Nieuwe Franse dagen bij Slot Zestig jaar dieren bescherming] VANDAAG Meisjes judo deze krant Wanbetalers hebben schuld van 90 mille Prins Claus opende nieuw hoofdkantoor SLUIS Ongeregeldheden laaien weer op in wijk Nieuwland 9.98 FRIKAND0 ROLLADE Keukenbrand op tijd geblust Droge kleding verraadt inbrekers Nostalgische Stoomdag in Spaansepolder Volkstuin ders blij met komst sanitair 111 Te wapen... maar wel eerlijk Ruilbeurs in Nieuwland VOLVO bei KOSTER Penning-Monza Stadsblad Labyrint SCHAAP ERTAN 738222 T.V. DEFEKT? RADIO ABA Randstad Edities verschijnen in het grootste deel van Z-Holland. 34 Edities. Wekelijkse totaal oplage ca. 1 miljoen. Hoofdkantoor: Koopmansstraat 9 - Rijswijk - Telefoon 070- 190222. SCHIEDAM Ongeveer 60 bewoners van de Grensflat hebben gisteravond weten te voor komen, dat zij door hun huisbaas in de kou werden gezet. Deze, de Beheersmaatschappij Kooijman B.V., onderdeel van de Drimmo-groep (beleggin gen), had gedreigd de kraan van de centrale verwarming dicht te draaien. Reden: een aantal wanbetalers in de flat aan de Rotterdamsedijk hebben hun schuld laten oplopen tot 88.000 gulden aan service- en on derhoudskosten. De oliegestookte cv is daarbij inbegrepen. Van Werkhoven: „Moet ik de namen van de wanbetalers noemen?" Vervolg op pagina 3 i RIJSWIJK-Prins Claus verrichtte maandag 5 oktober de officiële openingshandeling van het nieuwe Sijthoff Pers gebouw in de Rijs- wijkse Plaspoelpolder, waarin ook het hoofd kantoor van Randstad-Edities is onderge bracht. Autobedrijf BMW 518 nieuw Opei Kadett J 12 S, SPECIAAL AANBEVOLEN! Verse Hazeruggen Gemarineerde kippepootjes TAPIJT EN KARPETTEN HALVE PRIJZEN TAPIJTKAMPIOEN interesse AUTOBEDRIJF A utomaterialen Ükilo V WOENSDAG 7 OKTOBER 1981 - NR. 74 OPLAGE 37.100, 33e JAARGANG Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam en Kethel Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delfts Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 180.210. SCHIEDAM - Door onacht zaamheid heeft een 75-jarige bewoonster van de Den Bommelstraat zaterdag een deel van haar inboedel ver loren. De vrouw raakte bijna zelf het slachtoffer van een brand die vrijwel de gehele keuken in vlammen deed opgaan. Oorzaak van de brand was een oliekacheltje dat de vrouw een dag eerder had gekocht. De „vuurdoop" van dit verwar mingsapparaat liep meteen uit op een catastrofe. Een kwartier nadat de vrouw het kacheltje'in de keuken had aangestoken, werd zij een merkwaardige geur gewaar. De vrouw maakte zich los uit het televisieprogramma dat haar aandacht had geboeid, wierp een blik in de keuken en zag dat haar nieuwe aankoop één grote vlammenzee was. Zij trachtte het vuur met een de ken te doven, vergeefs, zo bleek uit de vlammen dat zich almaar verder verspreidden. Door vuur en rook gealar meerde buren waarschuwden de brandweer, die onmiddellijk de deur forceerde, de vrouw uit de brandende keuken haalde en het vuur doofde. De GGGD, eveneens ter plaatse, behandelde enkele lichte brandwonden die de vrouw had opgelopen. Aan de keuken ontstond aanzienlijke schade. SCHIEDAM Opvallend droge kleren hebben zater dagnacht een inbreker en zijn twee kornuiten tegen de lamp doen lopen. De man hield zich verdacht op in e nabijheid van enkele in aanbouw zijnde kantorenflats aan de Brauwweg. Toen twee agenten uit een surveillerende politieauto stapten om eens polshoogte te nemen, bleek de man ondanks de hevige regen val kurkdroge kleding te dra gen. Hierdoor argwanend geworden stelde de politie een onderzoek in op het bouwterrein en vatte daar een 17-jarige kameraad van de 19-jarige verdachte in de kraag. In het gebouw stuitte de politie op onweerlegbare bewijzen dat men gepoogd had in te breken. Een ruit en een deur waren ge forceerd. Een derde medeplichtige zag kans het hazepad te kiezen, maar werd de volgende dag door de politie gearresteerd. Het bleek te gaan om een 19-jarige jongeman, die evenals zijn kor nuiten uit Schiedam afkomstig was. SCHIEDAM Het Modehuis Slot, in dameskleding, aan de Broersvest herdacht deze week op een originele manier het feit dat 12 1/2 jaar gele den haar Schiedamse vesti ging werd geopend: namelijk met het houden van drie „Franse dagen", waarbij het accent lag op een tractatie van Franse wijnen en kaassoorten voor de bezoe kers. Bovendien leverde de eta leurs een bijdrage met het in richten van smaakvolle eta lages, kijkvensters voor iedere modebewuste vrouw van teenagers tot verdere leeftijden. Dit alles hield een uitnodi ging in om even binnen te wippen voor het bezichtigen van de meest nieuwe collec ties voor deze gelegenheid ge pousseerd. Naast creaties van Marian David van Nederlandse fabri kaat bestaat de collectie van Slot uit Internationale collec tie van de meest gangbare merken. Hier is ook het assortiment aan fornituren geheel op aangepast. Nieuw in de damesmodezaak is hier een paskamer die toe gankelijk is voor gehandicap ten die gebruik moeten ma ken van een rolstoel of inva lidewagentje. De grote toe loop aan mensen tijdens deze gehouden drie Franse dagen maakte voor Slot haar actie geslaagd. IIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII^ Oliecrisis in de Grensf lat de Amstelbron kaatsten de be woners alle jammerklachten van A. J. van Werkhoven, directeur van de Beheersmaatschappij, te rug met de woorden: „Die wan betalers zijn üw zaak, niet de onze". Van Werkohoven moest consta teren dat het „samen naar een oplossing zoeken", het doel waarvoor de bijeenkomst was uitgeschreven, allerminst de warme instemming genoot van de bewoners. Volgens hen was er maar één mogelijkheid: de wanbetalers aanpakken via een deurwaarder of een incassobureau, en daar mee basta. Dit tekort is verdeeld over huurders (17.000 gulden) en ei genaren (71.000 gulden) en sinds 1979 langzaam gestegen. Tussen beide groepen bewo ners dreigde zo langzamer hand een burgeroorlog, omdat de maatregel van Drimmo be tekende, dat de goeden onder de kwaden moesten lijden. In een afgeladen zaal van café „U heeft 't zelf zover laten ko men. U moet uw geld halen bij de slechte betalers, niet bij ons!" aldus de verontwaardigde Grensflatbewoners, die wel re gelmatig hun rekeningen beta len. Niet ondenkbaar is het dat het door Van Werkhoven be cijferde tekort van rond de 90 mille aanmerkelijk kleiner is. In de felle discussies kwam naar voren dat veel correspon dentie, waaronder betalingen voor rekeningen, gewoon zoekraken in het labyrint van de 101 BV's waaruit de Drim- mogroep bestaat. „Uw administratie lijkt een enorme chaos", riep een bewo ner die drie protestbrieven had geschreven, waarvan er slechts één op de tafel van Van Werk hoven terecht was gekomen. Van Werkhovens suggestie, om de namen van de wanbetalers publiekelijk in de hal van de Grensflat ten toon te stellen, MÉ I p«WW Hij deed dat door het loslaten van de allereerste nieuwsdrager, een postduif. Bij aankomst bij het kranten complex werd de prins verwel komd door de heer A. G. Sijt hoff, de commissaris van de ko ningin in Zuid Holland en de loco burgemeester van Rijswijk. De prins, die in gezelschap was van zijn adjudant, kolonel W. Kasteleijn, toonde veel belang stelling voor het krantegebeu- ren. Na de officiële openingshande ling werd er een dia show ge presenteerd, waarin het hele produktieproces werd belicht. Na deze presentatie volgde een rondleiding door het gebouw, waarbij de prins duidelijk onder de indruk kwam van de giganti sche offset rotatiepers, waarop op dat moment één van de 54 kranten van het Sijthoff con cern werd vervaardigd. Ook het electronische tekstverwer kingssysteem, waarmee gewerkt wordt trok de belangstelling van prins Claus. De sticker verzamelaktie Te Wapen, die Randstad Edi ties vorige week lanceerde, blijkt een enorm succes. In al twee gemeenten hebben verwoede verzamelaars het gepresteerd een boekje vol te krijgen. Wellicht ten overvloede wijzen we er nog op, dat op de pagina, vorige week in ons blad ge plaatst, een VOORBEELD van een waardebon voor 10 stickers is opgenomen. Het is dus niet de bedoeling daar misbruik van te maken, zoals overigens duidelijk stond aangegeven. biedt aan 3 weken oud, 1500 km Zie pag. 23 SCHIEDAM De eerste ruil beurs van het nieuwe seizoen zal door de wijkvereniging Nieuwland worden georgani seerd op dinsdag 13 oktober 1981 in het gebouw van Jeugd- haven Nieuwland aan de Al- bardastraat, Schiedam. Aanvang 18.30 uur. Toegangs prijs 0'50. Verder zal deze ruil beurs iedere 2e dinsdag van de maand worden herhaald. per 500 gram per kilo. UW POELIER VAKMAN die weet er toch het meeste van!! St Liduinastraat 50. Schiedam, telefoon SCHIEDAM Het lijkt er op dat de Wibaut-rellen een ver volg hebben gekregen. Na de opstootjes van enkele maan den geleden op het Wibautplein, waarbij groepen jongeren slaags raakten met de politie, hebben zich zondag in de wijk Nieuwland opnieuw enkele felle vechtpartijen voorgedaan. Ditmaal was niet de politie het mikpunt, maar een drietal jongelui uit de wijk, die door ongeveer 50 leeftijdgenoten werden belaagd. achtervolgd door een groep van ongeveer 50 jongelui, een op tocht die snel groeide. In de Roëlstraat aangekomen, vluchtte het drietal in een wo ning, nadat zij de deur van het trappenhuis hadden gebarrica deerd. De achtervolgers forceerden daarop de versperring en pro beerden de drie vluchtelingen te achterhalen. Potige buren maakten echter korte metten met de vechtlustigen door deze eigenhandig het trappenhuis uit te smijten. De politie maakte een einde aan de ongeregeldheden, nadat en kele lieden provocerend tegen een surveillanceauto hadden geschopt en een agent de uni formpet van het hoofd was ge slagen. De eerste ongeregeldheden deden zich voor omstreeks half één zondagnacht, toen twee Schiedammers en een Vlaardinger van omstreeks 22 jaar slaags raakten met een groepje bezoekers van de Jeugdhaven aan de Albarda- straat. Volgens de politie werden er de laatste tijd geregeld onlusten gemeld die in of in de nabijheid van de Jeugdhaven plaatsvon den. Enkele van de jongeren die zondagavond met hun drie leef tijdgenoten op de vuist gingen zouden ook betrokken zijn ge weest bij de rellen op het Wi bautplein. Bij de eerste schermutselingen maakte een 24-jarige Vlaardin ger gebruik van een wapenstok. Een 22-jarige Schiedammer dreigde met een voorwerp dat verdacht veel op een vuurwa pen leek, maar dat later een goed gelijkende en in feite on schuldige copie van een revol ver bleek. Na de eerste kloppartij be moeide zich een groepje bui tenstaanders met de onenighe den, die daarna opnieuw oplaai den. Ditmaal werd de situatie zo ge spannen dat het belaagde drie tal besloot, de aftocht te blazen. Zij gingen op weg naar het huis van één van hun, maar werden Volop voor Nieuwe Mathenersserstraat 32, telefoon 010-732562 JONGE GEBRUIKTE AUTO'S met Bovag-garantiebewiis vindt u in de showroom van Bettoweg 27 achter stat"* - Schiedam telefoon 621162 i: V2? LET IP ADRES Dam 26, Schiedam Centrum telefoon 262001-266817 Telefoon Wij helpen direkt!!! Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop Inruil Reparatie Ook voor uw verlichting Hoogstraat 27 Schiedam Hm Nteiiw*

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 1