m Sportagenda ZAKEN-(5) VIZIER iï IB?< Spelletje Dart in „The Pub" Afsluiting van Koemarktbrug en G. Verboonstr. Toonkunst concert in Grote Kerk john kroes GEBIT STUK SCHIEDAM Zaterdag is in gebouw Irene aan dë Nieuwe Haven voor de vijfde maal in successie het „Irene schaaktoernooi" gehouden, georgani seerd door de schaakvereniging Schiedam in sa menwerking met het zalencentrum Irene. Op sterkte Winnaar Uitslag Junioren Een overzicht van het Irene schaaktoernooi. Rob Lutz overhandigt de wisselbokaal aan de winnaar van het Irene schaaktoernooi Coen Stehouwer. Voetbal zaterdag Voetbal zondag Zaalvoetbal maandag Tafeltennis zaterdag Handbal zondag Dammen zaterdag Korfbal zondag Karate zondag Onze krant mikt vandaag op: Integraal N m !|f i sèf P|Sp if Wil .4- Hülsta slaapkamers Hülsta woonwanden J. VERINGMEIER HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG - 9 OKTOBER 1981 r PAGINA 9 Coen Stehouwer winnaar Irene schaaktoernooi Vorig jaar was dit toernooi nog opgesplitst in een invita- tietoernooi, waarvan de 16 beste spelers uit de Rotter damse Schaak Bond (RSB) Waren uitgenodigd en een „open" toernooi. Omdat de animo voor het in- vitatietoernooi te gering was had de organisatie besloten de twee toernooien dit jaar weer samen te voegen. 71 deelnemers, waaronder 24 junioren, waren zaterdagmor gen om kwart voor tien pre sent, op drie studenten na, die per vergissing niet naar de speelzaal maar naar het adres voor inlichtingen wa ren afgereisd. Ook zij konden tenslotte, zei het ietwat ver laat, achter de borden plaats- nemen. De opening werd verricht door burgemeester John te Loo. Deze benadrukte de ver heugend grote belangstelling van de jeugd en vergeleek dit gfewone gezellige toernooi ipet de tweekamp in Merano, waar „twee spelers schaken die dezelfde taal spreken maar elkaar desondanks toch haten". Vervolgens deed Schiedams eerste burger, op aanwijzing van de witspeler, de eerste zet in de partij tussen John van Waardenburg en Coen Stehou wer. Onder toeziend oog van wedstrijdleider Mario van kleef werd daarna met de eerste ronde begonnen. Rij de senioren was iedereen op sterkte ingedeeld in groepen vön zes spelers, die een halve competitie afwerkten (5 ron den). Voor iedere partij had een speler 30 minuten bedenktijd. Bij de jeugd, wederom begeleid door Frans Groeneweg, was het speltempo anders, omdat veel partijen daar met het beruchte „herdersmatje" toch in één mi nuut beslist worden. De sterkste jeugd, meestal in het bezit van het koningsdi ploma, had twintig minuten be denktijd per partij, de overige jeugd tien minuten. Onder de deelnemers bevonden zich bij de senioren o.a. Coen Stehouwer, deelnemer aan het kampioenschap van Nederland. Daan 't Hart, kampioen van de Rotterdamse Schaak Bond en Gert Timmerman, open-kam pioen van Amsterdam, Den Haag en Schiedam. De winnaar van het Irene-toernooi van vo rig jaar, Ron Hofman, kon he laas zaterdag zijn titel niet ver dedigen. Verder was de schaakvereni ging Schiedam zelf natuurlijk ruim vertegenwoordigd met 16 deelnemers. Opvallend was dat zich onder de overige deelne mers niemand van de twee an dere Schiedamse schaakvereni gingen, Het Zwarte Paard en Groenoord, bevond. Traditiegetrouw was ook me vrouw Roodzant weer aanwe zig, zij is een begrip in de schaakwereld. Als 83-jarige speelde zij mee in groep drie en behaalde evenals vorig jaar een derde plaats, voorwaar een in drukwekkende prestatie, die bovendien bewijst dat men voor schaken nooit te oud kan zijn. In de hoofdgroep bepaalden Coen Stehouwer, Daan 't Hart en Gert Timmerman het weds trijdbeeld. De andere deelne mers in deze groep, toch ook geen kleine jongens in deze re gio, kwamen er niet aan te pas. Toernooiwinnaar werd tens lotte op overtuigende wijze Coen Stehouwer, die alleen Daan 't Hart een remise toe stond. Tweede en derde werden respectievelijk Gert Timmer man en Daan 't Hart. Bij de jeugd toonde Ronald van Dijk zich in de eerste groep de sterkste voor Mark Kreft, die in een beslissingswedstrijd Eric Gunnewegh naar de derde plaats terug wees. Om half vijf werden de prijzen uitgereikt door Rob Lutz, be heerder van het zalencentrum Irene. Hij deed dat op een bij zonder aardige wijze. Vooral de jeugdige prijswinnaartjes kre gen er rode oortjes van. Won men bij de jeugd bekers, bij de senioren kon men kiezen uit: kazen, fruitmanden, alcoho lische geneugten, leesvoer in de vorm van schaakboeken en nog veel meer niet voor consumptie geschikte artikelen. Voor de helft van de deelnemers was er een prijs. Rob Lutz sprak tenslotte ook zijn dank uit aan de mensen die zich hadden ingezet om van dit toernooi ook een geslaagd even ement te maken. Groep één. 1. Coen Stehouwer, 2. Gert Timmerman, 3. Daan 't Hart. Groep twee. G. Homs, 2. J. van der Griend, 3. C. de Wit. Groep drie. 1. P. Schotman, 2. M. Hockx, 3. mevr. C. Roodzant. Groep vier. 1. A. Nieuwstraten, 2. P. Weitering, 3. N. van Wijn gaarden. Groep vijf. 1. J. Dijkhuizen, 2. C. de Groot, 3. H. Molenaar. Groep zes. 1. C. Troost, 2. L. ten Wolde, 3. T. van Onzen. Groep zeven. 1. S. Lodder, 2. K. Ketting, 3. J. Ruisken. Groep acht. 1. mevr. v.d. Bos, 2. W. Breddels, 3. mevr. S. Groe neweg. Groep één. 1. Ronald van Dijk, 2. Mark Kreft, 3. Eric Gunne wegh, 4. Eric Kreft, 5. Stevin Hauser. Groep twee. 1. Anne Mart Mas tenbroek, 2. Judith Robberecht, 3. Marcel Groeneweg, 4. Karin de Beer. Groep drie. 1. Cynthia Nijland, 2. Martin Maertens, 3. Jurri van Pelt. HBSSVitesse D (beker), 14.30 uur, sportpark Harga. AltiorPPSC (beker) SC BotlekGSS. GTBZinkwegse Boys, 13.30 uur, sportpark Harga. WK—SC Zuiderpark, ri 14.00 uur, sportpark Bij dorp. UrsusZwervers (beker), 14.30 uur, Parallelweg. VTL—Hermes DVS (be ker). DHSVerburch (beker), 14.30 uur, sportpark Ket- hel. WCR—SVV 2 (beker). DemosRockanje, 14.30 uur, sportpark Harga. AeolusOlympus. SVDPWDirksland, 14.30 uur, sportpark Harga. DRZ—MSV'71, 14.30 uur, sportpark Kethel. USCSchiedamse Boys. DRZZwart Wit (da mes), 12.00 uur, sportpark Kethel. SI VarkenoordDemos (dames). SchiedamFortuna (da mes), 14.30 uur, sportpark Harga. HWD—Hermes DVS (da mes) GerminalGroenoord, 20.30 uur, sporthal Om moord. EurekaGSS, 20.30 uur, sporthal Schuttersveld. WIA—GTB, 22.00 uur, sporthal Schuttersveld. SVO—FCN'66, 19.45 uur, Energiehal. WICODemos, 21.15 uur, Energiehal. Ursus—VVOR, 19.45 uur, sporthal Margriet. PPSC—SW, 20.30 uur, (•porthal Margriet. GASLombardijen, 21.15 uur, sporthal Margriet. DRZ—MSV'71, 22.00 uur, sporthal Margriet. BFCNelson, 20.30 uur, sporthal Margriet. ASBSchiedam, 21.15 uur, sporthal IJssel- monde. VlaardingenSFC, 19.00 uur, sporthal Hoogvliet. AU Greens—SVDPW, 20.30 uur, sporthal Rozen burg. BernisseSPSV, 20.30 uur, sporthal Hellevoets- luis. DCLDRZ (dames), 19.45 uur, sporthal Wiele waal (woensdag). Bingly BoysOACN Boys, 20.30 uur, Energie hal (donderdag) De Korenbeurs't Hooge Huys, 18.00 uur Koop mansbeurs. meisjes De Koren beursDe Sprint, 13.30 uur, Koopmansbeurs, jongens Quick'32De Korenbeurs. dames MeeuwenWilton F. heren Wilton FRoda, 13.30 uur, Adm. de Ruy- terstraat. heren OliveoHVK. SchiedamLent, 14.00 uur, De Ark, Hargplein. TrekvogelsSucces. Karatetoernooi voor teams, 14.00 uur, sporthal Margriet. Kwart eeuw bridge in Vlaardingen e.o. SCHIEDAM/VLAARDINGEN Met een massaal even ement opende zaterdag het nu 25 jaar oude Distrikt Vlaar dingen en Omstreken van de Nederlandse Bridge Bond het bereiken van deze mijlpaal: een jubileumdrive in sporthal Margriet in Schiedam voor de leden bij het distrikt aange sloten dertien verenigingen. Niet minder dan 232 bridge- paren schaarden zich rond de wedstrijdtafels in deze im mense ruimte waar men tij dens het spel bijna een speld kon horen vallen! Al ver voor hef begin van de uit twee ge deelten bestaande drive, stond de sporthal in het teken van een grote reünie. Veel bridgeparen hadden el kaar al eerder ontmoet in an dere drives en kompetities, iets wat meteen al een sfeer van ge zelligheid deed ontstaan die overigens kenmerkend was voor het gehele verloop. In zijn openingswoord greep voorzitter G. L. Touset nog even terug op de ontstaansge schiedenis van het distrikt, met een extra welkom van de mensen van het eerste uur en zij die hebben meegewerkt aan de organisatie van deze massale bridgedrive. Een organisatie van de Rands tadedities als gedeeltelijke sponsor. De drive stond onder leiding van de heer T. Stok als distrikt-kompetitieleider met steun van mensen voor de arbi trage en puntentellingen. In de drive was een afdeling „Top Integraal" ingebouwd. Van alle dertien bij het distrikt behorende verenigingen namen vier bridgeparen deel, die in ei gen kompetitie met de hoogste scorepercentages waren geëin digd. Als verenigingsprijs stelde het distriktsbestuur een bronzen wedstrijdgong beschikbaar. Dit onderdeel is verzorgd door Mevr. D. van Vliet, wiens reis bureau bridge-vakantiereizen organiseert. In de top van beide klassemen ten werden spelpercentages be reikt met een hoogte die de drive op een hoog niveau deed uitkomen. In het kaartduel voor vereni gingen werd de „B.C. Rijn mond", Hoogvliet de grote overwinnaar na het scoren van 3728 punten en een percentage van 56.2 Als tweede eindigde de B.C. „Vlaardingem" met de cij fers 3450 - 52.1. De derde plaats was voor „De Hoekse Bridge club" met 3428 en 51.8. Klassering overige tien: 4. B.C. „Schiedam' 59", 3360 - 50.7; 5. B.C. S.H.E.L.L.", 3350 - 50.6; 6. B.C. „Schiedam-West", 3344 - 50.5; 7. B.C. „Het Eiland Voorne", 3338 - 50.4; 8. Jeugd- bridgevereniging „Vlaardin gen", 3327 - 50.2; 9. B.V. „Maass luis, 3281 - 49.5; 10. B.C. „Vier- polders", 3244 - 49; 11. B.C. Goe- reeOverflakkee", 3194 - 48.2; 12. B.C. Coppelstock" (Brielle), 2891 - 43.2; 13. B.C. „Spijke- nisse" met 2891 pnt een percen tage 43.2. In het parenklassement ein digde het bridgepaar Gorter uit Vlaardingen op de eerste plaats met 1052 gescoorde punten en een percentage 63.5. Het paar Derksen-Koole (B.C. Rijnmond) pakte met de cijfers 1038 - 62.7 de tweede plaats. Als derde eindigde het paar Janson-Hooites, eveneens B.C. Rijnmond met 990 - 59.8. De da mes Cappendijk-Vleeskens (B.C. Maaslsluis,) eindigde als 4e met 986 - 59.5. Als 5e het paar Nagengast-Van Woerkom (B.C. Vlaardingen met 983 pnt en een percentage van 59.4). De waardevolle prij zen die voor deze jubileumdrive beschikbaar waren gesteld vie len ten deel aan bridgeparen die een percentage tot 51 pro cent wisten te bereiken. De keuze uit het pakket werd door de volgorde van klassering be paald. Na de prijsuitreiking ging men over tot een genoeglijk onder ling samenzijn dat tot diep in de avond voortduurde. Extra prij zen werden verdiend volgens een apart systeem. Dit hield in dat ook laaggeplaatsten hier voor in aanmerking konden ko men. V. en D. schonk een lang weekeinde door te brengen in een luxueus bungalowpark. Teletap Hotel, Amsterdam, een weekeind-verblijf in een hotel in Brussel. Het Jagershuis in Hoek van Holland, een diner voor twee personen in het restaurant. De Randstad Edities, een rond vlucht boven het Waterwegge bied vanaf vliegveld Zestienho ven. De Bridgeclub H.E.V. voegde hieraan toe een geselecteerde doos met flessen wijn. Nu het bridgen op grote schaal steeds meer aanhan gers krijgt volgen de lokalen waar de dertien bij het dis trikt aangesloten verenigin gen hun speelavonden hou den. B.C. Vlaardingen, donderdag avond in zaal „Middelhuyse". B.C. S.H.E.L.L., donderdag Sporthal „Vijfsluizen" B.C. Schiedam'59 en B.C. Schiedam-West resp. maan dag en donderdag in Sporthal „Margriet". A.B.V. Maassluis, donderdag „De Ark", aldaar. B.C. Rijnmond, maandag „De Kulk, Hoogvliet. B.C. Spijkenisse, dinsdag Rest. „De Oudemansweg", Rotterdam. B.C. Vierpolders, Het Dorps huis, Vierpolders. B.C. Coppelstock, dinsdag kantine Sportclub Voorne. B.C. Het Eiland Voorne, don derdag „De Veste", Helle- voetsluis. J eugdbridge ver eniging Vlaardigngen, dinsdag, zaaltje v.d. Heilige Geest Kerk, Vlaardingen. De Hoekse Bridgeclub, maan dag „De Hoekstee", Hoek van Holland. B.C. Goeree-Overflakkee, dinsdag. Technische School, Middelharnis. SCHIEDAM Onder de naam „The Pub, voor Beggars and Kings", zijn Rob Kop en Henk van Vessum op de Rot- terdamsedijk 240 een horeca bedrijf begonnen dat uniek is voor deze stad. „The Pub" is naar Engels voorbeeld ingericht, waar ze in geen enkele stad ontbreken als ontmoetingscentrum en praathuis waar over alles wordt gediscussieerd, onder het drinken van een stevige pot bier! Bij de inrichting van deze ge- -«ellige pub is veel hout ver werkt. De wanden zijn bedekt met allerhande curiosa, waar onder bijvoorbeeld oude kran tenknipsels, oude bankbiljet ten en geldstukken, en verza melingen op sportgebied en nog veel meer. Leuk is het aantal oude en bij zondere hoofddeksels. Wie aan de collectie iets kan toe voegen krijgt de beschikking over een eigen oorbierglas. Origineel Engels bier of mixen hiervan wordt met ook Hollandse biermerken getapt uit een autentieke, in Enge land aangekochte bierpomp. Gewilde soorten Schotse whisky worden naast nog vele andere dranken geschonken. Wat de Britten in hun favorie te pub doen is het darten, een nationaal werpspel dat grote populariteit geniet. Wie het wil proberen kan dit gratis doen achter in de pub waar zitjes zijn aangebracht voor de kijkers. Het duo Kop en Van Vessum heeft met hun pub ook het darts pel als wed strijdsport in Schiedam inge voerd. In het sousterrain zijn hier twee banen ingericht vol gens maatstaven van de Ne derlandse Dart-Bond. Ook hier beschikt men over een buffet en zitjes voor spelers en publiek. Er bestaat een dart-competitie waarvoor een promotie- en de gradatiesysteem van toepas sing is. Een eigen team neemt in de 2e devisie, poule B. aan deze competitie deel. De bedoeling is het aantal teams verder uit te breiden. Dit kan eerste ge beuren aan het einde van de lopende competitie. SCHIEDAM Te beginnen op maandag 12 oktober 1981 en gedurende een periode van ongeveer anderhalve week, hetgeen afhankelijk is van de weersomstandigheden, zullen de Koemarktbrug over de Lange Haven en ook de Ger- rit Verboonstraat de gehele dag voor het verkeer zijn af gesloten. Alleen voetgangers, wanneer zij zich enig ongemak willen getroosten, zullen nog van de rug gebruik kunnen maken. De reden is dat een riolering en een persleiding vanaf de West- vest naar de Tuinlaan, dwars over de Gerrit Verboonstraat, gelegd zal worden. Aangezien de rioolbuizen in een sleuf op een diepte van 4 1/2 meter op een fundering zullen komen te liggen, is dit een vrij omvangrijk werk. Voor de nieuwe persleiding zullen zware kranen moeten kunnen manoevreren met pijpen van 10 meter lengte. Vandaar dat de gehele straat wordt afgesloten. Van de gele genheid wordt tevens gebruik gemaakt om het wegdek van de Koemarktbrug onder handen te nemen. Het verkeer zal worden omge leid van de Koemarkt via de Buitenhavenweg, Koningin Wilhelminabrug, Hoofdstraat, Lange Nieuwstraat naar de Oranjestraat en in omgekeerde richting. Deze route zal met borden worden aangegeven. Het verkeer naar en van Vlaar dingen wordt aangeraden vanaf de Koemarkt gebruik te maken van de 's -Gravelandseweg en Burg. van Haaienlaan en vice versa. Aangezien de bussen van de R.E.T. de krappe bocht van de Kon. Wilhelminabrug naar de Hoofdstraat niet kunnen ma ken, zullen de bussen met in gang van 12 oktober en gedu rende de tijd van het werk als- volgt rijden: Koenarkt, Buiten havenweg, Lekstraat, Haven- dijk, Willem de Zwijgerlaan, Schoolstraat naar de Nieuwe Haven. Op de Nieuwe Haven worden twee tijdelijke halten geplaatst. In de periode van de werk zaamheden zal de Koemarkt brug over de Lange Haven niet voor de scheepvaart worden geopend. De doorvaart blijft mogelijk voor schepen met een maximale hoogte van 2,50 me ter. Tevens moet de scheep vaart in genoemde periode re kening houden met korte wachttijden bij de Kon. Wilhel minabrug over de Buitensluis aan de Voorhaven. Door de te verwachten toename van het verkeer over deze brug, zal het aantal openingen van de brug, vooral tijdens de spitsuren, zo veel mogelijk worden beperkt. Nadere inlichtingen kan de scheepvaart inwinnen bij de ge meentelijke Havendienst, tele foon 010-268019. Broersvest 64-66, Schiedam Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 9-17 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131 Telefoon 010-261417 SCHIEDAM/ VLAARDINGEN Een bij zonder concert vindt op don derdag 15 oktober plaats in de Grote Kerk van Vlaardin gen. Door de Lofzang van Maria hebben zich in de loop der eeu wen veel componisten laten in spireren. Het meest echter bleef bekend de onovertroffen wijze waarop Joh. Seb. Bach de woor den uit Lukas 1 vers 47-56 op muziek zette. De orat. ver. Gloria-Toonkunst o.l.v. Aad van der Hoeven wil op 15 oktober dit Magnificat gaan uitvoeren tesamen met het Requiem van Mozart. Solisti sche medewerking verlenen Jitske van Steendam, Sylvia Schlüter, Michiel ten Houte de Lange en Charles van Tassel. De avond begint om kwart over acht en toegangskaarten zijn a 12,50 en 10,(65plus en c.j.p.) bij de leden en aan de kerk verkrijgbaar. Kaarten voor dit Toonkunst concert zijn ook verkrijgbaar bij J. Tanis, Burg. Honnerlage Gre- telaan 299, telefoon 739098.

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 9