DRIES (3§g) kreisel Weer 73 S'dammers minder Water en riolering voor ruim 6 miljoen vamen vérder g Passagier zet taxi chauffeur mes op de keel 25c 19r ism\ In memoriam G. Rosman Wie wordt bruid van de maand? ann- stukt HERFST AANBIEDING Computer Waarde Kosten Meters Buitentoiletten MOpE^GOED Vervolg van voorpagina PARTY SERVICE KEMPERS I. VERINGMEIER Onze cafetaria is elke dag geopend van 12.00-24.00 uur 's Maandags gesloten Maak het dit jaargetijde thuis gezellig Kardinalen Voorgrondplantjes een RENAULT van een prima keuze. SCHIEDAM De conclu sie van b en w dat Schieda- mer voorlopig niet op hoeft te rekenen, boven de 75.000 inwoners te komen, wordt deze maand op nieuw bevestigd door de cijfers van de afdeling burgerzaken op het stad huis. Aanstaande bruidsparen Het Nieuwe Stadsblad, Postbus 257, 3100 AG Schiedam 'N RANDSTAD-EDITIE Geëmotioneerde taferelen in de Amstelbron. Sommige huurders en eigenaren hebben de schulden huizenhoog laten oplopen. Trouwe betalers dreigen daarvan de dupe te worden. SCHIEDAM Wil de gemeente Schiedam profiteren van de door het Rijk toegezegde gelden (6,2 miljoen) uitgetrokken in de zoge naamde „verfijningsregeling CRM 1979" voor volkstuincomplexen, dan zal in de komende maanden de hand danig aan de ploeg moeten worden geslagen. SCHIEDAM De plannen over het aansluiten van tuinhouders op beide volkstuinencomplexen veroor zaakte zaterdag en zondag een druk gedoe, zowel op Thurlede en Vijfsluizen, als in de verenigingsgebou wen. Op de complexen gingen functionarissen rond van ge meentelijke diensten en van de Heide Maatschappij, belast met het leggen van PVC buizen voor de riole ring en de hoofdaanvoer van de waterleiding. Henk Droger, een van de tuinders die alvast de spade ter hand heeft genomen om de geul voor de leidingen te graven. overall's *f J jurkje Koemarkt 1: Schiedam Zuidplein Hoog 572 Rotterdam ÖQr TRUI flannel BERMUDAS HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG - 7 OKTOBER 1981 PAGINA 3 rpatentsteek Vlotte, vakkundige schade regeling. Hypermoderne outillage voor autorichten, -en spuitwerk Bokelweg 100, 3125 AD Schiedam Tel. (010)-154540. Uw feest gestaagd met Lange Singelstraat 109 Schiedam, telefoon 269865 Reparatie klaar terwl)l u wacht. Degelijk* van 9-17 uur en na telefonische afspraak. Mauwa Haven 181 010-881417 Opgemaakte settelen net borretgandtunn, salades op bestelling en patis thuisbezorgd Documentatie op aanvraag Kompleet aquarium met lichtkap, filterset, verwarming, thermostaat. 40 cm 139.95 nu 129.95 50 cm 159.95 nu 149.95 60 cm 179.95 nu 169.95 Start gelijk met een leuke inrichting, nu voordelig zoals: normaal 8.00 jm nu 4 voor 4awU Hottonla inflata 3 voor ZiQV 't Is weer tui: Koperwiek 99, tel. 503583, Capelle a. d. Usaef Broeraveat 19, tel. 732933, Schiedam vond geen genade in de ogen van de bewoners, die dit voor stel als „stemmingmakerij" afde den. Ze vonden het bovendien een voorbarige maatregel, omdat de gebrekkige administratie moge lijk eerder schuld was aan het kastekort dan het slechte beta lingsgedrag van de Grensflatbe- woners. Van Werkhoven vond geen en kele steun bij zijn huurders, ook niet toen hij het geval aanhaalde van een bewoner die een olie schuld had van ruim negendui zend gulden, en die daarvoor als excuus aanvoerde dat hij niet betaalde „omdat de verf hem niet aanstond". „Ik wil geld zien!" aldus een gaandeweg steeds opgewonde ner rakende Van Werkhoven, die een strengere controle op het olieverbruik aankondigde met de woorden: „voortaan wil ik al les weten". Voorts kwam de exploitant met de mededeling dat de Grensflat per 1 januari wordt aangesloten op een computer, waardoor de onderhoudsrekeningen regelma tig verstuurd kunnen worden. De hoop dat de betalingsachter stand hierdoor wordt voorko men, werd door de huurders in de „Amstelbron" al min of meer op voorhand teniet gedaan met opmerkingen in de trant van: „Dat zal wel wat moois worden, zeker als Drimmo de verkeerde gegevens in de computer stopt". Stationsplein 2, Schiedam Tel OIO-37 7099 ïn augustus I08I heeft Schie dam 73 inwoners verloren, een aantal dat moet worden opge teld bij de ruim 600 stadgenoten die Schiedam al eerder dit jaar de rug toekeerden. Vorig jaar verloor Schiedam ruim 600 inwoners, en de jaren daarvoor gaven de cijfers even min reden tot vreugde. De leeg loop blijft doorzetten. Het inwo neraantal is inmiddels gedaald tot 73.512. De cijfers van augustus 1981: 61 geboorten, 63 sterfgevallen, 187 nieuwe vestigingen en 258 ver trokken personen. De balans tussen scheidingen en huwelijken begint in Schiedam inmiddels ook onrustbarend te worden. In augustus stonden tegenover 42 huwelijken niet minder dan 32 echtscheidingen, evenveel overigens als in juni. Het aantal huwelijken bedroeg in die maand 39. (ook koperen-, zilveren en gouden bruidsparen) kunnen hun trouwkaart opsturen naar: Samen Verder" Uw trouwfoto komt mis schien op de speciale bruids pagina en wat belangrijker is, u ontvangt dan ook 200,- jaan waardebonnen en een 2e bruidspaar 100,- aan waardebonnen te besteden bij de deelnemende adverteerders die deze aktie moge lijk maken. Wie dat zijn leest u op de speciale bruidspagina, 1 maal per 14 dagen op vrijdag in het Nieuwe Stadsblad sanitair Van dit bedrag krijgen in Schie dam 670 tuinhuisjes op de com plexen „Thurlede" en „Vijfslui zen" aansluiting op de riolering en het waterleidingsnet. Het zal allemaal snel moeten gebeuren want op 31 december vervalt de regeling, althans voor de buitenwerkzaamhe den. Voor de interne werk zaamheden, de aansluitingen in de huisjes zelf, krijgen de tuinhouders eventueel enige tijdruimte. Tijdens drie voorlichtingsbijeen komsten bleek wel dat vrijwel alle tuindhouders ingenomen zijn met deze verhoging van comfort in hun huisjes. Zowel voor het sanitair als de drinkwatervoorziening was het erg behelpen, hoewel sommigen praktiche noodoplossingen wis ten te vinden. Peiling bij de beide besturen wees uit dat men over het alge meen genomen positief staat te genover de aansluitingen (Men wordt door de bij de gemeente lijke diensten niet direct ge dwongen de riolering en water leiding in de huisjes aan te slui ten). Wie zegt: „zoals het nu gaat zal het mijn tijd wel uitdienen!" en later op deze gedachte terug komt, zal straks een boel geld op tafel moeten leggen. Bovendien stijgt de waarde van het tuinhuisje mét aansluiting voor als de tijd is gekomen met het tuinieren op te houden en het huisje aan de opvolger wordt verkocht. Groot was de opkomst voor de drie voorlichtingsbijeenkonsten, ook de huisvrouwen waren meegekomen, zij zijn meest be trokken bij het te verkrijgen van comfort in hun tuishuisje. De gemeentelijke diensten gra ven de hoofdafvoer en aanvoer- leidingen in mt gebruikmaking van de hoofdpaden en maken een aansluiting tot aan het toe gangshek of, wat de waterlei ding betreft 1$>t aan het begin van de tuingrond. Voor de verdere aanleg moeten de tuinhouders zelf zorgen. Ma teriaal voor het doortrekken krijgen ze gratis. Ook de bin nenleidingen voor keukenge bruik en het sanitair moeten zelf worden bekostigd. Middelen hiervoor worden ook geleverd, maar dan tegen betaling van de kostprijs. Adviezen worden gratis ver sterkt. Voor de huiselijke instal latie kunnen ook zaken of be drijven worden ingeschakeld. Voor de riolering dienen in het tuinpad gleuven te worden ge graven. We hiertoe zelf niet in staat blijkt, krijgt hulp, maar ook deze moet worden betaald. Wie zelf zijn tuingrond kan om spitten moet ook in staat worden geacht dit gleufje zelf te graven. De tuinhuisjes krijgen geen af zonderlijke watermeter, wel een afsluitpulje voor in de tuin met bovendien een aftapkraantje. De kosten hiervan zijn ook hier voor de gemeente. De beide verenigingsgebouwen Nieuwe Stadsblad KANTOOR: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 VERTEGENWOORDIGERS: P. K. Verheugd Telefoon 010-732877 Privé 010-702986 R. de Kiewit Telefoon 010-732877 Privé 01899-17848 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 17.00 uur op het kantoor. HOOFD VERTEGENWOORDIGER: J. Groeneveld Telefoon 010-732877 Privé 010-707528 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor. REOAKTIE: Adri Boer Peter de Lange EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-265764 n blij met komst V olkstuinders krijgen een watermeter. Het wa tergebruik wordt omgeslagen naar deze verenigingen die de kosten ponds-ponds gewijs bij de leden in rekening brengen, sa men met de jaarlijkse tuinhuur. Het gebruik aan water via op de complexen geplaatste gemeen schappelijke tapkranen is tot dusver 3 M3 per jaar geweest. De te leggen leidingen zijn bere kend op en verbruik van jaar lijks 10 M3 water. Verwacht mog worden dat het drinkwater niet zal gaan dienen voor be sproeiing van de tuinen. Hier voor kan het water uit de sloten blijven dienen. De kwaliteit hiervan zal zeker omhoog gaan na de aansluiting op de riolering. Septictanks en chemische toiletten gaan ver dwijnen. Ook de onzichtbare en onder het wateroppervlak lig gende smeerpijpjes zijn overbo dig geworden. Waar nog een vervuiling van het oppervlakte water voorkomt zal het voor goed gedaan zijn. Zo spoedig mogelijk met de werkzaamheden aanvangen is de doelstelling van de gemeente lijke diensten, wil tijdig het wa ter in de huisjes gaan stromen en de stortbakken in de toiletten gaan functioneren. SCHIEDAM Koelbloedig heid heeft een taxichauffeur za terdagnacht mogelijk het leven gered. De chauffeur, een 49-jarige Schiedammer, pikte in Schie dam een 19-jarige jongeman op die te kennen gaf, naar huis te willen. Eenmaal op dit adres aanbeland gaf de passagier een nieuwe be stemming op, en toen men daarheen de steven wendde veranderde hij nogmaals van gedachten om wéér een ander adres te noemen. Toen de taxi over de Broersvest reed zette de passagier de chauffeur plotseling een mes op de keel. Voordat de verbauwe reerde jongeman, die tamelijk veel had gedronken, begreep wat er gebeurde, stopte de chauffeur bij de taxistandplaats aan de Buitenhavenweg, waar hij door enkele collega's werd ontzet. De gevaarlijke passagier werd overgeleverd aan de politie. Deze droeg de zaak na ampel beraad over aan de Koninklijke Marechausse. De jongeman in kwestie bleek dienstplichtig mi litair. HOOFDREDAKTIE RAMDST AD-EDITIES: P. J. Hovingh Tel. 070-190290 Privé 01807-18513 UlTQCEFSTERv Drukkerij v. d.-'brltt B.V., ingeschreven K.v.K. nr. 4793 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd Ier griffie van de Arrondlieeweiil— rWh*nk le On ink—li 4M. thJOT.nm Als het even kan nog vóór de jarwisseling; de betrokken in stanties hebben zich hierop terdege voorbereid. Wel is de medewerking van de tuinhou ders onontbeerlijk. Ook als organisator heeft hij zijn sporen ruimtschoots ver diend. Als mede-oprichter van de Schietssportvereniging „Schiedam" werd hij in 1970 tot ere-voorzitter benoemd, en onderscheiden met de speld van verdienste. Dit zelfde viel hem tendeel als voorzitter van de plaastelijke afdeling Bond van Oudstrij ders. Ook de toenmalige Oran jevereniging (nu de V.N.G.F.) had in hem een nimmer afla tende stuwende kracht bij de organisatie van feestelijkhe den ter gelegenheid van Ko ninginnedag. SCHIEDAM Met het vei- schijden van Gerrit Rosman (87) is weer een bekende plaatselijke figuur heenge gaan, een man met een grote gemeenschapszin die eens een belangrijke plaats heeft inge nomen in het verenigingsle ven in tal van geledingen. Zakelijk was Gerrit Rosman, de stichter van de naar hem vernoemde drukkerij, nu een familiebedrijf dat volgend jaar het gouden bestaansfeest gaat vieren. Dit is tot het laatst toe zo ge bleven. Niet voor niets was hij drager van de ere-medaille in goud verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Ook de Schiedamse Gemeenschap schonk hem de Erepenning van Verdienste. Als Schiedammer in hart en nieren volgde Gerrit Rosman de stedelijke ontwikkeling van zijn stad op de voet. Hier van legde hij een documenta tie vast in woord en beeld, die van grote waarde zal blijken te zijn voor komende genera ties. 90 procent volkstuinders akkoord Verschillende tuinhouders ga- „Vijfsluizen" gaat tot dusver ven met het plaatsen van pikets reeds aan op welk punt van hun stukje tuin deze toe- en afvoer- leidingen diende te worden af getakt. In de verenigingsgebouwen was het een komen en gaan van le den om vragen te stellen over problemen omtrent de „zelf werkzaamheid". Op het complex Thurlede zijn vrijwel alle leden akkoord met wat er staat te gebeuren. Er zijn enkele afhakers, maar het be treft hier mensen die hun tuin reeds wilden verlaten, aldus se cretaris Van Pelt. Volgens de voorzitter van van zijn leden akkoord met de aanleg van de riolering en wa terleiding. Wel zegt voorzitter Lastdrager: „Wie zijn tuin om deze reden opzegt, moet er rekening mee houden, dat wij voor de opvol ger de aansluitingen alsnog laten aanbrengen", en de gemaakte kosten worden dan afgetrokken van de verkoopwaarde van het tuinhuisje!" Ook Arie Verlinde, voorzitter van de Commissie van het plaat selijke Volkstuinwezen, bezocht zaterdag de tuincomplexen. Van hem vernamen de houders van tuinen met oudere huisjes dat zij een afzonderlijke toiletruimte mogen plaatsen. In veel gevallen betekent dat meer ruimte bin nen in de huisjes zelf. Veel nieuwe huisjes van de laat ste jaren zijn van het type „Va riant", voorzien van een klein bordes. Hierop zijn reeds afzon derlijke toiletten aangebracht. Ook bij Henk Droger is dat het geval. Hij tuiniert al 27 jaar op het complex „Vijfsluizen" en is zeer content dat hij nu niet meer met water hoeft te sjouwen voor keuken en spoeling. Henk heeft meteen de spade ter- hand genomen en groef alvast de geul waar de hoofdleidingen moeten komen te liggen. Arie Verlinde tenslotte: „Wij als commissie gaan uiteraard nog praten met mensen die ne gatief staan tegenover de nieuwe voorzieningen. Proble men bij de realisatie zijn in onderling overleg waarshijn- lijk wei op te lossen". 100% geruwde katoenen jm met kontrast* kleuren vlot 100% katoenen doorknoop afgezet met kontrastkleur! maten 34/42 pol./wol gebreide alle mode kleuren met achterzak zwart marine

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 3