ter zijde VANDAAG m deze krant PoffCrkr^lSlin Zelf de exploitant als Pannekoekhuis „Bunker moet geluiddichte oefenruimte worden" aktiviteiten De Kreek" (Kil Ipi Tombi de knoop doorgehakl Volksdansen bij C. J.V. Hulpbrug afgesloten >Nurth&, Jeugdland excursie naar Blijdorp Versierde geveltuintjes Bezoek Sympathie voor „kringloopman" RADIO ABA mitsubishi Schiedamw HOnda 11 IPI TOMBI NIET bij te wonen. Randstad Edities verschijnen in het grootste deel van Z-Holland. 34 Edities. Wekelijkse totaal oplage ca. 1 miljoen. Hoofdkantoor: Koopmansstraat 9 - Rijswijk - Telefoon 070-190222. AitoVGarage-Rckrecitte SCHIEDAM Het is Hans Visser, de exploi tant van het Pannekoekhuis in het Beatrix- park, die de plannen rond heeft voor de bouw van een permanente poffertjes- en wafelen- kraam op de Maasboulevard. Enkele weken terug deed een voorlopig schetsontwerp hier van, ontworpen door het plaatselijke Aanne mersbedrijf J. v.d. Tempel BV, de ronde op bet, stadskantoor. De pofferkraam aan de Maasboulevard ziet er in het ontwerp uit als een zeer mo derne horeca-gelegenheid. T.V. DEFECT? Voor de aanvang van de wedstrijd zagen de journalisten en de raadsleden er nog fris uit. Maar het werd een uitputtende slag. v/h Walraven Dekker, 's Gravenlandseweg 373, SCHIEDAM.Telefoon: 010-62.00.55. 2T01Q-268220 Omdat deze musical een sterk vertekenend beeld van Zuid- Afrika geeft en daardoor een verkapte propaganda voor het apartheidssysteem is. Wij vragen u deze voorstelling Werkgroep Schiedam tegen apartheid. V Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam en Kethel Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delfts Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 180.210. VRIJDAG 30 OKTOBER 1981 - NR. 80 OPLAGE 37.100, 33e JAARGANG c In onze straat komt nóóit ie mand. Men zegt, dat in de ver kiezingstijd Terlouw er eens ge weest is, langs gekomen dus, maar verder niemand eigenlijk. De burgemeester, die wil nog wel eens voorbij fietsen als de dokter hem gezegd heeft dat het zo goed is voor de algemene con stitutie. Als ze dood zijn: dan komen ze allemaal nog een keer langs, want de weg naar het kerkhof leidt door onze straat; er zijn vaak begrafenissen. In het begin werden we daar nog wel eens droevig van toen we pas in de straat woonden; maar in die tijd werd er dan ook nog écht begra ven, met dragers en met rouw kransen te voet achter de kist, langzaam, verdrietig en mense lijk. Daar is tegenwoordig ook al geen aardigheid meer aan: het gaat allemaal zo vlug, dat het stoffelijk overschot en de familie al voorbij zijn, voor je er erg in hebt. Eèn keer per jaar trekt er een echte optocht door de straat wanneer het bijna vastenavond is, maar die komt dan weer nooit aan ons huis voorbij: hal verwege de straat gaat de stoet altijd rechtsaf en laat óns huis op een eiland van stilte liggen. Ik bedoel maar: er komt nu eens nooit iets langs. Maar verleden week is een prin ses voorbijgekomen met gemoto riseerd escorte vanwege een werkbezoek en nu lig je daar natuurlijk geen nachten wakker van, maar het is toch weer eens iets anders. En straks, wanneer de verjaardagspartijtjes en de peuzelavondjes losbreken en wanneer het gesprek eens niet vlotten wil, zegje tussen de hap jes door: „O ja, een maand of wat geleden kwam een prinses nog voorbij". En dat redt dan de hele avond, want prompt wil iedereen we ten, wat ze aan had, hoe snel ze voorbij ging en of ze misschien nog wat gezegd had. Neef Jan, die in het stadhuis iets doet met kaarten en die dus al les precies weet, had het ons al maanden geleden gezegd bij een pilsje: „Je mag het nog tegen niemand vertellen", zei hij, „maar jullie liggen wel op de route". Hij was er zeer druk mee; later hoorden we, dat hij naarmate de dag naderde wel vier keer per ochtend naar ach teren moest. Het kan medisch zijn, maar we hebben voorwaar horen vertel len, dat neef Jan in de nachten, die aan het bezoek vooraf gin gen, wel driemaal wakker werd, rechtop in bed ging zitten en Hoera hoera, hoera", riep, alsof hij oefende, ifet was maar een eenvoudig werkbezoek: de hoge gasten kwamen alleen maar naar de middagthee, zonder op smuk. Alsof het heel toevallig was, zou een autoriteit zeggen: „U zult wel trek hebben in een kopje thee ten gemeentehuize, niet waar?" En nu is een kopje thee nooit weg, het wil er altijd wel in, heel gewóón. Maar je wist natuurlijk wel, dat het niet toe vallig was, er was een hele orga nisatie aan vooraf gegaan en het theewater hadden ze kilometers ver gehaald, omdat het daar nog zuiver was en niet zo hard als in het stadhuis, maar voor de rest was alles hèèl gewoon, neef Jan heeft er zich gek voor gewerkt, het was dan een eenvoudig werk-bezoek. En wij lagen dus in de route; de straat was goed geveegd, daar mankeerde eens een keer niks aan en zelf hadden we het voor tuintje in orde gemaakt. Niet om het een of ander, het moest voor het najaar gebeuren. De kinderen hadden het alle maal gezien: de prinses en de prins en juist toen ze bij ons voorbij kwamen, was het net alsof de prinses zei: „Nou kijk-es wat die mensen daar hun tuintje keurig in orde hebbenWe hadden er ons dan ook rot op gewerkt. Niet voor het bezoek dus, maar omdat het toch eens een keer moest gebeuren. Het ligt er dan ook zeer netjes bij. Nietwaar? OE VOLVO EN DAP SPECIALIST Nieuw Mathenessestraat 11-13 Schiedam, telefoon 010-260012 Ook levering en reparatie alle merken Maasboulevard in ontwerp In het college van B W staat men welwillend tegenover het plan, dat evenwel nog de nodige besprekingen vergt voordat men kan komen tot een principe-ak koord. De afdeling Vormgeving en Projektontwikkeling van het aannemersbedrijf ziet voor de realisatie een eigentijdse vorm geving van dit projekt, enigszins futuristisch van aard. Het ziet er uit als een achtkantig bouwwerk, rustend op acht sta len spanten dat plm. 2.50 meter boven het maaiveld komt te lig gen. Aldus is rekening gehouden met de mogelijkheid van extra hoog water. Bovendien krijgen de bezoekers een meer riant uitzicht op het scheepsverkeer op de Nieuwe Waterweg. Voor zijn komst naar Schiedam exploiteerde Hans Visser een poffertjeskraam op de Scheve- ningse pier. Hij deed hier de no dige ervaring op voor wat be treft de aan een dergelijk eta blissement te stellen eisen. Vanuit de VVV is al vele malen aangedrongen op het plaatsen van een rustpunt op de Maas boulevard. Reeds in het begin der zeventiger jaren ging men bekijken of er een vervanging kon komen voor het bij de oude Schiedammers nog wel bekende koffiehuis „De Maas", gelegen op de hoek van de Hoofdstraat nabij het z.g. „Schreihuisje". Als het plan uitvoerbaar zal blij ken te zijn, wil Hans Visser de zaak nog in de komende mei maand voor het publiek open stellen. Deze pofferkraam gaat voldoen aan een grote behoefte en mag tevens doorgaan als een toeristi sche attraktie. Raad legde 't af Wij h«lp«n direct!!! Videoapecialiatan Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop - Inruil - Reparatie Ook voor uw verlichting. SCHIEDAM Het CJV houdt elke maandagavond van half zeven tot half acht voor kinde ren van 8-12 jaar volksdansen. De gymzaal aan het Edisonplein zal als dansvloer dienst doen. De kontributie. bedraagt ƒ1, per keer. v.y.- SCHIEDAM Een verplette rende nederlaag moest woens dagavond een elftal van raadsleden en ambtenaren in casseren op het natte SVV- veld, toen zij door een combi natie van zeer sterk opereren de (sport) journalisten volle dig van het gras werden ge speeld. Zes-twee luidde de einduitslag vap deze vermoeiende voetbal match, die velen al na enkele minuten op een hinderlijk ge brek aan adem kwam te staan. Zichtbaar vermoeide spelers werden met grote regelmaat vervangen. Tenslotte moesten beide teams zelfs alle wissel spelers gelijktijdig inzetten, want even dreigde de almaar zwaarder wordende bal door een tekort aan uithoudings vermogen geheel stil te blij ven liggen. Het zat de raadsleden trou wens ook niet mee. Hun twee ster-spelers, de wethouders Posthoorn en Scheeres, moes ten na de rust afhaken omdat de plicht hen riep naar een wijkbijeenkomst in Nieuw- land. A van Dijk S7 Verder spelen met 13 voetbal lers (tegen 12 aan de andere zijde) klaarden de politici het karwei tenslotte toch niet, tot groot genoegen van de pers die aldus revanche nam op de smadelijk verloren roeiwed- strijd van een maand geleden. Nadat deze selectie „krukken" van het veld was gestrompeld verscheen de „cracks". Het elf tal van SVV nam het op tegen een samengesteld team van Schiedamse amateurs en won dit treffen glansrijk met 2-0. Hoe het allemaal in zijn werk ging leest u elders in deze krant in een uitgebreid (foto) verslag van beide wedstrij den. De opbrengst ging overigens naar een goed doel, want de recette was bestemd voor speel-o-theek „Ikkie". SCHIEDAM Met enig voorbehoud kan de bb-bunker bij het voormalige Gemeente (thans Schieland-) ziekenhuis ter beschikiking worden gesteld als oefenruimte voor Schie damse popmuzikanten. Bouwkundig verkeert deze al jaren niet meer in gebruik zijnde bunker in nog redelijke staat. Als de gemeenteraad te zijner tijd akkoord zou gaan met deze nieuwe bestemming, moet er echter wel voldoende duide lijkheid bestaan over de finan ciering van de verbouwing, die volgens schattingen zeker 125.000 gulden zou gaan kosten. De gemeente zelf aarzelt nog, dit geld ter beschikking te stel len, maar is het er ook nog niet over eens wie de exploitatie van de ruimte op zich moet gaan ne men: de gemeente zelf of de ge bruikers. Vast staat wel dat de bunker in ieder geval de nodige voorzie ningen als elektra, verwarming, toilet ventilatie e.d. moet krij gen. Het Schiedamse Popoverleg, de spreekbuis van de om oefen ruimte smekende popgroepen, is inmiddels akkoord gegaan met de (voorlopige) toezegging dat zij de bunker kan gebrui ken. Mogelijk zal ook een deel van de St. Joris Doele met het zelfde doel worden verbouwd. Bij overleg tussen de afdeling Cultuur Sport en Jeugdzaken van het stadskantoor en de dienst gemeentewerken is vast komen te staan dat de bunker wel duidelijk moet worden af- SCHIEDAM Het clubhuis De Kreek, Lange Haven 92 Schiedam biedt de bezoekers allerlei aktiviteiten aan. Zo is er op maandagavond van 16 tot 17.15 uur handenarbeid voor jongeren vanaf 12 jaar. Kosten één gulden. Dinsdagavond vanaf 19 tot 20.30 uur staat de muziek cen traal. Eerst is er een half uur disco, vervolgens wordt ge tracht muziekinstrumenten te maken. Kosten één gulden. Woensdagmiddag is er instuif voor iedereen die op de lagere school zit: 13.30-15 uur, kosten één gulden. Qok wordt er les gegeven in het vólksdansen. Maandagavond van 19.30 uur tot 22.00 uur. 12,50 per persoon' waarin de koffie is begrepen. Voor infor matie kunt u ook nog bellen naar de Kreek aan de Lange Haven 92 - tel. 267767 te Schie dam. Woensdag 4 november is er een bingo-avond met leuke prijzen. De zaal is open om 19.45 uur, de eerste ronde wordt gedraaid om 20.15 uur. Iedereen boven de zestien is welkom. la carte restaurant gespecialiseerd in vis- vlees-en grill-gerechten geopend: di. t/m vr. v a. 17.00 uur za. en zo. v.a. 16.00 uur appelmarkt 2a Schiedam gescheiden van het aanpalende ziekenhuis. Belangrijk punt is ook de ge luidshinder, die in de directe nabijheid van het Schieland zie kenhuis en het zusterhuis na tuurlijk taboe is. De bunker in gebruik geven zonder eerst dit punt naar ge noegen te hebben afgehandeld is dan ook uit den boze. Het gebrek aan oefenruimte van de Schiedamse popwereld staat wederom op de agenda van de commissie voor CSJ, die dinsdag 3 november vergadert in het stadhuis aan de Grote Markt. SCHIEDAM De Hulpbrug over de Schie, tussen de Over- schieseweg en de Nieuwpoort- weg in het Industriegebied 's - Gravelandsepolder zal in de nacht van donderdag 5 op vrij dag 6 november a.s., van 19.00 uur 's avonds tot 6.00 uur 's morgens voor alle verkeer zijn afgesloten' zulks in ver band met het uitvoeren van herstelwerkzaamheden.

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 1