Op turnfeest 600 gymnasten Plantsoenendienst neemt afscheid van J. A. Ham karnen Verder Lintje bij Breeuwwerk Lichtinstallatie in gebruik Turners wijden gymlokaal in nEtricD Wie wordt bruid van de maand? Inf o-avond verzekeringen Intermezzo met blijspel in Arcade PARTY SERVICE KEMPERS Schiedamse notitie JASJES SCHIEDAM Op zaterdag 17 oktober organi seerde de Christelijke Gymnastiek Vereniging Al liantie haar jaarlijkse onderlinge wedstrijden en vaardigheidsproeven die, na vele jaren in gym nastiekzalen afgewerkt te zijn, voor het eerst in de sporthal Margriet werden gehouden. Demonstraties Heren A. Heren proef 3. Heren proef 4. Groep 2 jongens 10-13 jaar. Groep 3 jongens 10-13 jaar. Groep 4 jongens 10-13 jaar. Adsp. heren B. Jongens 14-16 jaar. Uitslagen Groep 1 meisjes 10-13 jaar Groep 2 meisjes 10-13 jaar. Groep 3 meisjes 10-13 jaar. Groep 4 meisjes 10-13 jaar. Meisjes vrije oefenstof. Meisjes 14-16 jaar. Proef 4 meisjes 14-16 jaar. Adsp. dames B Dames A. Dames B. Dames proef 2. Dames proef 4. Het Nieuwe Stadsblad, Postbus 257, 3100 AG Schiedam Aanstaande bruidsparen ook koperen-, zilveren en gouden bruidsparen) kunnen hun trouwkaart Voor wedstrijd SCHIEDAM Ter gelegenheid van de officiële ingebruikname van de lichtinstallatie zal woens dagavond 28 oktober de voetbalvereniging SVV tegen een representatief amateurelftal uit Schie dam uitkomen. De aanvang van de wedstrijd is half negen. Geselecteerd HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG - 21 OKTOBER 1981 PAGINA Uw feest geslaagd met Lange Singelstraat 109 Schiedam, telefoon 269865 Opgemaakt» schalen mat borretgarmturen, salades op hestelling en gratis thuisbezorgd Documentatie op aanvraag Onze cafetaria is elke dag geopend van 12.00-24.00 uur 's Maandags gesloten Alliantie SCHIEDAM Zaterdag 31 ok tober 1981, van 10 uur tot 4 uur is er in de Opstandingskerk een Bazar. De opbrengst wordt be stemd voor Kerkelijke doelein den van de Hervormde Ge meente in Schiedam. Behalve handwerkartikelen is er van alles te koop, zoals speel goed, boeken, en grammofoon platen, levensmiddelen, allerlei snuisterijen. Iedereen is hartelijk welkom. WIODISCHE *met folklore prints *warme borg- voering *mt: s-m-l Koemarkt 1Schiedam Zuidplein Hoog 572 Rotterdam Om half tien was de opmars van de eerste groep deelne mers, die daarna in afwach ting van het begin van de wedstrijden op de speelvloer plaatsnamen. De voorzitter van Alliantie, Piet van Wamelen, opende deze dag met een gebed, waarna hij een ieder, deelnemers, ouders, leiding, jury en telcommissie, hartelijk welkom heette. De 18 juryleden hadden de 'moeilijke taak om de ruim 600 deelnemers/sters aan deze dag te beoordelen aan de verschil lende toestellen zoals, mat, rin gen, brug ongelijk, paard of bok voor de dames en meisjes en mat, ringen, paard en bok voor de heren en jongens. De jury stond onder leiding van Wim de Gids. De hoofdleider Aad van Tilborg nam namens de technische commissie het woord en ver heugde zich over de grote pu blieke belangstelling, ongeveer 2000 bezoekers over de gehele dag. Tussen de wedstrijden door werden er diverse demonstra ties gegeven. De herenploeg, die verleden week eerste in Den Haag waren geworden, gaven Een actie tijdens de demonstraties in sporthal Margriet. 1. J. van der Meer... 39,4 punten. 2. C. van Loenen38,7 punten. 1. M. Elderkamp39,4 punten. 1. A. van de Kruit... 39,4 punten. 1. D. Speelmeyer38,4 punten. 2. H. de Maar36,4 punten. 3. P. van Tiel36,3 punten. 1. P. Mol37,9 punten. 2. S. Kramer36,5 punten. 3. J. de Maar34,6 punten. 1. R. Harteveld40,9 punten. 2. P. Seip37,4 punten. 1. B. van de Water... 32,5 punten. 1. R. Krowinkel37,9 punten. 2. A. Heesbeen34,7 punten. 3. L. van de Geer33,1 punten. Onderlinge wedstrijden een perfecte demonstratie lan- gemat-springen. Ook waren er demonstraties te zien van de da- mesploeg met o.a. ritmiek, jazz- dansen en minitrampspringen. Doordat in de laatste ronden de evenwichtsbalk qua tijd uitliep moest de prijsuitreiking van de laatste ronden in de bovenzaal van de sporthal plaatsvinden. De Chr. Gymnastiekvereniging Alliantie kan terugzien op een geslaagde dag met recreatie- waarde, ook voor de toeschou wers. 1. M. Brouwer40,7 punten. 2. C. van Vliet40,1 punten. 3. M. Schoenmaker. 39,1 punten. 1. C. Post41 punten. 2. K. Berkhout40,2 punten. 3. M. Pijnacker39,3 punten. 1. W. Langeveld39,3 punten. 2. M. Groen39 punten. 3. E. Gevaerts38,7 punten. 1. N. Gummel40,5 punten. 2.1. Romein39,8 punten. 3. M. Blok39,1 punten. 1. A. van der Leije 2. J. van Dijke 3. D. Schaftemaar. 1.1 Tegels36,7 punten. 2. M. Frenay35,9 punten. 3. J. Rebers34,6 punten. 1. J. de Graaf33,8 punten. 2.1. Ollefers33,4 punten. 1. J. van der Gaag... 39,2 punten. 2.1 Meyboom,38,8 punten. 3. J. van de Berg38,6 punten. 1. M. de Jong37,4 punten. 2. M. Verwaas35,9 punten 1. S. Stigter44,4 punten. 1. L. Bouman39 punten. 2. D. Hebeneerth37,2 punten. 1. H. van Hulst38,8 punten. 2. G. de Wijk38,3 punten ...40,9 punten. 37,5 punten. ...37,4 punten. SCHIEDAM Hoofdwerkmeester J. A. Ham neemt af scheid van de Gemeentelijke plantsoenendienst. Op vrijdag 23 oktober 1981 om 15.30 uur neemt hij afscheid van de di- rektie, chefs en collega's in de recreatiezaal van het Stads kantoor aan de Emmastraat. Op twee dagen na heeft de heer Ham 28 jaar bij de dienst Ge meentewerken gewerkt. Hij is in 1953 als grondwerker begonnen in het Julianapark, waar hij gedurende een reeks van jaren zijn bijdrage heeft ge leverd tot het in stand houden van dat park. Na een periode van 16 jaar is de heer Ham overgestapt naar een andere tak van de plantsoenen dienst, namelijk de begraaf plaatsen. Hij was toen inmiddels opgeklommen tot werkmeester. De heer Ham is in zijn funktie op de begraafplaats hoofdzake lijk belast geweest met de aan leg en onderhoud van het groen. Mede door zijn inzet en wijze van leiding geven kan de be graafplaats als park, als één van de mooiste wandelparken wor den beschouwd. De heer Ham neemt afscheid omdat hij van de „VUT" gebruik wil maken, de regeling voor vervroegde uit diensttreding. J. A. Ham gaat plantsoenen verlaten. opsturen naar: SCHIEDAM Tijdens een bij- eenkomst op vrijdagmorgen 16 oktober in het kantoor van de Breeuwwerkfabriek B. V. aan de Westerkade werd, in het bij zijn van zijn gezin en het geza menlijk personeel, door burge meester Mr. J. te Loo de zilve ren medaille in de Orde van Oranje Nassau uitgereikt aan de Heer N. C. Peek. Turndemonstratie door de Schiedamse jeugd. SCHIEDAM Van Geloven Assurantiën BV organiseert op dinsdag 27 oktober een inforna- tieve avond over bepaalde as pecten van verzekeringsvraags tukken. Juëidische en sociale proble men komen aan de orde in de voordracht van twee sprekers, gespecialiseerd in de gecompli ceerde materie rond huwelijks goederen-, erfrecht, de positie van de weduwnaar, de proble matiek rond het testament, en zovoorts. De eerste spreker, de heer J. v.d. Heyden, voorzitter van de stichting Welzijnsbevordering Weduwen en Weduwnaars, zal aan de hand van eigen ervarin gen de schrijnende gevolgen la ten zien van het niet tijdig sa men treffen van de nodige maatregelen. De tweede spreker, de heer Mr. J. J. Frijhoff, fiscaal-juridisch adviseur te Amsterdam zal de onderwerpen huwelijksgoede renrecht, erfrecht en testamen ten duidelijk belichten met een uitloop naar de noodzakelijk heid om tijdig een testament te maken en welk testament Dit alles toegelicht met voorbeel den. De informatieavond wordt gehouden in de grote zaal van hotel-café-restaurant Rijn mond aan het Nieuwland- plein en begint om kwart voor acht. SCHIEDAM De Toneelver eniging „Intermezzo" gaat zich zaterdag 24 oktober presenteren in het blijspel „Poiverientje wint de laatste slag" (door Joop Spit) te brengen in zaal Arcade. Hoofdthema van het gegeven is de strijd tussen twee broers die elkaar het bezit van het ouder lijk huis betwisten waaraan bei den dierbare herinneringen hebben. Eén van de broers, een ge pensioneerd marine-officier, tracht zijn broer, bioloog in ruste, te bewegen afstand van zijn rechten te doen. Bovendien maakt hij het leven ondragelijk door het huis te veranderen in een schip op het droge. Alle huisgenoten moeten zich onderwerpen aan diens grillen. Dit levert uiteraard de nodige conflicten op. Hieraan komt een einde als de nieuwe huishoudster, Poive rientje haar intrede doet. Veel geharrewar echter alvorens de rust in huis definitief terug keert. Kaarten voor dit onderhou dende toneelwerkje zijn ver krijgbaar a f 6,bij Els van Raak, J. C. van Markenstraat 63, 3119 VK Schiedam, tel. 735611 en op de avond van de voorstelling aan zaal Arcade. Deze begint om 20.00 uur met na afloop een gezellig bal. ,,Samen Verder" Uw trouwfoto komt mis schien op de speciale bruids pagina en wat belangrijker is, u ontvangt dan ook 200,- ,aan waardebonnen en een 2e bruidspaar 100,- aan waardebonnen te besteden bij de deelnemende adverteerders die deze aktie moge lijk maken. Wie dat zijn leest u op de speciale bruidspagina, 1 maal per 14 dagen op vrijdag in het Nieuwe Stadsblad. Na een ononderbroken dienst verband van ruim 45 jaar gaat de heer Peek, gebruik makend van de V.U.T. regeling, met pensioen. In een korte toespraak memo reerde de directeur M. Bijl hoe de heer Peek al reeds op 16-ja- rige leeftijd in 1936 begonnen is en zich gaande weg wist op te werken tot fabriekschef, welke functie hij geruime tijd hééft vervuld. Namens de fabriek werd hem een cadeau onder couvert aan geboden. Bonte selectie amateurs op SVV grasmat SCHIEDAM Door met een scherp mesje een tekening te verwijderen die voor de deur was gespannen heeft wethouder Herman Posthoorn (onderwijs, recreatie) vrijdag de nieuwe gymnastiekzaal aan de Lange Singelstraat geopend. Posthoorn werd daarbij geassis teerd door enkele leerlingen van de Comenius- en de St Jans/Aloysiusschool, de twee onderwijsinstellingen die sa men van het gymlokaal gebruik gaan maken. Deze fraaie accommodatie die vlakbij de twee scholen is gele gen beschikt over de modernste gymnastiektoestellen. Dat die bijzonder goed aan alle eisen voldoen toonden zaterdag jeug dige leden van drie Schiedamse gymnastiekverenigingen aan. Arma, Thor en Excelsior kwa men tijdens een drukbezochte open dag, toen ook de buurtbe woners kennis konden maken met de zaal, een demonstratie turnen geven die er niet om loog. De demonstratie bestond uit brug- spring en ritmische oefe ningen. Daarvoor werden spe ciaal voor de gelegenheid de lange mat en de evenwichtsbalk uit de kasten gehaald. Het zal overigens niet de laatste keer zijn dat deze turn-attribu- ten aan de Lange Singelstraat worden opgesteld. De beide scholen hopen er nog lang gebruik van te kunnen maken. Burgemeester Te Loo onderhield zich op vriendschappe lijke wijze met de jubilaris en diens vrouw. De wedstrijd zal onder leiding staan van scheidsrechter Aad Gudde, geassisteerd door de grensrechters Jan Le Grand en Arie van der Windt. Verzorger van het Schiedamse team is Theo van Duyn (Excelsior'20). Als voorwedstrijd begint om ze ven uur de wedstrijd tussen een elftal van gemeenteraadsleden van Schiedam tegen een elftal van journalisten. Het elftal van de gemeente raadsleden wordt angstvallig geheim gehouden, maar op het stadskantoor zijn wel al enkele namen genoemd die zeker in dit elftal zullen uitkomen zoals de wethouders Herman Posthoorn en Reinier Scheeres. Ook doen geruchten de ronde dat in het veld zullen verschij nen, Arie Verlinde, Luud Snel, Huub de Ruiter. Als scheidsrec ter bij deze weds trijd zal optreden Rinus Vis. Dat de journalisten goed voor de dag willen komen is een vaststaand feit. Niet minder dan 15 man heeft men voor dit duel uitgenodigd. De geselecteerden hiervoor zijn Donald Bax (doel), Chris Woerts, Gerard Verver, Peter de Lange, Peter Spek, André Beijen, Aad van Hassel, René Seauveaur, Arie Wapenaar, Sjaak Zorgman, Aad Rietveld, Hans van Reeuwijk, Kor Kegel, Richard Stomp en John Bunte. De nestor van de Schiedamse en Vlaardingse Pers, Ruud van Houwelingen zal als coach bij dit elftal fungeren, terwijl Mari Timmermans als manager zal optreden. Ook bij dit team is Theo van Duyn verzorger. De muzikale omlijsting op deze avond zal worden verzorgd door het harmoniegezelschap van OBK Oefening Baart Kunst). De toegangsprijs voor deze, naar verwacht wordt, inte ressante wedstrijden is twee gulden en de opbrengst van dit gebeuren komt ten goede aan speel-o-theek „Ikkie" Deze avond moet een happe ning worden waarbij alle Schiedamse voetbalvereni gingen bij betrokken worden. Was het eerst de bedoeling om een Schiedams elftal sa men te stellen van uitslui tend KNVB verenigingen, op de sektievergadering vorige week is met algemene meer derheid aangenomen dat ook de verenigingen die in de af deling Rotterdam uitkomen, bij dit elftal moeten worden betrokken. Zo heeft de commissie, onder voorzittersschap van Jo van der Touw, als voorzitter van de sec tie voetbal van de sportraad, Aad Bierhuizen, Nico Huët, Henk van der Veer en Adri Boer, in het bijzijn van de KNVB vertegenwoordiger Toob Remmers, 19 spelers gese lecteerd, van elke vereniging één, met uitzondering van de hoogst spelende amateurvereni ging in Schiedam, Hermes DVS, die twee spelers ziet opge steld. Al deze geselecteerde spelers worden in elk geval ingezet, al kan men natuurlijk maar met elf man beginnen. De coaches Aad Bierhuizen en Nico Huët zullen verder de opstelling voor hun rekening nemen. De geselecteerden zijn: Jos Sparta (DHS), Bob Molendijk (Hermes DVS), Frans Fiers (FCN'66), Cock Bruinsel (DRZ), Henk van Loenen (Ursus), Ben van der Spoel, (SVDPW) Ed Slavenburg (Schiedam), Martin de Vette (Excelsior'20), Bob Weeda (SFC), Bas van der Leije (HBSS), Erik van der Gaag (Hermes DVS), Ron Carli Aad Gudde die als scheidsrechter zal optreden bij de wedstrijd SVV-Schie- dams elftal. (PPSC), Ton Craanen (GSS), Peet Feelders (GTB), Henny Greten (Demos), Ton Vorsten- bos (WK), Ferry Holster (Mar- tinit), Peet Verhaal (Olympus) en Peter van Heiten (Schied. Boys) Nico Huët die optreedt als coach van het Schiedams elftal.

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 21