ENFB: „Sluit alle polderwegen af voor doorgaand verkeer" Molen-evenement: tijd en wieken stonden even stil Zaterdag ook in Gorzen dieren keuring Gouden plaat voor negenjarige. urgerlijke tand „Walvisch" in groot recordboek Schelp Programma Jongste fan Als een spiegel „Mijn zoon heeft liever een gouden plaat dan een speelgoedtrein" HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG - 21 OKTOBER 1981 PAGINA 27 mmma „Funhouse" in een karakteristieke pose. SCHIEDAM „De wereld zit ingewikkel der in elkaar dan een fiets". Dat concludeert de Echte Nederlandse Fietsbond (ENFB) na een jaar van praten en corresponderen met plaatselijke en provin ciale overheden over de afsluiting van de Har- reweg. Op de Harreweg worden regelmatig verkeersovertredingen begaan. Wethouder Reinier Scheeres kwam ook een kijkje nemen op de foto-tentoonstelling. DOOR ARIE BOERTJE SCHIEDAM Afgelopen zaterdagavond kreeg de 9-jarige zanger Melchior uit Nieu- werkerk a/d IJssel uit handen van collega Jan Boezeroen zijn eerste gouden plaat. De LP „Melchior" die dit voorjaar op de markt kwam blijkt geweldig ingeslagen te zijn getui ge de verkoop van maar liefst 25.000 exempla ren. JHet paar dat zestig jaar lief en leed deelde. t v Si V w ij „Funhouse" ook zonder subsidie naar Teerstoof SCHIEDAM Het theaterge zelschap Funhouse van Rob van Houten heeft geen subsidie meer gekregen. Toch blijft de show doorgaan. Met een spe ciaal programma trekken een paar oude getrouwen het land door, waaronder Carry Schom- per. „Funhouse Special" is aan staand weekeinde in de Teers toof te zien met de bekende wervelende nummers van wel eer. Vanaf januari volgend jaar zal het nieuwe programma „De Rob van Houtenshow" in de theaters te zien zijn, met naast de kleine mimespeler zelf: Feike Boschma, Ramond le Gué, Carry Schomper en een muziekgezelschap. Poppentheater Oliebol brengt zaterdagmiddag een eigenbe- dacht sprookje in de Teerstoof. „De zilveren schelp" is voor de kleine theaterbezoekertjes tussen zes en elf jaar. Het eerste bedrijf gaat over een bedroefde prinses die verliefd is op Pietje van de bakker. Ze mag niet met hem spelen, omdat pappa vindt dat ze met een prins moet trouwen. Helaas is er geen prins te vinden. Als het tweede bedrijf begint lacht een boosaardige heks het prinsesje uit en plaagt haar om dat er geen echtgenoot voor De ENFB ijvert al jaren voor afsluiting van deze polder weg tussen Kethel en Delft omdat het (snel) verkeer op deze smalle route een gevaar betekent voor feitsers en an dere langzame weggebrui kers. Om de zaak nog eens onder de publieke aandacht te brengen plaatste de ENFB vorig jaar Diamanten echtpaar SCHIEDAM Maandag 19 oktober was het op de kop af zestig jaar geleden dat Cla- sina Kok en Jacob Steffen el kaar volmondig het „ja woord" gaven. Dat gebeurde op 19 oktober 1921 op het Rotterdamse stad huis, de woon- en geboorte plaats van deze echtelieden die later naar buurgemeente Schiedam verhuisden en daar inmiddels zo lang hebben ver toefd dat zij zich zelf hier ge rust tot de „stamgasten" mo gen rekenen. Jacob Steffen, die op 11 okto ber 1893 werd geboren, was veertig jaar sleepboot-machi nist bij de Schiedamse werf lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll van Wilton Fijenoord. Zijn vrouw wijdde zich voor namelijk aan het huishouden. Zij werd geboren op 18 sep tember 1894. Dit diamanten echtpaar vierde het zestigjarig huwe lijksfeest dinsdag in hun wo ning in het Sint Jacobsgast- huis aan de BK-laan. Onder de vele bezoekers be vond zich ook wethouder Riet Taverne, die het bruidspaar namens de gemeente geluk kwam wensen met deze nog immer tamelijk zeldzame hu welijksmijlpaal. september een alternatief ver keersbord langs de Harreweg, dat doorgaand autoverkeer de toegang ontzegde. Het bord werd kort daarop door de auto riteiten verwijderd. In „Fies, Fieser, Fietst", het maandblad van de ENFB afde ling Waterweg Noord, zet Rob van Loenen alle feiten nog eens op een rijtje. Verder dan de vaststelling dat de overheid (nog) geen maatre gelen heeft getroffen, komt hij evenwel niet. De ambtelijke molens van de provincie draaien daar blijk baar niet soepel genoeg voor. De ENFB moest een jaar wach ten voor zij antwoord ontving op een brief aangaande de om streden Harreweg. Van Loenen: „Verder is de brief, ondanks het feit dat er bijna een jaar over is nagedacht weinig informatief: Dat er een verkeersregulerings- plan aankwam, wisten we al en over de Harreweg zelf wordt met geen woord gerept. Ons voorstel blijft: alle quar taire wegen van Midden Delf land afsluiten voor doorgaand (=niet bestemmings- en her- komstverkeer) autoverkeer. De reden waarom zoiets niet kan is hoogst vermakelijk: als doorgaand verkeer geweerd zou worden is de weg niet langer interlokaal; daardoor zou de weg ophouden een provinciale quartaire weg te zijn, hetgeen inhoudt dat voortaan niet de provincie, maar de gemeenten voor de onderhoudskosten moe ten opdraaien. De gemeenten hebben daar geen trek in en en zovoort..." Geboren: Manuel z.v. van Dijk-van Hen ten, Valeska d.v. Lansbergen van IJperen, Elles d.v. Siegers- ma-Könemann, Kevin M. z.v. Plein-Stewart, Monique d.v. van Steenoven-den Brinker, Mete, z.v. Bursalioglue-Aradan, Maria H. W. d.v. Keizerswaard-Visser, Henri N. z.v. Rijkuiter-van Wa- geningen, Yvonne C. M. d.v. Poot-Tetteroo, Johanna M. d.v. de Man-Campen, Astrid d.v. van 't Zelfde-Kernpes, Ilze I. W. d.v. Zwanenburg-van Rumste, Va- leska d.v. Angenent-van Leeu wen, Marjory A. d.v. Ortega- Korteland, Karima d.v. Bouhan- nouch-Toufahi, Sander z.v. Schoenmakers-Kooij, Rosa d.v. Verbeek-Vreugdenhil, Kelly d.v. Groenestijn-Meulstee, Ta mara d.v. Visser-Vlasblom, Fre- dericus B. R. z.v. Putter-Jansen, Stanislus N.J. z.v. Putter-Jan sen, Anita A. M. d.v. Feijen-de llllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllll haar is. Als er toch een ge schikte kandidaat verschijnt probeert de heks op alle moge lijke manieren roet in het eten te strooien Ze verbandt zelfs de prinses n; het enge onderwa terland. Zou Pietji van de bakker mis schien ei nelpen? Vrijdag 23 en zaterdag 24 okto ber: Theatergroep Funhouse met „Funhouse Special", prijs 15,en CJP/Pas 65 plus 12,50. Zaterdagmiddag 24 oktober": Poppentheater Oliebol met „De zilveren schelp", prijs 3,50. Aanvang: middagprogramma 14.30 uur, zaal open 14.00 uur. avondprogramma 21,00 uur, foyer open 20.00 uur. Reservering maandag t/m vrij dag via het VVV kantoor, tel. 266000, vrijdagavond en zater dag na 13 uur via het theater, Nieuwstraat 12, Schiedam, tel: 269455. Gereserveerde kaarten uiterlijk tot een kwartier voor de voors telling afhalen bij de kassa. Bruin, Marinus a. z.v. van Riet- Blom, Sandor z.v. van Roon- Warmerdam, Marnix z.v. Ver- heul-Tims Ondertrouwd te Schiedam A. S. J. Hageraats 27 en L. van Wijk 24, J.H. Klos 33 en H.F. ALthuisius 31, G. Kouwenoord 23 en J.A. van Nielen 18, J.P.P.M. Liefhebber 22 en C. Witberg 18, R. Sluimer 21 ert C.J.L. de Bruin 20, A. Tettero 34 en R.M.L. Koudenburg 19, P. Kriek 90 en D. Kroes 72 Getrouwd te Schiedam A. C. Zabel 24 en M.J.C. Schoute 23, H. Waard 25 en M.M. van der Knaap 21, J.P. Dunnes 26 en M.A. Smit 25, P.A.M. Paarde- kooper 27 en F.S. Boon 25, M. Swart 29 en W.A. Donkers 28, A.H.M. de Jong 22 en A.H. Vreeswijk 20, P.C. Gros 28 en J. Prins 22, J. van der Kooij 21 en P.S. de Vries 21, D.F. Nels 27 en J.J. Bel 24, D.W.C. Lodders 26 en M.G.B. van den Bosch 23, G. Verwaal 21 en J.M. den Hond 25, A.C. Franken 22 .en B.W. van Dijk 22, K.J. Veenstra 2' en A.M.L. Remmerswaal 22 Overleden te Schiedam M.J. Snelleman vr geh m. P.D. Vermeegen 64, H.J. Koppenha gen man 91, E.R. Ibenfeld Ro- senvinge Löken vr geh gew m. J.P. Tissot 86, C.P. Vredebregt man 81, G. van der Marei man 68, H.J. Kasteel man 85, M.C. Agterberg vr geh gew m. A. Vi- veen 85, C.A.B. Hofman vr geh gew m. A.C. Brokken 78, J. Woord man 85, A.C. van de No- belen vr geh gew m. J.A. Voogt 81, G.B. de Bruin man 69, C. van Bragt man 80 SCHIEDAM Tussen de veertig en vijftig personen namen zaterdag deel aan een rondwandeling langs de nog bestaande Schiedamse mo lens. Tevens werd even stilge staan op de plekken waar eens de molenwieken draai den en de bestaande gebou wen, eens stoommaalderijen, een aandeel, hadden in het bloeitijdperk van de Schie damse drankindustrie. In deze „molen promotie-akti- viteit", georganiseerd door de „Vereniging De Schiedamse Molenvrijwilligers" was ook een excursie ingebouwd naar molen „De Vrijheid" (1785). Dit monumentale bouwwerk werd van boven tot onder beke ken. Men waagde zich zelfs op de omloop, die uitzicht biedt over een deel van de oude binnens tad. Eenmaal op de begane grond terug sprak men het ge reedstaande „eerlijke tarwe brood" met koffie op duchtige wijze aan. In molen „De Noord" volgde la ter de opening van een foto- tentoonstelling met alles over wind- en watermolens en de verschillende types hiervan. De expositie gaat een aantal ste- den van ons land aandoen on- der supervisie van het Am- bachtelijk Korenmolenaars- gilde. De deelnemers kregen te- vens een exemplaar van het door het gilde samengestelde Lesschrift, bestemd voor leer- lingen van plaatselijke scholen. Het is een, rijk geïllustreerd stuk documentatie en gaat ver terug in de geschiedenis van wind- en watermolens en hun maatschappelijke functies, ook nu nog! Een officieel tintje kreeg de bij- eenkomst in molen „De Noord". De gepromoveerde molertaars van „De Vrijheid" werden daar gehuldigd. Ze kregen presentjes uitgereikt, waaronder een fles Volkorenwijn, voorzien van een molenetiket. Dit merk wordt het komende voorjaar door Distilateur Dirkzwager B.V. officieel aan §j het assortiment genever toege- voegd. Molen „de Walvisch" staat vermeld in het zo juist verschenen Guin ness Book of Records, (editie '82) met Neder landse en Belgische re cords. Onder het hoofdje „Energieopwekkers" wordt de Schiedamse molen de hoogste van Nederland genoemd. De Walvisch molen werd gebouwd in 1794. In zijn glorietijd is de molen steeds als bran dersmolen in gebruik geweest. In 1938 werd hij door brand bescha digd. Tussen 1970 en 1972 kreeg de molen een in grijpende restauratie beurt. De gehele kap constructie, het wieken- kruis, de balie en het staartwerk, werd toen vernieuwd. De molen is nog regel matig in gebruik. SCHIEDAM In Club huis Zuid aan de Dwars straat kunnen kinderen uit Schiedam aanstaande zaterdag hun huisdier la ten keuren. Dat betekent dat Joop van Broekhoven en zijn Jeugdland Hondenshow onverwacht concurrentie krijgen, al is het even ement in De Gorzen iets anders van opzet dan dat in de Plantage. Terwijl aan de Jeugdland show alleen honden mo gen meedoen, zijn in Clubhuis Zuid alle huis dieren welkom, dus ook konijnen, schildpadden, marmotten, cavia's of paarden (vorig jaar ver schenen opeens twee van deze levensgrote viervoe ters voor de keuring). Clubhuis Zuid organiseert deze keuring nu al voor de derde keer. Als deelne mers komen alle kinde ren tussen de 6 en 12 jaar in aanmerking die zelf een huisdier verzorgen. De jury bestaat uit keur meesters van de Hoog- vlietse Kleindierensport Vereniging, die de bees ten zullen beoordelen op gezondheid, conditie en verzorging. Per dier wordt één gulden in rekening gebracht, dit om de kosten te dekken. Na afloop ontvangt iedere deelnemer een keurings diploma. Clubhuis Zuid is zaterdag 24 oktober voor dit doel geopend tussen half twee en half vier. Het gaat momenteel zeer goed met Melchior „met het gouden keeltje", oftewel Melchior Rietveldt uit Nieuwerkerk. Maakte dit jongste zangertje van Nederland in het verleden al enige furore met plaatjes als „Moeder wat maak je een her rie" en „Onze poes is weg", onlangs nog werd zijn single „M'n vader is een truckchauf feur" volop gedraaid op de ra dio. Niet op Hilversum I of III zoals u zou verwachten, wél op de vele duizenden piraten-sta tions die ons land sinds enige tijd kent. Wellicht was er be hoefte aan een nieuw en jong geluid a la Heintje en dat heeft (c.q. hebben de mensen achter) Melchior goed aangevoeld. Het ging zelfs zo voorspoedig met Melchior, die in de vierde klas van de Nieuwerkerkse Gideonschool zit, dat er verle den jaar ok c; een fanclub werd opgericht, die nu reeds 368 leden heeft. Jong en oud houdt van Melchior, zo lazen we in het fanclubblad; het jongste lid blijkt de Belgische Chris Michiels (1 jaar), het oudste de heer W. C. Boer (84) uit Spijkenisse. Een „breed pu bliek" noemen ze dat in de business. Voor liefhebbers, het adres van de fanclub is: Post bus 628, 2903 AC Capelle a/d IJssel. Na schooltijd en in het weekend is Melchior dan ook veel op weg naar optre dens en kindershows en doet hij de nodige interviews voor de piratenstations. Van vader Rietveldt hoorden we dat zijn zoon menigmaal in de studio's „als een prins wordt ontvangen; ongelofe lijk gewoon". Zo zou er een maand geleden zelfs een pi- ratenstation opgericht zijn door een gerant van een be kend Rotterdams restaurant die zijn station Rebecca-Mel- chior had genoemd. Een langspeelplaat was een lo gisch gevolg van het steeds groter wordende succes. Deze werd de afgelopen winter op genomen en lag rond moeder dag in de platenwinkel. Nie mand had toen kunnen ver moeden dat binnen een half jaar 25.000 exemplaren ver kocht zouden worden. Van daar ook dat het afgelopen za terdag een dubbel feest werd in zaal Irene in Schiedam: een gouden plaat en een fanclub die zijn eerste Verjaardag vier de. Jan Boezeroen, die velen ken nen van zijn onvolprezen mee zinger uit 1970 De Fles, reikte de gouden schijf uit aan de nieuwe Heintje, die glom als een spiegel. Jan deed vervol gens een kort optreden, want had later op de avond nog „een klusje" in Amersfoort. Van de meer dan 20 artiesten die wel bleven noemen we hier Caroline, Annie, De Bum pers, de Mixers en niet te ver geten de Wiko's. Feestvarken Melchior zelf zong natuurlijk ook het een en ander, waaron der zijn nieuwe single „Naast me in de bank", een plaat die binnen veertien dagen uit komt.

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 27