VANDAAG deze krant Het Nieuwe B en W op bezoek in Nieuwland VVV boos op gemeente: Telefonische Hulpdienst in geldnood fkreisel fjfUQIX? V4ur1h& SCHADE... SPUITEN... Volkstheater in john kroes Stadsblad RADIO ABA Watersporters krijgen eigen clubhuis Man verstrikt in machine Geen belang stelling voor de extra minima-uit kering mitsubishi Schiedamw SdI Roelofs- arendsveen laatste rustplaats van J. W. Peek T.V. DEFECT? Avond Cobra RENAULT Randstad Edities verschijnen in het grootste deel van Z-Holland. 34 Edities. Wekelijkse totaal oplage ca. 1 miljoen. Hoofdkantoor: Koopmansstraat 9 - Rijswijk - Telefoon 070-190222 Aitot-Garoge-Mocatie v/h Walraven Dekker, 's Gravenlandseweg 373, SCHIEDAM .Telefoon: 010-62.00.55. Wij helpen direct!!! Hiilsta slaapkamers Hülsta woonwanden SCHIEDAM Het col lege van b en w gaat de boer op. Over twee weken brengen burgemeester en wethouders een werkbe zoek aan de wijk Nieuw land. Ruud Pillard van de VVV maakt zich boos over het papieren toeristen-beleid van de gemeente Schiedam. SCHIEDAM Lapt de gemeente haar eigen slag zinnen aan de laars? Volgens de VVV lijkt het er veel op. Eén van de vele motto's in één van de vele gemeentelijke beleidsnota's luidt: „Werk ma ken van toerisme". „Willen dat geen papieren woorden blijven, dan moet er wel 't een en ander veranderen", aldus de VVV. SCHIEDAM De Stich ting Telefonische Hulp dienst Rijnmond zit met een begrotingstekort voor 1981 van ongeveer dertig duizend gulden. Tot diep in de nacht werd er aan gewerkt, de rijbaan weer vrij te krijgen. SCHIEDAM Het ver keer op de verbindings weg tussen de rijkswe gen 19 en 20 heeft gister avond grote vertragin gen ondergaan nadat een vrachtwagencombinatie, beladen met acht nieuwe personenauto's, was ver ongelukt. De gekantelde vrachtwagen de chauffeur bleef on gedeerd. Autobedrijf SCHIEDAM Bij een be drijfsongeval is een 44-jarige Rotterdammer woensdag licht gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde bij de firma Mennens aan de Kommiezenlaan. Het slachtoffer werd tijdens zijn werk gegrepen door de kabel van een overwikkelmachine. Hij werd één keer rond de ma chine geslagen voordat zijn chef het apparaat kon uitschakelen. De man liep een beenbreuk op. Hij werd overgebracht naar het Rotterdamse Acacia-zieken huis. OE VOLVO EN UAE SPECIALIST Nieuw Mathenessestraat 11-13 Schiedam, telefoon 010-260012 Ook levering en reparatie alle merken ^van Dijk SCHIEDAM/ DEN HAAG Burge meester G. J. te Loo en gemeentesecretaris M. J. Blok zullen aanwezig zijn bij een mis die wordt opgedragen ter nagedachtenis van J. W. Peek, de oud-burgemees- ter van Schiedam die in de nacht van 13 op 14 ok tober overleed in het Academisch Ziekenhuis in Leiden. Deze mis wordt gehou den in de kerk van St. Paschalis Baylon aan de Neuhuiskade 97 (hoek Wassenaar se weg) in Den Haag, de laatste woonplaats van de over ledene. Na deze mis, die begint op vrijdag 16 oktober om kwart over zeven 's avonds, is er gelegen heid tot condoleren van de familie in huize Waalsdorp, aan de Jan Muschlaan 139 in Den Haag. De heer Peek, die 81 jaar werd, was burgemeester van Schiedam in de pe riode maart 1947 tot de cember 1984. Zijn eerste standplaats als burgemeester was Pannerden. Daarna werd Peek eerste burger van Alkemade. Peek was officier in de Orde van Oranje Nassau en Ridder in de Orde van de H. Gregorius. De bijzetting van het stoffelijk overschot zal plaatsvinden in het fa miliegraf in de kerk van St. Petrus Banden, Noordeinde 185 te Roe lof.sarendsveen, nadat de Eucharistieviering daar is gehouden op za terdag 17 oktober om 14.00 uur. Daarna is er gelegen heid tot condoleren in de „Fransche Brug", Westeinde 83 te Roe- lofsarendsveen. Vidaoapecialitton Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop - Inruil - Reparatie Ook voor uw verlichting. Broersvest 64-66, Schiedam Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delfts Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 180.210, VRIJDAG 16 OKTOBER 1981 - NR. 77 OPLAGE 37.100, 33e JAARGANG dus de VVV-baas. Pillard legde deze suggestie wederom voor aan het Schiedamse gemeen tebestuur, maar ving net als op zijn verzoeken aangaande een pofferkraam, nul op het rekest. Toch blijft Pillard volhouden. Hij heeft zijn verzoek aan bur gemeester en wethouders her nieuwd: De Cobra-collectie Is wereld beroemd en het VVV bestuur ziet in een permanente expo sitie een toeristische trek pleister. Het Is juist nu van belang oni te weten of aan dat verzoek voldaan gaat worden omdat de VVV als ge volg van de brand nieuw fol dermateriaal moet laten drukken. Uiteraard is het de wens om een toeristisch be langrijke zaak als de Cobra in een wervingsfolder mee te nemen. Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam en Kethel De stadsbestuurders zijn vanaf acht uur aanwezig in een lokaal van de professor Gunnings- chool (bereikbaar via de speel plaats aan de Piersonstraat), op woensdag 28 oktober. Het wordt géén vergadering en er komen geen toespraken. De burgemeester en de vier wet houders zullen zich afzonderlijk aan stands opstellen en zij zul len vergezeld zijn van hun ambtelijke adviseurs en de se cretarissen van de diverse raadscommissies. Deze bijstand van ambtenaren zal het mogelijk maken dat in veel gevallen direct antwoord gegeven zal kunnen worden op de vragen. Wanneer dat toch niet mogelijk is, worden de vra gen of opmerkingen genoteerd, waarop later het antwoord zal volgen. Op de stands zal duidelijk wor den aangegeven welke zaken ieder lid van het College behar tigt, zodat de bezoekers kunnen zien tot wie zij zich kunnen richten. Alle bewoners van Nieuwland zijn welkom bij dit wijkbezoek. In een ongedwongen sfeer kun nen tot .een gedachtewisseling komen met de burgemeester en de wethouders. Bij hen kunnen zij hun wensen, hun opmerkin gen en hun eventuele klachten aangaande de wijk kwijt. INEENS ZIJN de avonden zeer lang, bijna net zo lang als vroe ger, toen de gordijnen nog dicht moesten en toen de huisvaders nog huiverend thuiskwamen, omdat ze in het donker te voet of op de fiets van de fabriek wa ren gekomen, door de kou en de regen. Dat maak je nu niet meer mee, want huisvaders komen te genwoordig in de warme auto naar huis; ze hoeven alleen maar over het stoepje te lopen en ze zijn binnen, ze hebben geen tijd meer om het koud te krijgen. Dat neemt een stuk ge zelligheid weg; het was vroeger hartverwarmende om toe te zien, hoe zo'n in regen en kou verkleumde man zich voor de kachel liet ontdooien, alsmaar „Brrrrr" zeggend, of: „Ik heb gewoon geen gevoel meer in de leden". Dat hoorde bij de huise lijkheid. Het gaf de gezinsleden het zalige besef, dat ze iemand hadden welgedaan door die ka chel extra op te poken en door pantoffels gereed te zetten: ze werden dan zelf door de geeste lijke warmte bevangen en die gloed hield een hele avond aan tot en met het ogenblik, waarop het dambord en het Mens-erger- je-niet-spel werden opgeruimd, omdat het bedtijd was. Bedtijd met een koperen kruik aan het voeteneind of met een in de oven warmgemaakte steen met een flanellen lap er omheen ge wikkeld. Kom er eens om, nu alles centraal is verwarmd en nu de huisvaders gewoon voorge bakken en doorgewarmd thuis komen. Een enkeling wil bjj het binnenkomen in de gang nog wel eens roepen: „Brrrr, wat ia bet koud", maar dat ia toneel hij beeft het helemaal niet koud. IIij wendt alechta kilte voor, om met enige reden een glaa cognac ir kunnen drinken. Muur de avonden gijn wel geer lung, bijna net go lang als vroe- h'm Om zes uur mogen de gor dijnen dicht en dan kan de huis elijkheid beginnen, eerst rond <le pot met boerenkool, dan rond het vuur. Maar eerst komt de te levisie, want een mens wil toch wel weten, wat er in de wereld buiten zijn gesloten gordijnen te koop is. Een atoomenergiecen trale als Kalkar bijvoorbeeld. En dat is gezellig, want neef Jan is er ook naar toe om te demon streren met een pakje brood en een thermosfles met thee bij zich en misschien zie je op de buis ineens neef Jan tussen dat volk lopen met een hoofd vol idealen en de kin vol haar en misschien met een spandoek, waar iets rebellerigs op geschil derd staat. Laat neef Jan maar uitkijken, denk je dan, want de „Polizei" gekt er niet mee; in Kalkar laten ze de democratie bederven door neef Jan met zijn thermosfles en zijn builtje boter hammen met pindakaas. Ver- dammt noch mal, nee en we hebben het nog niet gedacht, of daar vertoont de televisie beel den van andere Jannen dan de onze, die zich moeten laten af tasten door de „Polizei", ze moe ten hun boterhammetjes laten kijken en hun thermosfles. Mis schien zegt de Polizei nu wel: „Losch Mensch", want Mensch is een scheldwoord. Misschien zeggen ze het ook niet, want er is geen geluid bij het beeld, je moet het geluid er maar bij den ken en dan denken we natuur lijk: „Losch Mensch". Maar de Jannen mogen wél verder met hun boterhammetjes met pinda kaas, want het is daar uiteinde lijk een democratie en de Jan nen zullen wel allemaal een „Ausweis" hebben. Met een Ausweisin een democratie overkomt je niks. Losch Mens en verder gebeurt er in Kalkar niets, helemaal niets. Maar toch zit je je even op te vreten, wat onzin is natuurlijk, want de avonden zijn dan wel net zo lang als vroeger, maar ze zijn toch anders. De gordijnen zijn wel dicht, maar niet hermetisch; er is immers geen „verduiste ring" meer. Maf eigenlijk, dat we daaraan moeten denken. Er is niets gebeurd. Er zal ook niets gebeuren. Laten we maar rond de tafel gaan zitten. Nu kén het nog. „Toeristenbeleid bestaat uit VUII VIV V^UI I papieren woorden" Wat heeft zo plotseling de gramschap bij de VVV ge wekt? Ruud Pillard, direc teur van de VVV Schiedam, legt het haarfijn uit. Hij zegt dat zijn toeristische organisatie zéér teleurgesteld is over het feit dat ondanks herhaald aandringen bij b en w, er geen tijdelijke horeca voorziening is gerealiseerd aan de Maasboulevard. Een terrasje om koffie te drin ken aan de Maasboulevard is een oude en zeer vurige wens van de VVV, sinds de enige h<> reeninstelling op dal aUraktieve stukje Schiedam, café-restau rant „Europoort" de gedaante aannam van het sjieke speciali teitenrestaurant „La Grande Duchesse", waar voor de ge wone slenteraar geen koffie verkrijgbaar is. Het VVV-bestuur vindt het on begrijpelijk dat een simpele voorziening als bijvoorbeeld een poffertjeskraam, die tens lotte op iedere kermis wel ge plaatst kan worden, niet van de grond kan komen op de Maas boulevard. Het liefst had de VVV zo'n pof ferterras nog vóór 1 april dit jaar gezien. Dat zou de dagjes mens enig vertier hebben gebo den. Inmiddels is het seizoen voorbij en hebben alle dagre- ereanten bel deze zomer zonder hapje en drankje moeten stel len. Pillard heeft het college van li en w zijn vrees deelachtig ge maakt dat als er nu spoedig niet iets gebeurt, er bij het begin van het seizoen 1982 nóg geen terras op de Maasboulevard staat. Tweede grief van Pillard: de Cobra collectie in het Stedelijk Museum, die best permanent tentoongesteld kan worden, al- De Telefonische Hulpdienst, waar mensen terecht kunnen die in geestelijke nood verke ren of die problemen willen uitpraten, zegt in het jaarvers lag over 1980 dat vooral de huur van drie onderkomens de hulpdienst voor enorm hoge kosten stelt. De Hulpdienst heeft vestigingen in Rotterdam, Schiedam en Spij- kenisse. 140 vrijwillige mede- werkers(sters) veroorzaken ver der een gevoelige kostenstijging. Tegenover een kostenverhoging van naar schatting 35.000 gulden per jaar staat niet meer dan 8.500 gulden aan subsidie. De Hulpdienst is daarom op nieuw besprekingen begonnen met de gemeenten Maassluis, Schiedam en Vlaardingen be treffende een financiële bijdra ge. Ondertussen blijft de Hulpdienst aktief, zowel overdag als 's nachts. Dat er wezenlijk behoef te bestaat aan deze hulp-instel ling blijkt wederom uit de cijfers van vorig jaar, toen Rotterdam en Schiedam samen 41.000 ge sprekken registreerden. Wie het werk van de Telefoni sche Hulpdienst wil steunen kan dit doen door een gifte te storten op gironummer 121414 (Rotter dam) en 3597042 (Schiedam) on der vermelding Stichting Tele fonische Hulpdienst Rijnmond. Het telefoonnummer van de Hulpdienst is 731161 of 362244. Nu óók in Schiedam, Stationsplein 2, tel.:010-37.70.99. De wagen, afkomstig uit Duits land en beladen met auto's, van het merk: Ford Capri, kwam uit de Beneluxtunnel en reed rich ting Vlaardingen. Een bocht naar rechts werd ge nomen met een snelheid van rond de 50 km. Toen de chauf feur vaart wilde verminderen weigerden de remmen. De zware vrachtauto met aan hanger botste tegen de vangrail en kantelde. De vier persone nauto's op het bovenste laadge- deelte tuimelden in de berm. De overige vier bleven steken. Door de enorme ravage die daarop ontstond werd de rijbaan geheel geblokkeerd. Het verkeer moest worden omgeleid via de Hargalaan. Een takelwagen is meerdere uren bezig geweest, de rijksweg vrij te maken van de her en der verspreid liggende wrakken. Pas om half twee vannacht wepd de weg weer vrijgegeven. Het ongeluk was om kwart voor acht gebeurd. Bij het ongeluk raakte nie mand gewond. De 41-jarige chauffeur uit Keulen kwam met de schrik vrij. Bij het on geluk raakten geen andere auto's betrokken. Ravage op rijksweg

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 1