Nieuwe terzijde VANDAAG Show van poezelige fenomenen „Bellen met geen pen te beschrijven" kreisel m ^vanDijk SJ/ Karatehelden in de sporthal Ramses Shaffy zegt optreden In Teerstoof af in deze krant Alléén rond de WERELDSPAARDAG van 19 t/m 23 oktober Alléén bij de Bondsspaarbank EXTRA RENTE VOOR EEN Volg onze aankondigingen! BONDSSPAARBANK S SCHIEDAM ERTAN smaiia V4urfh&. Optiek „Argus" Slachtdieren losgelaten RENAULT Stadsblad Toekomst Fors energie besparen met oude wijsheid, dat kan volgens Chr. Zijdeveld Podium T.V. RADIO ABA [Ma ET 010-268220 iL Mitsubishi Schiedam HONDA VRIJDAG 9 OKTOBER 1981 - NR. 75 OPLAGE 37.100, 33e JAARGANG Randstad Edities verschijnen in het grootste deel van Z-Holland. 34 Edities. Wekelijkse totaal oplage ca. 1 miljoen. Hoofdkantoor: Koopmansstraat 9 - Rijswijk - Telefoon 070- 190222. O SCHIEDAM Zondag 18 oktober organiseert de Nederlandse Langhaarkatten Vereniging haar eerste nationale tentoonstelling van langhaarkat ten „Langhaarkat in Schiedam 1981". Ruim 300 langharige en halflangharige katten zullen op deze zondag in het wijkcentrum „De Blauwe Brug", Bachplein 590 in Schiedam te pronk wor den gezet. Op z'n mooist opgeborsteld en gekamd in de allerbeste showconditie stellen zij zich voor aan het publiek, dat van 10.00 tot 19.00 uur van harte welkom is. Langhaar, crème katten. 300 van zijn soortgenoten zijn op 18 oktober te bewonderen in De Blauwe Brug. De met de Inhuldigingsmedaille onderscheiden ME-ers uit Schiedam. JONGE GEBRUIKTE AUTO'S AUTOBEDRIJF SCHIEDAM Zestien Schiedamse leden van de ME (Mobiele Eenheid) hebben woensdagavond uit handen van burge meester Te Loo de zoge naamde „Inhuldigingsme daille" ontvangen. Deze medaille is door Koningin Beatrix toegekend aan alle ME-ers die tijdens de inhuldigingsplechtigheid op 30 april 1980 slaags raakten met demonstran ten in Amsterdam. vis- vlees-en grill-gerechten DE VOLVO EN AF SPECIALIST Aukft-Garage-Rekicatte Voor alle soorten KONTAKTLENZEN Nu óók in Schiedam, Stationsplein 2, tel.:010-37.70.99 UITDEUKEN SPUITEN v/h Walraven Dekker, 's Gravenlandseweg 373, SCHIEDAM.Telefoon: 010-62.00.55. Jtè- Y ÉÉftMAHÜEIÉIiÉMAMEHÜHÜHi mmmemm Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam en Kethel Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delfts Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 180.210. c NU KUN JE NERGENS komen of er is kermis met bonte spul len, de vette lucht van oliebol len, het hoge wentelen van reu zen wielen, de reuk van paling en het opflitsen van duizenden lampjes ir. de avond. Feestelijk, daar niet van, maar het is eigenlijk camouflage. Vóór de tenten, waar zich het volk verdringt is het levendig ge noeg, maar tussen de attracties in en achter de vermakelijkhe den, waar niets anders is dan grauw tentdoek, hoopt zich het dorre blad van de lindebomen op: daar ligt de zomer onopval lend te overlijden, zonder dat ie mand er zich iets van aantrekt. En als na een paar dagen de ten ten worden afgebroken en alle illusies naar de winterkwartie ren worden gereden, veegt een koude wind over het kale plein met de eerste huiver van nacht vorst en ze zeggen: „Nu gaat het hard" of: „We hebben eigenlijk geen zomer gehad". Op zo'n kermis evenwel heeft niemand in de gaten dat het zo hard gaat met de tijd, behalve dan die uitgedroogde man, die voor het tentje van de somnabu- le mistroostig zit te wachten op een paar kwartjes, die schijnbaar niemand hem wil komen bren gen. De somnabule zegt de man is opgetreden voor belangrijke personages; ze heeft ook ge werkt tot grote tevredenheid van vorstenhuizen. Voor een luttel bedrag is zij thans genegen om ook de gewone man van een toekomst te voorzien. Je denkt daar niet zo bij na, maar dat is eigenlijk heel wat in deze dagen, want voor de meest gewone lie den zit er niet zo erg veel toe komst meer in. Voor vorstenhui zen wel; het is niet moeilijk om als waarzegster tot grote tevre denheid van geregeerd hebben de personen te werken. Ook be langrijke personages, die niet van den bloede zijn, kunnen eveneens gemakkelijk van een toekomst worden voorzien tot hun tevredenheid. Weliswaar blijven belangrijke personages niet altijd belangrijk, maar meestal weten ze dat zelf al vóór ze naar zo'n somnabule gaan en ze hebben dus bij voorbaat hun maatregelen genomen, die de toekomst veilig stellen. Maar op de kermis, waar belangrijke per sonages niet komen, is het wer ken moeilijker voor zo'n somna bule en ook een stuk triester: zo'n mens ziet, als alles goed gaat, voor twee kwartjes veel el lende voor een gewone man in de bol, waarover ze dan liever zwijgt. Zo'n waarzegsterstentje op de kermis is een droevige affaire en de uitgedroogde man, die de smalle kassa en de entree be waakt, wéét dat. Hij is met de Omnab„le, die midden in het kermisrumoer in trance gaat, gehuwd en 's avonds in bed hóórt de uitgedroogde man dan ook wel eens wat. Dan zegt de somnabule: Dat wordt morgen ook weer niks, Kees". En Kees: „Er zat vandaag zeker niks bijzonders tussen?" En de somnabule: „Niks. Het was een trieste bedoeling, Daarna geven ze zich krakend over aan de echte slaap. De vol gende dag zit die uitgedroogde man dan weer mistroostig voor het tentje: dót is dan zijn toe komst. En binnen wacht de som nabule op ons bijvoorbeeld, om voor twee kwartjes in trance te gaan of onze hand te leven, ter wijl een opgezette uil toeziet. „Mijnheer zo zal de somnabu le zeggen na enig getuur op mijn handpalm mijnheer is ge huwd. Mijnheer is zelfs gelukkig gehuwd". Dat is in ieder geval alvast wat. En dan zal ik zeggen: „Allemaal goed en aardig, maar dat weet ik zelf al lang. Het gaat om de toekomst". En dan de somnabule na enig nadenken: „Mijnheer is niet vrij van zor gen, maar meneer moet maar denken: wie is dat wél? Mijnheer heeft overigens een mooie levenslijn. Als meneer wist, wat me hier allemaal on der ogen komt, dan zou meneer niet ontevreden wezen. Je ziet niet zoveel mooie levenslijnen meer tegenwoordig. Dat komt door de techniek meneer. De techniek verzacht de lijnen in de hand, want eelt meneer, dat is er amper meer bij. Hoe meer techniek, hoe vager de lijnen. Ik bedoel maar meneer: de tech niek vervaagt de toekomst". Dat zullen we horen als we naar de somnabule gaan. En 's avonds in het krakende bed zal ze tegen haar Kees zeg gen: „Het was weer een trieste bedoening". Soms is het niet zo triestig om het verleden te zien als om in de toekomst te schouwen. De zomer was ook al niets. son kei y .\.W. ..sw.-i^WV.V ..AV..V.W. 300 langhaarkatten in Blauwe Brug hier hun kampioemschap beha len en de allermooisten van de show dingen mee naar de grote prijzen voor de „Best in Show" die aan het eind van de zondag middag op het podium zullen worden uitgereikt. Grote trekpleisters voor het pu bliek zullen de kooien met de nesten jonge katjes zijn. Speelse en pittige dotjes wol die alles naspringen wat maar beweegt. Veel van deze jonge diertjes zul len dan van eigenaar verande ren en aan het eind van de dag naar een nieuw liefdevol huis worden meegenomen. Bij een informatiestand in de expositieruimte worden desge vraagd door enthousiaste kat tenliefhebbers alle wetenswaar digheden over het fenomeen langhaarkat, de organiserende vereniging en vele andere za ken betreffende de „kattenlief- hebberij" gespuid. De toegangsprijzen voor deze show bedragen voor vol wassenen ƒ3,en voor kinde ren t/m 12 jaar, 65 plussers en C.J.P.-houders 1,50. Praktisch alle variëteiten van de Perzisch Langhaar met de enorm lange vachten, de Colourpoints met de spre kende maskers en de prachtig helder blauwe ogen en de hal- flangharen zoals de Heilige Birmanen met hun witte sok ken, zijn vertegenwoordigd. 's Morgens bij de binnenkomst zijn zij allen door dierenartsen uit Schiedam e.o. gekeurd op gezondheid. Vele van de inge zonden katten zullen hier hun eerste schreden op het ten toonstellingspad zetten. Niet alleen om zich te tonen aan het publiek maar ook om hun beste pootje voor en hun kraag nog eens extra uit te zetten ter verkrijging van een gunstig oordeel van één van de zeven internationaal erkende keur meesters uit Nederland en België, die uitgenodigd zijn deze meest belovende langharen van Nederland te keuren. Een aantal van de mooisten zal 16 ME-ers beloond voor bijstand in Amsterdam met Bovag-garantiebewijs vindt u in de showroom van Bettoweg 27. achter station Schiedam telefoon 621162-152222 LET OP ADRES Wij helpen direct!!! Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop - Inruil - Reparatie Ook voor uw verlichting. Vijf van de 16 Schiedamse poli tiemensen kwamen gewond van het slagveld. Eén van hen liep nog weken daarna in het gips. Burgemeester Te Loo had geen andere dan prijzende woordm voor de inzet van deze ME-ers, „doodgewone politiemensen die gewoon hun werk doen". Te Loo nam stelling tegen de heersende mode, de politie als een zelfstandig en agressief in stituut af te schilderen. „Als onze rechtsorde in gevaar komt is optreden van tijd tot tijd noodzakelijk", zo zei de burge meester. „Het gaat niet aan, ook nog eens figuurlijke stenen naar de politie te gooien. In de eerste plaats verantwoordelijk is het bevoegd gezag". Te Loo( „Er zijn niet zo veel ge legenheden om eens iets aardigs over de politie te zeggen") vond dat de agent moet kunnen reke nen op rugdekking, van ge meente tot het rijk toe. Namens de onderscheiden ME- ers zei brigadier Dick Gelder blom -de man die het zwaarst gewond uit de strijd kwam- „Wie die afschuwelijke gebeur tenissen aan den lijve heeft on dervonden, weet dat ze met geen pen te beschrijven zijn". Hij noemde die 30e april „een zwarte dag voor de politie", die in Amsterdam het kind van de rekening was geworden van een terughoudend beleid. Ook Gelderblom zette zich af tegen modieuze omschrijvingen van de ME als „knokploeg" en „jeugdbende". Hij noemde het gedrag van de relschoppers in de hoofdstad „beestachtig". „Als de politie daartegen op treedt ontmoet zij helaas alleen kritiek. Dat toont aan dat er fundamenteel iets fout is in onze rechtstaat", aldus briga dier Gelderblom. In de kantine van gebouw 's Graveland aan de 's Grave- landseweg, kregen de volgende politiemannen d<_ inhuldigings medaille uitgereikt: Agent De Bruin, hoofdagent Fokkenrood, brigadier Gelder- blom, hoofdagent Gunnewegh, agent Hobbelman, agent Huis- kens, agent De Koning, agent De Lange, agent Meeuws, agent Rugenbrink, agent Scheers, agent Van Slobbe, brigadier Stroetinga, agent Swaders, agent Van der Velden en agent Verhagen. De bijeenkomst werd bijge woond door de korpsleiding en door vertegenwoordigers van de twee politie-vakbon- den NPB en ACP. la carte restaurant gespecialiseerd in geopend: di. t/m vr. v.a. 17.00 uur za. en zo. v.a. 16.00 uur appelmarkt 2a schiedam Nieuw Mathenessestraat 11-13 Schiedam, telefoon 010-260012 Ook levering en reparatie alle merken Oranjestraat 19-21 Schiedam Tel. 266431 Lid A.N.V.C. Koopcentrum „Koningshoek" Maassluis Tel. 01899-19039 SCHIEDAM Politieagenten en personeel van het abattoir zijn donderdagavond laat nog op dierenjacht geweest. Doelwit waren een groot aantal koeien, schapen en geiten die over het terrein van het ge meentelijke slachthuis waren verspreid. De beesten waren losgelaten door enkele jongens tussen de twaalf en achttien jaar. Toen de politie arriveerde waren de vo gels al gevlogen. Na een klopjacht die geruime tijd duurde slaagde men er in, alle dieren weer in de verblijven op te sluiten. Een deel van de beesten was be stemd voor de rituele slacht, een islamtische gebruik dat dit jaar op donderdag 8 en vrijdag 9 ok tober zou plaatsvinden. Is veel voordeliger bij: Buitenhavenweg 160, telefoon 261046 T

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 1