WALDO RESTAURANT DE NOORDMOLEN Coupé Dalton Opening Programma VAN SWINDENSTRAAT 21 Costa Bra va SCHIEDAM Als afron ding van de viering van het gouden bestaansfeest recipieerde het bestuur van de vereniging „Het Singelkwartier" zaterdag in het eigen lokaal, zaal Marijke. Hier werd de herinnering levendig ge houden aan het jubileum feest dat een week eerder plaatsvond in Sporthal Margriet. Over 5 minuten staat uw huurauto klaar bij Waldo Bloemen voor het echtpaar Kerklaan, al lid van het Singelkwartier sinds de ver' eniging bestaat. SCHIEDAM Rotterdam Op de grens van Schie dam en Rotterdam organi seert de Stoom Nederland Stichting op zaterdag 10 oktober Stoomdag 1981. Deze nostalgisch getinte gebeurtenis vindt plaats op het „stoomdepot" aan de Schuttevaarweg in de Spaanse polder. MOSSELSPECIALITEITEN SCHIEDAM De scholengemeenschap Spie- ringshoek (gymnasium, atheneum, havo) aan de Van der Brugghenlaan bestaat deze maand 25 jaar. Deze gebeurtenis krijgt in de week van 12 tot 16 oktober extra aandacht. Voorproefje is de reünie op vrijdag 9 oktober voor oud-leerlin gen en (oud)personeel. Het Spieringshoek-complex. Nostalgische stoomdag in Spaanse polder ;v> Heel pand met grote kelder en houten schuur geschikt als winkel en als woning Koopsom 65.000,- k.k. Info. mak.kantoor ROBEKA, lid NBM, Schiedam, telefoon 010-714400 Bel. 010-708645 voor al uw naaiwerk, zoals inzetten van ritssluitingen en verma ken van kleding. In één dag gereed. HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG - 7 OKTOBER 1981 PAGINA 27 de mooiste kust aan de Middelandse Zee Hf ftf Wij reizen in een luxe touringcar door het prachtige franse landschap naar Spanje, naar de heerlijke zandstranden van de Costa Brava. Hier zijn voor U kamers met bad, wc en balkon in komfortabele hotels met zwembad gereserveerd. Op de derde dag een excursie naar een spaanse hacienda. Bij wijn en spaanse muziek een goed voorziene maaltijd volgens de Catalaanse keuken met 3 gangen. Vervolgens naar het vissersdorp Blanes. Wandelingen aan de haven en door de Botanische Tuin. In de loop van de week kunt U deelnemen aan een demonstratie van huishoudelijke artikelen, verzorgd door de Fa. Garant, Bremen, Postbus 15 02 40. Tijdig boeken en dan paspoort niet vergeten. Voor een programma vol afwisseling is gezorgd. Prijs incl. 5 overnachtingen met ontbijt, excursie naar het vissersdorp Blanes en maaltijd op de hacienda. Uitvoering, informatie en aanmelding: Koopmans Travel Service 's-Gravenlandsche Weg 561 3119 XT Schiedam. Tel. 010-733040 Vertrek: vrijdag 16okt. 1981 Opstaproute: 13.30 uur Schiedam, Station Beneden 14.00 uur Rotterdam, Busstation Delftse Plein 14.30 uur Rotterdam, Zuidplein Verdere opstapplaatsen en mogelijkheden voor groepen en verenigingen op aanvraag raagJH^Vpr Singelkwartier- receptie werd gezellige reünie Niet alleen de door de gezamen lijke leden geschonken nieuwe verenigingsvlag pronkte in de met bloemstukken gesierde zaal. Ook de hieraan toegevoegde stencyl- en inbrandingsappara- turen stonden opgesteld. De huldiging van het echtpaar Kerklaan, van den beginne af lid van dit „Singelkwartier" werd nog eens dunnetjes overge daan. Het bestuur kreeg nog een muzi kale hulde te ondergaan ge bracht door het Tamboer- en Trompetterkorps „Gusto", aan gehoord voor het gebouw. Onder de talrijke bezoekers van deze receptie behoorden burge meester John te Loo en namens de PvdA-raadsfractie Arie Ver linde. Beide verwoordden de waardering voor het werk van het Singelkwartier. Een vereni ging waarvoor nog steeds een taak is weggelegd, namelijk het kweken van vriendschap in de wijk Oost en het propageren van gemeenschapszin en burenhulp. Het bestuur kreeg veel handen te schudden, onder aanbieding van geschenken, waaronder in couvert, van oud-leden en van afgevaardigden van andere plaatselijke wijkverenigingen. Menige toast werd uitgebracht tijdens deze receptie die het ka rakter meekreeg van een gezel lige reünie. BELOOFD: Telefoon 010 - 263705 (makkelijk nummer!). Nu even bellen, dan staat over 5 minuten elke wagen, van comfortabele middenklasser tot ruime bestel (BE rijbewijs), tot in de puntjes opgepoetst voor u gereed. Asbakjes leeg. Kleedjes geborsteld. Tank vol. Ramen gezeemd. Vraag onze prijslijst met alle typen huurauto's eens aan (even bellen!). Ook dat wordteen plezierige verrassing. De SSN Stoomdag is uitgegroeid tot een belangrijke manifestatie, (vorig jaar ruim 7000 bezoekers), waarop een sterk groeiend aan tal hobbyisten laat zien wat er allemaal op het gebied van stoommachines bewaard is ge bleven en in model nagebouwd wordt. In de eerste plaats is het een unieke gelegenheid om meerde re met veel zorg en moeite door vrijwilligers gerestaureerde gro te stoommachines van de SSN onder stoom te zien. Dit jaar is dat onder andere de 132 ton zware sneltrein stoomlocomotief 23 023, één van de vier grootste bewaard gebleven stoomlocomo tieven van Nederland. Volstrekt nieuw dit jaar is de na drie jaar vollegid gerestaureerde vuurloze locomotief. Deze loco motief werd in 1914 gebouwd en is de enige in haar soort in Ne derland. Ook zij zal demonstratie-ritten over het depot uitvoeren. Ook zal de 80-tons SSN stoomhijs- kraan weer in actie zijn, er zal weer een echte stoomwals rond rijden en vele modelstoomtrei nen, stoommachines en een stoomtractor zullen acte de pre sence geven. Ook nu bestaat weer de unieke gelegenheid voor het publiek om de sfeer in het machinisten huis van beide stoomlocomotie ven mee te beleven: op de locs meerijden over het 1 kilometer lange rangeerterrein is voor ie dereen mogelijk! Tevens is er een 400 meter lange modelspoor lijn, waar kinderen op mee kun nen rijden. In een authentiek NS-Wagon Lits restauratierijtuig zullen op het originele kolenfornuis aller lei hapjes klaargestoomd wor den. In een aantal andere ouder wetse stoomverwarmde coupé rijtuigen zullen informatiestands en een rommelmarkt georgani seerd worden. De opbrengst hiervan zal geheel ten goede komena aan de bouw van een locomotiefloods op ons depot. Te koop: wandmeubel, gasfornuis, salontafel, 2x keukentafels, 1 rond kastje, kostuum maat 52. Listplein 156, donderd. 6-8 uur. serveren wij in de maanden september en oktober een aantal elke maandag- èn dinsdagavond kunt u ONBEPERKT MOSSELEN ETEN a 18.50 per persoon inclusief enkele heerlijke sausjes en stokbrood RESERVEREN GEWENST Geopend van: maandag t/m vrijdag van 12.00-22.00 uur zaterdag van 16.00-23.00 uur zondag gesloten. Zaalaccommodatie voor lunches, diners en receptie. Ruime parkeergelegenheid. Noord vest 38, Schiedam, tel. 010-263104 Singel 41-45 3112 GS Schiedam Tel. 010-26 3705 Scholen- gemeenschap Spier ings- hoek bestaat 25 jaar September 1956 begint het eer ste schooljaar van het St. Li- duinalyceum te Schiedam. Gedurende anderhalf jaar was veel voorbereidend werk ver zet om dit begin mogelijk te maken. Eind januari 1955 voerde mevrouw M. Taverne van Campen de eerste voorbe reidende telefoongesprekken. Het resultaat was dat op 21 maart een voorlopig comité werd opgericht met als doel de stichting van een „R.K. Middelbare School te Schie dam". Het comité dat op 22 juni 1955 een definitief schoolbestuur werd, toog energiek aan het werk. De hoogeerw. heer deken Reijnen benoemde de heer M. J. van Zuylen tot voorzitter van genoemd stichtingsbestuur en mevrouw M. Taverne-van Cam pen tot secretaresse. De heer Van Zuylen bleef voorzitter tot januari 1956 toen dokter A. Kunze zijn functie overnam. Het bestuur wilde de nieuwe school zo modern mogelijk op zetten. Men bracht daartoe een bezoek aan de Dalton-HBS in Den Haag. Zo enthousiast waren de bestuursleden over wat ze daar gezien en gehoord hadden, dat ze besloten ook van het Li- duinalyceum een Daltonschool te maken (de naam Dalton is ontleend aan de Amerikaanse stad Dalton, waar mevrouw He len Pankhurst haar onderwijsi- deeën, gebaseerd op de afwisse ling van doceerlessen met wer klessen, in praktijk bracht). Modern was in die tijd ook een zesjarige H.B.S. Ofschoon dr. Drewes van het ministerie van O.K. en W. liet blijken er tegen te zijn, werd de H.B.S.-B afde ling waarmee men wilde starten toch zesjarig. Bij een school behoren een rec tor en leraren, met ingang van 1 januari 1956 werd dr. J. A. M. v.d. Linden, leraar klassieke ta len aan het gemeentelijk lyceum te Dordrecht, benoemd tot rec tor. Uit het feit dat het departement accoord ging met de benoeming van een classicus tot rector, meende het bestuur te mogen afleiden, dat het ministerie, dat tot nu toe alleen goedkeuring voor een H.B.S.-B had gegeven, te zijner tijd ook een gymnasi um-afdeling zou goedkeuren en subsidiëren. Rector Van der Linden benoem de samen met het bestuur reeds half januari de eerste leraren. De inschrijving verliep overeen komstig de verwachtingen. Hon derd aanmeldingen kon de rec tor noteren, waarvan er 88 slaagden voor het toenmaals ge bruikelijke toelatingsexamen. In de volgende maanden bouw de de firma Verlaat het begin van het uitgebreide complex noodlokalen, dat het lyceum la ter rijk zou zijn. Vier leslokalen, een docentenkamer, een rectors- kamer en een conciërgeruimte waren de ruimtes waarin men het werk begon. Op zaterdag 8 september 1956 kon rector Van der landen zijn 14 leraren voor een eerste ver gadering in zijn eigen school on- tavangen. Vrijdag 14 september kwamen de 88 leerlingen voor de eerste lesdag de school bin nen. Vol goede moed toog ieder aan het werk. Verwacht kon worden dat over enige jaren aan de Laan van Spieringshoek 145 een lyceum zou staan met een bloeiende HBS, gymnasium en m.m.s.-afdeling. Het programma van de feest- week op Spieringshoek: Vrijdag 9 oktober: reünie in de school, aanvang 19.00 uur. Maandag 12 oktober: start van het projekt Nicaragua; tijdens le suren wordt aandacht gesteed aan het onderwijs hier en in de derde wereld. Dinsdag 13 oktober: feestelijke eucharistieviering in de Joh. de Doperkerk aan de Nolenslaan, aanvang 19.30 uur. Daarna re ceptie in de aula voor ouders en genodigden. Woensdag 14 oktober: 's a- vonds besloten personeelsfeest. Donderdag 15 oktober: aktivi- teiten voor de klassen 1 en 2. Sport vindt ook plaats in de Margriethal. Vrijdag 16 oktober: groepsakti- viteiten. 's Avonds slotfeest in de Lijn baanhallen te Vlaardingen tus sen 8 uur en middernacht. Te koop: install.meubel 2 boxen 50 w., radiopick-up, stereomeubel%; invalide looprek; grote zwarte en bruine leren koffers z.g.a.n.; 3 scheepslampen; dlv. hoge pumps en slippers maat 37/38 z.g.a.n.; 3 kostuums en 1 zw. blazer maat 53, zw, grijs en beige alles t.e.a.b. Tel. 261054.

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 27