Wijkbezoek van B en W aan Nieuwland Route buslijn 53 weer door het centrum AMBULANCE 33 33 00 28 oktober-13 november: weer onderzoek naar baarmoederhalskanker Aanvragen bouw vergunning Gymnastiekgebouw voor Oost Verleende bouwvergunningen Veilig omgaan met elektriciteit Agenda van de Tweede Kamer via telefoonlijn Openbare commissie vergaderingen Bel dan direct Publicatie van de Gemeente Schiedam Sport en spel voor jongeren 73.512 inwoners Verbod splitsing in appartementsrechten Verkeers ongevallen in september Gemeenteraads vergadering Bureau Huisvesting: verlenging van Stadskantoor Emmast Bureau Voorlichting raatl tel.010 260500 Hebt u met spoed een nodig? PAGINA 10 1 Het college van Burgemeester en wethouders van Schiedam zal op woensdag 28 oktober 1981, aan vang 20.00 uur, een wijkbezoek brengen aan Nieuwland. Dit zal zich afspelen in een lokaal van het scholencomplex van de Prof. dr. J. H. Gunningschool/Dombo-kleuterschool, te bereiken via de speelplaats aan de Piersonstraat in Nieuw land. De bedoeling is dat de bewoners van Nieuwland op die avond binnen komen stappen om in een on gedwongen sfeer in gesprek te komen met de bur gemeester en de vier wethouders. Bij hen kunnen zij hun klachten, hun wensen of hun opmerkingen aangaande hun wijk kwijt. Het wordt dus geen vergadering en er komen geen toespraken. De burgemeester en de wethouders zullen zich afzonderlijk aan stands opstellen en zij zullen vergezeld zijn van hum ambtelijke advi seurs en de secretarissen van de diverse raadscom missies. Deze bijstand van ambtenaren zal het mogelijk maken dat in veel gevallen direct ant woord gegeven zal kunnen worden op de vragen. Wanneer dat toch niet mogelijk is, worden de vra gen of opmerkingen genoteerd, waarop later hat antwoord zal volgen. Op de stands zal duidelijk worden aangegeven welke zaken ieder lid van het College behartigt, zodat de wijkbewoners kunnen zien tot wie zij zich kunnen wenden. ALLE BEWONERS VAN NIEUWLAND WOR DEN UITGENODIGD AANWEZIG TE ZIJN. HET IS IMMERS EEN MOOIE GELEGENHEID OM DE BESTUURDERS VAN DE STAD EENS TE ONTMOETEN OM ZO TOT EEN GEDACH TE-WISSELING TE KOMEN. Buslijn 53 van de RET, van Kethel-Oost naar het NS-station Schiedam-Rotterdam West, zal met in gang van maandag 26 oktober 1981 gedeeltelijk een nieuwe route gaan rijden, die weer door het stadscentrum loopt en niet langer meer door de Burg. van Haarenlaan. Dit is door de directie van de RET besloten, met hartelijke instemming van het gemeentebestuur van Schiedam. Vanaf 26 oktober rijden de bussen van lijn 53 een deel van de bekende route, n.l. Kaag (Kethel- Oost), Zwaluwlaan, Mozartlaan, Eduard van Bei- numlaan. Laan van Bol'Es, Churchillweg, Nieuwe Damlaan, Nieuwlandplein, doch dan niet verder via de Burg. van Haarenlaan maar over de Nieu we Damlaan, Nieuwe Haven, Oranjestraat, Gerrit Verboonstraat, Koemarktplein, Broersvest, 's-Gra- velandseweg, Plein 1940-45, Horvathweg, Stations plein als eindpunt. En vice versa. Aan de Nieuwe Haven komen nieuwe halten, aan beide kanten van de weg ter hoogte van de Mariastraat en de St. Liduinastraat. Aangezien deze route langer is dan de huidige, zal in het spitsuur de frequentie iets lager liggen, n.l. om de 12 minuten in plaats van om de 10 minuten:: buiten het spitsuur blijft de frequentie gelijk. Reizigers uit Schiedam- Noord die op de Burg. van Haarenlaan moeten zijn (of omgekeerd), kunnen overstappen van bus 53 op de bus 54. Toen op 2 februari- van dit jaar de eerte fase van het Vervoersplan van de gemeente in werking trad en de buslaan 54 een nieuwe route kreeg, als een soort „rin- glijn" door vele wijken van de stad, werd de route van buslijn 53 ingekort. Vanuit Kethel werd niet ver der gereden dan tot het Station NS en niet meer via het stadscentrum naar Schiedam-Zuid. Dit heeft vele protesten gegeven van bewoners in Schiedam-noord.; De RET merkte al snel een sterke verschuiving van het reizigersaanbod. Veel passgiers in Schiedam- Noord gingen de voorkeur geven aan buslijn 52 boven buslijn 53. Bij een reizigerstelling op 12 maart j.l. bleek het te gaan om een verschuiving van 700 passa giers per dag. De bussen 53 raakten onderbezet, ter wijl buslijn 52 op het traject Ed. van Beinumlaan-cen- trum, zoveel reizigers te verwerken kreeg, dat tijdens de spits extra bussen ingezet moesten worden. De RET hoopt nu de zaak weer recht te kunnen trek ken, door buslijn 53 opnieuw een route door het cen trum te geven, via de Nieuwe Haven. Naast de wekelijkse sport- en spelinstuif voor vol wassenen op woensdagavond start de Sportraad voor de gemeente Schiedam op zaterdag 31 okto ber a.s. met sport- en spelaktiviteiten voor jonge ren uit Schiedam-Noord. De aktiviteiten zullen plaats vinden in het gymnastieklokaal Bachplein en wel op elke zaterdag van 12.00-15.00 uur. Jongeren uit Schiedam-Noord in de leeftijd van 12 t/m 15 jaar zijn welkom van 12.00 tot 13.30 uur, ter wijl jongeren in de leeftijd van 16 t/m 19 jaar van 13.30 tot 15.00 uur aan de aktiviteiten deel kunnen nemen. Gezien het rekreatieve karakter van de akti- viteit zijn zowel jongens als meisjes welkom. Het ge heel staat onder leiding van bevoegde rekreatiesport- leiders. De deelnemers zijn verplicht sportschoeisel te dragen dat niet buiten de zaal gebruikt wordt. De toegang tot de zaal is gratis. Vanaf 28 oktober tot en met 13 november a.s. wordt in het GGD-gebouw aan de Tuinlaan 80 te Schiedam wederom het onderzoek naar kanker van de baarmoederhals gehouden. Aan de beurt is nu derde groep in de tweede onderzoeksronde. Het gaat, zoals bekend, om een bevolkingsonderzoek in drie proef-regio's, waar ook Schiedam toe be hoort. het streven is, om in een regio alle vrouwen geboren tussen 1927 en 1947, verdeeld naar de jaar klasse, in drie groepen te onderzoeken in een pe riode van drie jaar. Bij de nu te onderzoeken groep zijn aan de beurt de vrouwen die geboren zijn in de jaren 1929, 1932, 1935, 1938, 1944 en 1947. Deze vrouwen zullen allen een persoonlijk gerichte oproepkaart ontvangen, waarop datum, tijd en plaats van het onderzoek zijn vermeld. Zonder deze kaart men niet niet ge holpen worden: als men niet is opgeroepen is men ook niet aan de beurt. De organisatoren doen een dringend beroep op de be trokken vrouwen om massaal deel te nemen aan het onderzoek. Vooral ook uiteraard terwille van de eigen gezondheid van de vrouw. Daarnaast is het onderzoek van grote wetenschappelijke waarde en dan is het van belang dat de opkomst zo groot mogelijk is. Het onderzoek is geheel pijnloos en bestaat slechts uit nemen van een „afstrijksel" van de baarmoedermond. Wanneer de opgeroepene op tijd verschijnt, zoals aan gegeven op de oproepkaart, staat zij binnen een kwar tier weer buiten. Het gehele onderzoek, ook het admi nistratieve gedeelte, wordt door d^mes gehoudenfle- dereen krijgt ook de uitslag van het onderzoek te we ten. Als er afwijkingen gevonden worden, krijgt de huisarts van de onderzochte bericht; aan de huisarts wordt overgelaten hoe verder gehandeld zal worden. In enige vallen zal bijvoorbeeld een bestaande af scheiding moeten worden behandeld, waarna door de huisarts een nieuw uitstrijkje gemaakt moet worden. In andere gevallen is een controle-strijkje na enige maanden nodig; of een verwijzing naar de vrouwen arts zal de aangewezen weg zijn. In zeer veel gevallen zal ook een zogenaamde „positieve" uitslag een heel onschuldige aandoening kunnen betekenen. Het resultaat slaat echter uitsluitend op de toestand van het moment van het onderozek. Dit betekent dat het onderzoek geen garantie biedt dat men in de ko mende jaren geen aandoening van de baarmoeder kan krijgen. Indien men in die periode klachten krijgt, dan dient men zich tot de huisarts te wenden. Bij de dienst Gemeentewerken zijn de onderstaan de aanvragen voor een bouwvergunning binnenge komen. Belanghebbenden kunnen nadere infor matie krijgen bij het Bouw- en Woningtoezicht in het Stadskantoor, elke morgen van 8.30 tot 10.00 uur bij de heer M. v.d. Loo, telefoon 260500 toestel 188. Groenewegen Aluminium voor Korte Dam hoek Lange Haven: rolluik vervangen door aluminium vouwdeuren; Harolds voor Broersvest 5: twee winkels samen voegen en verbouwen, alsmede voorgevel van pand nummer 5 wijzigen; Makelaardij Ris voor Jacob van Lennepstraat 6: wonipg inwendig verbouwen alsmede berging plaatsen; J. F. Eykenbroek, secretaris s.s.v. S.V.V., voor Sportpark Harga (Sportlaan): propaanopslagtank met beschermingshekwerk plaatsen; J. G. van Ham voor Leliestraat 27: woning in- en uitwendig verbouwen; H. N. Kruisbeek voor Hargplein 82: raamkozijn van de keuken in de voorgevel vergroten; Rijkswaterstaat directie zuid-Holland voor Pr. Bea- trixpark nabij Rijksweg 20 (spoorweg Delft-Rotter dam): onderdoorgang maken voor fietsers en voet gangers; D. W. Hoogland voor Rembrandtlaan 76a: woning inwendig verbouwen, alsmede achtergevel gedeel telijk wijzigen; H. Vollebregt voor Huysmansstraat 33: duivenhok verplaatsen en vernieuwen; Exploitatie en Beleggingsmij Gebr. van Rossum BV voor Boerhaavelaan 113-115-117-119 en Boerhaave- plein 8-10-12-14: 25 wooneenheden plus één win kelpand oprichten; Gemeentelijk Woningbeheer voor Overschiese- plein: zes wooneenheden maken in het voorgedeel te van het Proveniershuis. De gemeente Schiedam telde 31 augustus j.l. in totaal 73.512 inwoners. Dit is 73 personen minder dan per 31 juli en zelfs 721 personen minder dan per 1 januari van dit jaar. In de maand augustus zijn in Schiedam 61 kinderen geboren, doch er overleden ook 63 personen. Een ne gatief geboorteoverschot van 2. In die maand kwa men 187 personen zich nieuw in Schiedam vestigen, doch er vertrokken 258 Schiedammers naar elders. Een negatief vestigingsoverschot van 71 personen. In dezelfde maand zijn in Schiedam 42 huwelijken ge sloten, doch ook 32 huwelijken weer ontbonden. Vrijdagmiddag 16 oktober j.l. heeft wethouder H. W. Posthoorn van Vorming en recreatie officieel het nieuwe gymnastiekgebouw aan de Lange Sin gelstraat 53a officieel geopend. Hij kreeg daarbij de sleutel van het gebouw aangeboden door de di recteur van Gemeentewerken, ir. H. G. de Block. Voor de bouw van een gymnastieklokaal in Schie- dam-Oost heeft de gemeenteraad reeds in 1978 het principe besluit genomen en na een zorgvuldig af wegen van de diverse lokaties heeft het terrein tussen de Lange Singelstraat en de Laurens Cos- terstraat de voorkeur gekregen. De bouw, waar mee op 29 januari 1981 is gestart, is uitgevoerd door Kuypers Bouw B.V., onder directie van de dienst Gemeentewerken. De eigenlijk gymnastiekzaal in het complex heeft een afmeting van 12 bij 21 meter, met aansluitend een ruimte voor het opbergen van gymnastiektoestellen. in laagbouw zijn verder ondergebracht twee kleedlo kalen, twee doucheruimten, toiletten, een kamer voor de docent en verder de technische ruimten. De vloer van de zaal is uitgevoerd als een zg. „veren de sportvloer". De wanden van de zaal en kleedruim ten bestaan in hoofdzaak uit schoon-metselwerk, ter wijl de wanden en vloeren van toiletten en wasruim ten betegeld zijn. De vormgeving van het gebouw is afgestemd op de omgeving en op de naastliggende schoolgebouwen Door de gemeente Schiedam zijn in de maand sep tember de onderstaande bouwvergunningen ver leend. Belanghebbenden die nadere informatie willen hebben over een bouwplan, kunnen hier voor een afspraak maken met het Bouw- en Wo ningtoezicht in het Stadskantoor, elke morgen van 8.30 tot 10.00 uur met de heer M. v.d. Loo, tele foon 260500, toestel 188. A. Groeneweg: het maken van een doorbraak tus sen de woonkamer en de zijkamer van de woning Burg. van Haarenlaan 941; H. L. van Schagen: het verbouwen van het pakhuis Lange Haven 110 tot 2 woningen; W. P. Steenbruggen: het vernieuwen van de kozij nen in de voor- en achtergevel van de woning Vlaardingerdijk 27b; Kuyper: het inwendig verbouwen van de woning Hoogstraat 160a; D. Sprong: het inwendig verbouwen van de wo ning Rozenburgsestraat 22b; Mosk-van Omme: het verbouwen en vergroten van het kantoor met woning tot woning met tandarts praktijk ruimte aan de Burg. Knappertlaan 39; Went: het vervangen van 2 schuurtjes door het maken van een aanbouw achter de woning Amalia van Solmsstraat 6a; Verhey en H. M. van der Linden: het vergroten van dé raamkozijnen in de voorgevel de woning Hargplein 28 en 29; A. v. Elswijk: het vergroten van een winkelpand aan de Hoogstraat 50; van der Vlerk: het wijzigen van de achtergevel van de woning Weide 5; eheer: het maken van een hellingbaan voor invali den en het afsluiten van de parkeergarage en de noodtrap d.m.v. hekwerk t.b.v. het gebouwcomplex „t Nieuwe Werk" gelegen aan de Westvest; Löke: het inwendig verbouwen van de bovenwo ning met zolder-etage en het vergroten van de dakkapel in de achtergevel van het pand Nieuwe Maasstraat 110a; V. Bouw- en Aannemingsbedrijf P. G. van Willi gen: het verbouwen van de woning Burg. Knap pertlaan 231b tot tandartspraktijkruimte; et oprichten van een bedrijfspand aan de Algera- straat. In het project zijn energiebesparende maatregelen toegepast, zoals een goede isolatie van wanden, dak en vloeren. De verwarmingsinstallatie is voorzien van o.a. een rookgasklep en optimaliseringsregeling. In Schiedam geldt een verbod om zonder (of in af wijking van) een schriftelijke vergunning van Burgemeester en Wethouders (Splitsingsvergun ning) een recht op een gebouw te splitsen in ap partementsrechten, indien één of meer van deze appartementsrechten strekken tot het gebruik van een gedeelte van een gebouw als afzonderlij ke woning. Een soortgelijk verbod geldt voor het verlenen van deelnemings- of lidmaatschapsrech ten door een rechtspersoon met het oog op het ge bruik als afzonderlijke woning. Dit verbod (artikel 56a van de Woningwet) geldt uit sluitend voor gebouwen die zijn gebouwd vóór 1 janu ari 1935 in: - het gebied, waarvan de begrenzing wordt gevormd door de Westfrankelandsedijk, Have'ndijk, Hoofd straat, Maasdijk, Nieuw Mathenesserstraat, Van De- enterstraat, Rotterdamsedijk, Hogebanweg, Hor vathweg, de Schie, Noordvestgracht, Vlaardinger dijk; - het gebied Bijdorp, gelegen aan weerszijden van de Schietbaanstraat, Spoorbaanstraat, Burgemeester Verveenstraat, Westpolderstraat en Schiedamseweg. Bij Koninklijk Besluit van 10 september 1981, nr. 42 is de hierboven genoemde totstandkomingstermijn van 1 januari 1935 gewijzigd in 5 mei 1945, zodat het split singsverbod, met ingang van 15 oktober 1981, zal gel den voor gebouwen die in de bovengenoemde gebie den zijn gebouwd vóór 5 mei 1945. Het Koninklijk Besluit ligt ter inzage op de secretarie afdeling Openbare Werken, Stadskantoor (5e etage), Emmastraat 1 te Schiedam. In de maand september j.l. hadden in Schiedam in to taal 135 verkeersongevallen plaats, tegen 156 in sep tember vorig jaar. Er vielen geen doden, maar er werd één persoon zwaar gewond en 20 personen licht gewond, waaronder 4 kinderen beneden de 15 jaar. Bij de verkeersongevallen werd in 22 gevallen zware schade aangericht en in 107 gevallen lichte schade. Bij de aanrijdingen waren betrokken 171 personenauto's, 7 vrachtauto's, 28 bromfieters, 22 fieters en één voet ganger. De belangrijkste oorzaken waren: geen voorrang ver leend (doorgang niet vrijgelaten) 31 gevallen; onoplet- tenheid 20 gevallen; te dicht volgen 16 gevallen; on voorzichtig achteruitrijden 9 gevallen en slippen 4 ge vallen. -v V-1 Wij allen zijn tegenwoordig zó vertrouwd geraakt met het verschijnsel „elektriciteit", dat wel eens vergeten wordt dat het gebruik van elektrische energie toch wel enige risico's met zich mee brengt. Het blijft daarom belangrijk om op ver standige wijze veilig om te gaan met elektriciteit. Daarom verstrekt de afdeling Voorlichting van de Openbare Nutsbedrijven twee brochures, te weten „Elektriciteit kan gevaarlijk zijn" en „Veiligheid bij elektriciteit". Wie interesse heeft kan de bro chures aanvragen bij de afd. Voorlichting, tele foon 622222 toestel 155. De bedoelde risico's zijn tweeledig. Brandgevaar kan ontstaan door een overbelasting van de leiding, bij voorbeeld wanneer té veel elektrische toestellen op een groepenkast zijn aangesloten. Dan loopt een te hoge stroom door de leiding die, als deze hiervoor niet is berekend, te warm zal worden. De isolatie kan dan gaan smeulen of branden en het vuur kan zich verder voorplanten. Of de isolatie wordt beschadigd en er ontstaat kortsluiting, met alle kwalijke gevolgen daar van. Aanrakingsgevaar is het tweede risico. Dit ontstaat wanneer bijvoorbeeld de isolatie in een toestel of elektrisch apparaat defect is en daardoor het hele ap paraat onder stroom komt te staan. Bij aanraking van het apparaat kan men de elektrische stroom door het lichaam krijgen en dit is zeer gevaarlijk. Dit gevaar kan ondervangen worden door: 1. toepassing van ex tra isolatie; 2. aarding van het toestel; 3. toepassing van een aardlekschakelaar. Daarnaast is het van be lang dat verlengsnoeren, geaarde en ongeaarde wand contactdozen e.d. zich in een goede en dus veilige staat bevinden. Wie twijfelt aan de deugdelijkheid van elektrische toestellen of installaties, kan contact opnemen met de afdeling Inspectie van de Openbare Nutsbedrijven Schiedam, telefoon 622222 toestel 188. De Tweede Kamer der Staten Generaal heeft met ingang van het nieuwe parlementaire jaar een te lefoonnummer in gebruik genomen, t.w. 070- 630073. Via deze telefoonverbinding is het moge lijk informatie te verkrijgen van te houden open bare commissievergaderingen van de Tweede Ka mer en van de Tweede Kamer zelf. Geïnteresseer den kunnen dan eveneens horen wanneer de ver gaderingen of debatten plaatsvinden. Eveneens krijgt u dan de belangrijkste agendapunten te ho ren. Aan het einde van het bericht wordt medege deeld dat of wanneer de Tweede Kamer-debatten via de radio FM-band (draadomroep) rechtstreeks te beluisteren zijn. Centrale Antenne Inrichting (CAI)-abonnees kunnen van deze mogelijkheid gebruik maken. De frequentie waarop men dan moet afstemmen is dan 91,9 Mhz. In de vergaderzaal van de Tweede Kamer is een alge mene geluidsmicrofoon aangebracht, welke er voor zorgt dat voortdurend en constant achtergrondgeluid te horen zal zijn, zodat men nog meer bij het gebeuren betrokken is. Ook wordt de vaste herkenningsmelo die van de draadomroep aangepast. Een beter in het gehoor liggende „doorlopende melodie" is hiervoor ontwikkeld. Tenslotte ligt het in de bedoeling tijdens langere schorsingen van de Tweede Kamer-debatten eventuele wijzigingen in de agenda aan te kondigen. Belangstellenden kunnen zich abonneren op de agen da Tweede Kamer. Schrijft u een briefje naar de Staatsdrukkerij, afdeling abonnementen, Chr. Plan- tijnstraat 1 t/m 9, 's Gravenhage, of men belt naar 070-789911, afdeling abonnementen. Het abonne mentsgeld bedraagt momenteel 70,- per jaar. Verdere informatie geeft de afdeling Voorlichting van de Openbare Nutsbedrijven Schiedam, telefoon 622222 toestel 155. In de komende twee weken zullen de onderver- melde commissies in het openbaar vergaderen. De agenda's met de bijbehorende stukken zullen ter inzage liggen bij het bureau Voorlichting in het Stadskantoor. Vijf dagen voor de vergadering kunnen daar ook telefonisch, op nummer 260500 toestel 250, inlichtingen worden gevraagd over het doorgaan van de vergadering en over de te behan delen agendapunten. Maandag 26 oktober AROB-Bezwaarschriftencom- missie voor huisvestingszaken, in de vergaderkamer op de 5e etage van het Stadskantoor, aanvang 14.30 uur. Woensdagmiddag 28 oktober Commissie voor Per soneelszaken, in de rechter nis van de recreatiezaal van het Stadskantoor, aanvang 15.00 uur. Woensdag 28 oktober Gemeenschappelijke School raad, in het Stadhuis aan de Grote Markt, aanvang 19.30 uur. Donderdag 29 oktober Commissie voor Algemene- en Bestuurlijke Zaken, in het Stadhuis aanvang 20.00 uur. Vrijdagmiddag 30 oktober Welstandcommissie, in de rechter nis van de recreatiezaal in het Stadskan toor, het openbare gedeelte begint omstreeks 15.30 uur. Maandag 2 november Commissie voor Sociale Za ken, in het Stadhuis, aanvang 20.00 uur. Dinsdag 3 november Commissie voor Onderwijsza ken, in het Stadshuis, aanvang 19.30 uur. Dinsdag 3 november Commissie voor Cultuur, Sport- en Jeugdzaken, in het Stadhuis, aanvang 20.00 uur. IN NOVEMBER Volgens het vergaderschema zijn ve.-der in de maand november nog de volgende vergaderingen gepland. Het is echter goed mogelijk dat er wijzi gingen komen in het schema. Men kan vijf dagen tevoren informeren bij het bureau Voorlichting. Maandagmiddag 9 november AROB-Bezwaar- schriftencommissie voor huisvestingszaken, in de ver gaderkamer 5e etage van het Stadskantoor, aanvang 14.30 uur. Maandag 9 november Commissie voor de Volksge zondheid, in het Stadhuis, aanvang 20.00 uur. Dinsdag 10 november Commissie voor Financiën en Economische Zaken, in het stadhuis, aanvang o- penbaar gedeelte 20.00 uur. Woensdag 11 november Commissie voor de Ruim telijke Ordening, in het Stadhuis, aanvang 20.00 uur. Vrijdagmiddag 13 november Adviescommissie Kindercentra, in het Stadskantoor, aanvang 13.30 uur. Vrijdagmiddag 13 november Welstandscommissie in de rechter nis van de recreatiezaal van het Stads kantoor, aanvang openbare gedeelte omstreeks 15.30 uur. Vrijdagmiddag 13 november openbare vergadering van het algemeen bestuur van de Streekmuziekschool Nieuwe Waterweg Noord, in de school aan de Da Cos- tastraat 26 te Vlaardingen, aanvang 16.00 uur. Maandagmiddag 16 november AROB-bezwaar- schriftencommissie voor algemene zaken, in het 1 Stadskantoor, aanvang 15.30 uur. Woensdagmiddag 18 november Commissie Perso neelszaken in de rechter nis van de recreatiezaal van het Stadskantoor, aanvang 15.00 uur. Woensdag 18 november Commissie voor de Ruim telijke Ordening, in het Stadhuis, aanvang 20.00 'uur. Maandagmiddag 23 november AROB-Bezwaar- schriftencommissie, in het Stadskantoor, aanvang 14.30 uur. Woensdag 25 november Gemeenschappelijke Schoolraad, in het Stadhuis, aanvang 19.30 uur. Donderdag 26 november Commissie voor Algeme ne- en Bestuurlijke Zaken, in het Stadhuis, aanvang 20.00 uur. Vrijdagmiddag 27 november Welstandscommissie, in de rechter nis van de recreatiezaal in het Stadskan toor, aanvang openbare gedeelte omstreeks 15.30 uur. De gemeenteraad van Schiedam houdt de maandelijk se openbare vergadering op maandag 26 oktober a.s. in de recreatiezaal van het Stadskantoor, aanvang 20.00 uur precies. In verband met de herfsvakantie van de scholen is de vergadering een week uitgesteld. De agenda met de voorstellen liggen ter inzage bij het bureau Voorlichting in het Stadskantoor en is tijdens de vergadering te verkrijgen bij de bode in de zaal. De registratie als woningzoekende bij het gemeentelij ke bureau Huisvesting, 's Gravelandseweg 567, is nor maal gesproken twee jaar geldig. Per 1 oktober 1981 zou wederom een groot aantal woningzoekenden hun registratie moeten verlengen. Aangezien echter hopelijk binnen afzienbare tijd de automatisering van het bestand van woningzoeken den zal worden begonnen, heeft het geen zin om thans een inschrijving volgens de oude procedure te verlengen. Zodra de voorbereidingen voor de automatisering af gerond zijn, zullen alle woningzoekenden die in Schiedam geregistreerd staan (thans ca. 8.500) een nieuw formulier in te vullen krijgen. Dit zal aan de betrokkenen met een begeleidende brief worden toe gezonden. De inschrijvingen, welke per 1 april en 1 oktober 1981 verlengd hadden moeten worden blijven gel dig, tenzij de geldigheid om andere redenen ver valt, zoals bij verhuizing en dergelijke.

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 10