopen games wist hij; met 26-24 in de derde game, de volle winst binnen te halen. Dit betekende tevens zijn twee de overwinning van die dag; Aad de Beer bleef geheel onver wacht op nul steken. Door dit resultaat zijn de spelers van coach Fred de Haas de nieu we lijstaanvoerders in de compe titie. Het eerste meisjesteam verloor in Zaandam wederom van de thuisspelende vereniging ZTTC. Na acht partijen was er een 4-4 stand ontstaan maar de resteren de twee partijen konden helaas niet in winst worden omgezet. Pascale Barkey en Magna v.d. Kraan kwamen tot twee over winningen; Sharida Mohamed- joesoef bleef helaas met lege handen. In de sporthal Margriet speelden het dames- en herenteam van de volleybalvereniging Both Partners hun eerste competitie wedstrijd. De heren traden voor het eerst in de tweede divisie aan tegen UVC uit Utrecht. De Schiedammers wonnen de wedstrijd zonder al te veel moei te met 3-1 met de setstanden 15- 13, 15-8, 7-15 en 15-3. UVC be gon de wedstrijd met een sterk verzwakt team in vergelijking met het vorig seizoen. De dames speelden hun eerste wedstrijd in de promotieklasse tegen WIK/BW en wonnen deze na goed spel met 3-0. De setstan den waren hier 15-13, 15-7 en 15-9. Vanavond wordt er weer een bingo-avond gehouden in het gebouw voor Chr. Sociale belan gen aan de Lange Haven. De eerste nummers worden afge roepen om precies acht uur en vanaf zeven uur is de zaal al open. De opbrengst van deze avond is bestemd voor SIS De Ooievaars. Dat de Schiedamse voetbalver enigingen elkaar hun clubblad gaan toezenden gaat een steeds grotere vorm aannemen. Om aan deze goede samenwerking tussen de voetbalverenigingen mede te werken publiceren wij hieronder de lijst van de club bladredacties in het vertrouwen dat men deze in het adressenbe stand op zal nemen. BFC, J. Pellen, Spoorbaanstraat 23, 3119 JG Schiedam Demos, W. Groenhorst, Klaas Katerstraat 96, 3119 LL Schie dam DHS, W. H. Eshuis, Koekoeks laan 33, 3121 XJ Schiedam DRZ, E. Heukels, v. Beveren straat 3a, 3117 KS Schiedam Excelsior'20, A. van Son, Louise de Collignylaan 181, 3136 NN Vlaardingen FCN'66, D. Hoogstad, Nw. Dam- laan 483, 3119 AL Schiedam GSS, L. Coster, Rotterdamsedijk 154, 3112 BJ Schiedam GTB, R. Hendriks, v. Leeuwen- hoeckstraat lb, 3112 SN Schie dam Hermes DVS, Joh. v.d. Gaag, Schubertplein 145, 3122 NJ Schiedam HBSS, M. Klink, v. Heutszpark 54, 3131 NH Vlaardingne Martinit, T. Jongenotter, Joh. Straussplein 233, 3122 ZD Schie dam Olympus, A. M. Janssen, v. Be verenstraat 44a, 3117 KW Schie dam PPSC, H. Ottenhof, Hagastraat 38, 3114 ND Schiedam SVV, A. van Dijk, Faassenplein 114, 3123 NM Schiedam Schiedam, T. Verwey, Mozart- laan 177, 3122 HG Schiedam SFC, K. Zuidema, Ch. Th. Storkstraat 86, 3119 VE Schie dam SVDPW, J. v.d. Knaap, v. Ho- gendorpstraat 74, 3118 LJ Schie dam Ursus, H. Schutten, v. Oldenbar- neveltstraat 106, 3119 MP Schie dam WK, mej. S. Olsthoorn, Polder weg 148a, 3125 KG Schiedam Zaterdag houdt de Schiedamse vereniging voor lichamelijke oe fening „Tot Heil Onzer Ribben kast" onderlinge wedstrijden in de sporthal Margriet. Het programma wordt om één uur geopend door de voorzitter C. van Oudheusden. De wed strijden zullen worden afgewis seld met demonstraties en om ongeveer zes uur zal het gehele programma afgewerkt zijn. Het volledige programma is: Opmars kleuters en meisjes 7-11 jaar. Draaien van de eerste 2 toestel len voor de kleuters en meisjes 7-11 jaar. Demonstraties: langemat heren o.l.v. A. v.d. Touw minitramp jeugdturnsters o.l.v. A. v.d. Touw trimmen heren o.l.v. N. Klein- herenbrink Opmars meisjes 12-16 jaar, jon gens, heren en 1 groep meisjes 10-12 jaar. Draaien eerste 2 toestellen voor de meisjes, jongens en heren. Demonstraties: brug dames o.l.v. De scheidsrechterscommissie van de KNVB afdeling Rotter dam gaat bezoeken afleggen bij de scheidsrechtersverenigingen en hoopt daarbij de scheidsrechters te ontmoeten om met hen van gedachten te wisselen omtrent actuele aangelegenheden. Er wordt gestart op 8 oktober bij de Rotterdamse Schiedsrech ters Vereniging, op 28 oktober komt de scheidsrechters vereni ging Hoeksewaard/Flakkee aan de beurt en op 3 november de scheidsrechtersvereniging Rijnmond. Meisjes judo evenement toernooi geslaagd Gerard Vroegh: „Dit even ement is zo goed aangeslagen, dat we er een jaarlijks terug kerend gebeuren van willen maken. Niet alleen de deel neemsters, maar ook de lei ders van de sportscholen en verenigingen waren erg ent housiast". „Zoveel sportplezier voor de jeugd geven is toch wel een grote voldoening ondanks het vele werk wat er aan vast zit", vulde Rien Bosman aan. De 112 meisjes kwamen van de sportschool Hoogendijk uit Vlaardingen, het Budo-instituut Hoogvliet, sportschool Den Edel uit Gouda, de Delta-sport uit Spijkenisse en de Schiedamse afvaardiging van sportschool Lagerwaard en de organise rende sportschool, de Budo- sport Schiedam. De wedstrijden werden afgewerkt op vier wedstrijdmatten. In de ochtenduren kwamen de meisjes van zes tot en met elf jaar op de matten. Bij de allerkleinsten was het voor veei meisjes de eerste keer dat ze te maken kregen met het wedstrijdelement in de judosport. Met groot enthousiasme van de aanwezige ouders en belangstel lenden brachten de kleintjes een leuk judospel op de matten. Duidelijk hadden ze door dat er op een sportieve manier gewon nen moest worden om in de prijzen te vallen. De finale tussen de zes-jarigen Christine de Wilde uit Schie dam en Jette Oescher uit Hoog vliet werd gewonnen door een keurig uitgevoerde houtgreep van de Schiedamse. Bij de leeftijdsgroepen van twaalf tot en met zestien jaar kreeg men hoofdzakelijk te ma ken met meisjes met een stuk wedstrijdervaring. De meisjes die op een sportieve wijze duidelijk lieten merken waar voor ze waren gekomen, probe ren om prijzen te winnen. In de klasse 12-13 jarigen was het José Streefkerk van sport school Den Edel uit Gouda, die alle wedstrijden overtuigend in haar voordeel besliste. In de fi nale tegen Bianca Lourens uit Hoogvliet toonde ze duidelijk dat om te winnen een goede techniek met een enorme inzet een voorwaarde is om kam pioen te worden. Na elke categorie werden de prijzen uitgereikt door Judo Bond Nederland scheidsrechter Rinus de Bijl. Na afloop brachten een groot aantal judoka's naar voren het bijzonder leuk te vinden om aan een dergelijk toernooi deel te nemen. Alleen er moeten meer wedstrijden voor dames judoka's in het district Zuid- Holland georganiseerd worden om een goede wedstrijdervaring op te bouwen. Groep één 6-7 jaar 1. Christine de Wilde, Budo- sport Schiedam. 2. Jette Oescher, Budo-instituut Hoogvliet. 3. Pamely van Helden, Budo- sport Schiedam. Groep twee 6-7 jaar. 1. Diana Vroegh, Budo-sport mevr. Scheerders/mevr. Vrij land minitramp heren o.l.v. A. v.d. Touw langemat meisjes/jeugdturnsters o.l.v. A. v.d. Touw hoepel oefening dames o.l.v. mevr. Kramers Opmars kleuters en meisjes 7-11 jaar. Draaien van de 2 laatste toestel len voor de kleuters en meisjes 7-11 jaar. Demonstraties: knots oefening alle dames T.H.O.R. springnummer gem. jeugdturn sters/heren o.l.v. A. v.d Touw ritmisch dames o.l.v. mevr. Kra mers kleuters o.l.v. mevr. Scheerders Opmars meisjes 12-16 jaar, jon gens, heren en 1 groep meisjes 10-12 jaar. Draaien van de laatste 2 toestel len voor meisjes, jongens en he ren. Demonstraties: Aspasia Rotter dam o.l.v. mevr. Tolenaar balk dames o.l.v. mevr. Scheer ders Aspasia Rotterdam o.l.v. mevr. Schiedam. 2. Diana Glas, Budo-sport Schiedam. 3. Barbara van Helden, Budo- sport Schiedam. Groep één 8-9 jaar. 1. Patricia Oppers, Delta-sport. 2. Wendy Faatz, sportschool Hoogendijk. 3. Nicolet Schaper, sportschool Lagerwaard. Groep twee 8-9 jaar. 1. Gabriëlle Totaro, budo-insti- tuut Hoogvliet. 2. Marielle van Haaften, budo- sport Schiedam. 3. Bianca Wessels, budo-sport Schiedam. Groep één 10-11 jaar. 1. Patricia van Schie, sport school Hoogendijk. 2. Fatima Armanduz, sport school Lagerwaard. 3. Inge Vlaanderen, Delta-sport. Groep twee 10-11 jaar. 1. Jackie van Driel, Delta-sport. 2. Saskia vdn Eek, sportschool Lagerwaard. 3. Sandra van der Lubben, Budo-sport Schiedam. Groep drie 10-11 jaar. 1. Annegitha Miedema, Deltc sport. 2. Melinda Woudenberg, sport school Hoogendijk. 3. Marian den Braasem, Budo- sport Schiedam. Groep vier 10-11 jaar. 1. Bianca Verweymerden Delta-Sport. 2. Marielle Jordaan, Budo-insti- tuut Hoogvliet. 3. Meranda van Dooren, Delta- Sport. Groep één 12-13 jaar. 1. Ingrid Troost, Budo-instituut Hoogvliet. 2. Monique Veldhoven, Budo- sport Schiedam. 3. Carla van Egmond, Budo-in stituut Hoogvliet. Groep twee 12-13 jaar. 1. Jose Streefkerk, Sportschool Den Edel. Bianca Lourens, Budo-insti-| tuvt Hoogvliet. 3. Ellen Westdijk, sportschool Hoogendijk. Groep drie 12-13 jaar. 1. Thony Hartog, Delta-sport. 2. Esther Woudenberg, Sport school Hoogendijk. 3. Monique van de Most, Budo- sport Schiedam Groep één 14 t/m 16 jaar. 1. Esmeralda Hofman, Budo-in stituut Hoogvliet. 2. Alexandra Scherbijn, Delta- sport. 3. Miranda van Schie, Sport school Hoogendijk. Groep twee 14 t/m 16 jaar. 1. Corine Waardenburg, Budo- instituut Hoogvliet. 2. Angelique Westdijk, sport school Hoogendijk. 3. Marischa Hoogenboord, Sportschool Hoogendijk. Groep drie 14 t/m 16 jaar. 1. Kitty Poppelaars, Delta-sport. 2. Linda Jonkers, sportschool Lagerwaard. 3. Annelies van Dorp, Budo-in stituut Hoogvliet.

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 17