SVV's ere loge met rode stoeltjes DRIES GEBIT STUK Ooievaars Judo toernooi V olleybaltoer nooi Dammen J. VERINGMEIER Tafeltennis Uitslagen zaal voetbal Huldiging pioenen kam- Individuelen Hermes DVS trainer Jan van der Velden: „Met 1-1 was ik al tevreden geweest". Snelle voorsprong De selectie van Hermes DVS. Kansen Hans de Roos hoog boven de Papendrecht verdediging uit. Toch op winst. Teamsporten De kuipstoeltjes op de overdekte tribune van SVV worden vakkundig geplaatst. Randstad Edities verschijnen in het grootste deel van Z-Holland. 34 Edities. Wekelijks totaal oplage 1 miljoen. Hoofdkantoor: Koopmansstraat 9 Rijswijk Telefoon 070- 190222. Opstellingen SPAANSEPQLDER SCHIEDAM Al zijn de prestaties van het eerste elf tal van SVV de laatste weken wat minder, de aktivitei- ten in het sportpark Harga gaan onverminderd voort. Vorige week is men begonnen met het plaatsen van de eerste kuipstoeltjes op de overdekte tribune. In totaal komen er in de twee middenvakken 768 gemakkelijke zitjes. HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG - 28 OKTOBER 1981 Onder supervisie van Harry Lakwijk houdt de Schiedamse Scheidsrechters Vereniging donderdagavond, in het clubhuis van SV HV Schiedam in sportpark Harga, een schriftelijke test over de spelregels. Daarna is er in groepsverband een dis cussie over een aantal situaties. Deze avond is ook leerzaam en nuttig voor rapporteurs (zowel KNVB als RVB), bestuurs leden en uiteraard alle aktieve scheidsrechters. De inzet van dezespelregel test is de Henk van der Veer wissel beker. Zaterdag zal het een zware op gave worden, dan komt koplo per Bennekom naar Schiedam. Het tweede team van Schiedam heeft haar koppositie verbeterd door Zwijndrecht te verslaan. Wederom waren het Jan van Stigt Thans en Win Vrijland die voor een honderd procent score zorgden. Een sterke partij speelde Joop van der Schalk, die na afwezig heid van een jaar het weds trijdspel weer ambieert. Hij sloot zijn eerste partij winnend af en stelde daarmee de over winning voor de Schiedammers veilig. Het is voor dit team nog te vroeg om aan het kampioen schap te denken, want de eerst komende weken staan nog enige zware wedstrijden op het programma. Een grote overwinning hebben dé'tafeltennissers van de Schie damse Invaliden Sportvereni ging De Ooievaars behaald op H.P.V.2. In een thuiswedstrijd werden de gasten duidelijk met 9-1 geklopt. Deze zege kwam tot stand door hattricks van Wout Peeman en John du Chatinier, terwijl deze spelers ook het dubbelspel in winst omzetten. Invaller Dick Chatelain, voor Mare Chomette, zegevierde tweemaal. Al spoedig werd het De Ooievaars duidelijk, dat zij van deze tegenstanders niets te vrezen hadden. Met veel machtsvertoon vooral in de drie eerste partijen, na men de Schiedammers een 3-0 voorsprong door grote overwin ningen in twee games! Wout Peeman won met 21-18 en 21-17 van R. Latooy, John du Chati nier deed dat met 21-13 en 21-5 van G. Latooy en Dick Chate lain met 21- 7 en 21-14 tegen Foops. Het koppel, Wout Peeman en John du Chatiniet, kende tegen de gebroeders Latooy geen mede lijden en zegevierde in twee ga mes. Na deze 4-0 voorsprong lieten De Ooievaars hun teugels iets vieren. Ondanks dat, werden de resterende partijen allemaal in twee games met grote cijfers ge wonnen. Alleen in de slotfase moest Dick Chatelain, door ge voelig verlies in twee games met 9-21 en 15-21, zijn meerdere erkennen in R. Latooy. Judoka's van sportschool La gerwaard hebben in de sporthal Dukdalf in Den Briel zaterdag enkele successen behaald tij dens een judotoernooi. Gé van de Elshout behaalde een eerste plaats in de categorie van 70 tot 80 kg. In de klasse 63 tot 70 kg. was er een tweede plaats voor Willem van der Wal en Peter Baron wist zich als derde te plaatsen. Bij de jeugd was er een eerste plaats voor Nicolet Schapen en Sander Hoogland, terwijl Ber nard Droge een tweede en Ray mond Feteris een derde plaats behaalde. Zaterdagavond organiseert sociëteit Omega samen met de Keeth een volleybaltoernooi voor jongeren vanaf 15 jaar. De wedstrijd zal gespeeld worden in de gymzaal aan het Bach- plein. Iedereen die mee wil doen is welkom, maar men moet wel voor zeven uur aan wezig zijn en zelf sportspullen meebrengen. Pech is er de oorzaak van dat het eerste team van de Damclub Schiedam niet een topplaats be reikte. In een spannende weds trijd leken zaterdag in Den Haag de dammers een overwin ning te boeken op DIO. Al snel kwam Schiedam op een voors prong door winst van topscorer Tiny Mous. Helaas ging deze voorsprong teniet doordat Leo Mous het slachtoffer werd van een flauw slagzetje. Toch behoefde men na deze tegenslag nog niet bij de pakken neer te zitten. Vooral Ron Heusdens en Rob van Eijk ston den zeer goed. Rob voerde een winstlijkende slagzet uit, maar helaas werd een miniscuul klein remisevariantje overzien. Ron Heusdenswon zijn partij gédicideerd, echter het was reeds te laat om nog een positief resultaat te verwachten, daar zowel Piet Bastiaanse als Sjaak Prins het slachtoffer werden van een combinatie. De overige partijen eindigden in remise al hebben Piet Meinster en Leen Lijklema er alles aan gedaan om een beter resultaat te beha len. Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 9-17 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131 Telefoon 010-261417 Het eerste jongensteam van de tafeltennisvereniging De Ko renbeurs speelde zaterdag de b elangrijke wedstrijd tegen OTTC uit Oss. OTTC was tot op dat moment lijstaanvoerder met twee punten voorsprong op de Schiedammers. Richard v.d. Toorn startte di rect al sterk door in drie games van Paetzel te winnen. Ronald van Kampen bouwde de voors prong uit tot 2-0 door v.d. Hoff in twee games te verslaan. Door het verlies van Aad de Beer werd het 2-1, maar het duo van Kampen/v.d. Toorn won ook deze keer weer het dub belspel wat resulteerde in een 3-1 voorsprong. Via overwinningen van v.d. Toorn en van Kampen en twee nederlagen van Van Kampen en de Beer; waarvan de laatste ongelukkig met 20-22 in de derde game, werd het 5-3 en leek 'n overwinning voor de Korenbeurs in het verschiet. OTTC stribbelde echter nog te gen en door opnieuw een ne derlaag van Aad de Beer werd het 5-4. Richard v.d. Toorn zou in de laatste partij dus de zege veilig moeten stellen. Met de game- standen 13-21, 21-19 en 19-21 lukte dit echter net niet, zodat OTTC toch nog met 'n 5-5 ge lijkspel huiswaarts keerde. Het meisjesteam haalde: na de problemen van verleden week, weer eens flink uit. Tegenstan der Vriendenschaar kwam in Gouda niet aan scoren toe en verloor kansloos met 0-10. Deze 10-0 overwinning van de Korenbeurs meisjes kwam tot stand door Magna v.d. Kraan, Pascale Barkey en invalster Re- nate v.d. Poort, die elk drie par tijen wisten te winnen. Het gelegenheidsdubbel Magna v.d. Kraan en Renate v.d. Poort tekende voor het tiende punt. De uitslagen van de maandag avond gespeelde wedstrijden in de zaalvoetbalcompetitie zijn: DVO'32—Hermes DVS 3-5, BFCGSS 5-4, DCMR—Steeds Hooger 12-4, SFC—VVOR 2-2, DRZEureka 4-3, FCN'66RKWIK 5-1, De mos—VOC 2-4, DHSTOGR 3- 1, Ursus—RFC 4-4, Ex- celsior'20Jongh Boys 2-2, WK—Blijdorp 4-2, Hellevoets- luisSVV 8-6, SC Hogen- boomPPSC 5-4 en ZInkwegse Boys5chiedamse Boys 3-3. Vrijdagavond zullen in de re creatiezaal van het stadskan toor aan de Emmastraat de sportkampioenen gehuldigd worden. Voor deze huldiging komen al leen in aanmerking standaard teams van Schiedamse sport verenigingen uitkomende in een door de desbetreffende sportbond te houden districts- danwel landelijke competitie. Daarnaast wordt in de huldi ging betrokken individuele sportkampioenen voorzover zij inwoners zijn van de gemeente Schiedam. De kampioensherin neringen zullen worden uitge reikt door burgemeester John te Loo. De te huldigen kampioenen zijn: Ali Yer, Peter de Ruiter, Aad Vergouwe, Harald Roomer, Ya- vusz Yeyin, allen boksschool De Haan. SCHIEDAM In het sport park Harga heeft Hermes DVS zich in de zondag KNVB eerste klas alleen aan de kop van de ranglijst gewerkt door naaste concurent Papen- drecht een 3-1 nederlaag toe te brengen. De Schiedammers hadden zich goed op deze „topper" voorbereid. Concentratie, of het bijgeloof, van de ploeg vierde hoogtij, zo zelfs dat trainer Jan van der Velden niet toestond dat zijn elftal voor de wedstrijd gefotogra feerd mocht worden, zelfs ook nog niet tijdens de war ming-up. Gelukkig hadden wij nog een recente foto van de totale selectie in ons ar chief, zodat we toch een team plaat bij dit verslag hebben. Papendrecht was met zes pun ten uit drie wedstrijden en een doelsaldo van negen voor en één tegen naar Schiedam geko men met de heilige overtuiging Hermes DVS de eerste neder laag te bezorgen. De ploeg van trainer Van der Velden had uit de eerste twee wedstrijden ook het maximaal punten verza meld met de doelcijfers twee voor en nul tegen. De negen doelpunten van de Papen- drechtse ploeg deed dus het ergste vrezen. Deze vrees was, vooral in de eerste speelhelft geheel overbo dig. Papendrecht legde maar matig spel op de natte grasmat en geen van de 700 bezoekers kon begrijpen dat deze ploeg de hoogste score tot nu toe had be reikt in deze klasse. Beide ploegen konden echter niet voluit gaan en daar was scheidsrechter E. van der Klaauw debet aan. Deze man had schijnnbaar nog nooit van een voordeelregel gehoord en ook bij de minste geringste charge legde hij het spel dood, zeer tot ongenoegen van het pu bliek. Toch was Hermes DVS in de beginfase de gretigste ploeg en na tien minuten leverde dit voor de Schiedammers ook al succes op. Een afstandschot van Fred Meerhof werd totaal ver keerd beoordeeld door de Pa pendrecht doelman Jos van Giersbergen en dat betekende 1-0. Vanzelfsprekend ging Hermes toen wat gemakkelijker spelen en tien minuten na dit ope ningsdoelpunt kreeg Fred Meerhof wederom een kans om de voorsprong uit te bouwen. Alleen op de doelman af speelde hij echter de bal iets te ver voor zich uit en kon Van Giersbergen tijdig ingrijpen. Kort voor rust ging de uit blinker in de Schiedamse ploeg Co Goudriaan een solo aan en zijn diagonale schot werd door de Papendrecht doelman keurig over de lat getikt. Uit de hoekschop van Hans de Roos werd de inzet van Rob van Vooren van de doellijn weggewerkt door Cock van de Griend. Wel spectaculair voetbal, maar doelpunten leverde het niet op. Al direct in de tweede helft kreeg Hermes DVS opnieuw enkele goede kansen om verder van Papendrecht weg te lopen. Eerst kwam weer Fred Meerhof vrij voor doel na een voorzet van Cock de Zwart maar ook nu weer ging zijn schot hoog De mooiste kans kreeg Hans de Roos. Met alleen de doelman voor zich lepelde hij de bal zachtjes in de handen van Jos van Giersbergen. Het spelpeil in de tweede helft werd duidelijk mindei en dat constateerde ook de Papen drecht trainer Wout Plaisier. Hij haalde na twintig minuten Ron Fernandes er uit en in zijn plaats mocht Ron Bos opdraven. Nog geen minuut na deze wissel kwam Papendrecht naast Her mes DVS. Uit een vrije schop van John Vievermans kon Sjaak van Giersbergen twee Hermes verdedigers passeren en met een onhoudbaar schot 1- 1 laten aanteken. t Na de gelijkmaker nam de scheidsrechter de vreemdste beslissingen. Hij voelde de wedstrijd helemaal niet aan. Halverwege de tweede helft paste Hermes DVS ook een wissel toe. Jerry Visser werd ingezet voor Hans de Roos maar aan het spelpatroon veranderde niet veel. Tien minuten voor tijd gebruikten beide ploegen hun laatste wissels. Rob van Vooren ging er bij Hermes uit en in zijn plaats kwam Marcel Braat. Bij Papendrecht mocht Peter Keizer vroegtijdig het kleedlokaal opzoeken en Mark Remmert nam zijn plaats in. In het laatste kwartier van de wedstrijd ging het steeds duide lijker worden dat beide ploegen met een gelijkspel genoegen na men. Drie minuten voor tijd werd deze gedachte echter ge heel ontnomen. Leo Hagen mocht net buiten het straf schopgebied een vrije trap ne- men, Eric van der Gaag trapte Wim Verhagen, sportschool La gerwaard, mevr. Hendriks, Auto Cross Club Schiedam, R. J. Trooster, hengelsportvereni ging Schiedam e.o., P. J. War merdam, biljartvereniging DVK'72, J. Pil, biljartvereni ging DKC, J. van Gelderen en A. Smit, bridgeclub Schie- dam'59, Rob van Eijk, Damclub Schiedam, Ron Heusdens, Dam club Schiedam, Ejder Ince en Linda Westdijk, gymnas tiekvereniging Arma, A. A. van Herk, Schiedamse Politie Sport Vereniging, Dennis van Alphen Schiedamse Zwem Club, Wil lem Noorduin, SIS De Ooie vaars, Hans Lingen, tafelten nisvereniging De Korenbeurs en Nico van Slobbe landskam pioen tafeltennis. Damesteam, handbalvereniging DWS, damesteam, hande- balvereniging HVK, heren team, handbalvereniging UVG, herenteam cricket, Excelsior'29, eerste team, Schiedamse Ten nisclub Spieringshoek, eerste team TSF afdeling lawntennis, eerste damesteam softbal SV HV Schiedam, eerste heren team, softbal SV HV Schie dam. Eerste team zaelvoetbalvereni- ging BFC, herenteam Chr. Gymnastiekvereniging Allian tie, damesteam RK Gymnas tiekvereniging Exceslior, her enteam Volleybalvereniging Both Partners, eerste team Tafeltennisvereniging De Re ling. Eerste herenteam Schaakver eniging Schiedam, team Bowr ling Bond Schiedam, voetbal team PTT, dames elftal DRZ, eerste elftal FCN'66, eerste elf tal PPSC en de zaalvoetbal teams van SFC en Ursus. Hermes DVS aan de leiding door winst op Papendrecht over de bal heen en toen kon Hagen inschieten. Via de rug van Fred Meerhof rolde de bal achter de verbouwereerde Pa pendrecht doelman, 2-1. Toen was Papendrecht de ge slagen ploeg en een minuut later was het weer Fred Meerhof die uit een voorzet van Jerry Visser, die op zijn beurt de bal keurig kreeg toegespeeld van Co Gou driaan, hard kon uithalen en daarmee de eindstand toch nog op 3-1 bracht. Hermes DVS trainer Jan van der Velden na afloop: „Met 1-1 was ik al tevreden geweest, hoewel we met het totale spel- beeld deze overwinning toch wel hebben verdiend. De jongens hebben een enorme instelling. We kregen natuur lijk met dat eerste doelpunt een leuk aanzetje. Ik ben over de gehele ploeg dik tevreden. Al leen in het begin gingen ze verre ballen terugspelen en ik heb ze in de rust duidelijk ge maakt dat ik daar niet van ge charmeerd ben. Je krijgt dan agressie van je tegenstander en daar koop je niets voor. Hermes DVS, Bob Molendijk, Co Goudriaan, Leo van Hagen, Jan den Tuinder, Bob Rietveldt, Ruud Bakker, Erik van der Gaag, Rob van Vooren (Marcel Braat), Martin de Zwart, Hans de Roos (Jerry Visser) en Fred Meerhof. Papendrecht, Jos van Giersber gen, Cock van der Griend, Tom van der Bijl, Wim ter Stege, John Vievermans, Wim Rupert, Ger van Kuyk, Hans van Don gen, Sjaak van Giersbergen, Pe ter Keizer (Mark Remmert), Ron Fernandes (Ron Bos). Meerhof heeft bewezen een goede spits te zijn en hij heeft dan ook volkomen aan mijn verwachtingen voldaan. Co Goudriaan heeft een briljante wedstrijd gespeeld met veel in zet". Hoe Jan van der Velden het verdere verloop van de competitie ziet. „Och we moe ten nog zo ver gaan, maar een goede start in het begin van de competitie is toch mooi meege nomen". Belettering - en illustraties.Alles in de juiste kleuren, perfect tot in de fijnste nuances! Vraag offerte! JAAR m„lrt 'f w**r Bokelweg 100, 3125 AD Schiedam Tel. (010)-154540. Deze rode kuipstoeltjes zijn een onderdeel van de accommoda tieverbetering van het eerste vierjarenplan van de BBI (Bud get Bewaking Instituut). In dit zelfde plan worden ook te zijner tijd de zijkanten van de over dekte zittribune met glas dicht gemaakt. Verder zijn er plannen in uit voer voor een toiletgebouw ach ter het scorebord, waar ook een toilet komt voor mindervaliden. Ook de paden rond het hoofd- veld zullen worden geasfal teerd. In het kader van de veiligheid om het publiek goed te kunnen bereiken zal ook zo spoedig mogelijk een geheel nieuwe ge luidsinstallatie worden aange legd, compleet met intercom. Aan de kuipstoeltjes wordt da gelijks hard gewerkt door Harry Eykenbroek met zijn mannen. De bedoeling is dat er 384 worden gereserveerd voor de zogenaamde ere-loge. De stoeltjes die niet gereserveerd zijn, gaan 15 gulden per plaats kosten. Door een grote groep harde werkers bij SVV is de laatste weken de overdekte tribune ge heel opnieuw opgeschilderd en de rode stoeltjes geven een prachtige aanblik op deze over dekte tribune in het sportpark Harga.

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 17